Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Primátor: Hazardéři by měli hradit práci hasičů

Pražský primátor Igor Němec upřesnil informace, které vyplynuly z dopoledního jednání krizového štábu. Účastníci jednání se shodli na tom, že by lidé, kteří neuposlechli výzvy k evakuaci, měli zaplatit za nasazení záchranářů. "Hasiči mi na krizovém štábu oznámili, že podají žaloby na lidi, kvůli nimž zbytečně nasazovali životy. Měli by zaplatit komerční cenu za zásah," řekl iDNES primátor. "Není to tak, že každý, kdo byl evakuován, zaplatí pokutu, jak se objevilo v některých médiích," dodal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dan(1)

Za všechno může Klaus
Souhlasím s myšlenkou, že ti, kteří znesnadňovali práci záchranářům, čučeli v Karlíně a začali řvát z oken, až když dostali hlad, by měli do haléře svou evakuaci uhradit. Cenu letové hodiny vrtulníku či motohodiny člunu není tak těžké spočítat. Přiblblé socánky, kteří tu vyskakují s "myšlenkami", že za všechno může Němec, potažmo Klaus a ODS, odkazuji na rozhovor se s. Grossem, kdre jmenovaný jasně říká, že také vycházel z nepravdivých hydrometeorologických předpovědí. Tím se mimoděk vyřadil ze skupiny zdejších socialistických omnipotentních hovad, kterým je pár dnů po povodni všechno naprosto jasné, hlavně, že vědí, na koho ukázet krvavým, nenechavým a zlodějským ukazovákem.
0/0
23.8.2002 16:29

Admin

Re: Za všechno může Klaus
, Nemít v hlavě, možná by jste si vzpoměl krom oblíbené fráze o krvavém nenechavém zlodějském ukazováku (asi jste se moc zakoukal na svou ručku), také na to, jak pan Němec prohlašoval, že lidé se mají do těch 10 hodin evakuovat, nebo v bytech zůstat. Připouštím, že měl špatné informace. Ale pokud na základě těchto informací někdo zůstal doma, nevidím důvod, proč by měl někomu cokoli platit. Klaun za povodeň nemůže. Může jen za těch několikset miliard vyšikuldovaných z bank, zejména za rozkradení vkladů z korunní princezny ODS, totiž IPB. ODS může za nederegulaci nájemného v době jeho vlády a neliberalizaci nájemního bydlení. ODS může za způsob, kterým svým přisluhovačům přidělují jednotlivé obvody obecní byty a výhodně prodávají pozemky. Také má lví podíl na výpalném (dluh za neplatiče + 50% prémie), které je požadováno po občanech kasty "nedekretovaných" při uzavření smlouvy o nájemním bydlení v obecním bytě. Apropos, kdyby Klaun a jeho nohsledi nedrželi socdem u moci, tak tu ty poslední 4 roky socdem nevládla.
0/0
23.8.2002 17:24

Dan(1)

Re: Re: Za všechno může Klaus
Nepamatuji si, že bych se kdy dotknul majetku, který by mi nepatřil. Jak se rozkrádá ve velkém, pod pláštěm sociální politky, ukázala právě ČSSD. V TV bylo k vidění dost velké množství lidí, kteří evakuaci odmítali, abych si mohl dovolit generalizovat a říci, že pokud titíž občané později křičeli o pomoc z oken a poté se bezostyšně tlemili do kamer, měli by být patřičně postiženi. Pochopitelně (neboť známé pravidlo říká, že s bláznem je třeba souhlasit), uznávám, že za IPB et cetera je zodpovědná ODS. Klaus, který v roce 1997 málem omdlel z hrozícího sedmimiliardového schodku, je přímo odpovědný za bilion fiskálního manka, které nám hrozí v příštích čtyřech letech. Čest...
0/0
23.8.2002 18:02

Admin

Re: Re: Re: Za všechno může Klaus
, To, že si nepamatujete, že byste něco ukradl je správně. Pokud dčlen ODS krade, nejedná se o krádež, ale o privatizaci. Pokud pravidlo, že s bláznem je třeba souhlasit aplikujete často, pak se vysvětluje, proč je u kormidla ODS Václav Klaun. K IPB: Ja, ja, Klaun omdlel a tak honem poslal Tlustého poskoka, aby ukázal co umí. A že umí Tlustý poskok hodně předvedl. Však mu pan Václav musel v osudové chvíli připomenout, že pokud Tlustý poskok nechce být poslušný, rád si rozpomene, kdopak to zastupoval Nomuru na jednání o koupi/nekoupi IPB. Jistě, před příchodem Nomury do IPB bylo v kýblu 7 mld (+ řekněme nějakých 20 schovaných), těsně před jejím odchodem, kdy nabízela ohryzanou kost státu za 1 Kč, bylo pryč několik set. Jakkoliv jsou socdem rozhazovační asociálové vydržovaní poslední 4 roky u koryta koaliční ODS, v IPB namočeni nebyli. Nebýt zásahu v IPB, přišel stát o dalších minimálně cca 100 mld. Jinak kolik lidí tlemících se, že si nechali zavolat expres evakualci bylo v TV netuším, soudě dle vašeho příspěvku jich muselo být několik tisíc. Já viděl spíše dost vystrašených chudáků, kteří měli do tlemení asi tak daleko, jako člen ODS k poctivosti. Ale přiznám se, za celý měsíc jsem viděl asi 40 minut TV. Nějak se mi v těch kanálech ovládaných Vovkou a partajní komis, chybějí informace a přebývá emotivních výlevů.
0/0
26.8.2002 17:55

Dan(1)

Re: Re: Re: Re: Za všechno může Klaus
Pokud se chcete uchylovat k osobním útokům, diskuse s vámi nemá smysl.
0/0
26.8.2002 23:03

Admin

Re: Re: Re: Re: Re: Za všechno může Klaus
, Osobní útoky? To je přece pod vaši úroveň, viz věta o nenechavém krvavém prstu :-)). PS: Svět se stejně otáčí zajímavým způsobem - on nakonec Igor Němec možná ještě doprimátoruje za to, že nenechal v termínu dle havarijního plánu zavřít metro. Za ty veřejné obchodní soutěže organizované tak, aby vyhráli kamarádi, za Švecovo šikuldování různých společností (př. supervýhodný nákup dluhopisů krachujících Vítkovic Pražskou Teplárenskou)... za to se snad bude ještě povyšovat. Včera se mimochodem krásně předvedl náměstek, dostal spásný nápad tvářit se, že v metru je něco děsně, děsně tajné, co řídí asi prezident (Klaunův oblíbený hromosvod). Ta slova "Z toho mála, co o tom vím, co o tom smím vědět", si neznalí mohli myslet, že někde v metru jsou nějaké supertajné katakomby. Přitom je to tak, že krom běžných provozních a technologických prostor (včetně tunelů mezi C - A) a několika tajných, byť dobře profláklých, vlezů (ze Strakovky...) a rozsáhlé vzduchotechniky tam není nic dalšího.
0/0
27.8.2002 10:47

Admin

Re: Za všechno může Klaus
, Pravicová ODS? Budu pečlivě sledovat, až pan Škromach připluje s návrhem narvat těm, co přišli o byt (ve kterém byli v nájmu) 150 tisíc. Budu se dívat, zda se najde aspoň jeden člověk, který vstane a řekne, že pokud vůbec někdo, pak těch 150 tisíc by měl dostat ten majitel, jehož majetek nájemníci za aktivního přispění státu vybydlovali. Ono z regulovaného nájemného vám nezbyde ani na údržbu, natož na pojištění domu. Pokud máte to štěstí a do uvolněného bytu se nastěhuje nějaký týpek typu pana Macka, který místo dohodnutých 20 tisíc platí 2 tisíce s poukazem na to, že na stěně mu prasknul kousek omítky, ovšem byt se mu natolik líbí, že se odmítá vystěhovat, pak teprve získáte správný náhled na pravicovost ODS. PS: "omnipotentní hovado" je pokud vím synonimum pro "renesanční člověk". Tím pan Němec, bezesporu je.
0/0
23.8.2002 17:50

hp

....vzkaz pro hasiče - "Všechny žaloby adresujte na magistrát" - pan primátor I.Němec
0/0
23.8.2002 14:14

hp

....tak už víme kdo uhradí práci pražských hasičů - pan primátor Igor Němec....
.... už víme kdo uhradí práci pražských hasičů - pan primátor Igor Němec....
0/0
23.8.2002 14:12

nalim

Nikdo neni neomylny,
ale nikdo nema pravo na to, aby mel za vlastni blbost (myslet si, ze vlastni mineni o Vltave je lepsi nez mineni odborniku) zaplatit zachranar, ktery zachranuje ty, kteri se odmitli evakuovat, zivotem ci pri nejlepsim zranenim.Proto s pokutami souhlasim, nebot zachrana tech chytraku byla financovana i z mych penez.
0/0
23.8.2002 12:46

Mgr Prděný Josef

Re: Nikdo neni neomylny,
Jasně, a z kterých peněz si myslíš, že je financován pan Igor ? Nechápeš , že stresem lidí nebo neznalostí, ty lidi samozřejmě zcela omluvit nelze, ale pan Igor je za svou neschopnost placen a ještě ke všemu dodán na post, který by měl obsahovat vysoce vyvinuté vlastnosti organizační a velkou předvídavost. Neměli by již všichni pochopit,že na místa, která mohou kolikrát rozhodovat o našem bytí a nebytí by měli být voleni lidí s určitou schopností. Nevím, jak tebe, pardon ,ale rozhoně mě více sere ,že peníze tečou k šejdíři a nýmandovi Igorovi, než, že někdo přestal myslet.
0/0
23.8.2002 13:53

Re: Re: Nikdo neni neomylny,
No jasně - naprosto souhlasím s tím aby si ty magoři co si mysleli ,že je to prdel nebo se prostě chtěli jen tak proletět vrtulníkem zadarmo všechno do halíře zaplatili sami, ale absolutně nechápu proč se to má snad příčit s tím ,že pan Igor Němec si z toho dělal prdel taky i když spousta ostatních už dobře věděla, že to prdel vůbec nebude a kroutila nad tou pohodou pailicí.........
0/0
24.8.2002 17:53

nalim

Re: Re: Nikdo neni neomylny,
Koho jste si zvolili toho mate! Ted si nestezuj!
0/0
27.8.2002 6:53

Admin

Re: Nikdo neni neomylny,
, Jasně, když velký Ignor ráno nechá hlásat, že se mají lidi evakuovat do 10, nebo zůstat doma, tak se prostě musí evakuovat do 10, nebo zůstat doma. Pokud zůstane doma, musí být připraven, že za to zaplatí pokutu, protože hasič, když leze z člunu v ulici do domu, tak tím riskuje svůj život (nebo zdraví). Shrnul jsem to dobře, nebo jsem to příliš překroutil?
0/0
23.8.2002 16:30

Mgr Prděný Josef

Osobně si myslím,že pan primator udělal poslední krok, aby byl konečně politicky a společensky odstřelen. Je dobře,že na tom sám pracuje a jsem přesvědčen, že se mu to povede. Je mi však záhadou proč strana s kterou je I. Němec spojen;neustále nemůže pochopit fakt ohledně nominací kvalitních lidí do vedoucích fcí,že je to také její vizitka. Jasně se ukazuje v jaké krizi je pravice v CR a ODS, která stojí na zcela hliněných nohou.Přesto si tito lidé mohou blahopřát, že tentokrát je o volebním hesle jasno "Volte Igora a ODS a my Vas utopíme" . Fakt mne štve, rád bych volil pravici, ale jednoznačně musím říci: CSSD to zatím zvládla.
0/0
23.8.2002 10:09

Helena

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
23.8.2002 9:52

honny

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
23.8.2002 12:09

Laik

Re: Primátor
ODS a zasáhnout ? Vždyt ho sama navrhla jako jediného a rádobynejlepšího kandidáta ze svých řad .....
0/0
23.8.2002 15:53

zab

Trochu pozde
Myslím si, že je teď na taková opatření trochu pozdě. Kolik stály zbytečných prostředků a sil záchranářů opětovné evakuace některých spoluobčanů? S touto situací museli ale zodpovědní přeci počítat.Viděl bych to jinak: Nechcete se evakuovat? Bráníte záchranářům a hasičům? V pořádku. Podepište mi papír, že v případě opakovaného nasazení záchranných jednotek uhradíte náklady s tím spojené. A věřte, kolik lidí by si to rozmyslelo. Kdo ne, by dnes bylo jasně doložitelné a vymahatelné.
0/0
23.8.2002 8:31

petr

Podle téhle zvrácené logiky s. primatora by si pak meli hradit lekarskou peci neuspesni sebevrazi, zatoulaní lyžaři kteří přes upozornění horské služby vyrazili na tůru pak zaplatí tuto službu, a v podstatě všichni kdo z vlastní nedbalosti cokoli spachali a potom potřebovali nějakou péči či zásah - např. neukáznění řidiči po dopravní nehodě. Následovat můžou v podstatě všichni ostatní včetně kuřáků, narkomanů a obezních jedinců!!! Tohle je prostě účelový populismus jako hrom. A určitě se najdou i tací co tomu budou tleskat.
0/0
23.8.2002 7:26

ak

At plati primator
Cele pondelni rano az do deseti hodin pan primator rozhlasem vyzyval obcany aby se evakuovali - stihnou-li to do deseti hodin. Ti, kteri nestihnou se evakuovat do deseti primator durazne nabadal, aby se v zaqdnem pripade neevakuovali a zustali za kazdou cenu doma. Pak jiz nesel proud. Ti, kteri se neevakuovali tak tedy cinili na primatoruv prikaz.
0/0
22.8.2002 23:24

Inkvizitor

Pan primátor je sice blbec
a všichni jsme to viděli několikrát, ale byli tam tací, kteří by si úhradu nákladů předepsat zasloužili. To není o nějaké stařence, tam byli i takoví, kteří nutně museli být při smyslech. jenže byli to arogantní hovada a zeptejte se těch hasičů. Mnozí tam riskovali životy kvůli blbům. kteří by si zasloužili minimálně ránu pěstí. Neznám jiný adekvátní trest pro jejich chovíní. Ani ta úhrada nákladů za dodatečnou evakuaci nevyváží nebezpečí ohrožení životů hasiců a dalších lidí, kteří  museli opětovně do nebezpečné oblasti.
0/0
22.8.2002 21:25

Petrs

Je to debil
To jsem opravdu zvědav, kde na to vezme ta osmdesátiletá stařenka, co ji zachraňovali z Karlína. Sám jsem stěhoval svoji maminku z Holešovic a dalo mi to dost práce ji přesvědčit, její první reakce byla, že zůstane doma. Jak je vůbec možné, že v tomto státě, třináct let demokratickém, střídá debil Němec jednu zodpovědnou funkci za druhou, v každé se projeví jako debil a pokaždé je vykopnut o stupínek výš? Už se těším, až bude premiérem...
0/0
22.8.2002 20:50

Sillogism

Re: Je to debil
Soud snad žádnou starou babku neodsoudí. Asi jsi nepochopil, o koho hasičům jde. Jde jim o ty chytráky, kteří jim kazili práci. S paličatejma babkama se jaksi počítá, a nikdo se na ně přece nebude zlobit nebo je nechat platit za to že jsou babky. Maximálně by za zásah měli zaplatit jejich synové, co jim nepomohli jako vy. Ale co jsem viděl v bedně, tak to nebyly jen babky a naprosto souhlasím s tím, že to mají zaplatit. I když já bych jim spíš dal na výběr i alternaternativní trest - odklízení škod. Ať přispějí svojí prací za to, že cizím práci přidělávali.
0/0
22.8.2002 21:02

Vofkomil obecný

Re: Re: Je to debil
, V bedně vidíš jen to, co ti Vofka nechá sestříhat. Když platit, tak teda všichni. Vofka za licenci na komerční TV vysílání - je to taky veřejný majetek, nebo ne? Já vás fakt chápu, oni vám něco nablijí do TV hovadin a vám to pak přez noc straší v makovici, tak ráno bijete napoplach.
0/0
23.8.2002 9:11

Admin

Re: Re: Bože, proč je to tady samej hlásnej trouba doby?
, Jasně, ty synové by měli zaplatit. Za to, že své staré rodiče nešoupli do koncentráku pro dožívající jedince. Zkusil si se dostat ráno přes Prahu vozem a vjet do zóny? Zkusil si těm hrdinným zachráncům v policejních uniformách vysvětlit, že tam jedeš pro babičku? Největší chytrák je Gross, který byl schopen vytlouct z katastrofy nejvíc kapitálu.
0/0
23.8.2002 9:16

Re: Re: Je to debil
jasne udelame novej zakon a budou z nej vyjmutý babky,primátor, clenové strany a kazdej kdo polibi grossovi nebo nemcovi zadek.....
0/0
23.8.2002 16:06

Krajný Karol

Už potřetí jste změnili slova primátora Blbce.
Nevím nakolik slouží toto diskuzní fórum rozumné komunikaci.Mám pocit že lezete Magistrátu do zadnice.Ráno absolutní žvást údajně z úst primátora.V poledne změna večer zase.Posun od pokuty k placení hazardérů hasičům.Nevím ale,že je primátor hovado už všichni vědí,ale že to budete takhle mlžit..... 
0/0
22.8.2002 20:15

mrtvej bude platit taky?
jen by me zajímalo jestli bude nemec vymahat i peníze po tom mrtvym muzi kteryho zabila kvalitní práce URNA. takovejch deset kilo zeleza 130 kc,- doprava expres az do hlavy 380,- priplatek za speciální jednotku 2300,- podtrženo sečteno 2810,- rovných. kdopak je dědicem, na kom to budeme vymahat? tak mě napada jeden člověk kerej by to mel zacalovat všechno.jakjen se menuje? že by Němec?
0/0
22.8.2002 18:55

lukas

konecne inteligentni nazor
0/0
22.8.2002 18:27

Admin

Městu scházejí peníze?
, Já Ignora chápu, musí vypouštět mlhu a tvářit se, že se stará o městskou kasu. On by se nějaký investigativní novinář mohl zajímat o hospodaření města s nemovitým majetkem. V minulém vydání obecního plátku vyšel inzerát na prodej obecního pozemku v "obchodní veřejné soutěži". V inzerátu bylo uvedeno nějaké číslo pozemku (nebyl uveden katastr, plocha, ulice, nic...), pak přibližná cena cca 0,5 mil. a to, že více informací dostane zájemce po zaplacení 3 tis. Kč. Do takovéhle "Obchodní veřejné soutěže" nesoutěže se přihlásí jen jediný zájemce, který část rozdílu mezi tržní a dosaženou cenou doplatí obálkovou metodou předem zvolenému úředníkovi.
0/0
22.8.2002 18:20

Matěj

Pane Němec, odstupte!!!
Pan Němec je člověk, který absolutně nezvládl situaci kolem povodní a doporučuji mu okamžité odstoupení z funkce.
Stydím se, že Praha má tak neschopného nejvyššího představitele
Měl by jít fyzicky zachraňovat a né jen mást veřejnost a zaplatit zbytečný škody, který nemusely být!!!
0/0
22.8.2002 18:15

Kamil

eˇ nejprˇíjde nejvhodneˇjsˇí, zvlásˇtˇ kdyzˇ rozhodnutí nemá zˇádné opodstatneˇní, protozˇe lidé mohli b‡t v sˇoku. Za to zˇe je neˇkdo v sˇoku snad nemusí platit. Reakce veˇtsˇiny lidí se nedají podle mého názoru posuzovat jako logické nebo vyplívající z rozumového uvazˇování natozˇ pak úmyslné. ... Pominutí mysli (miramax , 22.8.2002 17:49) reagovat   Ten cˇloveˇk se snad nacˇisto pomátl na mysli....ani se nechce na takovou zhovadilost reagovat.Jak chce neˇkdo posoudit z jak‡ch pohnutek ti lidé nechteˇli svoje obydlí opustit.Kdyzˇ jsem videˇl ty ru?zné starˇecˇky a babicˇky na teˇch le
0/0
22.8.2002 18:08

mikee

nepochopení dané situace
  Snažit se budovat si politickou karieru na rozhodnutich, ktera jsou nepopulární  mi zrovna v době po velké katastrofě nejpříjde nejvhodnější, zvlášť když rozhodnutí nemá žádné opodstatnění, protože lidé mohli být v šoku.
Za to že je někdo v šoku snad nemusí platit. Reakce většiny lidí se nedají podle mého názoru posuzovat jako logické nebo vyplívající z rozumového uvažování natož pak úmyslné. ...
0/0
22.8.2002 18:03

miramax

Pominutí mysli
Ten člověk se snad načisto pomátl na mysli....ani se nechce na takovou zhovadilost reagovat.Jak chce někdo posoudit z jakých pohnutek ti lidé nechtěli svoje obydlí opustit.Když jsem viděl ty různé stařečky a babičky na těch lehátkách....nemam fakt slov.Na druhé straně státní podnik svojí zpupností málem přiotráví půl Neratovic.
0/0
22.8.2002 17:49

Harlekyn

Není to jinak?
Obávám se, že si novináři vyložili páně primátorova slova po svém...a část veřejnosti se k nim přidala...já tedy neslyšel nic o pokutách, ale o "zaplacení komerční ceny", což podle mě znamená pouze to, že by si ten, pro koho musel zbytečně letět vrtulník, prostě měl zaplatit tu cestu vrtulníkem. Jaképak to jsou pokuty?
 Myslím také, že než novinář něco plácne (včetně serveru idnes, kde se ten nesmysl taky objevil), měl by trochu uvažovat!
Ahoj a doufám, že nebude pršet moc!
0/0
22.8.2002 17:47

Admin

Re: Není to jinak?
, Máš pravdu. Částečně. Platit by totiž měl i ten, kdo byl vystěhován proti své vůli, ačkoliv mu bezprostřední nebezpečí nehrozilo. Nechat zaplatit někoho něco, co si sám neobjednal, ani to bezprostředně nepotřebuje... je obvyklé pouze v zemích s vyspělou kulturou zlodějiny. Být mi 80, být sám, tak se taky nebudu chtít nikam přesouvat. Lepší je umřít doma v klidu, než ve smradlavém domově důchodců, kde je pětkrát denně teplé jídlo a dementní spoluvězni.
0/0
22.8.2002 18:12

Juras

Komerční cena
No a to je právě pokuta. Všichni lidé si tyto služby platí v daních, po některých chcete, aby to platili dvakrát.
0/0
23.8.2002 9:23

Petr

Konečně!!!
To je po dlouhý době první věc, kterou primátor vymyslel dobře. Když se někdo neumí chovat, je třeba ho za to potrestat, to je přeci naprosto v pořádku. Záchranáři museli zbytečně vyjíždět znovu, a to jen kvůli lidské nezodpovědnosti. Pokutu, ale samozřejmě v rozumné míře, ne desetitisíce.
0/0
22.8.2002 17:15

Pokemon

Re: Konečně!!!
Pokuta ano, ale........aby nic nestala a nebo aby to dany clovek nepocitil. Aby se vlk nazral a koza zuatala cela.
0/0
22.8.2002 17:37

Mylosz Jakesz

Re: Konečně!!!
, Ano, nezodpovědné občany, kteří se protivý opatřením orgánů je třeba ukázat, kdo má v zemi vedoucí Úlohu! Vždyť přece naše libidodemagogické zřízení o každého řádně pečuje od narození (porodné), přez kultivaci v zařízeních (jesle, školka, škola, střední škola) až po krok do dospělosti (vojna), kterým občan řádně projeví svou sounáležitost se svou vlastí. Více se dozvíte v přepisu mých slavných projevů. Momentálně žiju v těžké ilegalitě a spjechám do Delvity aby my kapitalisti nezavřely, nemaj úctu a měli by mít, ke mně.
0/0
22.8.2002 18:27

Mylosz Jakesz

Re: Re: Chyba!!!
, Mám tam asy ňákou chibu. Teť ale nevým, nemělo být kultivaci po c tvrdé iplylon? A opčan se asi píše s p, co protože to musí být pitomec. Projevý bude asi s tvrdím i, protože na mněké projevování hraničí s oportunizmusem. No, nic, vi to pochopýte.
0/0
22.8.2002 18:32

Juras

Re: Konečně!!!
Mne by zajímalo, jak chce rozlišovat nezodpovědné lidi od těch, kteří nebyli informováni anebo od těch, kteří byli v šoku a nemohli jednat rozumně. Má nějaký nápad?
0/0
23.8.2002 9:27

metroboy

0/0
22.8.2002 17:11

Karel

Primátor chce pokutovat zachráněné
Ted už je pozdě a primátorův návrh je nešikovný.V principu ale souhlasím,že při evakuaci ten kdo ji odmítne ( a tím při dodatečné evakuaci ohrožuje životy zachranářů) by měl být evidován a pokutu pak skutečně zaplatit, bez ohledu co mu zbylo a jak je starý.Když už jsme u primátora,nevím ,že by svými rozhodnutími,které vycházely z informací specielních složek (Povodí atd.)způsobil milardové škody.Na to jak byla katastrofa mimořádná  je počet lidských obětí v Praze minimální a to je hlavní kritérium schopností krizového štábu, potažmo magistrátu.Apropo jak účinně se na organizaci záchranných prací podíleli další členové magistrátu,  např. bývalý primátor Kasl či pretendent na primátora Hvížďala jehož plakáty za několik miliˇonů na nás odevšud hledí?
0/0
22.8.2002 16:56

Admin

Re: Primátor chce pokutovat zachráněné
, Já, ač velkého Ignora v lásce nemám, bych ho za "povodně" po hlavě netloukl. Ikdyž nebýt požadavku jeho a středočeského hejtmana, že kvůli dostatku času na evakuaci je třeba omezit vypouštění, mohlo povodí Vltavy pouštět z Orlíka "50 letou povodeň" o den dřív a kulminační vlna mohla být nižší. Jenže o kolik? O půl metru, o 30 centimetrů? Byli by ale všichni vystěhováni? Po bitvě každý generálem. Taky to mohlo vyjít "akorát" - tedy plný Orlík, povodeň v Praze veškerá žádná, rozumbradové plácající se po vlastních zádech za projevenou bistrozrakost. Ne nemám pocit, že bych se chtěl zapojit do národní soutěže "Kdo za to může".
0/0
22.8.2002 18:49

chachar

Nejsme male deti
To jsou napady. Pan primator zase predvadi, kolik chytrych situacnich reseni muze nabidnout. Kdyz se ritila bezleta voda, aby nevypukla panika, radeji hovoril o tom, ze se jedna o bezvadnou padesatiletou vodu. Ted ten chytrak, kdyz jsou potreba penize na obnovu, rozhodne, ze diru zaceli ti, kde neuposlechli vyzev k evakuaci. Jiste za ty penize postavime novou trasu metra. Ostatne vubec se mi povinost evakuovat nelibi. Trochu to zavani metodami totalitnich statu. O pulnoci vzbudit a ven. Proc s obcany zachazet jako s detmi? Kdo nechce at nejde, ale zodpovednost at si nese sam. Jsem presvedcen, ze by si to mnozi rozmysleli.
0/0
22.8.2002 16:54

Re: Nejsme male deti
Ano, ale v okamziku, kdy bude chtit odvezt ze zatopeneho domu, tak at zaplati komercni cenu. Stat je instituce, ktera chrani sve obcany a je jednodussi evakuovat treba o pulnoci, dokud ale neni voda, nez pak odvazet tisice lidi ze zatopenych domu. Jenze lide jako masa jsou nezodpovedni, i kdyz jako jednotlivci zodpovedni jsou.
0/0
22.8.2002 17:46

lukas

chtel bych videt pana "Primatora" jak by se choval
to snad nemysli vazne. Pokutovat? jak muze vubec nekdo v takoveto situaci uvazovat? no comment!
0/0
22.8.2002 16:45

Cartman

napad dobrej...
...sice v dnesni dobe i pan Nemec vi, ze zadnou pokutu od nikoho nedostane, a jen chce trochu vylepsit posramocenou povest, ovsem zrejme s prave opacnym ucinkem. Ale pro priste by neskodilo, kdyby zachranari kazdeho nezodpovedneho cloveka, ktery se nechal evakuovat vrtulnikem az kdyz mu zaclo tect do bot, peclive zaevidovali a pozdeji od nej byla vymahana plna cena takove evakuace. Nevim, proc bych mu ji mel platit ja ze svejch dani.
0/0
22.8.2002 16:44

Najdete na iDNES.cz