Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Voda a Usáma

To je dobře! Na první nadechnutí každý vládu a armádu pochválí. Posílat další vojáky do Afghánistánu, to by bylo v naší situaci marnotratné. Povodeň zničila miliardy, další stamiliony bychom vyhodili do vzduchu. Ale počítejme do deseti. Kdo je větší zabiják? Usáma bin Ládin, nebo povodeň? Kdo zničil víc betonu? Tohle srovnání je cynické. Nelze srovnávat mor a černé neštovice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michal

Komárek-Usama-povodně
Pane "redaktore" Komárku nechci zpochybňovat Vaše apokalyptické vize ohledně terorismu(zřejmě jste dopodrobna s celou problematikou seznamen) ale chci se zastat lidí kteří projektovali pražské metro a které VY v článku urážíte. Vaše ukvapené závěry jsou srovnatelné s myšlenkovými pochody obyvatel ústavu v Kosmonosech.
0/0
22.8.2002 14:39

)))+(((

názor
Být to na mně, tak tu jednotku do Afghánistánu pošlu...
0/0
22.8.2002 8:59

Jan Jaroš Praha

Dotaz na Dr. Büllowa
Pane doktore, neznáte náhodou adr.webu Armenie? Dík
0/0
21.8.2002 17:30

Dr.Büllow

Re: Dotaz na Dr. Büllowa
Dobrý den, odkazů je mnoho, nevím, o co konkrétně byste měl zájem, proto alespoň některé :
http://www.netarmenie.com/  (zde je leccos o zemi, historii, demografii, apod.; většina obsahu je francouzsky)
Něco málo historických fakt je i zde : http://www.acam-france.org/armenie/histoire-ancienne/ Hlavní stránka tohoto webu je pak zde : http://www.acam-france.org/armenie/index.htm    i tyto stránky jsou většinou ve francouzštině.
Česká stránka Amnesty International o Armenii : http://www.amnesty.cz/08knihovna/dokumenty/ar01-armenie.htm
Něco málo geografickýc dat v češtině je zde : http://www.infotip.cz/index.php?Q=Stat&B=Detail&ID=8 Lze se tam dostat i přes menu  http://www.infotip.cz/  přes volbu "státy" Další odkazy lze najít pomocí hledačů, např. jedním z nich je   www.google.com    kde stačí zadat klíčové slovo - "armenie", popř. více slov oddělených mezerou, jako třeba "armenie historie"  a pak už jen vybírat z nalezených odkazů. Hledání přes české weby lze zkusit třeba přes   www.seznam.cz   nebo přes  www.atlas.cz , a jiné.
Přeji Vám, pokud možno, hezký den   :-)
 
0/0
22.8.2002 10:47

RastanSaga

Another point of view
Terorismus je společensky velmi nebezpečný jev. Terorismus lze minimalizovat represí či prevencí. To co se odehrává po 11. září loňského roku je bohužel první případ. Pokud se nebude hledat odpověď na otázku co vede mnohdy velmi inteligentní a vzdělané lidi k tomu, aby opustili svoje mijující rodiny a spáchali či organizovali zoufalý akt sebezničení, pak  tento boj nelze nikdy vyhrát.
0/0
21.8.2002 15:14

Dr.Büllow

Nezapomínat, ale také přemýšlet !
Pokud sledujeme i jiné zdroje informací (např.BBC, CNN, apod.) zjistíme, že zdaleka nejde "jen" o boj proti terrorismu, ale především o pozice kolem Kaspiku.
Ano, v N.Y. zahynulo mnoho lidí nevinně. Někteří v mrakodrapech, někteří jako rukojmí na palubě letadel, někteří při záchranných akcích.
Ale měli bychom se ptát stejně, jako u povodní : mohl tomu někdo zabránit ? Kdo je za to zodpovědný ? Proč nejsme ani my ani Američané infromováni uceleně ? Proč celá akce v Afghánistánu přináší zatím jen strádání několika milionům uprchlíků v horách ? Proč jsou obnoveny útoky proti Čečensku ?
Co chceme slyšet ? - pravdu, útěchu, nebo socialistickou jistotu, že "to" za nás někdo podrží v případě nějakého útoku ?
Chcete opravdu informace z tohoto ohniska ? Zde některé můžete nalézt : http://www.ichkeria.org/  ,  http://www.dagestan.ru/  nebo  http://www.chechenpress.com/
Informace nechť si každý přebere sám. Doba, kdy se ve zpravodajství předkládaly názory místo faktů už je pryč. - ?
0/0
21.8.2002 9:43

Najdete na iDNES.cz