Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Armáda zahájila kvůli vodě rozsáhlou akci

Velitelství pozemních sil české armády zahájilo nejmasivnější nasazení svých sil od povodní v roce 1997 na Moravě. Do akcí Ochrana a Obnova, která má pomoci lidem z oblastí postižených záplavami, nasazuje přes 3600 vojáků z povolání i základní služby. Podle náčelníka štábu se dá operace přirovnat k bojovému režimu. K dnešnímu dni pomáhá s likvidací následků záplav na 7500 vojáků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jfk

stát
Stát by měl: regulovat monopol na trhu vytvářet spravedlivý právní základ a zajišťovat jeho vynutitelnost ochraňovat občany před neoprávněným nátlakem prostřednictvím zákonů regulovat externality. Nemá právo nikoho nutit opouštět svůj majetek ani jej vyvlastňovat (ani ve veřejném zájmu). Stát je oboustranná smlouva mezi svéprávnými občany, kteří jsou odpovědní za své chování (se všemi klady a zápory, které toto chování přináší)
0/0
22.8.2002 7:20

Soused

Re: stát
Neopuštěním domu během evakulace ohrožujete a omezujete ostatní, na což nemáte právo (zdržujete policii nebo záchranáře, kteří se Vás snaží přesvědčovat - minimálně proto, že můžete být nesvéprávný idiot, nebo na mol). Ze stejného principu vychází i vyvlastnění (když budete odmítat prodat státu pozemek, který je klíčový pro něco, co bude sloužit např. k ochraně životů, jsem pro vyvlastnění bez náhrady a soud pro obecné ohrožení). Mějte se hezky, ale pokud možno jinde.
0/0
22.8.2002 7:36

Libor

Re: stát
Takže mi chcete říci, že stát (nebo soukromá osoba) si například bude muset postavit silnici v 20m oblouku kolem Vašeho domu, který hrozí zřícením, jenom proto, že jste umíněnec a nehodláte akceptovat posudky odborníků. Cituji od Vás: "právní základ a zajišťovat jeho vynutitelnost ochraňovat občany před neoprávněným nátlakem" - toto není příklad neoprávněného nátlaku, a stát tímto ochraňuje občany, nemyslíte? S vyvlastněním bez náhrady (viz názor Souseda) nesouhlasím - ale stát má právo ve veřejném zájmu pozemek vyvlastnit (jde o definici, co je veřejný zájem - stavba průmyslové zóny soukromé firmy to určitě nebude) za náhradu. I vy jste součástí státu a Váš dům není samostatný stát, takže i tam se musíte chovat podle pravidel (asi by Vám neprošlo dělat ve 2 ráno krávál v paneláku, házet odpadky před dvěře, apod.).
0/0
23.8.2002 11:24

jan

Vojáci budou pracovat? To jsou mi novinky!
0/0
20.8.2002 16:33

halaluza

amrada
Teprve v teto dobe nekteri z nas pochopili, ze Amrada neni zase natolik zbytecna. Ale nic to nezmenilo muj osobni nazor, ze se mi proste na vojnu nechce :)
0/0
20.8.2002 15:34

Martin

Zachranarum hluboka poklona, politikum nikoliv!
Zachranari zachranuji a plni rozkazy, jenomze politici, kteri jim rozkazy vydavaji zase jednou dokazuji, ze clovek v nasi zemi je pro ne jen objekt. Vlastne tu nikomu nic nepatri, o vsem rozhoduje Stat! Ani vas zivot, ani majetek neni skutecne vas. Trvam na svem pravu se rozhodnout, zda svuj (zduraznuji SOUKROMY majetek) opustim, nebo ne. Stejne tak je to se zivotem. Nikdo ho nebude zachranovat proti me vuli. Nejsem majetkem statu! Pokud se pan Spidla domniva ze ano, pak chci proti takovemu statu bojovat.
0/0
20.8.2002 15:18

Jalovec

Re: Zachranarum hluboka poklona, politikum nikoliv!
To co píšete je samozřejmě blábol obdobný expresi dnes již slavného "demograta" ze středečního TV zpravodajství. Být Vámi, tak bych doufal, že Bůh a neháda nemají smysl pro černý humor a nenechají Vás v brzké době pochopit Váš omyl, že si můžete v každém okamžiku rozhodovat jak můžete. To totiž můžete od určitého okamžiku pouze jednosměrně, od příchodu záplavové vlny můžete už život jen ztratit (ať už si pak budete myslet nebo chtít cokoliv)ale zachránit rozhodně ne. A co už vůbec nemůžete je chtít (tak jako chtěla většina karlínských trosečníků, když kolem nich začaly padat domy) po záchranářích aby kvůli Vám riskovili své životy. Nechápu proč si stěžujete na politiky že dodržují zákony. A pokud chcete z tohoto důvodu proti státu bojovat (jak?), tak ho radši opusťte, v takovém Afghánistánu (ale i mnoha bližších zemích)Vás nikdo záchranou či nadměrnou starostí o zdraví zatěžovat nebude.
0/0
20.8.2002 15:35

Martin

Re: Re: Zachranarum hluboka poklona, politikum nikoliv!
Je videt, ze jste nic nepochopil. To ze do toho pletete Boha a jine iracionalni predstavy to dokazuje. Ja trvam a budu trvat na naproste nedotknutelnosti osoby a vlastnictvi i kdyby se zakon na hlavu stavel. Kdo zachranu odmitne, riskuje - to prijimam a respektuji. Pokud se nekdo zachrany zrekne, je to jeho vec a nikdo do toho nesmi strkat nos. Trvam na pravu rozhodnout se podle sveho, i kdyby to rozhodnuti melo byt objektivne vzato spatne. Ale panem sveho zivota a majetku jsem jen ja sam a nikdo jiny!
0/0
20.8.2002 15:43

Pepak

Re: Zachranarum hluboka poklona, politikum nikoliv!
Jo, souhlasím s váma. Kdo nechce být evakuovaný, ať podepíše papír, že všechny případné další náklady bere na sebe - a ať tam zůstane. Ale až si to rozmyslí a bude sedět na střeše o pomoc, tak ať volá marně. Anebo ho záchranáři zachrání, ale zaplatí to - ze svého... (takový výlet vrtulníkem nad barákem by se mu mohl pěkně prodražit).
0/0
20.8.2002 15:52

Martin

Re: Re: Zachranarum hluboka poklona, politikum nikoliv!
Souhlas - jako revers v nemocnici. Vsechny naklady pak na vlastni triko. Ale aby nekoho nasilim stehovali, to se mi fakt nelibi!
0/0
20.8.2002 16:15

Libor

Re: Re: Re: Zachranarum hluboka poklona, politikum nikoliv!
Jak může být někdo takový sobec?! Ano řeknete, že zachránit nechcete. Barák se s Váma sesype a vy zůstanete pod ním. Těžko se Vás v tu chvíli někdo zeptá, zda už pomoc potřebujete či nikoliv. A záchranáři nejen z povinnosti, ale hlavně z přesvědčení, za které bysme měli být všichni vděčni, půjdou a budou Vás třeba týden hledat a odstraňovat trosky, jen aby Vás dostali ven pro vaši bláznivou umíněnost. V tomto případě už totiž nerozhodujete jen o životě a majetku svém, ale o životě jiných! Ostatní mohou přijít o život při vaší záchraně nebo proto, že nemohli pomoci, tam kde by bylo potřeba. Stát by měl a musí chránit lidi i proti jejich vlastní blbosti!!!
0/0
20.8.2002 16:51

Martin

Re: Re: Re: Re: Zachranarum hluboka poklona, politikum nikoliv!
Nema a nesmi! Na takovy stat je lepsi jit s brokovnici! Jedine clovek sam rozhoduje o svem zivote. Pokud si stat dela na cloveka totalni narok a chce panovat na jeho zivotem a smrti, pak si takovy stat zaslouzi, aby prestal existovat. Spolecnost je soubor individualit a ne stado! Nektere prispevky ale dokazuji, ze lide se vzdavaji ochotne uplne vseho - i vlastni suverenity a zivota. Prevadeji odpovednost na stat. Tim vlastne umiraji, protoze jejich zivot uz jim zcela nepatri.
0/0
20.8.2002 17:03

Libor

Re: Re: Re: Re: Re: Zachranarum hluboka poklona, politikum nikoliv!
Potom byste drogově závislím nemohl vnucovat protidrogovou léčbu, kriminálníkům soudy, postiženým katastrofou poskytovat pomoc (ad absurdum: i oni si vybrali žít v blízkosti řek, sopek, atd - tedy by měli nést následky)... určitě by se našlo příkladů více. Souhlasím s tím, že lidé musejí nést odpovědnost za svoje rozhodnutí, ale rozhodnutí, která popisujete se, jak již jsme psal, bohužel netýkají pouze toho konkrétního jedince. Souhlasím, že stát nesmí mít totální nárok nad životem člověka - ale žijeme ve státě a ne izolovaně na stromech. Proto vznikl stát - aby chránil své občany. Netvrdím, že vše je v pořádku, ale když vidím, jak někteří lidé sprostě nadávají policistům a vojákům, kteří střeží vstupy do některých oblastí, dal bych jim facku! V žádném případě nechci zlehčovat jejich utrpení, ale třeba si časem uvědomí, že jim stát zachránil život.
0/0
20.8.2002 17:27

Martin

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zachranarum hluboka poklona, politikum nikoliv!
Kvalitni ukazka ztraty sebeucty. Blahopreji! Srovnavate krome toho zcela nesrovnatelne! Jak muzete srovnavat uvezneni kriminalnika s rozhodnutim cloveka zda opusti ci neopusti svuj majetek? Copak spachal zlocin?? Kde se vas vubec bere ta drzost nutit lidem SPOLECNOST?? Spolecnost funguje na zaklade psane i nepsane SMLOUVY, ktera musi byt oboustrane vyhodna. To vam tak malo zalezi na vlastni suverenite? Nic jineho uz nemate! O veskerou ostatni svobodu moderni stat cloveka pripravil, ted navic jak je videt nekteri zpochybnuji i suverenitu cloveka nad vlastnim zivotem. Takovou spolecnost si uzijte, ale beze mne.
0/0
20.8.2002 17:43

Libor

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zachranarum hluboka poklona, politikum nikoliv!
Nebo kvalitní ukázka ztráty rozumu a soudnosti. Nechci pokračovat v osobním napadáním, ale asi byste si měl sehnat raketu a vystřelit se na měsíc, tam byste možná dosáhl své vytoužené absolutní svobody. Podstata SMLOUVY je v ochraně občanů státem, to je to, co asi nechápete! Bohužel, lidé se nerozhodují rozumně, ale spíše instinktivně, zvláště ve vypjatých situacích jako je tato. Žijeme v jakémsi uskupení, které je v podstatě výhodné pro všechny. Občan odevzdá část své suverenity státu a stát se o něho postará v dobách dobrých i zlých, kdy jedinec není schopen rozumně uvažovat (rozumněj chránit se). Pokud s tímto nedokáže žít, pak předpokládám, že se opravdu budete muset poohlédnout po jiné planetě, kde budete sám. Vaše rozhodnutí vždy bude mít vliv na někoho jiného. K tomu srovnání (asi jste nepochopil), vůbec nejde o charakter skutečnosti. Občané dali právo státu trestat ty, co se vzepřou jeho pravidlům i proti jejich vůli, stejně tak jako mu dali právo, aby je chránil. To srovnání se kriminálem nebylo nejvhodnější, to je pravda, ale jako příklad povinností státu ke svým občanům mě napadl jako první.
0/0
20.8.2002 18:13

alice

Re: Re: Re: Re: Re: Zachranarum hluboka poklona, politikum nikoliv!
Martine - odpusťte, ale blabolíte zde nesmysly - vaše teorie by mohla fungovat ještě tak snad na pustém ostrově, ale ne v zalidněné oblasti  
0/0
20.8.2002 17:33

Martin

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zachranarum hluboka poklona, politikum nikoliv!
Pokud se, vazena damo, hodlate vzdat suverenity nad vlastnim zivotem a majetkem, je to vase volba. Ale ostatni do toho netahejte. Svet je takovy, jaky si ho clovek udela, nic neni predem dano!
0/0
20.8.2002 17:45

alice

Re: Re: Re: Re: Zachranarum hluboka poklona, politikum nikoliv!
Libore SOUHLAS  
0/0
20.8.2002 17:28

suchar

a co civilkáři
, kteří nejsou nasazeni ve zdravotnictví???
0/0
20.8.2002 15:11

marsellus

poznamka
V sousednim Rakousku pry armada povolala 9600 vojaku, skoro 3x vic...Ministr zivotniho prostredi Ambrozek priznal, ze po povodnich v roce 1997 se vypracovaly pouze plany a moc se toho do krajiny neinvestovalo. Hasici nejsou spickove vybaveni, jezdi ve starejch Tatrach a Aviich, nejsou motorove cluny, cerpadla atd...Misto toho se uvazovalo o debilnich Gripenech!!!!!!!!
0/0
20.8.2002 14:56

Petr

Re: poznamka
Nevíš o čem hovořiš. A co jsi udělal ty pro postižene?????
 
0/0
20.8.2002 15:15

bravo, bravisimo

0/0
20.8.2002 14:48

znaleC

...i dlouho po něm plivali,dormožroutem ho nazvali...při první těžší zkoušce plakali,za ruce ho tahali,do sraček ho nahnali...nermcal on a pomoct šel...i jsouc si vědom, že za pár let,zas ti samí budou ho hanět!!!Jsme to kurva divný národ a je zapotřebí víc takových zkoušek, aby sme si uvědomily,kdo sme..co chceme a kam jdeme!
0/0
20.8.2002 14:40

michel

tak tedy pochvala
Mne se to libi.Jsem rad, ze armada konecne zacne delat neco,co ma nejaky smysl, misto nesmyslneho behani po polich s flintickama apod. Vim velice dobre jaky je uvnitr nasi armady bordel a jak je tato "instituce" neefektivni.Proto jsem velice rad,ze tento (pro spoustu lidi totalne ztraceny rok zivota) muze byt alespon z casti vyuzit nejak ke skutecnemu(!!!) prospechu lidi.Pokud jste zastanci armady takove jako je dnes,tak se Vas zeptam: Vazne si myslite,ze by nase armada neco ubranila?
0/0
20.8.2002 14:34

Pavel

Re: tak tedy pochvala
Vážně si naivně myslíš , milý Michele , že je to jen a jen problém armády ?
0/0
20.8.2002 14:45

marek

Nasazení armády na povodně schvaluji stejně tak jako jsem byl nasazen v 1997 při povodních na moravě. Tenkrát vojáci stáli už v pondělí komplet na buzeráku a týden se čekalo až se začne něco dít. Kluci co byli 8 dní na vojně podepisovali v noci přísahu aby mohli jet vytahovat chcíplý kuřata do Olomouce z jakési drůbežárny. Od záchraných prací tady máme asi pět pluků CO. Myslím že stejně jako před pěti lety i letos to armáda zvládla. Vojáci dělali jako koně tenkrát za 380 korun měsíčně. Dnes to nebude o nic lepší. Řeči o tom, že to někdo nezvládl neberu. Možná, že to někde mohlo dopadnout o procento lépe, ale tolik vody to prostě není v lidských silách. Zatímco před pěti lety byly přímé ztráty na životech oklo 100 lidí dnes je to ani ne 20. Němci měli delší čas na přípravu a už mají víc mrtvých. Je třeba vyzdvihnout to pozitivní které převažuje. Marek
0/0
20.8.2002 14:23

Mgr Větrný Josef

A prdí hadi?
0/0
20.8.2002 14:20

Mrenka Jiří jmrenka@centrum.cz

Neverim svym ocim
Vazene damy a panove, ja mam snad vidiny ci co. Porad kritizujete armadu, lepe receno kritizovat je velmi slabe slovo, vojak z povolani porad patri mezi nejmene oblibene povolani. Vojak je u nas neustale synonymum pro neschopneho blbce, a neni mozna, najednou prijdou zaplavy a armada je Vam dobra, to jsem zvedav, jak dlouho to vydrzite a kdy se zacnou sepisovat petice za jeji zruseni. Jeste zacnete oslavovat hasice, policisty, cleny IZS a budu mit pocit ze jsem jak v USA po 11.zari... Jsem to vubec v Cechach kde se jen kritizuje a nechvali???
0/0
20.8.2002 14:12

jana kleer

vyuziti armady
prislusnici moji rodiny co jsou v praze a v jiznich cechach ted pomahaji a necekaji jestli prijde armada atd a hlavne nesedi v poledne na emailu nekritizuj a kdybych nebyla tak daleko byla bych i tam ted tez tak vy chytraci radeji kdyz tolik citite s lidma vezmete lopaty a jdete pomoc kde je treba jan 
0/0
20.8.2002 14:12

Pepak

Re: vyuziti armady
Co je to "tak daleko"? Jestli je to v rámci ČR, tak se směju :-))))
0/0
20.8.2002 15:56

Pavel

No , nevím ...
Dost se divím lidem , kteří neviděli , že armáda poskytuje pomoc už od 12.srpna ... Myslím , že AČR je hlavní silou , která napomáhá k obnovení situace . Mimochodem , jestliže vyjadřujete názor , že je nasazeno málo vojáků , zkuste tipnou procento nasazených policistů .... Shodou okolností jsem pracoval v krizovém štábu v Olomouci při povodních 1997 a stojím si za tím , že kdyby tenkrát nepomáhala armáda již od začátku ( 6.7.1997) , byly by nejen škody , ale i počty mrtvých podstatně vyšší .
0/0
20.8.2002 14:09

míra z Plzně

To je ono
Konečně někdo využije ty miliardy za vojenskou techniku, která jinak leží ladem v garážích.Myslím, že Tvrdík by zasloužil metál za takové rozhodnutí.
0/0
20.8.2002 13:53

míra

Re: To je ono
to snad ne, spíše bych se zeptal, kde byl od 12.8. a jak to vysvětlí, snad mohl dát rozkaz dříve, je zkrátka vidět, že je to " muž na správném místě", takových více a jsme v ........
0/0
20.8.2002 14:07

Vojta

Tak konecne zacne armada delat neco poradneho. Pocet vojaku nasazenych do akce se mi nezda zas tak ohromujici vzhledem k tomu, kolik se jich zivy touto profesi. Neni se ale co divit, kdyz minimalne polovina armady jsou dustojnici.
0/0
20.8.2002 13:47

jana kleer

o armade
velice me prekvapuje jak se najednou najde tolik chytraku co vedi vsrchno co se melo za prve neda se rici ze usa je moc organizovane o zari 11 2001 vedeli  jejich tajne sluzby  jiz nekolik dnu predem nevedeli kde ale vedeli ze se ma neco stat bhem nekolika dnu a pomoci letadel a nic neudelali a potom i v nemecku vedeli dna dny dopredu ze na ne jde velka voda a nemohli nic udelat proti ani v drazdanech a nejvetsi  severoamericka  pojistovna state farm kde pracuje jako inspektor manzel nasi netere sam rikal ze i v kalifornii a na floride jsou napriklad pojistky proti nestestim jako zemetreseni a tornada tak drahe ze si je muze malo lidi dovolit a u nas zase tak hloupi lide nejsou budou se muset ucit u pojistek vice ptat vzdyt tenhle problem byl v 1997 na morave takze o tom urcite slyseli a do budoucna se tohle muze stat casteji jana  
0/0
20.8.2002 13:46

Kovis

Re: o armade
Offtopic, ale fakt me to zajima, protoze se s tim setkavam dost casto:
skodajenzejanakleernepouzivaruznevelkapismenaainterpunkciprotozetamvtechkoncinachkdepravejesenictakovehonaklavesnicinevyskytuje.
Vam to fakt nedela problemy cist, kdyz neni videt, kde konci veta, kde zacina veta vedlejsi, nemluve o vsuvkach? Stesti, ze tam jsou aspon mezery. Nekteri si v tom dost libuji, asi chteji vypadat zajimave. Nebo opravdu maji k dispozici pouze klavesnici s malymi pismeny. Potom sorry, omlouvam se.
 
0/0
20.8.2002 14:26

Vojta

0/0
20.8.2002 13:43

luban

Máme ještě rezervy.
Jestli to Škromach dotahne do konce s akcí nasazení nezaměstnaných na odstraňování povodňových škod, pak si zaslouží pochvalu. A vzal bych ponejprv ty největší povaleče, tzn. více jak půl roku bez práce. Vždyť si mohou i přilepšit. A kdo nebude(z takto oslovených) chtít makat, automaticky mu sebrat veškeré výhody a pomoc úřadu práce. Alespoň se nebudou válet po hospodách a dělat bordel.
0/0
20.8.2002 13:01

Spin

Armáda
Já jenom nechápu proč není armáda nasazována už před potopami i s technikou?!!! Vždyť záplavy jsou ohrožení země, ne? A radši ať jsou na postižených místech raději předem. Vždyť ty škody budou menší na jejich stažení, i když se očekávala 50 letá voda a potom přišla 150 letá voda!!!
0/0
20.8.2002 12:48

luban

Re: Armáda
Ty jsi věštec?
0/0
20.8.2002 13:03

honza

Re: Armáda
Já jsem u nás viděl vojáky pomáhat ještě když voda stoupala a situace nevypadala tak hrozně. Asi jsi se špatně koukal....
0/0
20.8.2002 13:48

raduz

prehrady
Jak je povodi vltavy pripraveno na mozny teroristicky cin kdy by na hraz prehrady treba slapske najelo nakladni auto plne semtexu a bylo odpaleno
co by se stalo pak kdo zodpovida za nasi bezpecnost kam az by sahala voda kdyby se vltavska kaskada naporem vody strhla
jak je pripravena armada a nase vlada....
mam pocit ze nijak..........
prozatim ozebracila milion obcanu a podnikatelu teto zeme
mohlo se vcas upustit dost vody aby povoden byla zmirnena
0/0
20.8.2002 12:28

Prazak

Re: prehrady
Celkem by me zajimalo cim se zivis ze mas tolik rozumu. Jak se ty zapojujes aby si k necemu byl ? 
0/0
20.8.2002 12:40

raduz

Re: Re: prehrady
predevcirem jsem dvanact hodin hrabal hovna a bahno v jednom ze znicenych obchodu na kampe...takze jsem trochu zasveceny ...v tom bahne :-)
mam pocit ze az to ty lidi daji do poradku,a znovu otevrou tak za mesic se muze vse opakovat...
0/0
20.8.2002 13:02

polp

Re: prehrady
a) myslim ze s prehradou by nakladni auto se semtexem moc nezahybalo - prolomit prehradu pomoci vybusniny neni lehka vec, vybusnina musi byt opravdu obrovska (coz by nakladak splnoval), ale hlavne musi byt odpalena z vnitrni strany nadrze a u dna - za II. svet valky se to zkoukamalo a ani nejvetsi tehdejsi klasicka puma (hodne prez 1000kg) pri primem zasahu nebyla schopna hraz dosattecne prorazit .
b) jsou rizika ktera mohou nastat, a velmi malo realistickych scenaru je tolik ze spolehlive otazky vam neda nikdo - stejne pravdepodobna je otazka jaderneho utoku - a smutna pravda je ze obeti by byli v obou pripadech - nelze vinit nikoho ze ani teoreticky nas neni schopna ukonejsit - to co se deje napr. v USA je sice oproti nam organizovanejsi, ale verte mi ze je to jen a jen pro uklidneni obcanu....
c) u upousteni laskave nemluvte, delat hrazneho neni lehka vec, kdyz mate na starost miliardy kg hmoty, oni moc dobre vedi co si mohli a nemohli dovolit
0/0
20.8.2002 12:44

Miroslav Stanco

Re: Re: prehrady
Co vubec otravujete vsichni s vyhazovanim prehrad teroristy do vzduchu. To jste vsichni schizofrenici ci co. Jana
0/0
20.8.2002 13:39

ip

Re: prehrady
podle něčeho co jsem kdysi viděl to je 12 metrů v praze při slapech luplých.
0/0
20.8.2002 12:50

milan

Re: prehrady
Příteli, zkus nastudovat něco o retenčním objemu přehrad, maximálním možném průtoku vypouštěcích armatur, uvědom si objem vody proteklé Vltavou za nejhorší tři dny při povodni, vem v úvahu předstih a dosahovanou přesnost předpovědí počasí, započítej stupeň zavodnění povodí v daném období. Pak promluv a budeš oslavován. Takhle ale raději mlč.
0/0
20.8.2002 13:43

milangregor

Re: prehrady
Snad by stálo za to prostudovat si něco o režimu řízení hladiny přehrad se zaměřením na retenční objem a jeho podílu na celkovém objemu nádrže(-í), vzít v úvahu maximální možné průtoky vypouštěcích armatur, uvědomit si celkové množství vody proteklé Vltavou za tři nejhorší dny povodně, započítat stupeň nasycení celého povodí vodou v daném období, zvážit pravděpodobnost a časový předstih předpovědí a potom ještě pár dalších drobností. Pak budeš moci promluvit a třeba budeš oslavován. Takhle ale plácáš nepromyšlené nesmysly.
Milan, Ostrava
0/0
20.8.2002 14:17

Awasin

To je dost...!
Konecne "nekdo" pochopil, na co ta Armada vlastne je. (Bohuzel az po povodnich, ale alespon ze takhle). Armada ma byt na pomoc obcanum teto republiky, ostatne proto si ji platime (ze svych dani). Doufam, ze se vytvori i mista pro civilkare, kteri v nekterych oblastech stale cekaji, nez pro ne stat (mistni urady) najdou odpovidajici praci, aby mohli nastoupit vykon C.S.
0/0
20.8.2002 12:26

Najdete na iDNES.cz