Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Doprava v Praze se blíží kolapsu

Nejezděte do Prahy, žádají radní hlavního města mimopražské řidiče. Nejezděte autem do centra, žádají Pražany. Hladiny Vltavy klesá, doprava ve městě však zůstane po ničivé povodni ochromena ještě několik měsíců. Podle generálního ředitele Dopravního podniku Milana Houfka se podaří plně obnovit provoz metra až v prosinci. Rozbité jsou také některé důležité komunikace. Pražský radní Rudolf Blažek uvedl, že strakonická silnice, po které vede důležitá trasa do jižních Čech, bude opravena až za několik týdnů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

BajnyPhoenix@centrum.cz

P+R Modřany
 
Ahoj lidi chtěl bych nechávat auto v Modřanech,ale nenašl jsem zachytné parkoviště.POslední značka se zastavila při odbočování na Lhotku a tam nikde není.A rovně je zákaz vjezdu.Tak sem to tam nezkoumal.
Potom slouží lístek z parkovaní jako lístek na tramvaj? Hodilo by se mi tam nechat auto a jel bych 16 až do práce.A nemusel bych se prodírat až ki Žižkovu.
A kolik stoji ten listek? Děkuji a když mně pomůžete ubyde Vám jedno autí z cesty
0/0
30.8.2002 13:17

Pavel

Pražské mosty
Doporučil bych veůmi intenzivně přezkoumat na další uzavírku pražských mostů alespoň pro osobní automobily, čímž by se zmírnil každodenní dopravní kolaps. Když most udrží tramvaj, která má 22 tun a více a to i v protisměru - dohromady min. 44 tun, pak udrží i několik desítek osobních aut, tak jako dosud. Typické osobní auto má 1.5 tuny a i kdyby jich bylo na mostě současně 29, (což je souhrnná délka kolony přes 180metrů a více se jich na most stejně nevejde) je váha nižší.
Doporučuji tedy poslat specializované statiky na kontrolu mostů i za ceny že by někteří evakuovaní byli o pár dní déle v náhradních prostorách.
děkuji
Pavel
 
0/0
23.8.2002 11:32

MM

Zaveďte krizová opatření
Magistrátu doporučuji, aby do doby, než bude plně zprovozněno metro, vyhlásil některá krizová opatření. Například:
  • Zcela uzavřít vjezd do Prahy pro tranzitní nákladní dopravu (kamiony), která se nejvíce podílejí na zácpách na Barrandovském mostě.
  • Některé komunikace a mosty vyhradit pouze pro MHD, sanitky, hasiče, policii a vozidla podílející se na likvidaci následků povodně.
  • Zmírnit tlak na MHD tím, že budou prodlouženy školní prázdniny alespoň o dva týdny. Když už ne pro všechny školy, tak alespoň pro školy střední, do nichž většina studentů dojíždí MHD.
Doufám, že magistrát najde k podobným krokům odvahu a že nebude čekat, až doprava zkolabuje úplně. Dovedete si představit, co se stane koncem srpna, až se děti vrátí z prázdnin a dospělí pražané z dovolených?
0/0
17.8.2002 1:03

Reeve

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
17.8.2002 22:58

Miroslav Grossmann

Re: Zaveďte krizová opatření
Naprosto souhlasím. I když povrchová hromadná doprava nemůže nahradit metro, je pořád tím nejefektivnějším, co ve městě je. Bude potřeba zajistit vyšší propustnost tramvajových tratí v cetru, možná i vyhradit komunikace a pruhy pro autobusy. Jinak nevím.
0/0
17.8.2002 23:39

Najdete na iDNES.cz