Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vojákům stačí konzervy, těší se na opušťák

Těžký život mají vojáci ze 72. výcvikové a záchranné základny z Jindřichova Hradce. Pomáhají často při likvidaci přírodních katastrof. Mladí muži v oranžových vestách s modrým trojúhelníkem na stejnokroji patří také k nejvytíženějším v zaplavených jižních Čechách. V akci je jich tolik, že už ani nejsou rezervy na jejich střídání. V terénu přitom musí vystačit s čajem, chlebem a studenou konzervou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bcd

Bylo by možná dobré,
kdyby o té vojně psali pouze lidé, kteří tam byli.
Pro nás byla konzerva ( tzv. kádéčko ) svátkem. Obsahovala lunchmeat, pomazánku, čokoládu a kompot + zvýkačku. Jinak jsme jako běžnou denní stravu dostávali džuveč, perkelt a různá jiná svinstva. Samozřejmě, že si své užijí, ale možná po dlouhé době budou mít něco chutného......
0/0
12.8.2002 16:14

bcd

pro Bubáka
Přenesení diskuse z Budějovice evakuují. Sem zatím můžu.
Tohle nedokončíme. Stále mi to padá a stále rychleji. Brody bych stavěl pouze výjimečně, vlastně pouze ten jeden o Pohorské vsi. Regulace toků do vhodných míst - ano, já nic jiného nechci. Nechci ovšem, aby o těch "vhodných místech" rozhodovali ochránci přírody a takoví vědátoři, kterých tady máme mraky. Známe to všichni ze školy. Pan profesor dělal kandidaturu, dali mu kyblíček písku, on strávil jeho zkoumáním 3 roky a výsledkem byl naprosto scestný eleborát. Tady je spousta schopných lidí, kteří ovšem nechtějí se ničeho účastnit proto, že mají negativní zkušennosti se zdejším národem.
Já jsem hodně alergický na "ochránce přírody". Víš, kdo je nezarytějším ochráncem přírody na Nových Hradech ? Bývalý ředitel Státních lesů Ing.Švarc. Tento člověk, který za komunistů drancoval lesy, těžil je těžkými traktory bude mne poučovat o ochraně přírody ? Kolik on zplundroval lesů ? Nebo jiný případ - spalovna Malešice v Praze. Ochránci přírody vykřikují jak je nebezpečná. Chrlí spousty popílku. Berou mne vzteky křeče. Spalovna je nebezpečná nikoli kvůli popílku, ale proto, že produkuje popel. Je do ní zavážen veškerý odpad a jak všichni známe naše hlavní město, nelze zabezpečit, aby neobsahoval nebezpečné látky. Tyto látky nemohou být spáleny při teplotách používaných při provozu Malešic. Přecházejí do popele, vyvážejí se na skládky a ovlivňují spodní vody. Tohle jsem ovšem nikdy od ochránců neslyšel.
Tady to nevyřešíme - pokud se mi toto podaří protlačit, bude to po cca dvou hodinách opět poprvé. Nikdy nebyl iDnes tak "vratký", jako dnes.
0/0
12.8.2002 15:40

Najdete na iDNES.cz