Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vím jak na Srbu, tvrdí Rychetský

Vicepremiér a ministr spravedlnosti Pavel Rychetský tvrdí, že zná způsob, jak dostat bývalého generálního sekretáře ministerstva zahraničí Karla Srbu před soud za korupci. "Policie by měla ve spolupráci s bankami prozkoumat čísla a série bankovek, které byly nalezeny u Srby doma po jeho zatčení," řekl v rozhovoru pro rozhlasovou stanici BBC.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

0/0
10.8.2002 15:14

Jaromír

Tak jak dříve v ODS
Dopadne vyšetřování SRBY tak jako Nováka?
0/0
10.8.2002 15:13

Jan

Spidliboys versus Klausopes
 
  Afera je to velmi pekna,pozoruji to ze zahranici,ale vazeni za mrize patri jak Klaus,tak i Spidla,vcetne Srby.Drive jsem pracoval u f.,ktera provadela rekonstrukce ambasad po celem svete a muzu rict ze Srba  dostal od kazde firmy 5% z objemu zakazky.Nac hledat firmy,ktere jej uplacely?Vzdyt je zna kazdej druhez zamnestnanec MZV!!!Jsou to PSJ Holding Jihlava,IPS zavod 03 a ostatni mensi firmy,ktere se kolem MZV motaji,kdyz by nekdo moc chtel,tak je velmi lehce najde.Budme otevreni,za penize ze zakazek,ktere ziskala f.PSJ Holding Jihlava,byla zase financovana ODS.Takze se v tom koupe i ten vykutaleny profesor Klaus a ta banda kolem.
0/0
9.8.2002 17:55

Figa borová

Vím jak na Srbu...
 Vendelín by se měl sprchovat,  ne však vlažnou ale ledovou vodou. Ty diskuze jsou fantastický i když asi zbytečný. Podle mýho aféru mohl spustil tatíček Klausíček. Podle nepsaného pravidla měly nové vlády po volbách 100 dní hájení,  ale jak by měli ti zhrzení zařídít aby vláda nedostala důvěru parlamentu? Toto byla ideální šance jak ČSSD zdiskreditovat. Neříkám, že Srba není grázl, neříkám že je, dokud se to nevyšetří. Ale jak sleduji pana profesora, i očička si nechal vylepšit, aby vypadal kouzelně jako premiér, nebo president a teď tohle.  Když sleduji vystoupení vedení ODS to  tak jsou tak kyselí,  zapšklí atd. až by je člověk politoval. Možná je to blábol, ale jak se říká ono všechno se vším souvisí a vo tom to je. 
0/0
9.8.2002 16:10

vendelín

Re: Vím jak na Srbu...
NO TO TO TRVALO !!! KONEČNĚ SI NA TO KÁPNUL !!! KLAUS SE NA TUTO AKCI PŘIPRAVOVAL S TÝMEM ANALYTIKU 6 MĚSÍCU !! DALO SE ALE ČEKAT, ŽE SE TO PROVALÍ A NĚKDO Z NICH BUDE ZPÍVAT. KDYŽ UŽ TO ALE PRASKLO , TAK NEMÁ CENU SKRÝVAT ANI TO, ŽE ODS STOJÍ ZA VELKOU VODOU, PROTOŽE TAM CHTĚLI VYMÁCHAT HUBY STANDOVI A ŠPIDLIÁNOVI. JE DOCELA MOŽNÉ ŽE STOJÍ I ZA TÍM , ŽE SI LIDOVCI SE SOCANAMA S UNIÍ A S HANKOU PŘEDEVŠÍM VYTÍRAJÍ PRDEL A JEN TAK S TÍM NEPŘESTANOU!!!!!!!!!!!
0/0
9.8.2002 16:58

taky občan

Re: Re: Vím jak na Srbu...
...no a ne snad?
0/0
9.8.2002 17:33

Dan(1)

Za všechno může Klaus
Už jsme si zvykli. Po cikánském skandálu se socanskými volebními lístky v Chánově se ihned vyrojili pLišáci a podobní fachidioti z PřF UK a tvrdili, že za všechno může Klaus...
0/0
9.8.2002 17:26

Bubák1

Přepis rozhovoru:
Tady je přepis ze stránek BBC pro porovnání:
0/0
9.8.2002 13:05

vendelín

JE TO BANDA
VŠICHNI TI ŠPIDLIÁNI JSOU JEDNA VELKÁ BANDA. ÚŽASNÝ BYL VČERA STANDA. VYŘVÁVAL PLNOU DRŽKOU, JAK ODSTOUPÍ A JAK TO VŠECHNO KRÁSNĚ FUNGUJE. TA JEHO AJZBOŇÁCKÁ PALICE MUSELA DOSTAT ASI MOCKRÁT PRAŽCEM !! ŽE NENÍ NIKDE POLICKÝ VLIV, NO TO BYL TEDY FÓR!!! CO HUČÍN, CO STAREJ GREBENDA, A CO JEHO ŠÁRKA . POKUD BY BYLI ANTLOVCI NESTRANNÍ, UŽ BY JÍ DÁVNO MĚLI VYŠETŘOVAT. A POKUD BY SE MĚLO ŠŤOURAT PO MINISTERSTVECH A JEJICH ZAKÁZKÁCH A TEĎ MÁM NA MYSLI NEJEN ZAMINI, VNITRO ALE I MZE,MPO A DOTACE A ZAKÁZKY, URČITĚ BY JIM TO NEPROSPĚLO A AKCE ČISTÉ RUCE BY SE PŘEJMENOVALA NA "AKCI KRVAVÉ RUCE" !! TAKŽE STANDO A VŠICHNI ŠPIDLIÁNI- MÁTE NA PALICÍCH NEJEN MÁSLO ALE I SPOUSTU SRAČEK, TAK ALESPOŇ DRŽTE TY SVOJE NEVYMÁCHANÝ HUBY!!!!!!!!!!
0/0
9.8.2002 9:51

arafat

Re: JE TO BANDA
Ty se hlavně uklidni nebo to s tebou praští. A možná by to bylo dobře.
0/0
9.8.2002 12:53

vendelín

Re: Re: JE TO BANDA
POKUD SI DÁ NĚKDO ZA PŘEZDÍVKU JMÉNO NEJVĚTŠÍHO TERORISTY SVĚTA TAK BY SE MĚL JÍT ROVNOU LÉČIT, VÍME ?? JINAK REAKCE NESOUVISÍ S PŘÍSPĚVKEM !!
0/0
9.8.2002 12:59

arafat

Re: Re: Re: JE TO BANDA
Vendelíne, Vendelín (taky hezká přezdívka), s tebou ta nenávist opravdu jednou praští. Dávej na sebe pozor a sprchuj se vlažnou vodou 2x denně. Jinak ani já jsem nepochopil, jak tvůj hulvátský příspěvek souvisí s článkem. Prostě jsi si chtěl, patrně jak je tvým zvykem, sprostě zanadávat. Škoda,že lidé tohoto druhu mají přístup na internet.
 
0/0
9.8.2002 14:04

Alex

Re: JE TO BANDA
A volič profesora Klauze ! Polož si otázku Vendelíne, kdo tu to rostředí ve kterém se tak daří korupci vytvářel nebyli to náhodou FDlouhý, Dyba, Klauz, Kočárník a Salzman ? Kdyby bylo po mým tak sedí všichni ve všzení!
 
0/0
9.8.2002 13:33

evilman

Re: Re: JE TO BANDA
Je zvláštní, že pokud se v reakcích čtenářů objeví kritika socialistů, či čtyř nebo kolika vlastně koaličníků, tak ten kdo kritizuje je okamžitě a nemilosrdně sepsut za to že je Klausovec. Vidím dle hesla, kdo nejde s námi , jde proti nám.
Je to nízké a ubohé. Zřejmě takto reagují všichni ti kteří bandu volili a dnes je jim trapně.
0/0
9.8.2002 13:46

Keynes

Re: Re: Re: JE TO BANDA
Nééééé Ďáblíku,heslo "Kdo nejde s námi, jde proti nám" používá jiná parlamentní strana a její voličstvo.
Nápověda:V logu mají ptáčka letícího vstříc novému osudu...a sakra, další  volební slogan....
0/0
10.8.2002 20:47

Dan(1)

Re: Re: JE TO BANDA
Podobným případům s vrozenou intelektuální nesmělostí rád kladu tento dotaz: jaký zákon a jakým trestným činem jmenovaní porušili? Stačí paragraf. Díky.
0/0
9.8.2002 17:29

taky občan

Re: JE TO BANDA
...Mgr. Větrný byl vtipnější ()....Kdy jste se naposled myl  Vy ?
0/0
9.8.2002 17:37

laco

Je v Americe demokracie ?
V článku je asi tato věta " Na rozdíl od Spojených států, kde člověk musí sám prokázat odkud peníze má....". Je možné, že by ve státě, který je světovým vzorem demokracie byla tato šikana ? Už zase slyším ODS a poslance formátu Kalouska rozvíjet diskuse nad nedemokratičností návrhu prokazovat původ nabytého majetku a jeho dodatečným zdaněním.
0/0
9.8.2002 9:25

Guderian

Re: Je v Americe demokracie ?
Inu, to proto, že USA mohou být vzorem demokracie jen pro ty, co o nich nic nevědí. Můžeš dokonce i dokázat, odkud ty peníze máš, ale policie řekne "máme podezření, že pocházejí z drog" a peníze ti zabaví. Podle Nejvyššího osudu nejde při zabavení o trestní řízení, takže neplatí žádná presumpce viny a nic ti nemusí dokazovat.
Říká se tomu "asset forfeiture". Přečti si o tom víc třeba na www.aclu.org a pak mi řekni, jestli si stále myslíš, že USA jsou vzorem demorkacie.
0/0
9.8.2002 9:57

Guderian

Re: Re: Je v Americe demokracie ?
Ježíši ... "presumpce neviny", samozřejmě.
0/0
9.8.2002 16:24

Bubák1

Re: Je v Americe demokracie ?
Rychetský to uváděl v souvislosti s bezhotovostními platbami, ne s majetkovým přiznáním.
0/0
9.8.2002 15:00

Pavel - hlavní pokladna

Bankovky - série a čísla
Dámy a pánové a hlavne vážený pane Rychetský,
nechci Vám brát iluze. Deset let pracuju jako hlavní pokladník ve velkém peněžním ústavu. Čísla a série bankovek se zde nikdy nezapisovali, ani nesledovali. Bankovky se podle čísel neevidují. Denně mi projde rukama cca 50 mil a nikdy jsem bankovky nezapisoval, ani neřadil podle čísel. Není to prakticky možné. Takže policie zase zjistí ho...  a na pana Srbu nic nenajdou.  Jinak přeju všem hezký den a víkend.
0/0
9.8.2002 8:57

Jirka Křovák

Re: Bankovky - série a čísla
Milý Pavle, hlavní pokladno,
nevím jestli tě při počítání bankovek naučili i číst, ale v článku se píše, že se nezapisují všechny bankovky, které ti projdou rukama, ale ty, které se ve velkých částkách vyplácí hotově. Jestli se to ve tvém velkém peněžním ústavu (podle toho jak to popisuješ tak to bude spořka) nedělá, tak si běž nafackovat a udat se policii, protože právě kvůli takovým flákačům je u nás možný vybrat obrovský prachy v hotovosti a nebát se, že profesionální bankovní úředník tu transakci nechá prověřit, protože výplata vysoké částky v hotovosti je vždy podezřelá.
0/0
9.8.2002 9:08

Pavel - hlavní pokladna

Re: Re: Bankovky - série a čísla
Milý Jirko,
číst mě neučili v práci, ale již v základní škole. O mé pracovní náplni rozhodují moji nadřízení. Pokud mi přijde nařízeno baknkovky zapisovat, rád to budu dělat. Ve velkých bankách se vlastní iniciativa malých úředníků trestá, takže aktivní nebudu. Z toho už jsem vyrostl. Výběr hotovosti se nijak neprověřuje. Měl by se prověřovat příjem hotovosti, ale také se nedělá. Pouze se napíše číslo OP a toť vše.
Sorry, ale abych si pořizoval vlastní databázi vyplacených bankovek, když ji po mě nikdo nechce?
Chtělo by to více přemýšlet při volbách (to vevztahuju na tebe, Jirko), jakou stranu volit.
0/0
9.8.2002 15:37

Bubák1

Re: Re: Re: Bankovky - série a čísla
Výběr hotovosti se neprověřuje? Co je to za bordel? To dáte peníze každému kdo si vypíše výběrní lístek nebo kdo si řekne?
0/0
9.8.2002 17:44

Highlander

"Typovačka"
Že jde v této kauze o hodně "dlouhý" prachy, je snad jasné každému v . Jde o to, kdo tahá za nitky v pozadí. A tady, abychom se trochu pobavili, bych navrhoval malou tipovací soutěž, kdo že to jen ten či ti v pozadí. A abychom nějak začali, zde je první tip: big one manipulátor Mr.Šlouf.
0/0
9.8.2002 8:55

Vašek

Re: Typovačka
Doufám, že budu lepší, neboť již před týdnem jsem nominoval: big one manipulátor = Mr. Kavan. Sázím 5:1 na Kavana, Mr. Šlouf byl jen špatně placený (proto musel spořit) pomocník. Ale měl pořádnou kvalifikaci od KSČ, což jistě Mr. Kavan věděl. Přidá se někdo se svým názorem?
0/0
9.8.2002 9:12

Guderian

Ještě, že ho máme
Zítra: Rychetský radí policii taktiku při výslechu vraha z metra
Příští týden: Rychetský externím poradcem vyšetřovatelů při bankovní loupeži
Za rok: Rychetský porazil Galaktony a zachránil Zemi
0/0
9.8.2002 8:54

Re: Ještě, že ho máme
Taky ho miluju, štětináče.
0/0
9.8.2002 10:23

Vojta

Divný článek
Raději bych viděl originální rozhovor s Rychetským, abych si udělal názor na jeho genialitu. Vůbec bych se ale nedivil, kdyby bulvární iDnes ve snaze za chytlavým článkem udělala z Rychetského pitomce sama.
0/0
9.8.2002 8:54

Aligátor

Bože chraň nás od blbců...
Pro Boha co si mám myslet o úrovni  legislativce, který má potřebu poradit policii prostřednictvím médií. Buď nemá co říc on nebo nemají co psát novináři, ale dohromady je to neštěstí pro čtenáře a občana. Jednou se možná dovíme i to proč se nás politici a média snažili přesvědčit, že tak práskaný hajzl, jakým nesporně Srba je, se pokoušel o něco tak amatérsky trapného jak je nám předestřeno. Jednou budem vědět víc, platné nám to bude nic.
0/0
9.8.2002 8:26

Cartman

Re: Bože chraň nás od blbců...
Rychetsky v tom originalnim rozhovoru jen nastinoval reporterovi BBC mozne postupy pro ziskani dukazu proti Srbovi. Urcite nema potrebu radit policii skrz media, a to ze to tak podala idnes bys mel vedet ze mas brat s rezervou.
0/0
9.8.2002 9:22

Inkvizitor

Už jsem se bál,
že si už nic nepřečtu o Srbovi ! A vida, další chytrý článek. Problém je pouze v tom, že se ti skuteční grázlové a zloději pouze smějí, jak zde paá pitimců šaškuje. Co mu dosud dokázali ?
0/0
9.8.2002 8:16

Rychetský už několikrát prokázal, že neměl opouštět svůj post družstevního právníka. Je to směšný šašek, pro vizážisty Arafat bez závoje.
0/0
9.8.2002 7:29

arafat

Re:
Já bych chtěl vidět tebe. Ty asi taky musíš být dobrý materiál pro vizášisty.
0/0
9.8.2002 14:38

Rychetský už několikrát prokázal, že neměl opouštět svůj post družstevního právníka. Je to směšný šašek, pro vizážisty Arafat bez závoje.
0/0
9.8.2002 7:29

Hyrad

Je to nanic
Kauza Srba je momentálně na přetřesu ale stejně jemu a ostatním podobným /Svoboda - Snopková,Šrejbr,Stehlík,Soudek,Železný/ se nic nestane protože mají prachy a tudíž se vyplatěj!
0/0
9.8.2002 7:02

Hyrad

0/0
9.8.2002 6:53

mam

Nesmysl...
Panove, blbost. Usili na nej boudu a Srba ve sve chamtivosti ma nevedomky doma spinave penize. Jenze policie ve sve chytrosti na to neprisla a tudiz jim "Lichvatorsky" musel trochu pomoc... - Ta je ale hezka...
Verim, ze Srba je v tom nevine, ze ho nekdo chce dostat za to, ze se "nepodelil" s nekym. Ale dobre mu tak, dobytkovi. Srby, Sloufy a jim podobne veset bez pardonu. Jen si predstavte kdyby se ozdobili lampy tim cca 1 milionem komunistu. Jak by tady bylo krasne! A at nikdo na me nechodi s tim, ze nebyli vsici stejni. Byli! Vsici tam byli jen kvuli tomu, aby se meli lip. Jsou spinavi az za usima jak se namocili...
0/0
9.8.2002 3:44

taky občan

Re: Nesmysl...
a hele, komunista duší kdzž už tělo není nic moc, odvrací pozornost..
0/0
9.8.2002 14:30

Karel

Re: Nesmysl...
Rad bych vedel cim se zivis Ty primitivni blbecku.Urcite budes starej a blbej poctivak ze?Rad bych videl takovyho blba co se chce mit hur.Ale Pako jako Ty zustane vzdycky Pakem.
0/0
9.8.2002 15:56

Tom

Srba vstric osudu - jak obraceny Janosik jen valaska schazi, ze?
Na Srbu se ten si z nas nebude delat  bude asi dost  az ho zavrou az
 
  Srba  
0/0
9.8.2002 3:43

Karel

Genius?
Ja si myslim ze pan Rychetsky genius neni ale asi chtel poukazat na to ze se dokazat da vsechno.(Pokud ale je vule).Je pravdou ze korupci nedokaze nikdo.Ale divim se tomu ze se nikdo nezajimal(???)o bankovky. .Jsem zvedav co na to "bubak".Bubaku ze to bude zase novinarska kachna.??
0/0
8.8.2002 23:37

vasja

RYCHETSKÝ - JSI GENIUS !!!
To je revoluce v dějinách kriminalistiky !!! On ví, jak "NA SRBU" !!! Nejvyšší legislativec ve státě přišel na to, že bankovky mají čísla !!! Hlavně jestli si předtím přetřídil svoje "papírky"... A nepřipadá to panu "nejvyššímu právníkovi" jako ingerence do rozhodování "nezávislých" orgánů - činných v trestním řízení ??? Není to politické ovlivňování celé kauzy ??? To by potom musel "Staník" dle svého slibu odstoupit ze svého ministerského postu odstoupit, ne ???
0/0
8.8.2002 22:56

pepa

Re: RYCHETSKÝ - JSI GENIUS !!!
Rychetský je spíše genitální než geniální.
0/0
8.8.2002 22:59

Ivo

Re: RYCHETSKÝ - JSI GENIUS !!!
Nesmíte takhle skočit iDNES na špek. Rychetský prostě naznačil možnou cestu, asi na otázku, určitě "negeniálničil". V obchodech jsou ještě okurky (celoročně), kvasibulvár má tedy okukovou sezónu. Pro majetková přiznání jsem. Daný případ jejich potřebnost jasně dokládá. Co na to řeknou naši pravicoví voliči, selektivní obdivovatelé USA (nebo jen jejich Divokého západu?)
0/0
9.8.2002 8:03

Panda

Re: Re: RYCHETSKÝ - JSI GENIUS !!!
Že je Srba lump ukazuje logika celého případu. Ale když si dám dohromady zdejší příspěvky typu kuli do hlavy bez soudu, jednoduché úvahy, že pokud Srba nakrad, takže nakradli všichni co mají majetek, přidám do toho schopnost našich úředníků udržet soukromé informace a bezmeznou víru některých, že podsvětí podá majetková přiznání, bez toho, aby peníze profesionálně vyčistila, tak nevím nevím. (nechci být označen selektivním obdivovatelem USA, i když jsem pravicový volič).
0/0
9.8.2002 8:53

babice

pane Rychetsky
a v cem je problem zavest podobny zakon u nas? Aby lidi museli prokazat, odkud maji vetsi castku penez? No vy sami ve vlade a na ministerskych postech si neprejete takoveto zakony, bylo by vam moc videt na ty spinave pracky a prachy
0/0
8.8.2002 21:32

Jirka

Re: pane Rychetsky
Naprostá pravda. A národ se směje jak geniální dr.Rychetský oznamuje lidu jak na Srbu, a že ušetřit 25 milionů Kč je blbost. Kocourkov, nebo vlastně Absurdistán pokračuje, jen houšť pane místopředso vlády!
0/0
8.8.2002 21:53

Kos

Re: pane Rychetsky
Pláčet na špatném hrobě. Zákony schvaluje parlament! Vláda může být pouze jeden z navrhovatelů!
0/0
8.8.2002 22:23

Najdete na iDNES.cz