Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Desítky Romů vyhrožovaly majiteli herny

Několik desítek Romů se o víkendu srotilo u herny naproti hlavnímu nádraží v Přerově. Vyhrožovali majiteli podniku, že ho zabijí. Důvod zatím není zcela zřejmý. Někteří svědci mluví o tom, že Romové den předtím nezaplatili útratu, byli z herny vyhozeni a přišli se pomstít. Vyloučen ovšem není ani rasismus. Případ již vyšetřuje policie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Oswald

Hledám dobrovolníka
Najde se český občan české národnosti, který je na sociální podpoře, který by pokusně vycestoval do Anglie a požádal tam o asyl? Jako důvod by uvedl NEROVNOPRÁVNÉ POSTAVENÍ VŮČI CIKÁNŮM. Konkrétních příkladů nerovnoprávnosti by se jistě našla celá řada. Velice by mě totiž zajímala reakce státních orgánů. Těch anglických, zda by mu asyl udělily a jak by následně posuzovaly cikány, i těch českých, zda by mu po návratu přidělily stejné výhody jako cikánům.
0/0
7.8.2002 9:54

taky občan

Re: Hledám dobrovolníka
to je nápad, udělějte to Vy a nechovejte se tu jako správný Čech (..."udělějte", "dejte","bylo by správné",....)
0/0
7.8.2002 11:19

Oswald

Re: Re: Hledám dobrovolníka
Sám to udělat nemůžu. Nejsem na sociálce, navíc jsem napůl Němec.
0/0
7.8.2002 13:22

Josef E.Dolecek

Kdo chce kam - pomožme mu tam
říká staré přísloví. Jak jste si cikány rozmazlili tak vám to vracejí. Zastane se pan Uhl majitele herny v případě tohoto rasistického činu ze strany cikorek? Vystopupí na jeho obhajobu Václav Chrchel Havel? Pomůže mu vláda, či instituce jako policie. Houby! Cikorky neměli na útratu, protože oškliví češi je donutili k závislosti na hracích automatech. Gamblerství je vřed, který rozšiřují mezi bohabojnými beránky - Róóóómy oškliví a rasističtí Čecháčci.
Jo - jestli vám zavede Británie vízovou povinnost, tak se budu řechtat tak že to uslyšíte až v Aši. Já mám totiž Německý pas a jsem občanem EU. Mě se tak trochu problém českých cikorek netýká.
Kdo chce kam pomožme mu tam. Ale třeba Vladimír Ilič Špidla rozdá cigošům diplomatické pasy aby nebyli na hranicích diskriminováni. Nechme se překvapit.
Josef E.Dolecek
Grevensbrueck
0/0
7.8.2002 7:39

Gaston

Re: Kdo chce kam - pomožme mu tam
Josefe E. Dolečku, co vy vlastně jste? Čech, Němec, provokatér, rasista, fašista, hulvát, ctihodný občan EU, zapšklý emigrant, ...
0/0
7.8.2002 9:23

Josef E.Dolecek

Re: Re: Kdo chce kam - pomožme mu tam
Jo jo máte pravdu:
jsem zapšklý emigrant protože:
- naší rodině na základě Benešových dekretů vyvlastnili továrnu s více než 500 zaměstnanci, ukradli 350 hektarů polí a 60 lesa + 3 k tomu náležející statky ( české, ryze české větvi rodiny)
-Soudy s dlužníky v Česku jsem vyhrál ale peníze nemám
-za poctivou práci na české ministersvu jsem byl vyluxován ( odejdut z podnětu KDU ČSL)
dle vás rasista protože :
- má sestra byla napadnuta bezdůvodně cikánskou bandou, zkopána a v důsledku toho prodělala 3 operace
- byt v osobním vlastnictví mi klesl na hodnotě dokonce pod pořizovací náklady kvůli tomu, že se mi do vchodu nastěhovalaq cikánská familie
 
Ne jsem Čech - aspoň se jím i přes část německých předků cítím být a rozhodně mi není jedno, co se v Česku děje. Mám v Čechách své ekonomické zájmy a živnost. Platím zde daně z tohoto a mám zde rodinu ( syna + rodiče a sestru )
To že žiju kde žiju je moje svobodná volba, kterou jsem zvolil. Měl jsem příležitost tak jsem ji využil. Jsem bytostný odpůrce rovnostářského principu a jsem liberálního ražení. Vyznávám principy osobní svobody a osobní odpovědnosti. Nesnáším zbytečnou, demotivující solidaritu. Jsem ve svých názorech konzistentní. Všichni se oháníte demokracií a pluralitou, ale nečvíte co svoboda je a nejste ochotni ji přijmout, protože za ni musíte zaplatit pro vás velkou cenu - tou je i odpovědnost. Josef Doleček
0/0
7.8.2002 9:46

Gaston

Re: Re: Re: Kdo chce kam - pomožme mu tam
Nevím zda se vám dá věřit. Před časem jste tvrdil, že vaše příbuzné těžce postihla válka (padli na frontě na německé straně), ale nelíbí se vám, že na vás byly aplikovány Benešovy dekrety. I přes ty dekrety jste zůstal žít v Československu. Dokonce jste pracoval na ministerstvu. Věřím vám, že vymahatelnost práva je u nás velmi slabá. Ale trochu to je také tím, že každý (podobně jako vy), má-li příležitost, využije ji. Někdo má příležitost neplatit dluhy, jiný má příležitost získat jiné občanství. Proč nepodnikáte raději v Německu? A k tomu bytu. Investoval jste (pořídil jste si byt) a investice se nezdařila (přistěhovali se nepřizpůsobiví občané). To je pouze vaše chyba. Ale slušného člověka by to nevedlo k hulvátství (... Václav Crchel...) a zlomyslnosti (...budu se řechtat...). Věřím vám, že špatná skušenost vaší sestry vás proti cikánům popuzuje, ale jak píšete, netýká se vás. Proto se věnujte svým německým a EU problémům a nebo se pokuste navrhnout nějaké řešení ověřené ve vaší rozvinuté demokratické společnosti. Rasistické nadávky k vyřešení našich problémů s cikány nepomohou.
0/0
7.8.2002 11:05

Josef E.Dolecek

Re: Re: Re: Re: Kdo chce kam - pomožme mu tam
Jistě chápete, že mám dva rodiče. Z maminčiny strany jsem Němec a toto příbuzenstvo postihla válka v pravém slova smyslu. Benešovy dekrety jakbysmet. Z otcovy strany jsem Čech, ba věřte - nevěřte Pražák. V Německu taky podnikám, byť v malém. Jinak jsem zaměstnán v marketingu pro Východní Evropu. ( Trochu prodat to že jsem z východu :-)) To že se do domu který má 21 bytů , z toho 6 v osobním vlastnictví přistěhovali cikorky, není mojí chybou, mojí chybou je že jsem je ještě nevyštval. Kdybych do jejich vyštvání různými prostředky nainvestoval 100 tis. tak pořád ještě vydělám za předpokladu, že pak tržní cena mého bytu zase stoupne.
Špatná zkušenost mojí sestry mě nejen popuzuje ale vysloveně vytáčí a já osobně nemám z doby svého pobytu na Severu Čech jiné zkušenosti než ŠPATNÉ.
To že se řehtám, to je opravdu zlomyslné, ale zamyslete se nad tím jak jste si cikány nechali přerůst přes hlavu. Z vládních a ještě vyšších míst ste je omlouvali, používali jiný metr. Teď se vám to vrací. Myslíte si že Německo se k Turkům chová nějak ohleduplněji. Nechová. Říká vám něco Hoyerswerda? Informujte se, prosím. A přesto všechno Německo není označeno ze strany USA ( kterým v Česku koneckonců lezete do análu jak se jen dá ) za stát, který má problémy s rasismem.
Jinak - mě v roce 1989 bylo 15 let, takže nemůžete posuzovat moje chování za totality.
Já nechovám vůči Česku zášť, chraň Bůh. Jen prostě nemohu se srovnat s nelogičnostmi života v Česku. Uklidním Vás, byl jsem mnohokrát v Rusku i na Ukrajině a mnohé způsoby chování jsem nepochopil. Po návratu mi Česko připadlo jak plnoprávný člen EU. Bohužel po návratu do Německa jsem to zase viděl jinak. To je ta realativita.
Přeji Vám hezký den,
Josef E.Dolecek
0/0
7.8.2002 12:29

BURŠ od Švejka

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
6.8.2002 13:35

mike

kde berou prachy na ty automaty??
Jeden známý vlastní hernu. Nejčastěšími zákazníky jsou samozřejmě cigáni. Na výlety do Anglie jim také zbývá dost peněz...
0/0
6.8.2002 9:37

Milan

Rasismus
Pokud jde o rasismus v České repulice jsem přesvědčen, že zde existuje. Bohužel mám dojem, že utlačovaná je "bílá většina". Doporučuji aby se každému měřilo stejným metrem. Například vystěhovat rómskou rodinu z bytu, která jej demoluje a nemá na něj nájemní smlouvu, je neřešitelný problém ( a hlavně to je rasismus). Na druhé straně není problém vystěhovat "bílého" neplatiče ikdyž řádně platí (minimálně dvakrát úřady omylem vystěhovali řádné "bílé" nájemníky). Jedinou možnou cestu vidím ve zvýšení úrovně vzdělání rómů, ale nutit někoho chodit do školy je vlastně taky rasismus !?
0/0
6.8.2002 9:16

Oswald

Re: Rasismus
V České republice není v žádném případě rasismus. Většinové obyvatelstvo i cikáni jsou příslušníci jedné rasy. Nikdo neterorizuje velmi početné Vietnamce ani občasné černošské návštěvníky naší země (nepočítám občasné úlety nějakého zastydlého puberťáka - takoví se najdou v každém národě). Nejedná se ani o často zmiňovanou xenofobii (= strach z neznámého). Cikáni nejsou novým prvkem, jsou komunitou velmi dobře známou, strach většinového obyvatelstva nepramení z neznalosti, ale naopak z velmi dobré znalosti = z špatných zkušeností. Můžeme ale hovořit o nerovnoprávném postavení obou skupin, nejsou zde stejná práva a stejné povinnosti pro všechny. Nevýhodnější postavení má ale většinové obyvatelstvo, výhodnější  postavení mají cikáni. To je třeba urychleně změnit, zvýhodňování jedné skupiny obyvatelstva zákonitě povede k radikalizaci názorů a k nárůstu nacionalismu. Týká se to cikánů, nacionalismus ale postihne i další národy, vůči kterým dnes většinové obyvatelstvo nic nemá.
0/0
6.8.2002 10:33

František NeDobrota

Blbci gadžové
Co je vy rasisti to je přece férovka - ty po nás chceš stovku a nás je taky sto To je náhodou na tomto parazitickém etniku ohromující - soudržnost, bije li se jeden cikán, přiběhne mu na pomoc sto a třeba úplně cizích. Co udělá sto bělochů když uvidí jak dva cigoši mlátí bílého? NIC! Jdou raděj pryč! To je jediné co by se češi měli od cikánů naučit! Na majitele herny se seběhne sto cikánů, tak by tam mělo být do minuty ticíc bílých s palicemi. Pak by ten dobytek už nedělal takový bordel
0/0
6.8.2002 8:51

Jury

Hromadne vsechny odvezt nekam pryc!
0/0
6.8.2002 7:38

Karel

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
6.8.2002 7:11

cosmo

Rasismus
Zvlastni je, ze z rasismu jsou obvineni vzdy jen bili a nikdy cigosi ...
0/0
5.8.2002 22:52

Al Ladin

Re: Rasismus
Jo, kdyby to bylo opačně, tak jsme hned rasisti. Ale znáš nějakého cigoše, který má hernu, a nějaké bílé, kteří by mu tam nechali sekeru? Ale nemusí jít vůbec o rasismus. Myslím že existují zákony, kterými  lze postihnout situaci, když někdo někomu vyhrožuje zabitím či jinou formou násilí. Odsoudit lze dokonce i za úmysl spáchat trestný čin. Pořád marně čekám na dobu, kdy bude právo měřeno každému stejně.
0/0
6.8.2002 8:50

Martin z New Yorku

Lide,neublizujte porad tem cikanum,vzdyt oni jsou nejvetsi chudaci,porad jim nekdo ublizuje.
0/0
5.8.2002 21:54

Ministr Zemetreseni

Re: Lide,neublizujte porad tem cikanum,vzdyt oni jsou nejvetsi chudaci,porad jim nekdo ublizuje.
chujmanisto . . ., LEHNI . . . a starej se vo svy portorikance, mexikany a negry 
0/0
5.8.2002 22:03

Hanes

Re: Lide,neublizujte porad tem cikanum,vzdyt oni jsou nejvetsi chudaci,porad jim nekdo ublizuje.
už jsi slyšel, že by si někdo ze sociálních dávek našetřil na dovolenou v Anglii? Tak cigáni z Ostravy se tím chlubí do rádia, když si stěžovali, že je němci nepustili přes hranice. Prý jsou normální lidi, kteří taky můžou na dovolenou, ale ze sociálních dávek?
0/0
5.8.2002 22:57

maik

Přerov
Situaci kolem Škodovky zná asi každý místní..........je to hnus a jediní,kdo za tenhle stav nese zodpovědnost,jsou samozřejmě cigáni.....všemi utlačovaní parchanti,kteří zamoří špínou,kriminalitou a primitivismem všechno, kde se objeví.......Bůh s námi
0/0
5.8.2002 21:46

Hanes

Jedna příhoda z Přerova od nádraží
Tato příhoda se stala v Přerově blízko hlavního nádraží. Kolem proběhla parta několiki cikanskych dětí a zběhli do boční ulice. Za chvilku vyběhla mladá cikánka, zastavila se u nás a ptá se, "nevideli jste tady běžet nějaky děcka?" odpovídám že tudy běželi a zahnuli do leva. Cakánka se zamyslí a s nechápavím výrazen ve tváři se zeptá, " a kde je levo?" Fakt je to pravdivá příhoda, vždycky si na to vzpomenu, když slyším o cikánech.
0/0
5.8.2002 21:44

Ministr Zemetreseni

Re: Jedna příhoda z Přerova od nádraží
si ji mel rict, ze levo je kdyz sebou svihne vo zem nebo skoci z mostu . . .
0/0
5.8.2002 21:58

Josífek

Hnusní rasisti
Zase tu budeme číst hnusné rasistické výroky, xenofobní názory od pitomců, kteří nepochopili romskou identtu, jejich rozdílý pohled na svět, který vyplývá z jejich kulturní minulosti, tak jak to vyjádřili světově proslulí cikánští spisovatelé a básníci, tak jak je utlačování bílými gádži vyjádřeno v jejich romantických smutných divadelních hrách. Jejich svébytná architektura je Vám cizí. Styďte se, nevzdělanci. Chtět zaplatit pití po chudákovi, který žije jenom z podpory, tomu říkáte solidarita? Jenom jděte do sebe, kdy jste naposledy přispěli na chudé, cikánské děti, kteří nemohou za své rodiče, nemají co jíst a co na sebe, copak mohou za to, jak se narodily, naštěstí takoví rodiče jsou vyjímka. Fuj. Stydím se za tenhle národ gádžů.
0/0
5.8.2002 21:13

m16

Re: Hnusní rasisti
Chcípni, ubožáku...
0/0
6.8.2002 4:49

d-kay.com

Re: Hnusní rasisti
ty jsi ale hovado ty hovado(vulgarita je namiste),plnou tlamu popularnich kecu a cekas potlesk?
jedine po tve hube.my zijem v realu a vime davno s kym mame tu cest.
nikdy se nedockame aby ti cigani neco pozitivniho pro nas udelali.jestli nekdo vi o ciganech kteri neco udelali pro lidi nebo pro zemi,ve ktere ziji at napise prispevek,ale nezda se mi to pravdepodobne.....
0/0
6.8.2002 6:19

Johnny

Re: Re: Hnusní rasisti
No myslím, že Josífek jen tak trochu provokuje a ironizuje a celkem se mu to daří. Mimochodem u nás v Jablonci je firma, která dělá výkopové práce a zaměstnává a myslím, že je i vedena cikány. Takže občas se mezi nima najdou i slušný a pracovitý co platěj daně. Ovšem o většině platí opak. Myslím, že řešením není vztvářet jim geta, ale naopak je rozptýlit (už vidím jak někdo píše o rozptylu na Olšanech) a zabránit jejich srocování, pak totiž mají strach a sekají dobrotu.
0/0
6.8.2002 7:44

Vladimír Iljič Špidlin.

Jsem heterosexuální Valach - co mám dělat?
0/0
5.8.2002 20:38

*

cigosi
Chce se mi z toho zvracet. Copak tady se da takhle zit, za chvili budem utikam my Cesi a jsem zvedavej jastli se nas nekdo zastane.
0/0
5.8.2002 20:25

Alf

at jdou
Nejsem rasista, ale at tahnou, chovaji se jako zver. At jsou lidi treba modry nebo ruzovy, nevadi mi. Pokud ale nejsou schopni slusneho chovani, nemaji co tady pohledavat.
0/0
5.8.2002 20:24

Pepak

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
5.8.2002 20:23

eee

eee
0/0
5.8.2002 19:36

smrkac

Hnusni rasisti...
Vy jste ale svine rasisticke, takove veci jako ze romove kradou a delaji bordel se preci nerikaji...Cesi jsou rasisti, Britove taky, Nemecni celnici taky, Belgicani a Kanadani a Norove a Svedove, vsichni jsou rasisti a cikani jsou hodni a pracoviti.   
0/0
5.8.2002 19:16

mirek

Re: Hnusni rasisti...
nóó konéčně pravda o nas,udělej si na kabát hvězdu a my tě příště nezabíjeme gadžo.vemte si z něho pšíklad vy hnusni razisti
0/0
5.8.2002 20:49

Najdete na iDNES.cz