Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Selhala kontrola, přiznal policejní ředitel

V případě šéfa policejního oddělení v Hustopečích na Břeclavsku Stanislava Hrdličky, který byl státním zastupitelstvím Brno-venkov obviněn ze zneužití pravomoci veřejného činitele kvůli falšování policejních statistik, selhala kontrola ze strany nadřízených. Hrdlička podle obvinění vykazoval více objasněných trestných činů, než se policistům skutečně podařilo vyřešit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Milan

Kdo z toho měl užitek?
Policejní ředitel okresu pan Stromecký taktně mlčí o tom, že i jeho prémie závisí na výsledcích obvodů. Odvolaný policista tak nepomáhal k penězům jen sobě, ale také svým nadřízeným. Co takhle položit si otázku, zda člověk, který profituje z nezákonného počínání, je tím pravým k hlídání zákonnosti?
0/0
6.8.2002 8:41

Slávek

Souhlas!
Zdravím Vás i svého kolegu ve zbrani. Plně souhlasím s jeho tvrzením, musím však doplnit všeobecně známou skutečnost, že totiž ten bordel panuje všude. Jsem z okresu Jičín a vězte: HNUS TAM TEČE PO SCHODECH...
0/0
6.8.2002 7:01

Jaroslav Novák

Falšování statistiky
    Přečetl jsem si zprávu o obvinění pana Hrdličky. Jsem policlsta z Jihomoravského kraje. Znám osobně jak pana Ing. Hrdličku tak i pana Mgr. Stromeckého. Nechci se vyjadřovat ke konkrétnímu případu "Lákosil". Jen chci krátce říci. To co říká pan Mgr. Stromecký je jedním slovem hnus. Jinak se to nedá nazvat. Nevím zda pan Ing. Hrdlička pochybil, ale rozhodně pro práci u policie obětoval hodně, včetně rodiny, osobního života, pokud pochybil, tak díky lidem jako je pan Mgr. Stromecký, který od počátku věděl o případu "Lákosil" a teď si mije ruce. Nedokážu pochopit, jak je možné, že přes veškeré problémy, které jsou na okrese Břeclav, pan Mgr. Stromecký nenese osobní zodpovědnost (případ Lákosil, sám Stromecký měl být údajně vyšetřován pro šikanovanání chartistů před rokem 1989). Naopak pan Mgr. Stromecký byl povýšen do hodnosti plukovníka. Vše u policie je založeno na čárkovém systému, ale to by nebylo nejhorší. Daleko závěžnější je, že na vedoucích místech u Policie ČR pracují lidé, kteří byli na funkci za bývalého režimu. Platí zde "Starého psa novým kouskům nenaučíš". Tito lidé vůbec nevědí, kde jsou, jen si drží svá dobře placená místa. Dokud se toto nezmění, tak se nezmění ani situace u Policie ČR. Bohužel se nemohu podepsat pravým jménem, protože bych byl zničen, a to myslím doslova. Svůj názor píši proto, abych podpořil Váš zájem o tuto problematiku u Policie ČR a i o osobu Mgr. Stromeckého. Běžte mezi policisty na okrese Břeclav (mezi řadové policisty), pokud jim zajistíte 100% anonymitu dozvíte se daleko více informací než máte teď. přeji Vám hodně úspěchů.
 
0/0
5.8.2002 23:00

Najdete na iDNES.cz