Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Špidla přidá

Přídavky na dítě, společné zdanění manželů... Špidla pomáhá rodinám. Dokonce i novomanželské půjčky opět zavádí. Zdánlivě velmi demokratické a velmi sociální. Ve skutečnosti by mu mohli poděkovat hlavně lidovci. Proč? Ti mají nejvíce dětí, poberou tedy největší přídavek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jo
0/0
7.8.2002 15:35

posledni emigrant

Ach, mily poruciku,ach Dube
Kdyz nekdo maluje "primalexem", aby vymaloval , tak vi , co dela. Stejne tak Komarek : pretrel nam zas svou malirskou stetkou i stiny  zakoureny hampejz pana Duba.Hlavne, ze je to ciste, primalexovsky bile.To je nam pan Dub panu Komarkovi, panu Primalexovi vdecny. Nasel cistotu v jeho nateru.
Vskutku zda se, clanek pana Primalexe se trefuje do dusi cistotymilovnych Dubu , nasel je ten nas Komarek, Dub mu na to skocil: hlavne , ze je to cisty.
Podivame-li se  na obsah clanku pana Komarka-Primalexa, stoji jen v nem tolik, ze Spidla, aby nebyl odhalen z prislusnosti k tzv. lidovcum, provadi jejich politiku.Primi-prima-primitivniprimalex.Nejenze nam nepodava dukazy pro jeho senzacni domnenky, ale snade sam i veri tomu, co tvrdi.
Reflexe pro Primalexe?
To uz radeji pomoci Dubovi nejakou dobovolnou prednaskou v letnich pithartovskych kursech na vysokych skolach.Nejakou dobrovolnou sbirkou a HLAVNE vytvorit v Dubovi dovednost rozeznavat barvy komarkovske a jejich ucely: vim , je to tezke.Komarek je talentovany malir obrazu ceskeho zivota.
Jen jednu vadu to ma, pan Komarek je slepec. O to vic tam najdeme, mily poruciku Dube, jeho nejvnitrnejsi projekce.Kdyz si to znovu prectete, zjistite, ze pan KOmarek (Primalesk), jako by vydiral Spidlu, jako by chtel dohnat pana Spidlu k nejakym zmenam jeho politiky ve smeru komarkovskych vyhalych oci.
Dube, jedno byste mel vedet.Primalexuv clanek neni urcen ctenarum MF Dnes, ale samotnemu panu Spidlovi.
Ze jste se tou jeho slepeckou bilou (holi) nechal zavest do jeho domova,neni prohreskem.
Hlavne kdyz si zas protrete oci.
A to nemluvim o tom , ze pan Spidla ma skutecne nektere rysy, ktere jej pripominaji tomu davnemu Slibotechnovi z Mototechny.
(Mototechna ale vzdycky vsechno mel).Ja vim, ze hlavne pod pultem. Primalex uz dnes neni podpultove zbozi.Komarek se uz vyvazi i za pripustitelne hranice Evropy.Inu ,globalizace? Kdepak, pan Komarek je tezce raneny clovek, jemuz jeho nestesti a jeho vlastni malost nedovoli, aby dobrovolne opustil stranky seriozniho deniku: Mlada fronta Dnes. Inu, pane Dub, mejte se dobre a premyslejte nad tim, co Vam Komarek-Primaslex pise. S uprimnym pozdravem a v ucte k Vam Posledni emigrant.
0/0
5.8.2002 21:51

poručík Dub

To ale hloupost.
Kdo to napsal a proč to napsal a co tím chtěl básník říci. Šopidlovi se to trozdává, když to nedává ze svého.
0/0
5.8.2002 18:42

Českej Honza

Tenhle článek se moc nepoved.
Pane Komárku, tenhle článek jste musel psát ve spěchu. Je trochu plochej a zdá se mi nedotaženej. Vy nemáte rád lidovce? (Já je teda taky nemiluju - mně jsou spíš lhostejní.) Nebo jste měl na mušce Špidlův populismus? Tentokrát fakt nevim, do koho a proč jste se vlastně chtěl sarkasticky strefit. Tenhle článek se prostě moc nepoved. Těším se na další.
Zdraví Honza
0/0
5.8.2002 16:59

Zdeněk J.

Co to meleš ?
Komárku, takovouto "logiku" můžeš vymyslet jenom Ty... Nejseš ty bývalý lampasák ? Říká se přece, že tak kde končí lidská blbost, začíná vojenská logika (ale můžeme říct i komárkovská logika).
0/0
5.8.2002 11:49

Beruška

Re: Co to meleš ?
Mele mele, a to velmi dobře. Přesně takhle to totiž ve skutečnosti je  ...
0/0
5.8.2002 12:04

Bubák1

Re: Re: Co to meleš ?
Ale nechápu co je na tom špatně, to že mají lidovci více dětí nebo to že mladí zakládají rodiny? Asi to přijde Komárkovi absurdní. Dnes už je nemoderní zakládat rodinu, starat se oděti. Dnes přece letí fetovat, vyhnout se vojně, neplatit daně. Komárku, Komárku podporovat mladé rodiny ti vadí?
0/0
5.8.2002 12:48

Lojza E.

Re: Re: Re: Co to meleš ?
Kdybych se elegantne nevyhnul vojne, tak stat prisel o moje dane... Tak neplacejte, co vam pod ruce prijde... :-)
0/0
5.8.2002 12:52

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Co to meleš ?
Vyhýbání se vojenské službě je podvod, neřku-li trestný čin. Ale o to mi nejde. Hlavně nechápu co tím chtěl Komárek říci. Je snad špatné, že stát takto mladé podporuje? Podle mně ne. Komárek má pochopení akorát pro chudáčky stíhané feťáky, za ty se bije mnohem srdnatěji. Přece nebude hájit takový přežitek jako je normální rodina, která má děti.
0/0
5.8.2002 13:00

Zdeněk J.

Re: Re: Re: Re: Re: Co to meleš ?
Vyhnout se vojně je zcela legitimní obrana proti nesmyslnému anachronismu s názvem ZVS, což není nic jiného než vězení. Proto - profesionalizujte armádu co nejdříve. Se zbytkem Vašich příspěvků však plně souhlasím. Ano, rodina nesmí být přežitek a je třeba jí pomoci.
0/0
5.8.2002 13:51

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to meleš ?
Vyhnout se vojně není legitimní, stejně jako není legitimní neplatit daně. Nebudeme však toto téma dále rozvádět u tohoto článku, který je o něčem jiném. Nedávno tu byla krásná diskuse přímo o vojenské službě.
0/0
5.8.2002 13:54

Zdeněk J.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to meleš ?
No dobře, zákony se musejí dodržovat. Ale já chtěl jen říct, že ZVS je nesmysl od A až do Z a nelze se divit, že se tomu kluci snaží bránit. (Jinak doufám že civilku nepovažujete za nelegální.) Tolik k vojně - a teď zpět k tématu.
0/0
5.8.2002 14:55

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to meleš ?
Mám na vojenskou službu poněkud jiný názor. Každý muž má, podle mně, povinnost bránit zemi před napadením. Musí být tedy na takovou službu připraven. Jiná věc je armáda v době míru, případně používaná v akcích NATO. Tato armáda jistě bude užitečnější když bude profesionální. Avšak nějaký výcvik by měl absolvovat každý aby měl aspoň základní povědomí o vojenské službě. Pokud by totiž došlo k většímu konfliktu, nemusela by profesionální armáda stačit a museli by stejně rukovat všichni. Sloužit ovšem pouhý rok v armádě je podle mě zbytečné a není ani pro armádu efektivní, protože za rok vycvičit vojáka pro obsluhu některých zbraní je nemožné navíc takový voják musí tyto zbraně obsluhovat. Takže z výše uvedených důvodů: krátký vojenský výcvik (3-6 měsíců) pro všechny bez rozdílu, služba v armádě jenom pro profesionály.
Sakra, zase je to o armádě.
0/0
5.8.2002 15:05

Zdeněk J.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to meleš ?
No dobře, zákony se musejí dodržovat. Ale já chtěl jen říct, že ZVS je nesmysl od A až do Z a nelze se divit, že se tomu kluci snaží bránit. (Jinak doufám že civilku nepovažujete za nelegální.) Tolik k vojně - a teď zpět k tématu.
0/0
5.8.2002 14:59

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to meleš ?
Nevím co bych tématu dodal. Snad jen proč si myslím, že je podpora mladých rodin žádoucí. Na rozdíl od některých lidí si nemyslím, že trh řeší veškeré problémy jaksi sám. Člověk zakládající rodinu potřebuje značné finanční prostředky. Na pořízení bytu, na vybavení, na uživení dalších lidí. Ovšem jeho příjem je vzhledem k jeho věku většinou malý a nejistý, nedisponuje taky žádnými úsporami. Tato finanční situace se většinou mění až ve vyšším věku. Mladší lidé pokud se k tomu odhodlají jsou většinou odsouzeni k živoření, pokud nemají "dotace" třeba od rodičů (neberte si to špatně, někdy to jinak nejde), nezdědí byt po babičce apod.. Pro některé je pak založení rodiny z ekonomických důvodů téměř nemožné. Plat stačí na život jednoho člověka ne na uživení celé rodiny. Proto beru jako férové, když ti starší co už rodinu mají a nečekají je žádné větší investice, jako je třeba byt, přispějí těm mladším na jejich rozjezd. Proč by to měli dělat? Odpověď je jednoduchá: děti na které teď přispěli, jim zajistí stáří. Je to možná trochu podivné ale mně  to připadne jako rozumnější nápad než si na důchod šetřit a pak zjistit, že peníze mezitím někdo ukradl.
0/0
5.8.2002 15:23

Daňový soumar

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to meleš ?
To je síla!!! V první třetině minulýho století by jsi byl s tímto myšlením v proudu...
0/0
6.8.2002 11:10

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to meleš ?
Nemám o tvé inteligenci valné mínění a stále mi to potvrzuješ. Někde jsi myslím psal, že je ti 25 let. Máš snad pocit, že si na byt vyděláš normální prací, z běžných příjmů? Jak dlouho ti to bude trvat? Máš peníze na založení rodiny? Pokud ano máš štěstí. Ale jestli si opět myslíš, že pomůže pouhé snížení daní tak věz, že to pomůže hlavně tvému šéfovi, protože ten si pořídí k baráku bazén a ty budeš mít zase hovno.
0/0
6.8.2002 11:30

Daňový soumar

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co to meleš ?
Byt a rodinu mám navzdory usilovnému snažení tohoto státu o opak. Až dospěješ, pak pochopíš, že založení rodiny není o penězích. Snížení daní pomůže všem. Třeba ten bazén musí někdo vymyslet, dodat, postavit, starat se o něj. Ale s profláklýma bazénama argumentují už jen hlupáci a to Ty, podle svého mínění, přece nejseš. Ať jsou daně jakýkoliv, kdo chce bazén, ten si ho pořídí.
0/0
6.8.2002 12:35

rava

Re: Co to meleš ?
Komárek,narozdíl od tebe nepoužívá invektivy.Nejsi ty náhodou lampasák?
0/0
5.8.2002 16:35

Najdete na iDNES.cz