Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tyran psa oběsil a pobodal

Případ brutálně usmrceného psa vyšetřují od soboty tachovští policisté. Kříženci stafordšírského bulteriéra a pitbulteriéra někdo v zahrádkářské kolonii v Tachově uvázal smyčku kolem krku a oběsil ho na okapu zahradního domku. "Mrtvého psa nalezl jeho majitel. Neznámý surovec jej nejenom oběsil, ale ještě navíc týral. Zvíře mělo další poranění," informoval mluvčí západočeského policejního ředitelství Jiří Soukup.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Petra

Té lidské bestii bych udělala to samý.
Nic jiného než oko za oko, zub za zub se snad nedá říct. Kdyby to byl můj pes tak ten hajzl nedožije druhého dne (jenže já osobně bych svého psa nenechala samotného). Teď se zamýšlím jestli ten zbroják fakt nemá cenu. Všude samá vražda a teď i mordování zvířat. Proboha co jsou to za "LIDI"??????????
0/0
7.8.2002 11:23

Matějka Roman

Re: Té lidské bestii bych udělala to samý.
"Všude samá vražda a teď i mordování zvířat". To snad NE? Vy jste jedna z těch zvrácených lidských hyen, která když umírají lidi tak to přejdou jako běžnou samozřejmost, ale když pojde čokl, tak se z toho vzteky uděláte. Ten zbrojní pas si pořiďte a hned před "Lověnou" se oddělejte. Lidi s pochybenými prioritami jsou největší zlo.
0/0
7.8.2002 14:53

taky občan

Re: Re: Té lidské bestii bych udělala to samý.
nikoliv, má velký kus pravdy. Lidi mají na to, že za své problémy si mohou navzájem, a údajně mají řád .... a co brání ty "věci"? Co dělá člověka člověkem? Jsou tohle ještě lidé?  Kdo tu má především pochybené priority?
0/0
7.8.2002 14:56

Makki

Zřejmě dobře promyšleno
, Nevím, ale nemůžu se zbavit dojmu, že to člověčí hovado moc dobře vědělo, že mu od psa žádné nebezpečí nehrozí. Jinak by tam nelezl. Musel to být někdo moc dobře znalý prostředí a připravený předem. Nemohla to být několikaminutová akce a určitě se neobešla bez hluku. Byl si jistý, že ho nikdo nevyruší.
0/0
7.8.2002 7:38

Míša Škaloudová

Je to divný
Vážený pane, "zhulenej psí zabiják" ??? Ráda bych věděla, jak jste dopadl v testech inteligence, jestli jste kdy nějaký absolvoval, protože je všeobecně známo, že 1. psi sami o sobě zabijáky nejsou 2. 11.měsíční štěně se těžko za zabijáka dá považovat a pokud to někdo udělá, musí mít k psům všeobecně obrovský odpor ( vypěstovaný naší oblíbenou TV Nova - "TV Mentík" ) 3. hájit někoho, kdo toto udělá, ať je to na jakémkoli živém tvoru, by mělo být samo o sobě považováno jako zločin 4. NIKDY žádný pes vědomně nespáchal sebevraždu, pokud k tomu nebyl naveden člověkem pro nějaké, jak mi tomu říkáme,"vyšší cíle" a pokud znáte nějakého psa, který vědomně kouří, dejte mi vědět a příjdu se na toto sama osobně podívat a zdokumentuju to, protože je to rarita, která nemá, pokud vím, ve světě obdobu. Z vaší poslední věty chtě nechtě vyplívá, že s věšením psů asi máte nějaké zkušennosti, když víte, jakou práci to dá či nedá oběsit 20ti kilového psa-hafíka !!!???
0/0
6.8.2002 12:24

ČERNÝ BIM

Je to tedy divný.
Ten psí zabiják byl buďto zhulenej a spáchal sebevraždu a nebo ho tížilo svědomí. Nevím, proč se to hned hází na nějakého člověčího tyrana. Ono oběsit dvacetikilovýho hafíka nění žádná sranda.
0/0
6.8.2002 11:16

Míša Škaloudová

Novinářská hloupost podruhé
zdravím Zdeňka a všechny ostatní. Pitbulteriér a jeho kříženci, ať už s jakýmkoli plemenem je velice pěkná zástěrka za to, že někdo nedokázal určit dané plemeno a aby článku byla dodána JISTÁ novinářská zajímavost, hned jsou na snadě "bojová" plemena. Kdo o tom píšete a kde jste najednou vzali hranici tří let věku ? Kdo zde cvičí psi pro společné souboje ? Otevíráte tolik otázek a asi nechtě, protože je to vedené pouze jen chtivostí upoutat, nikoli informovat. Já, jako majitelka bezmála 4-letého pitbulteriéra !!! Upozorňuji, že mu zanedlouho budou již 4 roky !!! jsem na něm neshledala jakoukoli známku změny v chování k okolí a mohu-li k článku - jak by byl asi článek hodnocen a vystaven na veřejné plénum, kdyby se jednalo o dalmatina ???!!! Je mi jasné, že každý se tu postaví za to "své" plemeno a piti tím, že nejsou vedeni v žádné evropské organizaci, jsou tímto faktem trošku poškozeni, neboť se nemohou oznat odstavcem či nějakou organizací evropskou či světovou, jejich registr však existuje mnoho desítek let v USA !!! No, jiné komentáře jsou v tuto chvíli asi marné :o) Pěkný den pro všechny ! Odcházím domů za svým "vrahounkem".
0/0
5.8.2002 16:58

Martina

Re: Novinářská hloupost podruhé
Prohlašuji, že ani já ani žádný z majitelů pitbulů, které znám (a není jich málo) necvičí svého psa pro společné souboje. Naší fence jsou 4 roky. Nemusím snad ani říkat, že závady v chování nejsou žádné. Vzhledem k tomu, že není jedinou a rozhodně ne nejstarší příslušnicí tohoto plemene v naší rodině, můžu říct, že pokud jsou tito psi dobře vedeni a od dětství seznamováni s jinými příslušníky svého druhu, jsou plně schopni s nimi žít v souladu (u nás není problém mít na zahradě dohromady dve fenky pitbulteriera + chodskeho psa + dva pitbuly). Jde jen o výchovu a ta rozhodně u nás nesměřuje k zápasům. Nevím taky o nikom, koho by těšilo, že jeho pes není schopen normální komunikace s jiným psem. Zajímalo by mě, kde si autor článku sháněl prezentované dezinformace.... A tvrdit o stafbulech, že jsou bojové plemeno? No to je snad špatný vtip! Pes je brán našim právním řádem sice jako věc, ale v případě stanovených trestů za týrání by se mělo dle mého názoru postupovat tvrději. O tom jak vypadá situace na jatkách ... Navštivte stránku Ochránců hospodářských zvířat (myslím že to je www.ohz.cz) O těchhle věcech "velké noviny" nepíšou. Pro ně jsou zajímavější ti "BOJOVÍ" čoklové, což jsou v poslední době i němečtí ovčáci... To asi mluví za vše.
0/0
6.8.2002 10:21

Zdeněk Spies

novinářská hloupost
Cituji: " Pes patří mezi takzvaná bojová plemena, která jsou cvičená pro vzájemné psí souboje. Odborníci však tvrdí, že takto mladé zvíře není pro člověka nebezpečné a případné problémy mohou nastat až od tří let věku"..........opět promluvili odborníci z MFD. Upozorňuji tedy, že Stafordšírský bulteriér - Saffordshire Bull Terrier (FCI 76/3) je klasický anglický domácí pes, kterého je v GB registrováno čistokrevných cca 250 000 ks a je tak na špici mezi anglickými teriérskými plemeny. V Anglii přezdívaný Nanny Dog nebo Babby Sister Dog. A už mě fakt štve indolence žurnalistických pitomců, kteří si ani nejsou schopni přečíst atlas plemen psů. Odpovědně prohlašuji, že tito psi jsou rodinní a nejsou cvičení na zápasy. Jestliže byl někdo schopen dotčeného psa označit jako křížence SBT, rád bych viděl jeho kvalifikaci. Ostatně kříženců tohoto plemene, které je u nás dost vzácné, je -pokud vůbec - pár kusů a o křížení s pitem bych si dovolil velice pochybovat. O čistokrevných psech tohoto plemene mám, jako jednatel klubu, docela dobrý přehled. O tom ať MFD nepochybuje!
0/0
5.8.2002 14:07

Renata Rovenská

Re: novinářská hloupost
Zdeňku, když NOVA může tvrdit, že toxoplazmózu přenáší pes a naše děti jsou tím pádem psy velice ohroženi, pak se už nedivým ničemu, ani tomu, že MFD označí rodinného psa, který je často využíván pro canisterapii  jako takzvané bojové plemeno ( toto označení samo o sobě je nesmysl ! ).  Docela by mě také zajímalo, jak přišli na původ psa, když je to kříženec bez PP?
Ještě se vrátím k toxoplazmóze : pro všechny, kteří nejsou informování bych zde ráda tučným písmem uvedla, že toxoplazmózu pes nepřenáší ,  což vám potvrdí každý veterinář.
0/0
5.8.2002 15:49

Zdeněk Spies

Re: Re: novinářská hloupost
Novu jsem viděl, jenže to je TV Mentál. Je jim srdečně jedno, jak moc lžou, hlavně když je to ta správná "senzace!!!". Takže pro ně je klidně pes šelma kočkovitá.  A stejně tak je nezajímá pes pro děti - SBT, který je vynikající canisterapeut a řada je i hodně dobrých záchranářů.
0/0
5.8.2002 15:57

vlada

Re: Re: novinářská hloupost
Toxoplazmozu může teoreticky přenášet i pes a víceméně každý savec (tedy i děti :-))). Nic to ale nemění na několika věcech:
A.) dominantním přenašečem toxoplazmozy jsou kočky, u kterých se skoro nedá ohlídat jejich pohyb, ani to, kde konají svojí potřebu.
B.) cca 2/3 české populace má latentní formu toxoplazmózy, ani o tom neví a ani jí to nevadí.
c.) podle hygienických předpisů se musí v dětských pískovištích měnit písek minimálně 1 x ročně. Takže nějaké lkaní nad tím, kolik muselo město kvůli pejskařům utratit je mimo mísu. Museli by to udělat, i kdyby ve městě nežil jediný pes.
d.) novináři jsou fakt debilové. Čím dál horší. 
0/0
5.8.2002 16:19

ZS

Re: Re: Re: novinářská hloupost
Vlado, pouze toxoplasmosu přenášejí pouze šelmy kočkovité, ověřoval jsem si to ihned po "reportáži" u veterinářů. Ostatní zvířata a lidi bys musel zkonzumovat a to ještě jen syrové :)
0/0
6.8.2002 21:55

Tachovák

Tak trochu fakt na objasnění
Bydlim v Tachově a majitele i psa (jmenoval se Aron) jsem znal osobně. Pes byl v zahrádce, která je řádně oplocená. Aron bylo skutečně ještě štěně, které bylo cvičeno zatím normalním způsobem. Tj. nikoho nenapadal a když ho někdo potkal, zavrtěl ocasem a chtěl být kamarád. Proto k sobě pustil ty, co to udělali. Kdyby to byl zabiják, dokázal by si zahradu uhlídat. Majitel je kluk, kterému je necelých třicet a o psa se staral. Teď na tom není zrovna moc dobře. Docela ho to dostalo a to byl možná účel.
0/0
5.8.2002 13:28

karber

Nádherné!!!!!!!!
Takhle se vyrábějí fámy. Kde jste(někteří) četli, že se jednalo o "volně pobíhajícího psa v zahrádkářské kolonii"? A jinak samozřejmě vypátrat a tvrdě potrestat. Ten úchyl skutečně může časem něco podobného provést i člověku.
0/0
5.8.2002 9:57

Jarmila

Re: Nádherné!!!!!!!!
Jednalo se o volně pobíhajícího psa proto,že kdyby ho měl majitel doma nebo na vodítku tak mu ho nikdo neoběsí ( leda tak on sám...)a jinak tím úchylem může být i dítě, takže tvrdý trest???
0/0
5.8.2002 11:47

GhorX

Re: Re: Nádherné!!!!!!!!
Uveďte zdroj informace, že pes nebyl zajištěn, nebo laskavě držte hubu. Zahrádkářská kolonie je obvykle oplocená a poměrně často se zahrádkáři dohodnou, že jeden z nich tam bude svého psa občas nechávat na hlídání. BTW: dítě (spíš parta puberťáků) to být může, ale potom musí nést důsledky svého jednání. Tvrdý trest bez ohledu na věk by měl jasný.
0/0
5.8.2002 12:27

Makki

Re: Re: Nádherné!!!!!!!!
, To jsem teda neviděla, aby si někdo musel na vlastní zahradě vodit svého psa na voditku. Takhle rozoumek, kdyby byl....
0/0
6.8.2002 9:43

Rado

Kdyz prezije je to v klidu
Skutecne nechapu vyznam nekterych zakonu. Kdyz dam nekomu pres hubu a onen dotycny bude rad, ze to prezil, tak me zavrou az zcernam, stejne jako bych ho zabil. A kdyz zmlatim psa, ktery to taky jen taktak prezije, daji mi pokutu. Kdyz ho zabiju, tak me ceka soud... Takze pokud dobre rozumim logice zakona o tyrani zvirat: HLAVNE KDYZ PREZIJE. Skutecne impozantne se nasi zakonodarci ukazali.
0/0
5.8.2002 9:33

K. Mařík

Re: Kdyz prezije je to v klidu
Jednoduše vysvětlím. Pes je věc (na rozdíl od člověka). Lze ji prodat nebo darovat (na rozdíl od člověka). Je stavěn na stejnou úroveň jako slepice nebo králík (na rozdíl od člověka). Když zabijete slepici na polívku, nikdo Vás nezavře (na rozdíl od člověka). Je dobře, že je tu takový rozdíl mezi zvířaty a lidmi.
0/0
5.8.2002 12:17

KROKODYL

Re: Re: Kdyz prezije je to v klidu
ROZDIL ? No jasne ale jde o to v ci hlave. Poznal jsem v podobnych debatach spoustu pejskaru, kteri ten rozdil nevidi vubec a to je pak tezka domluva. A uz to zase slysim: 'a proc by mel byt pes neco mene nez clovek ? vzdyz kdyz se mu podivam do oci , tak je ten nas cumacek nej... bla bla bla'
0/0
5.8.2002 16:50

taky občan

Re: Re: Kdyz prezije je to v klidu
přesněji řečeno, pes (a i jiné živé organismy) je považován lidmi za věc, nikoliv že věcí je....Takže co je věc (a co není?), je ryze lidksý vztah k objektu, nikoliv jeho přirozená vlastnost. A proto se můžeme rozhodnout, že autora příspěvku je hloupá závada, nikoliv člověk, a ....... nškdo by to možná mohl chtít i napravit, a.....(taky máte rádi takové polo- .. teď nevím jestli -vzdělance nebo -kreté..?)
0/0
7.8.2002 10:23

NEUtrál

Prasopes
Nechci hodnotit tento čin, protože v článku je uvedeno jen málo faktů. Chci jen upozornit na každodenní praxi na jatkách, kde je pro nás primárně připravován polotovar na svíčkovou, gulášek, nebo třeba ovárek. Ta vystresovaná zvířata trpí stejně a nikdo ani nemukne. Zkrátka pes má mezi zvířaty výsadní postavení, ačkoliv jeho prospěšnost pro člověka je jen velmi omezená.
0/0
5.8.2002 9:23

jana horka

Re: Prasopes
Přesně! souhlasím, miluji všechna zvířata, a tak mě taky moc trápí jatka v té podobě v jaké jsou!!! A je to opět v lidech, v hloupých, zamindrákovaných a mohla bych pokračovat donekonečna.........
0/0
5.8.2002 11:58

Jarmila

Nezodpovědnost
Jestliže majitel nechá bez dohledu psa v zahrádkářské kolonii-kde nesmí být mimochodem stavěny ploty, je dost nezodpovědný, protože jsou lidi, kteří se psů bojí a nebo mají děti a nechtějí vidět, jak jim jednoho dne cizí pes po nich skočí...Čili - je to vina majitele a umím si představit, co je to asi za zač.
0/0
5.8.2002 8:23

Veronika

Re: Nezodpovědnost
To myslite vazne??? Zajimalo by me, jak muzete soudit majitele, aniz by jste ho znala!!!
0/0
5.8.2002 9:17

Jarmila

Re: Re: Nezodpovědnost
Jestliže si někdo pořídí psa, tak za něho musí nést veškerou zodpovědnost.To teda myslím vážně.To, že mu někdo udělal tu hnusnou věc samozdřejmě odsuzuju, ale majitel si musí ohlídat nejen aby jeho psovi někdo neublížil, ale aby taky nenapadl někoho on.
0/0
5.8.2002 9:41

GhorX

Re: Re: Re: Nezodpovědnost
Nic o tom nevíte a už soudíte - když Vám vlezu na zahradu, poleju psa benzínem a zapálím, přiznáte sebekriticky, že je to Vaše vina ? V článku je uvedeno "v zahrádkářské kolonii", tzn. ten pes mohl hlídat po dohodě se všemi celý areál. Například.
0/0
5.8.2002 11:51

Jarmila

Re: Re: Re: Re: Nezodpovědnost
Vážený, já se nezastávám toho TYRANA,naopak, ale současně nechápu majitele, který nechá někde v kolonii psa-štěně co neumí ohlídat ani sebe, natož celý areál a považuju to za nezodpovědné, protože já osobně bych radši řekla sousedovi ať mi pohlídá toho psa.Dá se tento názor pochopit???
0/0
5.8.2002 13:58

HoHo:-)

Re: Nezodpovědnost
Tu věc, že v zahrádkářské kolonii nesmí být ploty, slyším prvně. Nevěřím tomu. Pak by asi neměl význam paragraf § 238 odst. 2 Trstního zákona (Porušování domovní svobody): "(...) nebo překoná-li  překážku, jejímž účelem je zabránit vniknutí". A i kdyby, těžko pak jen proto, že se "bráním", oběsím psa a ještě si do něj párkrát píchnu - to jako abych měl jistotu, že za mnou nepůjde, ne?
0/0
5.8.2002 13:27

vlada

Re: Nezodpovědnost
Ženská nešťastná - byla jste už někdy v životě v zahrádkářské kolonii? V každé jsou ploty, jinak by tam ty zahrádky nebyly. Přibližte mi laskavě zákon, který zakazuje existenci plotů v zahrádkářských koloniích. Řada zahrádek je soukromý pozemek a neexistuje snad zákon, který by zakazoval oplotit si vlastní pozemek. To je stejné, jako přijmout zákon, který by zakazoval zamykat byt. Nežijete v komunismu náhodou?
Pokud píšete, že je to vina majitele, tak doufám, že až Vám někdo vykopne dveře od bytu a bestiálně umučí dítě, že si také nafackujete a uznáte, že to byla Vaše chyba.
Mám-li parafrázovat Váš text -  umím si představit co jste zač a to bučení doléhá až sem. Buďte zdráva.
 
0/0
5.8.2002 14:16

NEUtrál

Re: Re: Nezodpovědnost
Chlape nešťastnej. Existují zahrádkářské kolonie, které jsou jen pod společným oplocením, a je jich mraky po celé republice i v zahraničí (např.východní část SRN). Hranice jsou "pomyslné", a pozemek, na němž stojí "chatka na nářadí", není většinou větší než 200 m2. Je tam společný vodovod, záchod, vchod, komunikace...Takže upusťte od zbytečně svalnatého slovníku a přiznejte, že jste toho asi ještě moc neviděl a máte mezery v rozhledu. Té pani se příležitostně omluvte, protože to bučení, zdá se, patří spíše Vám.
0/0
6.8.2002 7:32

Petr z Mnichova

Re: Re: Re: Nezodpovědnost
tak a buceni dolehlo az sem... Tady primo kousek od meho bytu je na brehu reky Isar zahradkarska kolonie, ktera MA OPLOCENE POZEMKY a MA CELKOVE OPLOCENI OKOLO!!! A pes tam beha taky volne... A to je Mnichov, ktery je prosluly svoji tvrdosti vuci majitelum "bojovych plemen".
Ta hysterie je silena... Mam doma pita a musim rict, ze vetsiho mazlika jsem nikdy nevidel... Vse je v lidech.
0/0
6.8.2002 13:41

Jury

Takovy psycho zaslouzi kulku!!
0/0
5.8.2002 7:35

npdsk

psi jsou zvířata
lidi taky a větší, když si pořizují takový bestije, dovolil bych
maximalně "jezevčíky", na ostatní psi by měl byt zbrojní prukaz a
osvětčení o psychycké zpusobilosti příslušného pejskaře.
Myslím že M. Kubišová je hotová pohroma.
0/0
5.8.2002 7:28

Nany

Re: psi jsou zvířata
ty jsi naprosty idiot a myslim ze by te meli zavrit do blazince !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
5.8.2002 8:07

Lucie

Re: psi jsou zvířata
Nemluvíš takhle náhodou z cesty?! Řeč je o utýraném psovi a ne o nějaké psí bestii. Mám takový pocit, že to vyšetření bys pravděpodobně potřeboval Ty.
0/0
5.8.2002 8:19

jana horka

Re: psi jsou zvířata
Blbečku, taky patříš do skupinky úplně vypatlaných mozků. Rozlišuj!!! kup si čtivo / pokud umíš číst / a pomalu se začni vzdělávat. Možná se v té Tvé palici něco dobrého uchytí!!! A paní Martu Kubišovou si neber do huby. Blbe.
0/0
5.8.2002 12:06

Tomas

Re: to je ale směs názorů
Mily noname ten Tvuj je asi neuzasnejsi. Nectes ani to co kritizujes. Navic nikdo tady nema poradne kompletni informace. Mohl to byt sadisticky uchyl, stejne jako sesypany otec nejake obeti podobnych "milacku", ktery TREBA videl, ze majitel tohoto psa vycvicuje na utoky, nestara se o nej, nechava ho hladovet...  Co ja vim? Co Ty vis? Nic. Ano, je to hruznej cin, na tom se shodneme vsichni. Ale to co se v CR deje je neucta k zivotu, mas naprostou pravdu. Pokud nekoho pokouse pes a majitel dostane pokutu nebo podminku - to je SAKRA NEUCTA k zivotu toho napadeneho. Az podobnym hajzlum, co si poridej psa a nestaraj se o nej, po podobnem incidentu zabavi majetek, z toho zaplati prevychovu psa a pripadne dotaci nekomu kdo se bude o psa slusne starat a ten parchant stravi par let v kriminale (zaplati ze zbytku toho zabaveneho majetku) pak OK. Ale doted maji tito "radobypejskari" pocit ze jsou pani a nikdo na ne nema a jsou schopni servat maminu co je pozada at si psa uvazou na obojek. Mozna by pak vazne ubylo pripadu napadeni psem, mozna by ubylo hoven  na chodniku a piskovistich a pak by mozna nebyl duvod ani k takovymto cinum...
Mozna je vsechno jinak.... A jak rikam, to co se stalo je samozrejme strasne. I pokud by tento pes byl tyran ci cvicen pro zapasy. Nikdy by to nemel odnaset ten pes, ale majitel. (Opet - nerikam, ze v tomto pripade byl majitel psa necim vinen)
0/0
4.8.2002 23:38

vlada

Re: Re: to je ale směs názorů
Tomáši, co to plácáte? nás došlo k jednomu jedinému případu, kdy pes, trochu podobný tomu, co byl zabit těžce zranil dítě. A to v Havířově. Pochybuji, že po roce se psychicky zhroucený otec sebral a jel notabene do Tachova "zjednat nápravu". Nemluvě o dost zrůdné logice jednání. Pe A.) mi zraní někoho blízkého, fajn, jdu a umučím psa B.) Proč neumučit třeba kočku, nebo koně? vždyť je to jedno, ne? Hlavně že teče krev....
Prima, nějaký brunet s knírem mi ukradl šrajtofli, tak jdu a zmlátm úplně jiného bruneta s knírem. Má se oholit a odbarvit, hajzl. Proboha, myslí Vám to vůbec?
0/0
5.8.2002 14:36

noname

to je ale směs názorů
 když to čtu, tak se nestačím divit, Martin obviní majitele, že si  psa nehlídal, přitom asi toho psa oběsil někdo na majitelové zahradním domku, Krokodýl plácá úplné nesmyslné myšlenky a odsoudí majitele hned, Drsnoň obhajuje pachatele přitom statistický psi zabíjí ročně 100x míň dětí než auta.
Jednou takovému člověku přestanou stačit zvířata na jeho úchylku a vybere si někoho z nás a až se ho budou ptát kde to začlo, tak řekne, když jsem oběsil to STRAŠNĚ NEBEZPEČNÉ ŠTĚNĚ, KTERÉ MAJITEL VYCVIČIL TAK, ŽE JSEM SE K NĚMU MOHL PŘIBLÍŽIT A NEBÁLO SE MĚ ANI SE NEBRÁNILO. Myslíte, že je to ojedinělé ne, mému sousedovi otrávili psa, to je prostě u nás normální, nemáme úctu k živým bytostém a ony nám nemají jak oplatit. Škoda.
0/0
4.8.2002 22:08

Martin

Re: to je ale směs názorů
Mily noname. Ja jsem neobvinil majitele...... Ja jsem jen napsal, ze nevim jak se to stalo a ze to ASI souvisi se zodpovednosti majitele za psa. Takze jsem neobvinil majitele, ze psa nehlidal.  To jste vycetl nekde mezi radky. Na rozdil od Vas ja jsem nejenom reagoval na prispevky ale i cetl jak k teto udalosti doslo.... Jinak ale souhlasim s tim, co pisete ve velkych pismenech... Mejte se fajn.
0/0
4.8.2002 22:35

MM

Re: to je ale směs názorů
11-měsíční pes už není žádné nevinné štěně. Tvrzení v článku, že takoví psi mohou být nebezpeční až od tří let je nehorázný nesmysl.
Je tedy naprosto legitimní ptát se, jak je možné, že pes pobíhal na cizím pozemku bez jakéhokoliv dohledu majitele.
0/0
5.8.2002 2:23

Petr z Mnichova

Re: Re: to je ale směs názorů
Pouze vrozena ucta k lidem a jinym tvorum, smi vbbrani se Vas zeptat na Vase vzdelani. 11 mesicni pes JE STENE a to o tom se s Vami vubec nehodlam bavit. Z lekarskehoi hlediska u techto vetsich plemen pes dospiva okolo 16 mesice a fena okolo 14 mesice v veku.
 
Pokud vim, tak ten pes byl na pozemku u chaty majitele!!!!
 
IDIOTE
0/0
6.8.2002 13:55

pivko

spatna legislativa
ackoli nejsem zadny bezmezny zastance rovnosti prav zvirat a lidi, z tohohle je mi fakt na zvraceni a myslim, ze trestni zakon by mel v prislusnem paragrafu  pritvrdit. nejen smrt zvirete, ale i jeho prokazatelne tyrani musi byt trestnym cinem a nejlepsim trestem by byly verejne prospesne prace - treba na udrbe utulku pro opustena zvirata.
0/0
4.8.2002 21:56

Martin

Re: spatna legislativa
Presne tak. Ja si treba psa nemuzu dovolit z duvodu pracovni zaneprazdenosti. Nechci aby cely den trpel doma a ja byl v praci a nenasel si volny cas na to, abych s nim stravil aspon chvilku. A to mam psy velice rad.
A ty verejne prospesne prace jsou velice dobry napad. Nejenom v tomto pripade. Hlavne aby vsichni videli kdo je co zac. Par fotek na verejnych mistech by take udelalo svoje. Je to sice svym zpusobem navrat do minula, ale ani s demokracii se to nemusi nijak zvlast prehanet. Zvlaste v nekterych pripadech.
0/0
4.8.2002 22:07

MM

Re: spatna legislativa
Dovolím si trochu rýpnout: Má-li být smrt zvířete trestným činem, pak musí jít za spolupachatelství jít sedět všichni, kdo jedí vepřové, hovězí, drůbeží nebo rybí maso. Všichni diskutující jsou ze smrti "pejska" otřeseni, a přitom právě v této chvíli kolem vás umírají tisíce zvířat v ještě větších bolestech a stresu. A zdaleka nejen na jatkách. Třeba draví ptáci v drátech vysokého napětí, potkani po požití otrávené návnady, ryby v přehřátých rybnících, žábí pulci ve znečištěných vodách nebo třeba ježci pod koly aut. To (proboha) není výzva k fanatické ochraně zvířat, ani k totálnímu vegetariánství. To je jen upozornění, že naše vnímání "zvířat" a jejich "práv" je silně subjektivní a antropocentristické. Co nám dává právo považovat psa za něco "lepšího" než je - dejme tomu - potkan ve vašem sklepě?
0/0
5.8.2002 2:36

Pepan

Re: Re: spatna legislativa
Až Ti někdo otráví 9-ti letého nádherného psa /novofundlanďáka/, umírajícího ve strašných bolestech, jako se to stalo mně, budeš to opravdu vnímat "subjektivně a antropocentristicky". A příště rýpej třeba na základě osobního prožitku.
0/0
5.8.2002 8:13

KROKODYL

Re: Re: Re: spatna legislativa
Krasne jste tu popsal smrt vaseho milacka. Coz takle si predstavit pocity rodicu deti kterym nejaky cokl urval oblicej a nadosmrti zmrzacil, nebo kterym prokousl hredlo ?
0/0
5.8.2002 10:49

jana horka

Re: Re: Re: Re: spatna legislativa
Zase se patlá páté přes deváté, toho psa, který těžce zraní dítě má snad nějaký majitel?Tak snad jemu uložit pokutu, ale tím myslím POKUTU např. 200000 Kč a zavřít na rok! natvrdo. Zase je to legislativa, která nechává v kliku majitelé těchto agresivních psů.
2/ je něco úplně jiného, když mi někdo otráví mého psa / který nic neprovedl/!!!
 
0/0
5.8.2002 12:12

Najdete na iDNES.cz