Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Izraelské vrtulníky zaútočily v Gaze

Izraelské vrtulníky zaútočily v pásmu Gazy. Vypálily tři rakety na továrnu, v níž Palestinci podle izraelské armády vyrábějí zbraně. Čtyři lidé byli zraněni. Blízký východ svírá od víkendu nová vlna násilí, během níž zahynulo už 16 lidí a přes 70 bylo zraněno. Izrael reaguje na palestinské atentáty různými zákazy a útoky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Challenger

Řešení je v izolaci Palestinců od dodávek zbraní a výbušnin
Je zajímavé, že se vlivní Evropané tak snadno shodli pri vojenských akcích proti Srbsku a ve vztahu k Palestincum zachovávají schizofrénní postoj. Duvod je jednoduchý - ekonomické zájmy a ropa. Kdyby meli Srbové ropná nalezište a podporu nejakých šejku, do dneška by se nikdo z evropských mírotvorcu neodvážil zkrivit jim ani vlásek.
Kdo dlouhodobě sleduje vývoj na Blízkém východě, ten už dávno ví, že Palestinci nechtejí mít samostatný stát, jako prostor k zušlechťování tvořivou prací! Oni chtějí mít pevnou vojernskou základnu pro muslimskými milionáři placené útoky proti Izraeli. Jejich cílem není zeme, kterou by chteli vzdelávat, nýbrž znicení Izraele. O to jim šlo od okamžiku, kdy byl Israel uznán v OSN.
Každý soudný clovek pochopí, že s civilizací, s níž se identifikujeme nejen názory, ale predevším zpusobem života, nemají teroristé typu Palestinců nic spolecného - clovek západní civilizace si príliš váží sám sebe, své jedinečné hodnoty, než aby se promenoval bez srozumitelného a krajne naléhavého duvodu v sebevražednou strelu. Za pár tisíc USD, dodaných z ropných fondů Saddámem, či jiným ropným magnátem jeho rodině. Rodině, která jeho vražedný útok proti civilistům (nejlépe ve škole nebo v autobusu) nevnímá jako strašný zločin, neomlouvá se obětem, nehledá chyby ve výchově - nadšeně tančí a vzývá vraha, který podle její představy byl pozvednut na nebe Alláhem.
Palestinci existují jen díky ekonomické moci ropných muslimských státu. A žili sociálně přijatelně díky Izraeli, který jim dával a organizoval práci. Jaká je dnes jejich životní úroven a národní produkce, když je Izrael zcela pochopitelně z bezpecnostních duvodu neakceptuje jako pracovní sílu? Jsou na pomezí sociální katastrofy. A jejich vudci? Starají se o to, aby nemeli hlad a žili v sociálne prijatelnejších pomerech? Ani v nejmenším! Všechny prostredky, které získají, promení v nákup zbraní, výbušnin a munice. Někteří Palestinci se brání takovému zjednodušení, či zevšeobecnění, ale já nevidím tisíce Palestinců, kteří by protestovali proti teroritům z organizace Hamás, vrahům tzv. Mučedníků od Al Aksy. Naopak - vidím, jak běhají se samopaly po ulicích, u vytržení z toho, koho se jim zase podaří zákeřně zabít.
Kdo jednou v Izraeli byl, víc, co dosáhli Židé a co Palestinci. Kdyby se Palestincum zdarilo naplnit svuj cíl a znicit Izrael, za pár let by na míste této zeme zustala jen poušt s nekolika dožívajícími slumy palestinských parazitu. Porovnat produkci zemědělských kibuců v blízkosti Goloanských výšin (odkud na bezbranné zemědělce čas od času stříleli pro zábavu Syřani z kanonů), sady pomerančovníků se složitým závlahovým systémem, množství zeleniny, pěstované v unikátně smíšení slané a sladké vody s místy, obývanými výhradně pod palestinskou správou, nepotřebuje žádný komentář.
Mezinárodním rešením (nesmírne nákladným) by bylo pouze izolovat Palestince od možnosti importu zbraní, munice a výbušnin na území, která obývají a to formou prímého dohledu a blokády mezinárodními mírovými sbory. Jejich príslušníci by si brzo "vychutnali" to, co Izraelci prožívají každý den, protože Palestinci touží jen po kalašnikovech, bombách a vraždení a jestli se nejaké predstavy desí, pak je to predstava, že by meli na svých územích pr acovat a nejakou zem vzdelávat.
Mnozí pokrytci se mnou nebudou souhlasit, ale kam Palestinci šlápli, tam tráva nerostla - když se usídlili v Jordánsku, musel pred nimi svou zem zachránit jordánský král tanky, kterými odstranil jejich tábory, v nichž se pou ze cvicili od detských let teroristé. Po mezinárodní dohode v Egypte, kterou vedl ješte Násir, opustili Palestinci Jordánsko a prešli do Libanonu. Tomu se do jejich príchodu ríkalo Švýcary stredního východu. Z jejich táboru vznikla ohniska vojenských nájezdu, které vyvolaly znicující obcanskou válku a syrskou okupaci.
Jde se, pravda, dojímat i nad osudem vrahu - casto mají krušné detství, život na smetišti, šokující hygienické a sociální pomery. Navzdory tomu místo pokrytecké lítosti všude na svete zavírají vrahy do vezení. A stejne tak ty, kdo k vraždám nabádají a vrahy oslavují. Palestinci oslavují vrahy, kterí kladou bomby do autobusu, škol, kaváren a obchodu jako mucedníky. Kdyby se neco podobného delo v nejakém koutu Evropy, NATO by melo bombardéry hn ed na míste. Evropa je prosáklá pokrytectvím.
Všem lítostivým bych prál krátké soužití s mírumilovnými Palestinci...!
0/0
7.8.2002 1:03

předseda

Re: Řešení je v izolaci Palestinců od dodávek zbraní a výbušnin
Pane kolego, moc Vám děkuji za to jak jste to hezky - ale smutně pravdivě napsal. Tedy se vším tam souhlasím - jen se liším v jediném, že mě osobně "osudy vrahu - casto majících krušné detství, život na smetišti, šokující hygienické a sociální pomery" skutečně dojímájí a je to politováníhodné. Ono to není tak docela fér, kdyby někdo měl "dobrý osud" a vlastně díky tomuto štěstí to byl "normální" člověk, kdežto jiný to "štěstí" jaksi nemá, a proto je z něj terorista nebo vrah... Takže si myslím, že soucit s těmito lidmi není zas tak "pokrytecký", jak uvádíte - tito lidé samozřejmě potřebují pomoc. Jenže právě ta pomoc spočívá v tom, ukázat těmto lidem, že jednají špatně, a že tímto se jejich špatná situace nevyřeší - proto si myslím, že všichni zdejší tzv. "příznivci Palestinců a teroristů" jim prokazují ve skutečnosti službu medvědí, když jejich problémy zde svádějí na Izrael, a obecně na "ty druhé". Prostě - takovýmto lidem je třeba se snažit pomáhat, ne je chtít likvidovat - to ale až potom, co se jim ukáže že nejsou v právu a že nejednají dobře - a že aby se jim mohlo skutečně pomoci, tak se musí od svého zla odvrátit. To ale jen doplňuji Váš jinak výborný příspěvek - a zdůrazňuji, že podle mě navíc toto není primární příčina zde v této blízkovýchodní problematice - to jsou spíše ty další a doplňující faktory v tomto konfliktu.
0/0
7.8.2002 16:27

Radegast

původ tzv."Palestinců"
V poslední době se tady začínají množit teorie o tom, že tzv.Palestinci jsou potomci starověkých Filištínů či Kanánejců, nebo že dané území Arabové osídlili již před Hebrejci (viz naposledy novotný). Zajímalo by mě kdo podobné hovadiny vymýšlí. Jen doufám, že se za chvíli nedozvíme, že praotci Čech a Lech, nebo třeba Štěpán Arpád byli arabského původu nebo že Alláh se Mohamedovi zjevil na Řípu. To bychom to měli nahnuté.
0/0
6.8.2002 12:33

předseda

Re: původ tzv.
Víš co radegaste, tak já se časem pokusím to shromázdit a sehnat, jak ty verše z Bible, tak tu teologii, kterou zastávám - další kniha, která mě napadla, zkus ing. Pavel Steiger: Zápas o duši. Tam je tohleto docela taky pěkně vysvětlený v prostřední části knihy, ale stojí za přečtení celá. Jinak znovu doporučuji ty autory, které jsem psal už dále (jak jsi pak v celkem slušném duchu odpověděl, na rozdíl od tohoto zde zase...). Jinak používám program Theophilos pro hledání v Bibli. Ale jinak opakuji - můj problém zde je, že tuto teorii (či spíše výklad Bible) jsem četl už mnohokrát na mnoha místech, ale nevzpomenu si, přesně kde - ty materiály momentálně nemám po ruce. Prostě zkus se podívat do knih těch autorů, které cituji, nebo je můžu i zapůjčit.
0/0
6.8.2002 13:38

dzin

je vůbec možno nastolit mír v palestině
Situace v palestině není beznadějná,protože dodnes nevíme o tom,že by někde na světě bezpráví trvalo donekonečna nebo zvítězilo.Palestince mají největší zájem na úspěchu mírového procesu,který byl zahájen ve španělském MADRIDU v roce 1990.Základem tohoto mírového procesu je splnění rezoluce RB-OSN č.242 a č.338.Proto palestince ani nemájí na jeho krachu zájem.Na druhé straně izraelské okupační síly od zahájení mírové konference v Madridu neustále odkládají splnění svých závazků a hází Palestincům klacky pod nohy a uštědřují jim jednu ránu pod pás za druhou.Palestince už vícekrát potvrdili svůj velký zájem o míru a stabilitu z jednoho jedoduchého důvodu:jsou již dost unavení z tohoto nespravedlivého konfliktu a ztráty na jejich stráně jsou již nevyčíslitelné.Na druhé straně Sionisté v Izraeli mají evidentní zájem na trvání konfliktu,jelikož nastolení míru v oblasti znamená stabilitu na blízkém východě,což vede ke strátě významu pojmu"bezpečnost státu Izrael",která hraje velkou roli při přílivu obrovských finančních toků do zbrojního průmyslu v Izreli.Pokud se nastolí mír,je velká pravděpodobnost,že americká podpora Izraele se sníží nebo skončí.To by mělo velký vliv na životní úroven v Izraeli,který hodně spoléhá na tuto podporu.Na druhé straně by to znamenalo krach militarizmus v Izraeli.Takový stav úrčitě nebude vyhovovat izraelskému vojenskému průmyslu a Sionistům kontrolujícím toto odvětví.Budou jistě usilovat jakýmikoliv prostředky o to ,aby v oblasti nenastal klid.Důkazem toho,že poslední arabská vrcholová schůze v "bejrútu v dubnu 2002" nabízela Izraeli historickou příležitost na urovnání konfliktu v následující formě: Všechny arabské státy uznají Izrael a budou s ním normalizovat vztahy,pokud se stáhne z území okupovaných v roce 1967 a umožní vznik suverénního palestinského státu(návrh saudského následovníka trůnu,prince Abdulláha).ovšem odpovědí Izraele na takovéto příležitosti byly opět agresivní vojenské akce a znovu okupování území spadajících pod kontrolu palestinské samosprávy,pod hlavičkou boje s terorismem.Mír musí být spravedlivý,aby mohl trvat.Spojení státy by měly přestat používat politiky"dvojího metru" v této oblasti,protože tohle jim přináší nenávist nejen mezi palestincí,ale také v celém regionu a ztratí tím svůj kredit hlavního sponzora mírového procesu.Mezinárodní společenství musí být k Izraeli tak rázné,jak bylo vůči jugoslávskému režimu v Kosovo nebo jak je rázné vůči Iráku,aby splnilo rezoluce a rozhodnutí OSN,přitom nepodníká žádný tlak,aby přinutilo Izrael splnit rozhodnutí a rezoluce OSN a požadavky tohoto mezinárodního společenství a především závazky,ke kterým se sám Izrael zavázal.I přes toto všechno Palestince stále věří,že mezi Izraelci jsou tací,kteří jsou také přesvědčeni,že musí nastat mír,a že spolužití obou národu je možné.
0/0
6.8.2002 11:06

dzin

vstah izrael a OSN
 
Stát izrael vznikl na základě rozhodnutí valného shromáždění OSN č. 181 z roku 1947 o rozdělení palestiny.kupodivu izrael nikdy potom nerespektoval další rozhodnutí a rezoluce OSN,která reprezentuje vůli mezinárodního společenství.kolem otázky blízkého východu vydalo OSN kolem 200 rozhodnutí a rezolucí,které izrael absolutně ignoroval a neplní a chová jakoby byl nad zákonem a to s nesnesitelnou arogancí vůči palestincům a celému mezinárodnímu společenství.spolého v tom ne americkou podporu a americké právo VETA v radě bezpečnosti!nyní uvedu několikpříkladů té izraelské arogance:-všeobecná deklarace o lidských právech,4 ženevská dohoda a mezinárodní pakt o politických a sociálních právech říkají,že okupační síly nesmí podniknout žádné kroky ke změně demografických a geografických rysů okupovaných obyvatel a území.izrael od svého vzniku provádí výše uvedené zakázané aktivity rozsáhlými a všemožnými prostředky!!!RB-OSN a VS-OSN vydalo spoustu rozhodnutí a rezolucí ohledně této otázky,např.rozhodnutí č 2253 ze 4.7.1967 o tom,že všechny aktivity a kroky,které izrael podnikl a provedl v jeruzalémě a na západním břeho jordánu s cílem změnit demografii těchto oblasti jsou neplatné.izrael neregoval,tak bylo vydáno další rozhodnutí č.2254 z 14.7.1967,které odsoudilo izrael za ignorování předchozího rozhodnutí a vyzvalo ho k aplikování předchozích rozhodnutí.takových rezolucí a rozhodnutí je kolem 200 a izrael na ně nikdy nereagoval pozitivně.nejdůležitější rezoluce a rozhodnutí jsou:-rezoluce RB-OSN č.242 z listopadu 1967:zákaz získání území silou a nutnosti stahování z okupovaných území v roce 1967(území zahrnuje západní břehu jordánu,pásmo gazy a celý východní jeruzalém.).podopná je rezoluce č.338 z roku 1973 s naléháním na izrael,aby aplikoval předchozí rezoluce a rozhodnutí.
-rezoluce RB-OSN č.194 opravnuje palestinské uprchlíky ke spravedlivému rovnání a právo na návrat.
-rezoluce RB-OSN č 1402,č.1403,č.1409 březen,duben 2002 tykají se posledních události a vyzývají izrael k rychlému stahování ze znovu okupovaných území,spadájících pod kontrolu palestinské samosprávy a odsuzují ho za vojenskou agresi a údajně zločiny ,apáchané během těchto vojenských akcí.vrcholem izraelské arogance bylo v posledních dnech odmítnutí izrael přijmout komisi OSN,sestevenou generálním tajemníkem OSN Kofi Annanem pro výšetřování údajných válečných zločinech,spáchaných během vojenské akce izraelské armády v uprchlickém táboře Džinin.v důchu této arogance izrael podnikl přímý útok na osobu zmocněnec OSN pro vyšetřování události v Džininu Terryho Rod Larsona,který navštívil Džinin po skončení izraelské vojenské operace a mluvil o hrůzném stavu a spáchaných válečných zločinech izraelskou armádu.ani Marie Robinson,předsedkyně komise OSN pro lidská práva  neunikla izraelskému útoku na její osobu za to ,že kritizovala stát izrael ohledně posledních aktivit jeho armády a vlády a hrubé porušování lidských práv palestinců.např.hromadným zabíjením,omezováním a zastavováním lékařských a humanitárních pomocí do postižených palestinských oblastí apod.z toho je vidět,že iozrael určitě má co skrývat,jenže budoucnost ukáže ,jak velkou chybou byla tolerance krvavých sionistických zabijáků v čele s Arielem Šaronem.
0/0
6.8.2002 11:03

novotný

O Palestině
palestina je země ležící v jihozápadní části asie.na jiho sousedí s egyptem,na východě s jordánskem,na severu s libanonem a sýrií,ze západu je omývána vodami středozemního moře.celková rozloha historické palestiny je 26 323km2,pouze 22% z toho je rozloha území předpokládaného palestinského státu-západní břeh jordánu 5690km2 a pásmo gazy 365km2.-rozloha ČR je 80 000km2-.většina lidí má mylnou představu o tom,že tento konflikt má náboženské kořeny.vždyt před vyhlášením státu izrael a masivní emigraci židů ze celého světa do palestiny tam původní židé žili v absolutní harmonie s křestany i muslimy a měli stejná práva jako všechny ostátní občané palestiny.co se týče dávné historie,arabové-muslimy ,křestany a původní židé-májí silnější kořeny v palestině než imigrující sionisté propagující myšlenku,že bydleli v palestině dříve než arabové,a že měli svou říši.ovšem historicky je potvrzeno,že židé měli svou říši v palestině na krátkou dobu (923-722před n.l.) a to ještě rozděleni na 2 království:samaři na severu a judea na jihu.tyto dva státy neměly kontrolu nad celou rozlohu hidstorické palestiny a měly špatné vztahy s okolními velmocemi tehdejší doby v iráku a egyptě.jejich vznik se datuje dlouho dobu po té,co tato území osídlili arabové.nejpodstatnější události tohoto konfliktu se však udály v minulých dvou stoletích.koncem 19. století se začaly vykrystalizovavat sionistické myšlenky a názory.myšlenka Aliji(návrat židů do země předků) získala organizovanou strukturu na sionistickém kongresu v Basileji v roce 1897.sionistmus povstal jako socialistická platforma židovské emancipace,a i když se jeho ideologičtí tvůrci,spisovatel Moses Hess a Leon Pinsker odvolávali na slovo dvou význačných rabínu Jehudy Alkalaie a Cviho Hirsche Kalischera,bylo to od svého počátku hnutí ateistů,kteří zneužívali víry a také práce prostých židovských věřících a živili v nich často mylné iluze,že návratem do země předků budou naplnovat boží zaslíbení.tato propaganda přetrvává dodnes.český spisovatel Ivan Olbracht velmi dobře vystihl jací jsou sionisté,když o nich v jednom ze svých děl napsal:"sionista je žid,který za peníze jiného žida,posíla dalšího žida do palestiny" .v Olbrachtově díle také můžeme dobře vidět totalitní praktiky sionistického hnutí,požadavky tvrdé disciplíny"fízlování",ideologické masírování mozku a kolektivistické praktiky,ve srovnání s nimi byl v mnoha ohledech Stalin velkým břídilem.takto zmanipulovaní mladí sionisté byli posíláni do palestiny a tvořili tak naprosto jinou společenskou skupinu,než jakou do té doby byli hluboce zbožní židé CHASIDIM,žijící mezi svými palestinskými sousedy v míru a vzájemném respektu a harmonii.
0/0
6.8.2002 11:00

Honza

Marcellla
I krava rozpozna pryskyricnik od pampelisky a kCesi diktaturu od demokracie.  Nebo snad chrabri Fasisti  byli obeti zbabeleho zidobolsevickeho spiknuti, kdyz budovali Treti risi?  Vis, problem nejsou "palestinci", protoze  mnoho Arabu zije bez problemu v Israeli a jsou zastoupeni i v israelske vlade.  Problem je v zabednene ideologii .  Az  budou mohamedani narodne osvobozovat Evropu od demokratickeho moru,  vzpomen si na svoje soucitna slova slova k hrdlorezum.
0/0
6.8.2002 8:51

Honza

chudaci palestinci se topi v penezich
Hlavni sidlo Arafata v Ramalah vybudovano za americke dolary od dlazdeni po LAN pocitace Americkou vladou.  Arafat dostal prachy za Nobelovu cenu miru.  Kazda palestinska rodina dostava uz od r. 1967 mesicne od OSN kolem 1200u$ jako refugee, tedy uprchlici, ac bydli v zdenych domech kousek za svym drivejsim stavenim.  Dalsi tisice dolaru se jim hrnou rodinam za mrtve a zranene vrazedne sebevrahy ze Syrie, Iraku, Saudske Arabie , ale i od krestanskych charitativnich organizaci. Zbrane dostali z Evropy,  OSN vyzbrojilo 50 000 muzu po zuby, nepocitaje pasovavou munici a zbrane od Islamskych statu.  Neni divu, ze kazdy velky utok je Palestinci oslavovan strilenim panubohu do oken, munice je dostatek. Od koho?  Na tech oslavach jsou  neseny obrazy Bin Ladina( ac Koran zakazuje obrazy).  A vubec. Aby Arabove dobyli srdce soucitu sveta, vytvorili ze sveho apendixu Palestinsky lid, krery se v nicem nelisi od jinych Arabu.Kdo neveri,at tam bezi.  Ctete www.tzemach.org/fyi/docs/speak/nopal.htm        nebo www.masada2000.org/historical   
0/0
6.8.2002 8:37

martin

Re: skutečnost
 palestince nemají co jíst,já jsem byl v palestině a viděl jsem na vlástní očí jak se izraelští vojaci zachází s palestinskými civilisty,byla to hrůza,to se nestalo ani v 14.století.ti vojaci nedovolí těhotné ženy jet do nemocnice,ani staří lidé nemohli dostat do nemocnice,oni prostě zničí palestinského národa,je to moc chůdý národ-zapomeneme na hamas- oni střílí na každého koho uvidí a jim je to jedno na koho střílí, zničí domy bez důvodně a bez důkazů,že ty lidé mají s útoky něco společného,je to proti všem mezinárodním dohodám nikdo je v tom  nezabrání aby spáchali takové barbarské činy je to armáda mafiánů a zabijáků.a co palestince mají dělat? bojujou veškerými prostředky,je to statečný národ .izraelci většinou zaútočí na civilisté a málo kdy jak víme nějakého z hamasu dostánou nebo nějakého bojovníka. když izraelci zabíjou civilisté komentujou to jendním slovem,že šlo o omýlu,a že terčem té akce nebyly civilisté ale teroristé.od začátku intifády v roce 2000,bylo zabito více než 2000 palestinců,z toho jenom 160 těch bojovníků a zbýtek jsou civilisté,a izraelská vláda chce celému světu přesvědčit,že její útoky nebyly záměření proti palestinským civilistům,je toto možné??????.  
0/0
6.8.2002 9:59

taky anonym

Re: Re: skutečnost
A proto martine ti palestinci museji s likvidaci hamasu sami pomoci. Dokud ti vrazi budou na svobode, tak klid a mir v palestine nebude. Precti si nekolik prispevku palestince z dzininu. Ten je o cele veci asi nejinformovanejsi - je primo od zdroje.
0/0
6.8.2002 14:08

MK

Re: Re: skutečnost
Vas komentar jen potvrzuje do jiste miry to, jak se me situace konfliktu Israel-Palestina jevi. Proste jeden za 18 druhy bez dvou za 20. Ani jedna strana neni svata. Pravdou zustava, ze vsude ziji lide a cilem vetsiny z nich je spokojene zit a maji vesmes stejne hodnoty.....tedy mit domov, praci, co jist. Bohuzel, co se deje v tomto regionu je politicka a nabozenska manipulace s lidmi. K dohode a kompromisu ne a ne dojit, protoze dana situace v podstate obema stranam [politickym formacim] vyhovuje a umoznuje jim nekale ksefty a korupci. Doplaci na to prave civiliste at uz na te ci one strane.
0/0
6.8.2002 17:54

marcella

Hello, boys
Hello, boys, I am baaaaack!!! Doufam, ze jste na me jeste nezapomneli (preklad pro Svini z jeskyne: nezapomjeli).
Je videt, Frankie, ze nemate mnoho informaci, vidte. Intel podporuje sionisticko/fasisticky stat Izrael. Intel otevrel svoje vyrobny v Haife jiz v roce 1974. Jedna z vyroben byla postavena na uzemi, ktere bylo zkonfiskovana Palestincum, Kiryat Gat. Puvodni vesnice, ktera mela 2 tisice pokojne zijicich Palestincu, Irak al Mansija, byla srovnana se zemi, 300 domu zniceno behem teto akce a postavena ilegalni osada. Palestinci byli vyhnani a doposud se nesmi vratit.
Vidim, ze mate skutecne a hluboky zajem o palestinskou otazku, tady je vice informaci o firmach, jak jsem prislibila drive. Prosim, bojkotujte vsechny, pokud prijdete do styku s jejich vyrobky:
Coca Cola, Estee Lauder, Johnson&Johnson, Lewis, Revlon, Nokia, Kimberley-Clark, IBM, Danone, Disney, Nestle, L'Oreal.
Vas navrh privezt cely nakladak soli je zajimavy, zda se mi vsak, ze mate problemy logisticke.
S potesenim zjistuji, ze bod tykajici se nakupu noveho pocitace je vyreseny a je to tedy specializovany obchod s elektronikou a pocitaci, nikoliv zelinarstvi, jak jste predpokladal.
Myslim, ze byste mel znovu uvazovat o prevozu celeho nakladaku soli na pudu fasistickeho Izraele. Pokud mohu poradit, pronajmete si na miste cinu terenni vozidlo (doufam, ze najdete nejake slusne kvality), nakupte pytliky stolni soli a hlavne si neublizte. Vase nadseni je chvalyhodne, mam vsak zesilujici obavy, ze vase fyzicka pripravenost pokulhava.
Doporucuji se spise zamerit na rajcata primo na uzemi Ceske republiky; zajiste muzete vyjizdet do okolnich zemi s pytliky soli a provadet tuto statecnou  cinnost tam, tato aktivita bude vyrazne ocenena! Mohu vas zasobit potrebnymi preklady jako zelinarstvi, rajcata, fasismus, okupace ve vsech jazycich Evropy.
Preji uspech vasim akcim,jste obdivuhodny bojovnik!
Lucinka (jenom me prechodne kamuflazni jmeno. Ve skutecnosti vzdy vase Marcella)
0/0
6.8.2002 4:18

Haha

Re: Hello, boys
Utikej ke kovari vlku. Nase maminka mela hezci hlasek
0/0
6.8.2002 7:24

JardaM

Re: Re: Hello, boys
Rikas tim, ze Lucinka je teda velka koza?
0/0
6.8.2002 8:18

Lucinka

Re: Hello, boys
Sypejte sul na marcellu !!! Nejvetsi koza jsem tu jaaaa !!!
0/0
6.8.2002 8:33

stare oltec

Re: Re: Hello, boys
Mas bordel v repe, Lucinko, co je to za tezkou podelavku, ze ses Marcelka. Vrzni voko vokolo a zgomas, ze ses jenom Lucinka. Priste hokni lepsi sproch, my ti nehopnem na ten betelne vymakane spek.
0/0
6.8.2002 8:58

jinej Jirka

lucinka pusinka alias Marcella alias Michal
delas v tom uz peknej bordel, pusinko, jses-li vubec Marcella ci jiny robot s umelou inteligenci a vadnymi kontakty... kdyz uz ses tu ale zjevila ve vsi sve obvykle prisernosti (kterou nelze hned tak prehlednout), vypravej nam zase nejakou pohadku o statecnem bojovniku z rad palestinskych odvazlivcu (z tech uvadenych dat a nezvratitelnych fakt, strika nuda vsemi smery)
0/0
6.8.2002 15:49

Miro

Palestina
Ja si myslim, ze po te, co se jeden podiva na mapu West Bank a zjisti kolik Zidovskych osad se tam vystavelo - neco kolem 200, tak snad uzna, ze Palestinci nejsou teroriste, ale svym zpusobem partizani, jenz bojuji za svou nezavislost, jenz mela byt ustanovena zaroven stejne joko vznik Izraele jiz hodne davno ve ctyricatych letech. Na otazku proc Palestinci utoci na civilni obyvatelstvo mam odpoved. Amerika dava Izraeli kazdy rok 3 miliardy dolaru jako humanitarni pomoc. Amerika take poskytuje vojenskou - velmi vyspelou techniku Izraeli. Na druhe strane nikdo - a to opakuji nikdo se nezajima o Palestince. Nikdo jim neposkytuje F -16 a Comanche, stejne jako balisticke rakety. Vzdyt Palestinci nemaji ani regulerni armadu. Mozna, ze kdyby Palestinci dostavaly tak vydatnou pomoc od USA jako Izraelci, nevybuchovali - by a tim vrazdily civilni obyvatele Izraele, ale regulerne by s nimi bojovali, paklize by museli. A zrejmne by nemuseli, kdyby Izrael nebudoval stale nove a nove osady ve West Bank, jenz mimochodem mel byt jiz paesat let Palestinou. Dnes je pasmo Gazy prelidnene s nejvyssim poctem obyvatel na metr cverecni, jenz predci ve stejnem porovnani i velkomestske aglomerace jako Mexico city, New York, ci Tokio. Ma - li jeden smulu, ze se v teto oblasti narodi - tak ma garantovano jen jedno - ZADNOU BUDOUCNOST ! Zadnou praci, zadnou kvalifikaci, ziti - neziti v uprchlickych taborech ve vlastni zemi, okupovane jinou armadou. Amerika - plna Zidu, jenz si nemuze diky sve vlastni populaci nepodporovat Izrael, napomaha statnimu terorismu v ocich Arabu. Amici a Izrael maji problem - nikdo je nema rad, jelikoz jedinou zahranicni politikou obou je pozice sily. Take bych to mohl prorovnavat s fasismem, ale rozdil tu je, takze se do takoveho prirovnani ani nepoustim.Reseni snad jen jedno. Izraelci se musi stahnout z West banku is s jejich osadniky, a vytvoreni statu Palestina. Myslim, ze pak by Palestinci ustoupily od vybuchovacich taktik.
Mirek, Texas
0/0
6.8.2002 2:15

Josef K

Re: Palestina
Nemyslím si Miro, že Vaše úvaha jde správným směrem, z těchto důvodů :
Židé byli v podobné situaci jako teď píšete Vy o Palestincích - bez naděje v Osvětimi i prakticky v celé Evropě - a tak se zařídili podlé svého nejlepšího vědomí. K tomu jim dopomohla práce ne zbraně. Kdyby jenom bojovali za peníze Amíku (jak píšete) tak na tom nejsou ekonomicky a kulturně  jak jsou. 
Palestince a všechny Araby žene iracionální touha zničit Izrael potažmo Ameriku a možná celý svět (velikáššství není na škodu) podobně nesmyslně jako nás v bývalém socialistickém táboře učili o boji proti kapitalismu (pamatujete na tu absurditu ?) - naprosto zhovadile a bez možnosti vlastního myšlení a porovnávání.
Arabský svět toho má dnes světu velmi co málo nabídnout - podívejte se na situaci např. v Alžíru, Afgánistánu, Sýrii, Iráku, Iránu, Pákistánu, Kašmíru, Indonésii , Súdánu - pouze fundamentalismus, který mi nejvíce připomíná vraždění v Evropě v 16-17 stolení (evangelíci -  katolíci).
Mluvíte o okupaci - co se tím vlastně myslí? Vy sám píšete z Texasu - jste okupant v násilím vybudované osadě po vyvraždění Indiánů  - OK - bylo to před 500 - 300 lety tak to nevadí je to v pořádku, Indiáni jsou zticha nebo pod drnem, Arabové v Egyptě jsou  taky okupanti asi 1400 let tak je to OK, nebo snad pyramidy postavili Palestinci? Po jaké době okupace nevadí ? Můžou to Izraelci udělat jako přivandrovalci z Evropy v Americe (severní i jižní) a za 300 let to bude OK - nebo protestujete ? Sám vidíte jak tato úvaha (moje) je trošku na hlavu, problém bude asi v něčem jiném - zkuste na to přijít.
Problém je spíše ve střetu různých kultur  a hodnot (po všech stránkách) a ten se bohužel co svět pamatuje řeší násilím.
Islámský fundamentalismus je pro Araby ten středobod, který je "chrání" před okolním světem a zaručuje jim "jistotu" na rozdíl od "dekadentního" západu. I z těchto důvodů potřebují nepřítele.
 
 
 
     
0/0
6.8.2002 7:39

Miro

Re: Re: Palestina
V mnohem musim s Vami souhlasit. Ale nemohu souhlasit s porovnanimi jenz zde predkladate. Ja vychazim ze situace, kdy narod, jenz mel mit svuj vlastni stat stejne jako Izrael bojuje za svou svobodu. Narod jenz je utlacovan a skutecne trpi. Nesrovnavam Ameriku s Izraelem, jelikoz kdyz Evropane utlacovali Indiany, tak byli politicke , kulturni a humanitarni meritka velmi rozdilna od tech dnesnich. Zaroven netvrdim, ze Izrael bojuje proti Arabum jen diky velkoryse pomoci USA, pouze jsem poukazal na skutecnost, ze Izrael kazdy rok dostava velkou financni pomoc od USA, kterou vyuziva pro dokanale technologicke vybaveni sve armady, jenz mimo jine vrazdi a utlacuje civilni obyvatelstvo naroda, jenz ani nema svuj vlastni stat, ani armadu, aby mohli chranit sve vlastni zajmy a tak saha k sebevrazednym utokum. Chel jsem jen poukazat na hypocratismus democracii Americke, jakoz i Izraelske. A prosim Vas, nepredhazujte mi  socialismus. Socialsmus neni spatna ideologie ve sve podstate, jen je velmi utopisticka  a naivni ve sve predstave, ze lide jsou bez zavad , jako chamtivost, zarllivost, a podobne. Marx nikdy nechtel to co predvedli Stalin a jemu podobni. Myslim si ze Marx se musel v hrobe obracet, kdyz videl jak se dostali k moci lide jako Jakes, Lenart a podobne. Ale musim uznat, ze v ledascem ve vasem prispevku pravdu mate.
Mirek, Texas
0/0
7.8.2002 3:13

Honza

Copak vsude nejzdi vojaci domu civilnim prostredkem na opustak ?
Tady nejde o Palestince (ten nazev je lzivy, i kdyz vzity.) Zidi jsou taky palestinci i krestani, co tam zijou)  Tady jde o vrazednou az sebevrazednou ideologii, ktera je vstepovana do mysli od kolebky a k tomu ve jmenu Alaha.  To se neda vymitit diskuzi, ustupky a vubec uz ne strkanim hlavy do pisku.  Vemte si fasismus.   Co s lidmi, co veri ze jejich pravda je zavazuje vrazdit druhe?  Nechat je az nezustane kamen na kameni?  Tomas Masarik blahe pameti odpovedel Tolstemu o neodporovani zlu:  Kdyz me chce nekdo zabit a pritom ja chci zit v pokoji s kazdym, proc to mam byt ja kdo ma umrit.  Kdyz uz nekdo musi umrit, at to je ten, kdo chce zabijet!    Ja tomu rikam zabiti v sebeobrane.  At cely svet stoji proti. Spousta Arabu zije , studuje a pracuje (dokonce az v parlamentu a vlade) v Israeli a nechteji ani slyset o separatistickych snahach PA , ze by meli zit pod jejich krvavou totalitou.  Kdyz Arabske vlaby okupovaly West Bank (1949-1967), vymlatili vsechny Zidy, co nestacily zdrhnout. Premyslejte o tom.
0/0
5.8.2002 23:41

Cic

Oprava
Pardon, prirozene "podrezava vetev". Palestinci v EU udelaji, bojim se, prakticky cokoliv a ochotne pomuzou svym bratrum k Palestine. Utoku na Zidy, ale nejen na ne muze pribyvat. Toho se bojim.  
0/0
5.8.2002 23:23

Zanzibar

.......aka...... lze
Nekdo se ptal, zda zname nejake vyznamne palestinske umelce vedce ci myslitele. Tvor s nickem ....aka....uvedl umelce a hned dodava, ze ma v zasobe spoustu dlasich umelcu, vedcu.......PEKNE KECA!!!!!!!!!!!!!!! Dal jsem si chvilku praci hledanim v ecyklopediich a v univerzitnich a citacnich databazich, a tech par palestinckych vedcu (lide, kteri maji jako narodnost uvedenou palestinkou nebo maji u sveho jmena uvedeno ze ziji v Palestine) je jen jako safranu. Na nektere z nich jsem se podival i jak publikovali, a poctem publikaci dohromady nesahaji ani po pas profesrum z Hebrejske univerzity, a to porad nejsou jeste zadny supermozky jako Einstein ci Landau............................... Takze opet se potvrdilo ze zastanci Palestincu se chovaji stejne jako Palestinci sami. Lzou a demagogicky prekrucuji fakta, hrajice na emoce.
0/0
5.8.2002 23:22

....aka....

Re: .......aka...... lze
Mozna, ze by jsi mel pouzivat anglictinu, arabstinu nebo nemcinu pro tvuj search.
Podivej se, co vytvorili napr. zidovsti intelektualove v dobe nemecke rise, bud v koncentracich, pracovnich taborech nebo ghetech.. Az prijdes s odpovedi, prijdu i ja a muzeme porovnavat.
Do te doby mi bohuzel nestojiz za namahu.
0/0
5.8.2002 23:29

Koudelka

Re: Re: .......aka...... lze
Zdroje, ktere jsem pouzival: Encyklopedie Britannica, ISI - Web of Science (nejvetsi citacni databaze jaka existuje. je tam pres 3000 periodik). To s temi koncentraky a ghetty je opet demagogie. Palestinci nejsou jen v Palestine, ale mnoho desitek tisic je jich take v emigraci. Ale z nich se take nikdo nijak neprojevil necim prinosnym. Tak leda palit americky a izraelsky vlajky pred televiznima kamerama.
0/0
6.8.2002 9:30

dzin

Re: .......aka...... lze
je to právda ,že Einstein je žid,ale on celý život žil v německu a já ho považuji za němce a ne za žida.všechny známé židé žili někde jinde,a pro mě to nebyly židé.kdyby žili v palestině tak by z nich byly nějace teroristé nebo fanatice,kteří budou jenom zabíjet palestince,a propagovat sionistickou myšlenku.to byla sionistická fašistická politika a krůta okupace vůči palestincům,která jim neumožnila vzdělavat se a byt tak znamé vědce.všechny palestinští intelektuálové sedí ve fašistických sionistických věznicích.
0/0
6.8.2002 11:33

karel

Re: Re: .......aka...... lze
To víž žé máš právdu.Nejznámější pálestinský inteletuál sedící v sionistické věznici je soudruh"mnohonásobný vrah a terorista MARVÁN BARGHOUTTI.,magore palestinskej.Nechceš sé stat mučedníkem,abys už tady pod různými jmény neotravoval.
0/0
6.8.2002 12:46

martin

Re: .......aka...... lze
je to právda ,že Einstein je žid,ale on celý život žil v německu a já ho považuji za němce a ne za žida.všechny známé židé žili někde jinde,a pro mě to nebyly židé.kdyby žili v palestině tak by z nich byly nějace teroristé nebo fanatice,kteří budou jenom zabíjet palestince,a propagovat sionistickou myšlenku.to byla sionistická fašistická politika a krůta okupace vůči palestincům,která jim neumožnila vzdělavat se a byt tak znamé vědce.všechny palestinští intelektuálové sedí ve fašistických sionistických věznicích.
0/0
6.8.2002 11:33

předseda

Re: Re: jinému Jirkovi
Vidíte to, pane kolego, že ten můj včerejší - ironicky myšlený příspěvek, kterým jsem předvídal odpovědi pro-palestinských zastánců, jež jste Vy včera ale nepochopil, se tady splňuje, že jsem tedy "uhodl", jak tito budou vysvětlovat skutečnost, že mezi Palestinci nejsou žádné významné osobnosti na poli vědy či umění, že to budou takto "vysvětlovat" izraelskou okupací ?
0/0
6.8.2002 11:56

jinej Jirka

:)))
nepochopil... uz to, jak tak koukam, ctu moc zbezne, neni cas, musim taky vydelavat nejaky penize abych byl z ceho ziv... PRISTE SE ALE POLEPSIM, DEDECKU :))), avsak pres veskra nedorozumeni pripisuji prislibenou basnicku:
Jediny muj um,
je zborit Ti dum.
Borim si tak v celem svete,
barev je jak na palete,
nejradsi mam cervenou,
rozstriknutou, srazenou.
------------------------------
jinej Jirka, A.D. 20020806 16:21, Prague, Czech Republic, Europe
 
0/0
6.8.2002 16:22

Frankie

Re: Re: .......aka...... lze
Co to tady plácáš za pitomosti? Že to tu napíšeš víckrát a pod různými jmény neznamená, že to bude mít větší váhu. Přečti si aspoň stručný výcuc z Einsteinova životopisu. Právě před těmi tvými Němci utekl v roce 1933 do Ameriky, kde žil až do smrti (1955). Ani předtím nežil zdaleka jen v Německu. Žil dlouhá léta ve Švýcarsku a také v Praze.
0/0
6.8.2002 14:42

Vrana

Izraelske prekvapeni
Uvidime co to bude, ale kdyby se v jeho dusledku objevilo velke mnoztsvi levnych konzerv s krmenim pro psy, vubec by to nebylo spatne......alepson by se Palestinci stali necim uzitecni
0/0
5.8.2002 22:53

marie

palestice zaútočili na vojáce ,kteří jezdili civilním autobusem
palestinští bojovníci zaútočili na autobus ve,kterém jezdili vojáce,ale jak je to možné že izraelští vojáci jezdí civilním autobusem i když ví že kdykoliv můžou být terčem palestinského odporu?izraelce zaútočili na pásmo gayz a zabíjeli 17 civilistů kvůli jednomu z hamasu,kteý je legetimním terčem izraelské armády a svět nemluvil o tom že to byl teroristický čin!!!.proč celý svět odsoudil palestince za to že v safadu zautočili na autobus ve kterém jezdili vojáce,které jsou také legetimním terčem,že ten útok byl teroristickým činem?možna kvůli tomu že palestince jsou chudaci.
0/0
5.8.2002 22:53

Vrana

Re: palestice zaútočili na vojáce ,kteří jezdili civilním autobusem
Vite proc Marie...protoze jsou Palestinci pakaz, ktera by se mela strilet jako premnozena skoda. A jeste by se za to mely rozdelovat medaile
0/0
5.8.2002 22:57

Dan(1)

Re: palestice zaútočili na vojáce ,kteří jezdili civilním autobusem
Tak. A už je toho snad dost. Mně nevadí, že má někdo jiný názor na věci. Koneckonců, těžko chtít po Palestinci, aby měl tytéž názory, jako třeba Šaron. Ale to, že si někdo mění jména jak na běžícím pásu a užívá ženských jmen, aby nebylo tak jednoduché mu vynadat, to mě vytáčí a považuji to za zbabělost. Leccos to o vás vypovídá...
0/0
5.8.2002 22:59

Shaikh

Re: palestice zaútočili na vojáce ,kteří jezdili civilním autobusem
no vida, palestinska propaganda v Cechach
0/0
5.8.2002 23:07

palestinec z dzininu

Re: palestice zaútočili na vojáce ,kteří jezdili civilním autobusem
Ty marie=statniterorismus=anonym byt skutecna pakaz jak tady lide psat. Ja stydet za tebe, ty zbytku slusnych palestince ostudu delas.
0/0
6.8.2002 8:37

buh

hmmmmmmmm
0/0
5.8.2002 22:52

Honza

Pro Juraska
Jurasku,  Buh , Tvuj tata v nebi te miluje vic nez myslis.  On uci, ze jsme na zemi proto,  abysme svet okolo zkrasneli, aby jsme se milovali a aby jsme byli milovani.  Nenavist a chamtivost jsou jedy, ktere znicily cele narody.  Jurasku,  nekecam ti ani nedelam kazani.  Tata v nebi posloucha co mu chces rict.  Rekni mu, ze chces zit normalne.  On o tebe stoji, on te ma moc rad.  Nejsem knez, jsem fabrickej delnik a byl jsem za komousu zavrenej ze mam rad Boha.  Buh je silnejsi nez nenavist, Buh te ma strasne moc rad a ceka na tebe.  Ja jsem si to taky prozil. Tvuj Honza
0/0
5.8.2002 22:41

Dan(1)

šmarjájosef...
jste si jist, že to sem patří?
0/0
5.8.2002 22:53

předseda

Re: šmarjájosef...
Taky zdravím Dane, viz dole zde (ale odpovídám radši tady). Jen mě zaujalo, že uvádíte, že "někteří lidé by se spojili i s ďáblem, aby zničili demokracii". To je ale pokrok, to už není tak úplně ateistické, že ? Musím si přisadit dál - díky Honzovi za jeho příspěvek, vše souvisí se vším - takže to sem podle mě taky patří; jen to doplním, že se to netýká jen juráska. Ještě mě napadá - viz výše - že v muslimských zemí mají mnohoženství, proto třeba ta záplava všech těch Marcell, Lucinek, Marií a nevím kterých ještě...
0/0
5.8.2002 23:22

Dan(1)

Předčasná předsedova radost:-)
Víte, ona se některá slova a slovní spojení s "náboženským podtextem" obtížně nahrazují. Mohl jsem jistě napsat "spojí se s kýmkoli", ale už by to nevyznělo tak razantně. Také, bohužel, občas užívám slova "bohužel", protože "žel" vyznívá poněkud archaicky. "Ateističnější" ekvivalent k "leider" či "k sožaleniju" čeština asi nemá. K poslední větě: chcete říct, že všechny uvedené dámy jsou juraskovymi manželkami a žijí spolu někde v nějaké džamáhíríji? Hned bych měl klidnější spani:-)
0/0
6.8.2002 9:11

jurasek

Re: Pro Juraska
mne nevadi, ze jsi delnas, mne spis vadi, ze jsi blby.....co rika tvuj tata v nebi na tu tvoji nenavist, kdyz tak spolu hodite rec??? nerika ti, jen tak, aby rec nestala, ze by ses mel trochu mirnit? a co ten "tvuj honza"...nejedes nejak po mne....? kruci, tady se to opravdu zacina hemzit peknymi pederasty, pubertalnimi uchyly a zboznymi delniky v kriminalu...ja myslel, ze jedine dan a ondrej maji sexualni problemy....ted jeste ty a navic s tatou v nebi...muj otec je porad na zivu... takze jsi navic jeste sirotek, a co mama, je porad jeste nazivu, zdrava, muze chodit? bud rad, ze ji mas, honzo.
0/0
5.8.2002 23:19

kartel

zatočit s terorem ( nebo nepřispůsobitelnými)
je třeba teroristy likvidovat ať jim je 50, nebo 30, 20 nebo 3 měsíce
nebo myslíte že je tčřeba čekatz dalších 15 let než se odpálí a někoho zabíje???
0/0
5.8.2002 22:13

jurasek

je videt, ze jsem tady postradany a neni divu...
uroven komentaru se da shrnou to jedine slova....smejd, intelektualne-pubertalni smejd, v jejimz cele stoji nyni kremilci a dodzigani admiralove, jinak tez zvani honzove2...poslouchej, ty kluku jeden rozdivocely, vzdyt musis lezt na nervy i tvemu likudskemu gruppenfuhrerovi s tim tvym priposr***** entusiasmem; doma rekni, at ti jednak naflakaji na prd**** a potom at jdou do kostela a modli se a daji nejakou ulitby (ve svycarsko se pise normalne 'y', to te jednak propaluje, ale i ty tvoje hvezdicky, kterych se neminis vzdat ve svych pripotroublych citacich, rekni rodicum, at daji vic do kasicky za tyto prusery); takze ty tvoje hnupoviny nikdo cist nebude, jednak jsou moc dlouhe, hloupe napsane a falsifikovane, presne v duchu sionistickych kriterii v jejich navodech, jak vesti debaty: pokud se objevi prekerni otazka, uchylte se ke lzim...jako mufti, ty trdlo jedno nestastne, sedel Izraelcum pod nosem v Syrii, kdy jim tolik vadil, tak by si ho odvezli a vystavovali ho jako opici...
calefovi: vystehovat palestince, znicit obydli a majetek....jaky mas argument se mnou? jak rikam, taktika 3. rise, cili fasisticka...neni se s tebou o cem bavit....
michalovi: znam historii, nemej obavy a pokracuj v dobre praci, na ty mistni hnupy stacis  jednou rukou, karen a. je dobry zdroj...:)
predsedovi:  :)))))))))....vidis, jak ti to jde...rekni mi vsak, jak je mozne, ze pracujes 7 dni v tydnu!!!!!!! to mi dela starosti, proc si nevezmes nejake volno a nevyrazis treba na stop po evrope, i kdyz neumis moc jazyku, coz by byl pruser, ale aspon prijdes mezi lidi.....
0/0
5.8.2002 21:55

Honza

Modleme se za Jurasky
vcetne tech palestinskych
0/0
5.8.2002 21:02

Honza

Ceske jmeno pro teroristu je HRDLOREZ
Pod zasterkou politicke korektnosti jsou orweliansky zamichane pojmy.  Cilem je ale Dhihad, tj. prevedeni nasich zemi pod totalitu Islamu, opatrne, ale jiste.  A tak Palestinec neni uz kazdy, Zid ci Arab. co pochazi z puvodni Palestiny (vcetne vychodni 3/4 uzemi zvane dnes Jordansko) , ale oficialne  Arafatovi ozbrojenci a jejich deti kteri se postupne pristehovali jakozto Arabove z Egypta, Saudske Arabie, Iraku, Syrie a buhvi odkud,( I z Cecenska)aby vyrvali Zidum jejich vlast a vratili "teritoria Palestiny" do luna Islamu.  Pak je na poradu Evropa a  cely Americky kontinent. Jenze zadny strom neroste az do nebe a my Cesi dokazeme po letech oblbovani videt jak se veci maji.   Nesezereme lzi  a pokrytectvi soucasnych osvobozovatelu.  Kdo by veril masakru v Dzeninu, kdyz " obeti" byly  doplneny  z mistnich hrbitovu?  A co ty stovky povrazdenych vlastnich lidi na jejich autonomnim uzemi? Pod zaminkou kolaborace umlatili a rozstrileli kdo byl vahavejsi ci krestan.  Hnus na bliti, cim naivni Zapad krmi.  A vlady to zerou i s navijakem a chvali  a  podporuji HRDLOREZY.
0/0
5.8.2002 20:56

předseda

Re: Ceske jmeno pro teroristu je HRDLOREZ
Ano, Honzo, díky za tento příspěvek, i ten nad ním (to možná ještě víc). Jen doplním, jedním ze základních principů islámu a jeho strategii či touze dobýt svět je "účel světí prostředky". Odtud všechny tyhle lži a podvojné myšlení - před světem např. sebevražedné útoky odsuzovat, a uvnitř "pravých věřících" je schvalovat a velebit tyto "mučedníky". A hlavním účelem je tedy dobytí celého světa islámem. Příměří s "nevěřícími" je možné jen dokud je "nepřítel" silnější a nelze jej (zatím) porazit a zlikvidovat, jakmile to bude možný, tak hned "do toho !". Přežívání Izraele a Židů uprostřed moře Arabů a muslimů je pořádnou fackou velikášskému islámu, a je to jeden z důvodů té nesmiřitelné nenávisti.
0/0
5.8.2002 22:02

jurasek

Re: Re: Ceske jmeno pro teroristu je HRDLOREZ
diky, predsedo, ja vim, ze myslis ten muj...:))))))))))))
hlavne vsak nemluv nesmysly a zamysli se nad krestanskymi principy nebo dokonce zidovskymi.....vzpamatuj se chlape a uvedom si, co se jenom udelalo ve jmenu jezise........ty miliony mrtvych se obraceji v hrobe nad tvymi slovy......
zidy s chuti vymlacovali reky po desetitisicich, az jim rimani zatrhli tipec, muslimove to delali take, ale aspon tam, kam vkrocili, neco za sebou nechali, to nemuzes uprit....a kdyz zacalo krestanstvi, tak se celemu svetu zatmelo pred ocima a porad se tmi.....podivej se jenom do minuleho stoleti....2 valky a 80 milionu lidi v cudu....valky krestanskych velmoci v evrope.....jestli chces, spocitam ti jeste asii a co tam ti slavni krestane delali.....nebo v africe.....
0/0
5.8.2002 22:16

Najdete na iDNES.cz