Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Armádu trápí pohrdání důstojníků vojáky

Co chybí české armádě, která je od března 1999 součástí jednotek Severoatlantické aliance, nejvíce? Byl by to dlouhý výčet chyb vojáků, avšak i vážných přehmatů, za něž nesou naopak odpovědnost politici, kteří se vojskem léta nezabývali a odhodlali se k tomu až pod "tlakem" spojenců z NATO.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Karel Charvat

Strava vojáků
Mne netrápí pohrdání důstojníků vojáky ale spíše stravování vojáků mám syna na vojně a opakovaně jim byla vydána strava s prošlou záruční lhůtou.  Dále by se měla zaměřit kontrolní inspekce na dodržování hodnoty stravní normy v době opuštění posádky mám dojem že se na vojácích někdo docela solidně přiživuje.
0/0
7.8.2002 20:09

bcd

My jako vojáci zase
nenávidíme lampasáky a mimo nás jimi pohrdá i téměř celý národ...
0/0
5.8.2002 14:54

sionista

Gumy z Varů
Zkusím vyjmenovat pár vojenských kreténů z Varů
Krempaský, Veselý, Paal, Michalek, kdo se ke mně přídá?
0/0
5.8.2002 13:48

karber

Všechno je to jenom o lidech
a jejich charakteru. Hulvátem a podrazákem se nikdo nerodí. Holt asi záleží spíše na tom , kde a komu se narodí.
0/0
5.8.2002 9:35

Mi

Vojenské nesváry.
Jako záklaďák mám za sebou pražský útvar v Karlíně. Není nic podezřeleého na tom, že lidi vojnu nenávidí a není úcta k důstojnmíkům a naopak. Tam velí vzor českého plukovníka. Alkoholik, hrubián, jednání s lidmi nezvládá, rozkrádá majetek ve velkém. Divím se, že na to nikdo ještě nepřišel.
0/0
4.8.2002 16:03

Petr z Mnichova

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
4.8.2002 11:19

Jan

Ja na vojnu nepudu.
Nechat se buzerovat od nejakeho teplouse a jeste na tom ztracet vydelek. At nas chrani Nemci.Nechat se buzerovat od nejakeho teplouse a jeste na tom ztracet vydelek. At nas chrani Nemci.Nechat se buzerovat od nejakeho teplouse a jeste na tom ztracet vydelek. At nas chrani Nemci.Nechat se buzerovat od nejakeho teplouse a jeste na tom ztracet vydelek. At nas chrani Nemci.Nechat se buzerovat od nejakeho teplouse a jeste na tom ztracet vydelek. At nas chrani Nemci.Nechat se buzerovat od nejakeho teplouse a jeste na tom ztracet vydelek. At nas chrani Nemci.Nechat se buzerovat od nejakeho teplouse a jeste na tom ztracet vydelek. At nas chrani Nemci.Nechat se buzerovat od nejakeho teplouse a jeste na tom ztracet vydelek. At nas chrani Nemci.Nechat se buzerovat od nejakeho teplouse a jeste na tom ztracet vydelek. At nas chrani Nemci.Nechat se buzerovat od nejakeho teplouse a jeste na tom ztracet vydelek. At nas chrani Nemci.Nechat se buzerovat od nejakeho teplouse a jeste na tom ztracet vydelek. At nas chrani Nemci.Nechat se buzerovat od nejakeho teplouse a jeste na tom ztracet vydelek. At nas chrani Nemci.Nechat se buzerovat od nejakeho teplouse a jeste na tom ztracet vydelek. At nas chrani Nemci.Nechat se buzerovat od nejakeho teplouse a jeste na tom ztracet vydelek. At nas chrani Nemci.Nechat se buzerovat od nejakeho teplouse a jeste na tom ztracet vydelek. At nas chrani Nemci.  A nepudu a nepudu  Jan.
0/0
4.8.2002 6:45

Klaus Vendelín

Větší vyžírky k hovnu jsem nikde neviděl !
Nevím co Armádu může trápit když vezme kdejakýho lempla kterej by se v civilu neuživil.Pro takovouhle pakáž je pohrdání to nejmenší.Uniformičky,šavličky samej komplex,úchyla na Hradě a kolik je jich v podhradí.Každej druhej lampasák je teplej nebo kořala.
0/0
3.8.2002 20:28

poručík Dub

To bude tím, že vrchní velitel naši armády je nevoják.
Jsem toho názoru, že vrchní velitel naši armády, t.j. prezident republiky, by měl být vojákem a ne civilem. Tím se do života armády řad zanáší civilní prvky a z toho plynoucí neústá k důstojníkům. Tedy, chce to za prezidenta vojáka a on už by v armádě udělal pořádek jako ho dělal poručík Dub.
0/0
3.8.2002 18:03

Pavook

Re: To bude tím, že vrchní velitel naši armády je nevoják.
No to bysme to chytli, mit za prezidenta gumu...
0/0
3.8.2002 18:38

Jan Herna

Re: To bude tím, že vrchní velitel naši armády je nevoják.
    Mýlíš se.Za první republiky,byl naším prezidentem profesor filosofie,generál- ním inspektorem armády byl básník a měli jsme armádu jejíž schopnosti uznávala Evropa.A byla to armáda ukázněná.Pak ale o armádě a státu rozhodli politici. Po roce 1968 byl naším prezidentem armádní generál a v armádě již byly vidět ty vlastnosti,o kterých se píše ve článku na který reagujeme.Ono totiž v armádě to vždycky fungovalo tak,že vztahy mezi vojáky (tím se myslí vojáci až generálové) záleží jednak na velitelích s kterými přichází do styku vojáci základní služby a jednak na osobních lidských vlastnostech každého jedince.Nemůžeme se divit,že v armádě bují neúcta k podřízeným,když ani v civilu se neumíme k sobě chovat. Pár let jsem v armádě jako důstojník odsloužil a vím jak armáda funguje.Těžko ovlivní vztahy v armádě na úrovni četa až pluk vrchní velitel a také to není jeho práce.Na to má podřízené. například ministra  obrany.Ti zase na to mají zodpovědné důstojníky.Hulvátství  a nevážení si druhých ovšem prostupuje celou naší společnost.Podle mne jediné co to může změnit je veřejné odsouzení těchto nešvarů a jejich nositelů.Jenže to si bude muset každý uvědomit,že vyžadování dodržování pravidel není útokem na mojí integritu, nýbrž odpovědností.                                       
0/0
4.8.2002 9:21

Dennis Welt

Pohrdani dustojniku vojaky v CR
Jezdim obcas do Cech a mohu rici ze tento problem nerespektovani jeden druheho je vseobecny mezi obyvatelstem at uz je to na prechodech,na ulici i v obchodech a zvlaste je to viditelne na ceskem iternetu,kde se lide i hrube urazeji navzajem,kde autori clanku si mysli,ze ctenari jsou nevzdelanci.
0/0
3.8.2002 16:33

TR

Re: Pohrdani dustojniku vojaky v CR
mate pravdu, podobne je to i v mnoha jinych profesich. V armade je to mozna extrem, ale lecos to rika o cele spolecnosti
0/0
3.8.2002 23:07

Jan Herna

Re: Pohrdani dustojniku vojaky v CR
   Problém je v tom,že mnoho obyvatel naší republiky vidí jenom sebe a své zájmy a domnívá se,že demokracie mu přináší osobní prospěch.Nechtějí však vidět,že v demokracii moje práva končí tam,kde začínají práva jiného.Nechtějí si uvědomit,že mnohokrát se chovají hulvátsky k lidem,kteří mají větší znalosti než oni a už vůbec nechtějí respektovat,že ten ke komu se chovají hulvátsky není jejich sluha,ale člověk např.zodpovědný za pořádek v dopravě.Prostě vidí jenom sebe a své zájmy.
 
0/0
4.8.2002 9:02

Anonym

Armada v Cechach?
Jak si nekdo muze v armade stezovat na krik a tresty?!Bez toho proste nejde.Slouzim v cizinecke legii a je to normalni.Jen tak se naucite zachovat si chladnou hlavu za kazde situace.Ale ty vztahy jsou prece jen lepsi.Je to tim,ze vetsina dustojniku je banda komunistickych dedku,kteri nikdy nebyli v akci a valku znaji jen z knizek.A taky je to pristup vlady,ktera je tam necha a taky celkova atmosfera v Cechach.Proste jste pro vsechny zelena guma a basta,at jste sebelepsi vojak.Moje rada-armadu zrusit a udelat mensi elitni jednotky:chemickou,protoze tu mame (mate)nejlepsi na svete a rychleho nasazeni,jako paradesentni.Dohromady max.800 vojaku.A vybrat jen nejlepsi z nejlepsich.Ale jak znam nase politiky,asi to doslouzim tady ve Francii.  
 
0/0
3.8.2002 15:51

Jazzi

pohled právníka v ZVS
Plně souhlasím s článkem a těší mne, že se tímto problémem zabývají i vysocí státní úředníci. Osobně již 10 měsíců sloužím jako právník u útvaru 6660 v Praze a z mých zkušeností vím, že chování některých důstojníků je vůči záklaďákům nehorázné, ani je nepovažují za vojáky, nehledě na jejich celkovou nekompetentnost a neschopnost řešit jakýkoliv problém útvaru, týkající se zlepšení jeho chodu. Nezajímá je zákon, myslí si a vědí, že na ně nikdo nemůže, nepomáhají ani stížnosti na GŠ. Za všechny mohu jmenovat velitele jmenovaného útvaru.. Ovšem abych nezapomněl, jsou i kvalitní důstojníci, mající k vojákům úctu (většinou mladší ročníky s komplexnějším vzděláním, než je ing. pozemního vojska). Nezbývá než doufat, že se to s profesionalizací zlepší a že staré struktury na GŠ nezničí lidi, kteří se o změnu pokoušejí....
0/0
3.8.2002 14:31

Lada

Re: pohled právníka v ZVS
Tak k tomu utvaru 6660 v Dejvicich.Muzem treba jmenovat jmeno Erdeli.To je lampasak jak vysitej z romanu.Dement akyho svet nevidel.
0/0
3.8.2002 21:46

David

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
6.8.2002 15:46

LibbF

Tak důstojníci
Tak pana ministra štve, že vysocí důstojníci nemají úctu k nižším důstojníkům... Hezké - a kdy ho začne štvát, že nikdo nemá úctu k mladým klukům na základní službě, kteří by radši než dělali šašky vysokým a nižším důstojníkům, vydělávali penize pro budoucnost svoji a svých rodin?
Celá armáda ať jde někam a vůbec mě svou existencí neotravuje... Bere to myslím víc peněz než zdravotnictví a stejně je to k ničemu... :-(
0/0
3.8.2002 9:33

svob.v záloze

bez vojínu nelze vezt jakoukoliv obranu a už vůbec ne útok.
Za socializmu jsem jako voják měl pocit že musím vytrpět za nějaké hříchy minulé či budouci dva roky základní služby a snažit se to udělat tak, aby to nebylo delší. Proto musel voják v sobě potlačit člověka a poslouchat bez nutnosti o rozkazech přemýšlet. Do jakého koliv konfliktu by skoro žádný z nás nešel s tím, že je ochotný nasadit život. Láska k vlasti byla nám opakovaná fráze s kterou se nikdo úplně neztotožnil. Jakou koliv práci i tu vojenskou je třeba dělat s pocitem že pro kolektív něco znamenám, že jsem potřebný a že si mně kromě mzdy která ostatně nemůže být dotatečně vysoká velitel váži a je si vědomý že beze mně a kolegů nevybojuje ani místo v jídelně u ranní kávy...
Ale stará škola ta vymízí až z jejimi absolventy .
0/0
3.8.2002 8:52

Koudelka

Zelene mozky
Mezi dustojnikama je stale jeste mnoho predlistopadovych magoru, kteri maji misto mozku jenom blato ze cviciste. Pak si vezmete, jakou vaznost ma v nasi spolecnosti armada a vojaci a kdo do ni dobrovolne jde, navic jako profesional pracovat, ne se pouze nechat rok buzerovat. Ja si nasi armady vazim mene nez spolku dobrovolnych hasicu z Kasperskych hor, a vzhledem k nazorum v mem okoli nejsem sam.
0/0
3.8.2002 8:50

jeje

Tak jest!!!!!
Bohuze; je to tak ze nase armada stoji za hovno i s dustojniky! Bohuzel vim o cem mluvim byl jsem jednim z nich (prapor rychleho nasazeni) Dnes slouzim v cizi armade a to i bez povoleni naseho pana prezidenta, kdyby o tom vedel asi by me zavrel. I tak se mi to vyplaci a krome penez na to muzu byt hrdy! Ani nevite jak rad bych slouzil v nasi armade ale ......bohuzel!!!!!!!!!!!!!!1
0/0
3.8.2002 6:08

Frank

Re: Tak jest!!!!!
Neni to az tak pravda. Ja jsem dustojnik u elitniho praporu a podle toho soudim, ze je pouze treba si dobre vybrat, kde slouzit. Fakt je ovsem i to, ze v 90 procentech ACR to neni dobre! Ne nadarmo se mluvi o tom, ze mame de facto armadu v armade. A taky musim rici, ze ryba smrdi od hlavy. Dokud budou bolsevici sedet na dulezitych velitelskych postech, bude to spatne. Moc spatne.
0/0
3.8.2002 13:55

_B_art

Troubove sou vsichni...
... a hlavne at uz je ta profesionalni armada tady (stejne bude o nicem a k nicemu - alespon jeji podstatna cast - az na par svetlych vyjimek ... urcite prvnich nekolik let ...)
... a take se nechci te jejich saskarny ucastnit, po studiu bych chtel vydelavat penize a ne chlastat a hulit travu v maskacich...
0/0
3.8.2002 2:46

Rene Gade

Jde to i bez vojny
Pred 8y lety jsem misto nastupu na vojnu ujel do ciziny. Domu jsem se bal, aby me nechytily. Kamaradi mi ale psali at neblbnu, ze tam je takovej bordel, ze si na me nikdo ani nevzpomene. A meli pravdu. Pred 2ma dny jsem se vratil z mesicni dovelene v Cechach. Musim ale uznat, ze za ta leta se toho hodne zmenilo k lepsimu. Nejvice me potesilo, ze auta zastavuji na prechodu pro chodce a ze se temer vsude da platit creditni kartou.
0/0
3.8.2002 7:32

Joseph

Re: Troubove sou vsichni...
No, ja jsem se ty saskarny naucil a dnes beru v Army mesicne cisteho asi tak 25 000kc + ob rok ze zahranici tak 400 000kc. Kam pujdes po studiich vydelavat ty tvoje penize? Ze bych se pridal, dnes mi to co mam nestaci. Diky.
0/0
3.8.2002 14:03

Najdete na iDNES.cz