Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hodit se marod, v tom Češi vynikají

Házet se marod. Češi vynikají v tomto sportu více než jiní. A rok od roku jsou výkonnější. Den co den chybí v práci kvůli nemoci více než čtvrt milionu lidí: skoro sedm procent, což je o polovinu více než před deseti lety. Na dvojnásobek se vyšplhala také doba, kterou průměrný Čech stráví na neschopence: dnes už je to měsíc. A přitom se dennodenně dočítáme zprávy o tom, jak stále méně umíráme, žijeme zdravěji, polykáme účinnější léky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Rudolf

Trapné
To zas napsala kráva kterou platí kreténi z EU.Sama určitě si neumí zamést ani chodník před domem,ale kritizovat čechy to jí jde.Takovou bych nakop,že by týden nešla na hajzl je to hnus co tu žije v Čechach mezi náma za ubožačky.
0/0
4.8.2002 14:49

Michal

Čím hůře tím lépe ( alespoň pro novináře )
Je zvláštní, že v naší zemi, když otevřu noviny na první straně na mě kouká článek Hodit se marod, v tom Češi vynikají na další straně je článek o tom co kdo ukradl a na třetí co udělala vláda špatně............
, že ale někdo udělal něco dobře a něco se povedlo toho se v "našich" novinách nedočtete...........
Novináři by v první řadě měli psát objektivně a o všem, nejen o špatných věcech a tím vyvolávat atmosféru:jsme nejhorší národ na světě
Já se nebojím napsat, že nejsme nejhorším národem na světě, že se hodně věcí po převratu nepovedlo, to se nestalo jenom v naší zemi..........
 
0/0
4.8.2002 12:09

Josef Teplý

Re: Čím hůře tím lépe ( alespoň pro novináře )
Vážený pane, Vy tomu nevěříte, že jsme nejhorší na světě. Ale ono tomu tak bohužel skutečně je. Konkrétně: za několik let demokracie jsme dokázali rozdělit stát, rozkrást a vytunelovat co se dalo, zadlužit státní kasu atd., vždyť sám víte jak to je. Totalitu moci vystřídala totalita peněz, což ve svých důsledcích je stejné. Tak se prosím uklidněte a ¨z toho všeho neobviňujte novináře. Snad nechcete, aby jako za totality museli uměla vytvářet atmosféru úspěchu a skutečnost byla jiná.
0/0
4.8.2002 22:07

Bubák1

Re: Re: Čím hůře tím lépe ( alespoň pro novináře )
Když čtu příspěvky jako ten Váš, opravdu věřím, že nejhorší na světě jsme. Hlavně jsme nepřekonatelní v naivitě a pasivním přejímání jakékoliv propagandy. Příspěvku před tím Vaším dávám plně za pravdu.
0/0
5.8.2002 13:32

Inkvizitor

Re: Re: Re: Čím hůře tím lépe ( alespoň pro novináře )
Já zase když čtu příspěvky Vaše, nevím co si mám myslet. Jste provokatér ? Nebo novinář provokatér ? Vy apelujete na dodržování lidských práv vrahů a zločinců, Vy varujete před vlivem komunistů i tam, kde vůbec nebyli ani v dohledu, Vy jste "dohled" nad demokracií.
Problém je pouze v tom, že máte možnost své názory vůbec zveřejňovat. Vy totiž svým popichováním vytváříte prostor pro to, aby se zde dále vraždilo ( Vy byste nechtěl, aby zde měla policie možnost použít zbraň ), vytváříte prostor dalším pochybným individuím k prosazování pseudodemokracie, vytváříte jakoby protikomunistické nálady ( přičemž byste ovšem mohl klidně být skrytý komunista, který jakoby popíchne proti komunistům a potom se raduje, když někdo na ten Váš nesmysl zareaguje a žasnouc nad tou nesmyslnou tupotou se ohradí).
Když se Vám to zde tolik nelíbí, máte takové názory - uznejte sám, nebylo by Vám v té Americe mnohem lépe ? To by byl stát podle Vašich představ, jsou tam samí demokrati, co tak se tam odstěhovat a nám tady dát pokoj ? My jsme tady rasisti, zločince bychom nejraději stříleli, teroristy taktéž - uznejte, to přece není nic pro Vás !!!
0/0
5.8.2002 15:36

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Čím hůře tím lépe ( alespoň pro novináře )
Vy jste mě ale vůbec nepochopil. Já se nezastávám zločinců. Policista v tomto případě měl plné právo zbraň použít ale v tomto případě ji správně nepoužil protože to nebylo bezpečné pro okolí. Což je dobře nebo ne? Pseudodemokracie? V demokracii je obvyklé, že vinu posuzuje soud. Proto bych byl rád aby se tak dělo i u nás.
Nevidím problém v tom, že může kdokoliv své názory zveřejňovat, ale asi to činí problémy Vám.
0/0
5.8.2002 15:45

Inkvizitor

Re: Re: Re: Re: Re: Čím hůře tím lépe ( alespoň pro novináře )
V tom se právě budeme vždy lišit. Já vidím nesprávná rozhodnutí soudů nad nimiž rozum zůstává stát. Já bych nikdy nepřipustil nezávislost soudců - zatím nepoředvedli nic, čím by si takovou moc zasloužili. Já vidím neustálé "pochybovačné" diskuse o tom co je a co není dobré. Výsledkem je stav, kdy policista se raději nechá zabít ( aby náhodou nezasáhl projíždějící vlakovou soupravu ), jelikož je mu jasné, že by byl ukřižován, pokud by útočníka zastřelil dříve než by jeho samotného ten útočník zabil. Byl by ukřižován lidmi jako jste Vy, pokud by jej opravdu zastřelil. Okamžitě by lidé jako Vy křičeli, že nebylo nutné zmařit lidský život. Teď najednou projevujete lítost, ale to už je pozdě. To už je jenom coby kdyby.
A v tom já právě mám ten problém se zveřejňováním Vašich názorů. Dokud připustíme, aby lidé jako Vy mohli mít vliv na veřejné mínění v tom smyslu, že "chudák zločinec", do té doby tady budou umírat policajti, do té doby tady budou umírat nevinní kolemjdoucí. Jediný komu se zde bude dařit budou porušovatelé zákonů. On se vždy najde nějaký rádoby humanista ( s odpuštěním blbec ), který nenávi násilí a bude proti násilí. Na jejich postoje potom doplácí nevinní. 
0/0
5.8.2002 16:11

Inkvizitor

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čím hůře tím lépe ( alespoň pro novináře )
Omlouvám se za nedokončení některých slov - ale podobné názory mé "klidné" povaze působí zrychlení tepu a ve snaze urychleně něco napsat potom nedokončuji slova.
0/0
5.8.2002 16:14

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čím hůře tím lépe ( alespoň pro novináře )
Jinými slovy diktatura a tvrdá ruka je tím správným řešením. Nevím kolik Vám je ale já si ten režim velmi dobře pamatuji, soudy byly nezávislé jenom jako a policajt byl beztrestným pánem. Nechci takový režim znovu ale Vy asi ano.
Viděl jsem včera záznam z útoku v TV a policista se k použití zbraně připravoval ale neměl dost času.
Jinak Ti musím říct, že jsi dokonalý kretén. Proč mi pořád podsouváš něco co jsem nikde nenapsal. Hájím snad zločince? Může snad policista právo hazardovat s životy kolemjdoucích? Střílel jsi proboha někdy z pistole? Zkus si to někdy uvidíš jak "jednoduché" je něco zasáhnout.
0/0
5.8.2002 16:38

Inkvizitor

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
5.8.2002 16:45

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čím hůře tím lépe ( alespoň pro novináře )
Z tebe mluví policajt. Zeptej se nějakého příbuzného té ženy, kterou policie zastřelila loni v létě v Maldé Boleslavi při pronásledování auta, co ti řekne na tvé názory. Policista je placen za ochranu občanů a musí s rizikem počítat. Střílet v metru, v uzavřeném prostoru není dobrý nápad a proto hodnotím výkon policisty velmi vysoko protože otálel se zásahem tak dlouho až ho to stálo život, možná ale zachránil jiné. 
0/0
5.8.2002 16:56

Inkvizitor

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čím hůře tím lépe ( alespoň pro novináře )
Ne policajt nejsem. Ale nenávidím zbytečnou srmt vždy a všude, pokud jde o zbytečnou smrt běžných občanů. Oni se nemohou bránit, nejsou na to cvičeni. Aby se ani nemuseli bránit od toho je tu stát. Ten jim ovšem nemůže tuto variantu nabídnout do té doby, dokud zde část lidí bude se i jen vzdáleně zastávat zločinců s odůvodněním, že by mohlo dojít k přehmatu.
V důsledku této manipulace s veřejným míněním dochází potom ke stavu, kdy se neděje nic. Pouze se zvyšuje počet zavražděných - zavražděných nikoli v důsledku těch možných přehmatů na něž "lidumilové" tak rádi upozorňují, nýbrž zavražděných surovými vrahy. A to je trend, který je nutno zlomit. Zlomit je jej možno pouze nepřipuštěním názorů ( které tady kdysi začal propagovat Uhde ), že i zločinec má svá práva. Kde jsou práva obětí, když vám všem tolik záleží na právech vrahů?
Tím končím - tvé příspěvky mne iritují a jsem hrdý, že budu vždy tvým oponentem. Nemáme nic společného a nikdy mít nic společného nebudeme.
0/0
5.8.2002 17:09

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čím hůře tím lépe ( alespoň pro novináře )
To je pořád dokola. Už jsem ti jednou řekl že jsi kretén a musím to znovu zopakovat. Stát je tu na to aby bránil život běžných občanů, tudíž by je neměl ani ohrožovat. Zločinců se nezastávám ale nechci aby byl zabit nezúčastněný člověk náhodný chodec apod..  U útočníka s nožem je mi to naprosto jedno. O právech zločinců se nemá cenu bavit. Pouze se zeptám: jak dokážeš spolehlivě určit kdo je zločinec a kdo "běžný občan"? Pokud budeme uplatňovat tvé metody bude možná zabito více lidí než zabijí všichni zločinci dohromady a to asi nechceš nebo ano?
0/0
5.8.2002 17:18

Oswald

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Čím hůře tím lépe ( alespoň pro novináře )
Vy dva, radši se přestaňte hádat a dejte si do huby. Oba melete jedno a to samé a nejste ochotni se někde přiblížit. V mnohém s jendím i druhým souhlasím, kde je ale nějaký náznak řešení? Co se týká užití zbraně - to je výslovně zakázáno an místech, kde by mohlo dojít k náhodnému zasažení nezúčastněných. Policista by ale měl být schopen se postavit s holýma rukama noži. Proč nemají pendrek a neumí ho používat? V tom má autor článku pravdu, policie by měla být schopna bez použití pistole takového útočníka zlikvidovat. Není to o ochraně kriminálníků, ale nevinných. I kdyby vrah utekl, pořád je (byť teoretická) šance, že se ho podaří chytit. Pokud se podaří zastřelit nevinného kolemjdoucího, tak už to nikdo nedá do pořádku. Pravdou ale je, že kriminálníci jsou neúměrně chráněni. Dokud je soud neodsoudí, tak jsou nevinní a rovní komukoliv druhému. A to i tehdy, když je někdo zadrží při páchání trestného činu. Navíc se tresty nesčítají (jedna vražda, druhá vražda, pořád stejné) ani pachatel nemá povinnost uhradit způsobenou škodu. Proto se nemůžeme divit, že se u nás "vyplatí" páchat trestné činy.
0/0
6.8.2002 9:58

Michal

Re: Re: Čím hůře tím lépe ( alespoň pro novináře )
jestli jste si můj ohlas vyložil jako podporu cenzury, tak je mi to líto!! 
Co se týče mocí pěněz, ona je to dvousečná zbraň, když (čistě hypoteticky) připustíme totalitu "peněz" tak máte příležitost stát na obou stranách, v tom je rozdíl oproti komunismu: "v možnostech", ne vždy je to snadné, ale existuje příležitost pro každého.
Pokud neexistuje, tak máte právo se obrátit na nestrané soudy....  
No a k vytváření umělého úspěchu v médidích, já jsem ve své reakci nabádal k objektivitě, ne k přiklánění se na lepší nebo horší stranu.
0/0
5.8.2002 17:57

Gulliver

V čem vyniká MFDnes
Ve vymýšlení idiotských bulvárních titulků ala Blesk a Super.
0/0
4.8.2002 10:53

Klaus Vendelín

Češi jsou....
Nejvíc je mi po chuti jak nám sypou novináři popel na hlavu.Né jako normálnímu národu říct jsou zde tací a tací troubové kteří třeba celé své úspory dají někomu a myslí si ...Ale rovnou Češi jsou blbci ,simulanti ,lemplové ,zloději ostuda v celém světě.Pri svých cestách po světě mužu říci nejsme sice žádní boháči ale když nám o něco jde jako jednotlivci tak zapneme.Není dúvod aby kdejaká čůza ve snaze uplatnit svoje pseudovzdělání novinářky plácala takové nesmysly.A když mi není dobře tak co.
0/0
4.8.2002 9:23

networ

Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande
0/0
3.8.2002 22:57

pavel

Re: Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande
Chcete-li neco k tematu pridat, naucte se nejprve cesky.
0/0
4.8.2002 6:57

jame

Re: Re: Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande
Ale milý Pavle, ta německá věta je přesně k věci a je citátem z jedné ryze české knihy - že nevíte z jaké?
0/0
4.8.2002 16:50

poručík Dub

Re: Re: Re: Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande
Osudy dobrého vojáka Švejka. Por.Dub jede na východní frontu a vojenským špionem Srbou do Kazachstanu.
0/0
4.8.2002 22:11

Věra

Re: Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande
Ja, ganz bestimmt...
0/0
6.8.2002 10:29

Jan

Cirkus Mr. Barnuma
Barnumský titulek a pak splasklá bublina. Nejdříve velký nadpis "Hodit se marod, v tom Češi vynikají",  pak spousta plků a když jsem se konečně dobral k  žádanému srovnání se světem, tak jsem se dozvěděl, že "Ve srovnání se světem jsme - soudě podle statistik - skutečně nejpilnější národ co do nemocnosti. Ale rozdíly ve vykazování jsou obrovské, takže se to těžko srovnává". Gratuluji redakci k takovému blábolu. To je totéž, jako napsat, že Jordan je lepší střelec než Ronaldo, ale protože ten první střílí na koš a ten druhý do branky,  tak se to těžko srovnává! Cirkusák Barnum by redaktory MFDnes jistě angažoval. Ale co, hlavně, že to sype
0/0
3.8.2002 19:08

Jan

Re: Cirkus Mr. Barnuma
Je mi z vas zle, jdu se hodit marod.
0/0
4.8.2002 6:27

D'Abel

Re: Re: Cirkus Mr. Barnuma
Chlapy sem tu zas. Sice sem hlasil vcera padla, ze defynitivne koncim ale dostal jsem klavesnici od Erziky po hlave a je mi zle. Asi sem nemel chlastat tu okenu. Ale nebujte marod se nehodim marodem sem celej zivot. Dostal jsem invalidni duchod na palici. A kompjuter si koupim novej a levnej abyste vedeli. Povedal kamos D'Emeter ze mi ho sezene za bednu lahvacu. Toz sa majte susedi ja zas napisem. Jo abych nezapomel, neviete kto je ten Barnum? Ja poznam Laco Bitkara, Fera D'emetera ale Barnuma nie. Ale co kazdy zna chalany zo svojej bandy. Vas D'ezo D'Abel.
0/0
4.8.2002 9:40

Jan

Re: Re: Re: Cirkus Mr. Barnuma
0/0
4.8.2002 13:30

Jan

Re: Re: Re: Re: Cirkus Mr. Barnuma
Chlapi je to s tou moji nemoci horsi ne jsem si myslel!
0/0
4.8.2002 13:34

Gogo

Socialni stat
To o cem se v clanku pise, to jsou normalni vlastnosti statu, kterej si hraje na socialni a ekonomicky na to nema..
0/0
3.8.2002 18:05

Hloupý Český Honza

Největším marodérem je náš pan prezident a v článku o tom není ani zmíňka.
To znamená, že jsme si rovní a někteří si jsme rovnější. Doporučuji článek doplnit o marodění pana prezidenta na státní útraty, nikdo neví jestli patí nemoceskou, ten článek by určitě zvýšil náklad časopisu. Je to přímá úměra-když marodí hlava národa, tak marodí celý národ.
0/0
3.8.2002 17:56

Gogo

Re: Největším marodérem je náš pan prezident a v článku o tom není ani zmíňka.
Jo kamo, ty nejses Hloupy cesky Honza. Ty jsi jenom normalni blbec ;-)
0/0
3.8.2002 18:04

Honys

Re: Re: Největším marodérem je náš pan prezident a v článku o tom není ani zmíňka.
A kdopak je teda podle Tebe pisatel clanku?Ty nejsi Gogo ale Kokot.
0/0
3.8.2002 18:16

Honys

Re: Největším marodérem je náš pan prezident a v článku o tom není ani zmíňka.
No to jsi si ale dovolil dost.Ale bohuzel mas svatou pravdu.Nebyl nahodou cely clanek smerovan timto smerem?Kdyz nekdo neco odkouka od rodicu tak se take tak chova ze ano?A od koho to asi odkoukal poddany lid?Ja verim ze pan prezident asi nesimuluje ale podle clanku,lid poddany jsou urcite jenom obycejni simulanti.
0/0
3.8.2002 18:10

Alois Doleček

Co by tomu řekl ministr práce a sociálních věcí, kdyby nebyl ministrem ale zaměstnavatelem.
Co by tomu řekl, kdyby svému zaměstnanci oprávněně a slušně vytkl nějakou chybu a on se na to hodil marod, protože dnes zaměstnavatel nesmí zaměstnancům žádné chyby vytýkat proto, že jsme sociální stát.
0/0
3.8.2002 17:50

Honys

Tak ja vam neco povim.
Ja jsem odjezdil za volantem kamionu 33 let.Vy si myslite ze se ta leta nepodepsala na mem zdravi?A jaky si myslite ze maji prumerny plat ridici?Ani zdaleka ne ten prumer co udava pan Klaus.A kdo a jakou praci mi nabidne nekdo v 54 letech?A za kolik?Ano kdybych nebyl blbej a ucil se tak jsem 33 let sedel v kancelari a byl bych urcite zdravejsi.(nechci tim ale nijak snizovat praci "kancelarskych").A kdybych byl jeste chytrejsi a mel ty spravne konexe tak jdu delat managera do K.B. a mam za rok 30 melounu.Ale o takove lidi se nikdo nezajima.Oni si ty penize zaslouzili pravem.Ze ano.??????
0/0
3.8.2002 15:09

Koudelka

Re: Tak ja vam neco povim.
Nezavidte tem co si vydelali. Mozna meli vyhody, mozna ne. Kazdej se nemuzeme narodit jako budouci reditel KB. Kdyz budete chtit, omluvu si najdete vzdy a na vsechno, at je to spravne nebo ne.
0/0
3.8.2002 15:24

Honys

Re: Re: Tak ja vam neco povim.
Jenomze vazeny pane.Oni si ty penize v K.B.nevydelali.Oni je prachsproste za prispeni vlady ukradli.Ja vlozim do banky sto dolaru a hned mi z toho cast ukradnou.Prevedu je na koruny a opet to same.Vyzvednu si ceske koruny a uz zase ukradnou.Kde to proboha jsme?Ja kdyz sverim bance penize tak bych na tom mel neco vydelat a vydelava podle vas kdo?Zlodeji.To nejsou manageri ale obycejni zlodeji.Nebo si snad myslite ze to novy majitel K.B.presel jen tak?Ani ho to neprekvapilo?Ja kdyz si penize u banky pujcim tak platim poradne uroky ale kdyz sverim bance penize ja tak mam .....A mam moznost je dat jinam?A ted mi neco rikejte o zavisti.Ja mohu zavidet Haskovi,Jagrovi,Gottovi a mnoha dalsim.Ne ale jejich penize ale jejich um.A to je vazeny pane podstatny rozdil.
0/0
3.8.2002 16:50

Pepak

Re: Re: Re: Tak ja vam neco povim.
Pane, dnes je taková doba, že ty peníze můžete dát i do banky jiné než je KB nebo si je nechat pod polštářem. V jiné bance vám mohou vynášet třeba i více, pod polštářem budou určitě ztrácet. Já osobně bych řekl, že nejsou na vině manažeři KB, kteří dostali opravdu neuvěřitelnou sumu peněz, ale na vině jsou ti, kteří jim to umožnili. A to je vláda, nějaká ta rada apod... A vládu sestavuje ten, kdo vyhraje volby parlamentních stran a ve volbách parlamentních stran vyhraje ten, komu věří voliči ( a tedy i VY) nejvíc... Jinými slovy - za to že v KB si pár lidí vyplatí takový palby, za to můžeme my sami. Jenomže někteří to chápou a jiní ne.
0/0
3.8.2002 21:21

Honys

Re: Re: Re: Re: Tak ja vam neco povim.
Vazeny pane tak toto jsem cekal ze nekdo napise.Predstavitele KB za nic nemuzou.Oni ty penize nechteli ale vnutil jim je asi Zeman.Ja taky napsal ze za prispeni statu.Kdo volil od r.45-89 komunisti?Tak si za to muzeme sami ze?Ja kdyz dam nekomu duveru tak mu ale tim nedavam neomezene pravomoce!Oni si to tak ale vysvetluji.A kdyz dam penize do jine banky?Tam z toho zase uzira nekdo jiny.Tady v USA to je trochu o necem jinem.Kdyz prijdu do banky tak se mne ihned nekdo ujme a za to ze si zridim ucet dostanu present.Dostanu platebni kartu a seky.Pokud vybiram z bankomatu te same banky tak mi nestrhavaji nic.Pokud platim kartou v obchode tak mi naopak za kazdych 100 dolaru zaplacenych kartou pripisi dolar.Kolik platite u nas za to ze si vyberete svoje penize z bankomatu?Hold tady nejsou takovy darmozrouti jako u nas.
0/0
3.8.2002 22:25

Radek

Re: Re: Re: Re: Re: Tak ja vam neco povim.
No ze by prave v USA byli banky levny to se rict neda....napr. wells fargo monthly fee U$ 12...pak kdyz clovek plati kartou tak zauctujou dalsi dollar mesicne za pouzivani karty...a kdyz se clovek nahodou dostane do minusu , i kdyz to je treba jenom 20 centu, tak hned overdraft fee $ 24....a ty seky? za ty clovek musi platit, kdyz je objedna...a ATM se musi vybirat jen u stejne banky, jinak je zase poplatek. v evrope je bezna EC karta, na kterou se muze vybirat u jakyhokoliv automatu bez poplatku....
0/0
3.8.2002 23:07

hovnival

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak ja vam neco povim.
zkus se zeptat u jinych bank... Napr. z vlastni zkusenosti doporucuji citibank. Mesicni poplatky ..$ 0, poplatky za pouzivani karty take nulove, seky jsem taky dostal bez jakehokoli poplatku... Takze z meho pohledu jsou tu banky skutecne velmi levne...
0/0
4.8.2002 6:19

Honys

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak ja vam neco povim.
No tak to jsi si vybral ale spatnou banku chlapce.Ja mam Commercial federal a dalsi First national a neplatim tam zadne fee.A ani pri vyberu z bankomatu.Musis ale vybirat v bankomatu te same banky a ne kde se Ti zachce.Kdyz platim v obchode kartou tak za kazdych utracenych 100 dolaru mi 1 dolar pripisou.Plus par procent z prumerneho obratu.Neni toho sice moc ale urcite neztracim na tom ze tam ty penize mam.V nasich bankach naopak,tim ze tam vkladam a vybiram,ztracim.
0/0
4.8.2002 9:47

Synoh

Re: Tak ja vam neco povim.
Jenže chytrý jak sám říkáte nejste, neučil jste se a konexe jste nezískal, takže máte bohužel smůlu a nezbývá Vám, než si stěžovat a závidět. Chápu, přijmout zodpovědnost za výsledky svého života je nepříjemné a u nás to dokáže jen málokdo.
0/0
3.8.2002 15:27

Honys

Re: Re: Tak ja vam neco povim.
Ja si nestezuju ani nezavidim.Ja jen konstatuji.Mimochodem makam v USA jako asi 50 tisic jinych cechu a usetrim si vic nez dost.A urcite tady nestradam.Pokud sezenu slusne placenou praci v Cechach,pujdu zpatky.Ale kdyz ctu na netu co se u nas deje tak se mi ani nejak moc nechce.Jsem tady vzdycky rok,potom par mesicu doma a tak porad dokola.Kazdy se musi holt starat jak umi.
0/0
3.8.2002 15:36

Méďa Béďa

Re: Tak ja vam neco povim.
Problém je asi opravdu v tom, že jsi blbej.
0/0
4.8.2002 18:52

Honys

Re: Re: Tak ja vam neco povim.
Bedo ja vim ze jsi urcite nejchytrejsi z nas ale ja si nevydelaval zrovna malo.30-40 tisic mesicne cisteho nebyl zadny problem ale co je to proti 30 milionum rocne ze?Copak asi dela (a za kolik)takovy chytrak jako jsi Ty?Ja jsem alespon procestoval celou Evropu,cast Asie a pul USA.Ty jsi mozna nebyl jeste ani v Krkonosich.Ono ale tech "chytraku"jako jsi Ty je u nas vic.
0/0
5.8.2002 2:47

Méďa Béďa

Re: Re: Re: Tak ja vam neco povim.
Jestli jsi byl nebo nebyl v Asii na tom nic nemění. Jestli je pro tebe vrcholem chytrosti uklízet v Americe obchoďáky (nebo že bys to dotáh až do KFC?), lopatit na stavbě nebo dělat otroka na plantáži, tak si to klidně mysli. Já si ale budu i nadále myslet svoje. 40 tisíc měsíčně (asi jsi neměl na mysli dolarů, že ne?) se dá vydělat opravdu i jinak, ale každý ať si dělá co chce a co umí. Doufám, že v tý Americe jsi alespoň legálně.
0/0
5.8.2002 21:56

Jiří

Mnohé země například vůbec neevidují neschopnost kratší než tři dny.
Z článku :
Hra s čísly : Mnohé země například vůbec neevidují neschopnost kratší než tři dny. V zahraničí bývá obvyklé, že člověk se může po dohodě se zaměstnavatelem několik dní doma vyležet, aby nemusel běžet do ordinace pro neschopenku, což trvá obvykle mnohem déle.  Ve srovnání se světem jsme - soudě podle statistik - skutečně nejpilnější národ co do nemocnosti. Ale rozdíly ve vykazování jsou obrovské, takže se to těžko srovnává.
Protiklady : 1/Lidé velmi často přecházejí banální onemocnění - buď z důvodu strachu o práci, nebo to jsou podnikatelé, pro které krátkodobá neschopenka nemá smysl. Kvůli práci též často přecházíme banality, takže když už jde do tuhého, strávíme v posteli dva tři týdny.   2/ Počet lidí v pracovní neschopnosti narůstá. Mnozí však nemoc jen předstírají a neschopenkou řeší pracovní problémy. Stát jim přitom vyplácí nemocenské dávky. 3/ Víme, že mnoha lidem se vyplatí být spíše na nemocenské než na podpoře.   ATD.
Z příspěvku :  Ja ziji jiz 15 let v Kanade a to by jste meli videt jak jsou mistni vladni zamestnanci "vycurani". Jeden muj znamy canadan dela v nemocnici a kdykoliv se rano probudi z "opice", tak proste zavola do prace, ze ho boli hlava a je cely den doma. Ma to zaplaceno 100% a ani nemusi mit zadne overeni od lekare.      
System uvolňování pracovníků obdobný jako v příspěvku ve větší či menší míře funguje v celé Evropě na západ od nás.
0/0
3.8.2002 13:49

Koudelka

Re: Mnohé země například vůbec neevidují neschopnost kratší než tři dny.
Dobry postreh. Se statistikou se daji delat kouzla, a kdyz to pad dostanou do ruky novinari, kteri z toho musi udelat alespon neco zajimaveho ci dokonce senzacniho, mame to na svete
0/0
3.8.2002 15:26

Jirka

Re: Mnohé země například vůbec neevidují neschopnost kratší než tři dny.
Mate naprostou pravdu. U soukromych firem je pocet " sick days" vetsinou tak pet za rok.  Pokud se  necitite dobre, tak muzete zustat az tri dny v kuse doma bez toho, ze musite mit potvrzeni od doktora. Je krasne, ze treba government "pracovnici"( treba urednici, postaci, ridici MHD.... zkratka kde to ma mesto pod "kontrolou" ) maji az patnact dni ( i vice, zalezi kde)  z techto duvodu. Takze "sick day" se zdaleka nezneuziva jen na to, ze je clovek "po opici", ale take kdyz potrebuje neco vyridit.  Je to takova nahrada za to, ze placene dovolene je treba na americkem kontinente poskrovnu. Deset dnu pokud pracujete u soukrome firmy ( po trech letech patnact) jinak samozrejme vic. Pokud mate za sebou odbory( unii). Mimochodem unie je to,  na co jednou cela amerika zahyne.... :-)) Mam na mysli ze se serou do vseho a uz davno nedelaji to, za co si strhavaji poplatky ze mzdy. Takze ta statistika je v podstate k nicemu.
0/0
3.8.2002 16:21

Adalbert

Re: Mnohé země například vůbec neevidují neschopnost kratší než tři dny.
Ve vcerejsich zpravach nemecke televise ZDF bylo mimo jine toto : prumerna doba, po kterou je pracovnik v Nemecku nemocen klesla ze tri dnu na jeden. Jeden jediny den !!!!! Doby, kdy se tu smelo zustavat tri dny doma bez udani duvodu uz  take minuly. Vy zijete 15 let v Kanade, ja zase uz 40 let v Zapadni Evrope Duvod teto nizke nemocnosti je pochopitelne strach z toho, ze pri redukovani stavu zamestnancu budou ti, kteri jsou casto nemocni propusteni jako prvni Nazdar
0/0
3.8.2002 23:42

Najdete na iDNES.cz