Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

List: USA vozí zajatce k tvrdým výslechům

Válka proti terorismu má s největší pravděpodobností stinnou stránku, o které se veřejnost nemá dovědět. Podle španělského deníku El País deportují Spojené státy od loňského roku zajatce Talibanu a Al-Kajdy do blízkovýchodních zemí, kde se při výsleších používá mučení. Převozy, které podle zdrojů listu pokračují dodnes, se neuskutečňují oficiálními cestami či na základě dohod o vydávání osob.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

POZN.

nejedná se o prosté vydání do zemí původu?
tak mi to alespoň připadá.Co jinak s nimi?Když je vozili do Guantanáma,tak byl rozruch,když je pošlou domů,tak taky...
0/0
2.8.2002 16:11

Kasi

USA vers. Taliban
11.9 provedla Al-kaida předem utajovaný teroristický útok na USA, tedy zločin. USA na oplátku napadli Afgánistán, který teroristům poskytoval zázemí, ovšem bez vyhlášení války, to je také zločin. Následně unesli bojovníky bojující proti tomuto útoku, vězní je, a jak z článku vyplývá, tak asi obcházejí dohody a vystavují je mučení, to je také zločin. Postupují tvrdě, oko za oko, lidská práva a mezinárodní konvence jdou stranou. Tímto počínáním zdiskreditovali svou už beztak zkomercionalizovanou demokracii, stejně jako myšlenku komunismu pohřbili represe v 50tých letech a národní socialismus vyvraždění židů. USA se takto stávají největším světovým "zlem", jejich pseudodemokracie je vnitřně sice humálnější než islámské a jiné totalitní režimy, ale vojenská síla a moc je nesrovnatelně větší. Z absolutního hlediska je mnohem nebezpečnější velmoc, která si vyhrazuje pro sebe možnost vojensky zasáhnout mimo své území jen dle vlastího rozhodnutí (stejné jako III. říše) než skupina fanatiků nebo chudá rozvojová země provádějící teroristické útoky.
0/0
2.8.2002 11:24

POZN.

Re: USA vers. Taliban
USA postupují tvrdě a i s tvrdým "y".V Afgánistánu pomohly legální vládě (Talibán uznávaly po planetě všehovšudy 3 země),tak jakýpak zločin.Demokracii lze stěží zdiskreditovat,natož "zkomercionalizovat",to by tu muselo být cosi lepšího.Myšlenky komunismu ani nacismu bohužel pohřbeny nejsou,jak lze vidět i na těchto stránkách.Represe let 50.byly jen slabým odvarem sovětské kolektivizace 1929 a k masovému vyhlazování Židů nacisté přešli až r.1942,a to už snad každý věděl co jsou zač.
0/0
2.8.2002 15:58

...........

Re: Re: USA vers. Taliban
USA (Americane) postupovali nebo postupovaly. Demokracii lze zdiskreditovat velice jednoduse, jak nam samotni Americane potvrzuji. Zacina korupci hlavy statu a nejvyssimi statnimi organy, americky prezident a nejvyssi ustavni soudy.  Komercializace americke demokracie je vpodstate vyvoz tzv. americke demokracie. Staci se podivat na filmovy prumysl Ameriky, to je jenom maly priklad. Vyvoz "demokratickych" snu, Americane ziji filmovymi sny a vizemi. Tim stejnym zijete asi Vy............ takze hodne stesti a velke mnozstvi americkych snu.
Norsko, Holandsko, Svedsko, Dansko, Belgie a dalsi jsou ukazkou demokracie, pokud uz mluvime o teto nedokonale politicke a spolecenske formaci.
0/0
3.8.2002 9:21

David

Re: Re: Re: USA vers. Taliban
Jen malickost. Uspesny vyvoz muze byt jenom tam, kde je poptavka. Norsko, Holandsko,... Belgie dovazi tyhle "sny" take, protoze je poptavka.
0/0
3.8.2002 16:18

David

Re: USA vers. Taliban
 Tak druha svetova je jenom "vojensky zasah mimo sve uzemi"? No jasne, ze jsem to nevedel hned, ze nacisti sli potrestat teroristicke utoky a rozvraceni nemecke rise zidy, slovany a vsemi nearijcemi. Ja ti zase reknu neco jineho. Kazda zeme ma pravo na sebeobranu v pripade napadeni a jestli dokazes srovnat (jako zes to predvedl) tyhle dve udalosti (napadeni centra terorismu a 2. svet.) v analogicke paralele, pak jses demagog nejhrubsiho zrna a zastance teroristu, tedy tech co bez duvodu nici zivot a praci jinejch a jako takovy bys temi slusnejsimi, co tohle odsuzuji, mel byt eliminovan. Slusnych je vetsina a maji pravo na obranu i proti "chudackum z rozvojovych zemi" a jejim stoupencum ve vlastnich radach.
0/0
3.8.2002 8:33

Kasi

Re: Re: USA vers. Taliban
Mimochodem, začátek WWII, tedy vojenské napadení Polska, měl být zdůvodněn útokem polské diverzní skupiny na německý rozhlasový vysilač v pohraničí. Byly v tom nějaké organizační chyby, detaily už nevím, ale šlo o to, že skupinka němců vydávajících se za poláky postřílela zaměstnance této stanice. Jistá podobnost s nynější situací a bojem proti terorizmu tu je.
0/0
5.8.2002 9:48

Vašek

Tvrdé výslechy?
A proč ne - jestliže je někdo schopen jen tak někoho (koho ani nezná) podříznout, kamenovat vlastní sousedy .... ,nemazlit se s ním. On by se také s nikým v rámci svého "vyznání" nemazlil. Tady bych navrhoval: zub za zub ....
0/0
2.8.2002 7:59

taky obcan

Re: Tvrdé výslechy?
...počítejme, Chamurabi, to je pár tisíc let před Kristem,..... no, vaše rodina je hodně zaostalá, počítejme tak sto let před opicemi, ....., protoplasma, představte si ten fujtabl .....jak to ti biletáři nalejvali do lóží .....
0/0
2.8.2002 8:28

OpenMind

VALKU AMERICE!!!
0/0
1.8.2002 18:18

Martin

Arabi se s americkými zajatci taky nemazlí
Pokud se dostane americký voják do rukou "arabských přátel USA" tak taky nemá příliš skvělé vyhlídky a nároky dle ženevských konvencí. Na hrubý pytel -hrubá záplata. Tito lidé mají úplně jiný systém hodnot než zbytek světa a proto je také nutné přehodnotit metody jejich výslechu.
0/0
1.8.2002 16:40

taky obcan

Re: Arabi se s americkými zajatci taky nemazlí
problem : kdo je to svět a kdo ten zbytek? (islamcu je přes miliardu, o podle odahu MMF po roce 2025 neúžívanější jazyk nma světe bude čínština....)
0/0
1.8.2002 17:36

D`abel

Re: Re: Arabi se s americkými zajatci taky nemazlí
Tak se zacni ucit cinsky a neztracej tady cas!!!
0/0
2.8.2002 5:56

taky obcan

Re: Re: Re: Arabi se s americkými zajatci taky nemazlí
já to na rozdíl od vás nebudu potřebovat......mimochodem - když dva dělají totéž, málokdy to bývá totéž, jo a teta Katřina ještě vzkazuje- kdo jinému jámu kopá, dříve nebo později do ní sám spadne, jo a ještě Murphy - co se poděl.. může, to se podě..
0/0
2.8.2002 8:32

gigi

Nesrat se s nima
Al-kaida a Taliban má m.j. na svědomí tisíce nevinejch lidí (a dětí) z 11.9.2001 a ještě by se na ně měly brát ohledy? To nejsou lidi. Ať je hodí třeba žralokům. Až se budou chovat jako lidi, potom si teprve zaslouží, aby se s nima jednalo jako s lidma.
0/0
1.8.2002 16:22

taky obcan

Re: Nesrat se s nima
osidlovatelé amerik  statisíce, náckové miliony, to víš jiné kultury se snaží nás dohnat a předehnat .....No ale což akceptovat Tvé řešení, a vyčistit to tu jednou na dost dlouho...to jest tebou začít?
0/0
1.8.2002 17:40

CtyrizTankuaPes

Re: Re: Nesrat se s nima
Muze mi nekdo prolozit tyhle SIFRY ???
0/0
1.8.2002 19:55

Jan

Re: Re: Re: Nesrat se s nima
stačí když vystřízlivíš
0/0
1.8.2002 21:38

Ministr Zemetreseni

Re: Re: Re: Re: Nesrat se s nima
jeniku . . . ,  LEHNI!
0/0
5.8.2002 19:28

D`Abel

Re: Re: Nesrat se s nima
A o tak zacit s tebou opcane? Napred te ale musi zetrepat se straomu!
0/0
2.8.2002 6:01

taky obcan

Re: Re: Re: Nesrat se s nima
jak je výše uvedeno , nejsem to já, kdo to potřebuje, atd..... , milý Blábole.
0/0
2.8.2002 8:35

barbudo

Re: Nesrat se s nima
Asi máš jiné informace než já. Já si dodnes myslel, že bin Ladena teroristickému řemeslu učila CIA a ne Taliban. Nějak mi svůj objev přibliž. Děkuji.
0/0
2.8.2002 8:45

Huhulál

Kill !
Zabijte je všechny, bůh vybere nevinné
0/0
1.8.2002 16:16

taky obcan

Re: Kill !
Díky za skvělou ukázku kořenů terorismu - odměna Vás nemine.
0/0
1.8.2002 17:41

b*

amíci sou zakuklený fašouni
Po tom všem, co předvádí Bushova administativa, bych se vůbec nedivil, kdyby někdo amíkům opět pěkně natrhnul prdel:) Jejich současné politické postoje a tzv."Válka proti terorismu" s ochranou svobodného světa už dávno přestala mít cokoli společného a z USA se stává něco,co krásně popsal Orwell v knize 1984.
0/0
1.8.2002 16:05

Ladino

A co vás překvapuje?
Myslím, že celý svět po 11. září očekával i horší věci. Všem bylo jasné, že USA zasažené tak citelně, odpoví na hozený kámen hozenou skálou. S fašismem to nemá nic společného. Spíš oko za oko - zub za zub. S tím se nedá nic dělat. Teroristi tu krvavou hru rozehráli a druhá strana je teď na tahu. Stát se tohle mezi arabskými národy, tak už se ostřelují atomovými hlavicemi. Neoplývám slepou láskou k USA, ale je nesmysl, je kritizovat za přirozenou reakci. Evropa se na tom určitě podílí také!
0/0
1.8.2002 15:46

barbudo

Re: A co vás překvapuje?
Citovaná zásada oko za oko, zub za zub z Chamurapiho zákoníku říká, že za jedno oko nejvýše jedno oko, za jeden zub nejvýše jeden zub. Pokud tu "krvavou hru" opravdu rozehráli ti, komu je přisuzována, pak jistě není bez zajímavosti, že nebýt Američanů, nebylo by ani těch teroristů. Nějak mám pocit, že ty zuby měly být vyraženy z jiných úst, než jak se dosud praktikuje.
0/0
1.8.2002 15:58

Ladino

Re: Re: A co vás překvapuje?
To je pravda. Oko a zub to nevystihuje. Ta skála je lepší. Terosisté by jistě existovali i bez USA. Asi by bez USA neexistovala Evropa (jak ji známe). Těžko odhadnout, jak by vypadalo soužití dvou zahnívajících společností a to Komunistické a Islámské. Asi by tu ropu ani nikdo nedokázal pořádně zpracovat.
0/0
1.8.2002 16:14

barbudo

Re: Re: Re: A co vás překvapuje?
Těžko říkat, kdo by bez koho nebyl. Bez Evropy by se po amerických preriích honila stáda bizonů a za nimi pár Indiánů. Bez podpory z USA by Hitler zůstal neúspěšným malířem, bez podpory z USA a Německa by v Rusko neovládli bolševici. Bez podpory z USA by nebylo islámských teroristů v Čečně a Afghánistánu (a dnes i v USA) a možná bychom dodnes žili v ruské kolonii. Svět je složitý, ale opakovat stejné chyby po tolikáté je asi opravdu zbytečné. A svádět něco na nějaké muslimy, budhisty, šintoisty nebo kanoisty je hloupost.
0/0
1.8.2002 16:41

předseda

Re: Re: Re: Re: A co vás překvapuje?
Pochopil-lo jsem to správně z Vašich příspěvků, tak za veškeré zlo světa mohou právě USA. Ptám se tedy: kdo mohl za zlo ve světě před vznikem USA ? Nebo tehdy byl podle Vás svět bezchybný a beze zla ? Takže "svádět" cokoliv na nějaké -isty je blbost, ale jen na USA nikoliv ?
0/0
1.8.2002 17:20

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: A co vás překvapuje?
Ale vůbec ne. USA jsem v použil jen proto, že o ně tady běží. Příklady jsou i od jinud. Jde jen o metodu. Naspořím něco peněz, případně zbraní, vyberu nějakou údernou filozofii, ozdobím nějakými symboly - vlast, národ, civilizace, spravedlnost, svoboda apod., najdu nějaké její zastánce, případně jí udělám trochu reklamy. Když je to nutné, i nějaký výcvik zajistím. Potom to celé úhledně zabalím (jako třeba Uljanova do zapečetěného vagónu) a nasadím jako veš do kožichu do "zóny zájmu". Ze začátku to funguje dobře, časem se to vymstí. Pravidelně.
0/0
1.8.2002 17:31

předseda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co vás překvapuje?
Já tedy nevím - tohle co popisujete, takto samozřejmě funguje - např. u komunismu a jiných ideologií. Nicméně USA a západní civilizace jsou snad demokratické sytémy (nikoliv bezchybné !). Meodvážím se soudit, jaké že to přesně zájmy vedou USA k vojenským řešením na různých místech světa (na rozdíl od mnoha jiných zde, kteří prostě "vědí", že je zatím jen ropa a prachy), ale faktem je, že zasahují často tam, kde se evidentně porušují lidská práva (jako třeba ten Taliban apod.). Otázkou pak samozřejmě (aspoň pro mě) je, proč nezasáhnou i jinde kde se to děje, a vůbec - jestli by to nešlo vyřešit i jinak a lépe, než přímou vojenskou silou.
0/0
1.8.2002 17:51

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co vás překvapuje?
Zmínil jsi Taliban. Co když to bylo asi takhle. Ruská armáda opustila Afghánistán. Nevyklidily ho ale vítězné ozbrojené skupiny "místních vojenských velitelů" jak se jim dnes eufemisticky říká. Na střílení jim zůstalo už jen místní obyvatelstvo. Protože je jednodušší terorizovat domorodce než bojovat s pravidelnou armádou (byť třeba mizernou), byly ty bandy velice úspěšné. Prohánět kulometem domorodce a prodávat drogy je lákavé řemeslo. Nějak ani nevadilo, že to co dělali bylo v rozporu s jejich původně hlásanou filozofií. Tak loupili, vraždili a znásilňovali ti, kdo před lety bojovali pod zelenou vlajkou i pár těch, kteří přísahali na tu rudou. Taliban vznikl pravděpodobně opravdu jako spontánní reakce proti všeobecnému bezpráví a neřádu. Postavil proti němu islámské právo a islámský řád. Dostalo se mu podpory ze zahraničí (i z USA) i podpory většiny místního obyvatelstva. Časem Taliban vytlačil teroristy z většiny území (převážně na sever). Potkalo ho ovšem to, co potká časem každou revoluci, přišlo to, co se jinde nazývalo "přehmaty" i horší věci. I tak je hodnocení Talibanu v očích značné části domorodců asi stejné, jako ho napsala poslední kábulská lékařka - "Taliban jsou děvky, ale ze všech děvek co tu byly, jsou ty děvky nejlepší". Pravděpodobně ustala zjevná i skrytá pomoc z USA a krom pár humanitárních a ženských organizací po Afghánistánu neštěkl pes. Potom přišlo 11.září a podezření, že za ním stojí bin Laden a že se skrývá v Afghánistánu (kde ho shodou okolností "poradci" z USA učili "řemeslu"). Je pravděpodobné, že tam i byl. Taliban ho nevydal, nemohl ani kdyby chtěl. Ochrana hosta je tam svatá povinnost. Začala válka proti terorizmu. Bombardování z pěti kilometrů a dotace bandám na severu. Za chvíli bylo po Talibanu a teroristé ze severu byli zpět, tentokrát pod vlajkou demokracie. Začaly první roztržky mezi nimi, nové určování jejich "sfér vlivu". Asi je to pokrok, asi jenom o krok.... Pokud se zahraniční politiky, tajných služeb a demokracie týče. Zkus se zamyslet nad tím kdo koho a jak asi může ovládat. Zahraniční politika prováděná podporou teroristů většinou nebývá předmětem referenda. Je to ale na dlouhé psaní a kázání mne neživí. Nastuduj si o tom něco, než se zase posadíš k předsednickému stolu.
0/0
1.8.2002 22:41

xxx

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co vás překvapuje?
Jen malinka chybicka na krase :
Neni jasne receno, ze ten taliban nad tema teroristama zvitezil laskou, dobrotou, pratelskosti ...
To je ale pitomost, vid barbudo :-)
Samosebou ze v boji talibanu se severnim spolecenstvim vitezil silnejsi, tedy ten, ke komu se pridalo vice mudzahidinu. Jak a cim je taliban dostal na svou stranu, co ? Holt na severu jim psenka nekvetla ...
0/0
2.8.2002 10:32

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co vás překvapuje?
Co když na jedné ani druhé straně nešlo o miliónové armády. Co když byla zahraniční pomoc v takovém případě velmi důležitá. Neukázalo se to i ve "válce proti terorizmu"? Co když je v tom kraji zvykem, že "místní vojenský velitel" se přidá na stranu toho, kdo víc zaplatí? Takhle přeci fungovala Evropa ve středověku, jenom rytíři (loupeživí či hrdinní) jezdili na koních, ne v tancích.
0/0
2.8.2002 11:03

předseda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co vás překvapuje?
Víš, barbudo - řeknu Ti to asi ve velké stručnosti takhle: Já zřejmě nemám tolik času, jako Ty, vzhledem k tomu, že jsem od rána do večera (včetně víkendu) v práci, (a tohle tady sleduji jen v pauzách mezi prací), abych mohl vymýšlet tolik složitých a zamotaných teorií k podpoře vlastního stanoviska. Prostě takovýhlech teorií lze navymýšlet spousty, jen když má člověk dost času. Takže Ti na závěr řeknu to, co je pro mě (asi zas na rozdíl od Tebe) klíčové: Amerika, ať už je jakkoliv špatná (stejně jako jiné západní demokracie) má na rozdíl ode všech těch totalitních systémů jako např. Tebou zde diskutovaný Taliban (a samozřejmě jiné komunistické a islámské diktatury) jednu - a pro mě nejpodstatnější - výhodu, a sice náboženská svoboda. Tam mě prostě nikdo nebude předepisovat, čemu a jak mám věřit - kdežto v Afghánistánu za Talibanu (stejně jako v těch jiných diktaturách) jsi musel věřit jen oficiálnímu náboženství (tak, jak Ti to ti u moci nadiktovali - buď skutečně, nebo jen naoko - a držet hubu), kdyby jsi o tom sebemíň zapochyboval, tak jdeš přinejmenším do vězení, anebo na přímou či nepřímou smrt... Já vím, že naneštěstí je většina lidí schopna věřit čemukoliv, nezlob se - Ty asi taky, já ale nikoliv. Takže kdyby jsi mě tady vychválil až do nebe tyto všechny totalitní systémy, a naopak třeba Ameriku totálně odsoudil jako "nejhorší systém na světě", tak tuhle skutečnost asi těžko popřeš... Tohle je prostě pro mě nejpodstatnější, takže si Ty a Tobě podobní, kterým je jedno, čemu věříte, klidně dál Ameriku a demokracii odsuzujte, ale věř, že např. v islámských zemích by jsi těžko mohl vyznávat i Tvůj (předpokládám, omlouvám se, jestli se zde pletu) ateismus.
0/0
2.8.2002 17:07

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co vás překvapuje?
Vzhledem k tomu, že taky nemám času nazbyt, odpovídám až teď (a tedy možná zbytečně). To co jsem uváděl nejsou teorie, ale fakta, která nikdo z informovaných nepopírá. (Mimochodem, jeden z podzemních vojenských komplexů na území Afghánistánu byl přetřásán i v našich mediích. Říkali mu Tora Bora. Myslíš si, že ho stavěli Američané nebo Eskymáci?) Celý problém je jenom v tom, zda je dobře věci dělat zrovna takhle i dnes. Nemá to nic společného se svobodou vyznání ani s mým vztahem k USA, který je mimochodem docela kladný. Pouze se domnívám (stejně jako mnoho lidí v USA), že některé věci škodí USA (a potažmo i nám).
0/0
5.8.2002 9:01

předseda

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co vás překvapuje?
Neodpovídáš zbytečně - taky se sem vždycky kouknu. Tady s tím, co píšeš, samozřejmě souhlasím, nevím mám teď pocit, že jsme asi mluvili každý o něčem jiném.Mně prostě přišlo, že Tvoje příspěvky měly zase diskreditovat Ameriku jako celek, což je u nás žel běžný... Na jiném místě v diskusích jsem psal Davidovi, že i když Ameriku daleko spíš podporuji, tak že taky to není dokonalý "ráj na zemi" - samozřejmě že konstruktivní kritika je bezpochyby nutná. Ještě, ale jsem si vzpomněl - po tom 11. září slyším už asi po milionté (tedy hlavně od anti-amerikanistů), že "přece Taliban vyzbrojili USA". Při tom mě napadá jedno úsloví - a sice, že "po bitvě je každý generálem". On ten Taliban v začátcích asi nevypadal tak nebezpečně, jak se "vybarvil" později - tudíž se čistě teoreticky nemusel takhle "vybarvit" - mohlo to dopadnout i jinak. Proto mě anti-amerikanisté omíláním tohoto argumentu rozčilují - pokud by to říkali už dříve v počátcích Talibanu (že ho tedy Amíci nemají vyzbrojovat proti sovětským komunistům), pak by to bylo trochu jiné, nicméně ale ani tak by to nebylo zaručené - někdy je to prostě štěstí, že se někomu podaří uhodnout následný vývoj událostí. Nevím, snad si aspoň trochu víc teď rozumíme.
0/0
5.8.2002 19:02

Jan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co vás překvapuje?
Barbudo děkuji, že nemusím napínat mozek a v mnoha ohledech to dokážeš formulovat pregnantněji, tak, že to musí pochopit i mentálně slabší jedinci.
0/0
1.8.2002 21:42

David

Re: A co vás překvapuje?
Tohle je for posledniho desetileti. Vzdyt ty nemas poneti co to je "napinat mozek".
0/0
3.8.2002 15:28

Peťa

Re: Re: A co vás překvapuje?
Vskutku úžasná myšlenka: "Nebýt Američanů, nebylo by ani těch teroristů". Na to mne napadá:  nebýt lidstva, nebylo by vrahů a zlodějů.
0/0
1.8.2002 16:28

barbudo

Re: Re: Re: A co vás překvapuje?
Když Brzezinski přišel s nápadem použít bojovný archaický výklad Islámu jako bojovou filozofii a na území Afghánistánu a Pákistánu cvičit a školit bojovníky proti SSSR, našli se pesimisté, kteří ho varovali. Odpověděl jim "co je to pár nažhavených muslimů proti rozpadu SSSR". Měl pravdu, Rusové se nechali zatáhnout do války s islamisty a to byl jeden z posledních hřebíčků do rakve jejich impéria. Pravdu měli i pesimisté, zapomenutí neřízení teroristé trochu zvlčili, že?
0/0
1.8.2002 17:18

Jan

Re: Re: Re: Re: A co vás překvapuje?
Peťo, to je bordel, když je někdo vzdělaný, viď. Připomíná mi to situaci, kdy mi nedávno jeden oponent napsal, že se se mnou bavit nebude, protože jsem na něj moc sečtělý! Dobrou noc.
0/0
1.8.2002 21:46

David

Re: Re: Re: Re: Re: A co vás překvapuje?
Jenze to vtipkoval a tys to nepochopil
0/0
3.8.2002 15:30

Mates

Zabijte je všechny, Panbůh (Alláh) si je přebere....
Když se ptali jednoho papeže po dobytí jistého kacířského města, jak mají rozpoznat kacíře od pravých katolíků, ten moudrý muž , věda že nic takového není spolehlivě možné odvětil:" Zabijte je všechny, panbůh si je přebere". Myslím, že jiný postup není možný ani u teroristů.
0/0
1.8.2002 15:46

barbudo

Re: Zabijte je všechny, Panbůh (Alláh) si je přebere....
Vcelku spolehlivá metoda, jak sjednotit muslimy celého světa pod zelenou vlajkou svaté války, že ?
0/0
1.8.2002 15:50

Mates

Re: Re: Zabijte je všechny, Panbůh (Alláh) si je přebere....
Pardon, oni ještě pod tou vlajkou a pod nenávistí vůči všemu západnímu sjednoceni nejsou?!?
0/0
1.8.2002 16:10

barbudo

Re: Re: Re: Zabijte je všechny, Panbůh (Alláh) si je přebere....
To opravdu nejsou. Pouze se o to někdo snaží a někdo mu to zobe. Nebo snad útok z 11.9. byl opravdu útok, ne spíš provokace? Pokud to byla provokace, nebylo potom jejím cílem dosáhnout odvety, jejíž metody by bylo snadno možné označit za "nemorální", "nelidské", "barbarské" apod.?
0/0
1.8.2002 16:21

martin

Re: Re: Re: Re: Zabijte je všechny, Panbůh (Alláh) si je přebere....
magore!
0/0
1.8.2002 16:40

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Zabijte je všechny, Panbůh (Alláh) si je přebere....
Trochu to rozveď, nestyď se.
0/0
1.8.2002 17:21

Najdete na iDNES.cz