Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ambrozek: Důležité věci konzultuji s Bohem

Nový ministr životního prostředí Libor Ambrozek z KDU-ČSL odpovídal na dotazy čtenářů iDNES. Na otázku, zda všechna důležitá rozhodnutí konzultuje s Bohem, odpověděl lidovecký ministr příznačně: "Ano, jako každý křesťan." Narozdíl od svého předchůzce Miloše Kužvarta (ČSSD) chce zrušit územní odbory ministerstva, spolupracovat s lidmi z neziskového sektoru včetně Greenpeace a iniciovat nové zákony o ochraně přírody. Ekologové Ambrozkovo zvolení vítají. Odpovědi najdete ZDE.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Houn

proč by měl ministr bojovat s ekology?
Jde přece o ochranu životního prostředí, ne? Doufám, že nový ministr bude soudný a odmítne nesmyslné názory extrémistů, ale zároveň bude jednat a spolupracovat s ekologickými organizacemi, kterým jde o dobrou věc. A protože všechno má 2 strany (i obchvat Plzně), doufám že mu ke správným rozhodnutím dopomůže Bůh. Co se týká té Plzně, je to fakt peklo a bude nutné ukrojit zase kousek přírody kvůli dopravě. Já jsem pro omezení dopravy - např. pro zvláštní daň na zboží, která bude tím vyšší, z čím větší dálky se zboží dováží.
0/0
12.8.2002 7:27

Jan Haverkamp

Jsem rad ze Ambrozek chce byt otevreno clovek
Omlouvam se (jeste) pro moji cesky... zkusim uz psat, ale pro nizozemski imigrant to neni tak jednoduchy ;-)... Par lidi tady jsou tak agresivni proti ekologicke organizaci. Proc to? Na co mate strach? Obcansky initiativy jako hnuti DUHA anebo Greenpeace maji kontrolni funkce v otevrenych spolecnostech. Jenom silne centralni organizovany stat (jak meli jsme tady pred 1989) muze videt vsechny - jenom nasilni stat muze korrigovat vsechny zlociny - vcetne zlociny proti ekosystemu. Kdyz cheme zit v spolecnosti ktery pocita vice na dospelost a odpovednost svojich obcanu, potrebujeme take otevrenost - a podpora! - pro obcansky organisaci. Organisaci jako Greenpeace a HDUHA jsou kriticky - ale proti koho? Proti firmy, politiky a ostatni instituci ktery ohrozujou casti nasich okolnosti. Vyuzivani nejenom medialni cesty - take lobovani, vedecky vysetrovani, informacni a vdelavaci prace. Ale take medii (a to vidite samozrejme nejasnejsi). Jmenovat Greenpeace "ekoteroristy" je trochu divne. Ve Cechach , zadny trestni cin anebo prestupek proti Greenpeace prezil soud. Greenpeace ma 100% cisty trestni vedomost. Nase odpurci jako Spolana, CEZ anebo Monsanto to nemuzou rict. Jsme teroristy protoze ohrozime osobni zajmi nekterych tunelaru? Jsem rad ze pan Minister je otevrenejsi nez ty lidi ktery reagovali tak silne tady. Otevrenost, respekt, fakticka argumentace, to jsou ingredienty positivne dialoga a reseni problemu nasiho spolecnosti. Se uz tesim na spoluprace s panem Minstrem - a na konfrontace s nim. Obe budou nutny. Uz nezijeme v totalitaritu ale - by to mlade - demokratie. Jan Haverkamp, reditel kampanovani Greenpeace v CR. http://www.greenpeace.cz
0/0
31.7.2002 11:04

Vašek

Nový ministr ŽP
Bratři Kužvartové dokázali ničit životní prostředí obyvatelům Plzně několik let (zdržováním výstavby obchvatu). Jsem zvědav, čeho "moudrého" se dočkáme od Ambrozka, který hodlá "spolupracovat" (a tím pádem ničit životní prostředí) s ekoteroristy. Ať se radí s Bohem, co je člověku nejlepší! A ne co vyhovuje úzké skupince lidí (většina těch, co bránila výstavbě obchvatu Plzně v Plzni nikdy nebydlela!).
0/0
31.7.2002 7:50

varel

konzultace s bohem...
.............no potěš pámbů.... A vždycky jsem si myslel, že ministr ŽP má s militantními ekology spíš bojovat než se s nimi kamarádit. Výsledek - postavit kilometr dálnice bude čím dál tím větší bitva. Pěkně děkuju!
0/0
30.7.2002 16:22

varel

0/0
30.7.2002 16:20

Dan(1)

Ježíšmarjájosefe, kristenanebi,
lidi, jak jste volili, že jste toto dopustili?
0/0
30.7.2002 16:19

Marek

Jen názor
Jak se tak dívám z některých příspěvků je cítit averze vůči víře. Nevím co je špatného na citátu p. ministra, že Důležité věci konzultuje s Bohem? (lepši než s alkoholem). Znám spoustu věřících lidí, kteří jsou ok (určitě je to také jejich vírou a přesvedčením). Veřící lidé si uvědomují zodpovědnost před lidmi a Bohem, který vidí vše, a to by je mělo vést zodpovědné a poctivé práci. Možná, že by to chtělo více takových lidí.
0/0
30.7.2002 16:11

taky Čech

ať táhne
Bolševici a estébáci mi vadí mnohem míň než věřící!!!
0/0
30.7.2002 16:07

Eman

To je ale prča
Až bude Ambrozsek zdůvodňovat nějaký průser Špidlovi nebo voličům a tvrdit, že tomu tak chtěl Bůh. Já bych ho, včetně jeho ministerstva zrušil, ať se Bůh předvede.
0/0
30.7.2002 15:48

Josef E.Dolecek

Ty jsi ale borec!!!
Začnu přemýšlet o tom konzultovat svoje důležitá rozhodnutí s Ambrozekem.
Je mi úplně jedno jestli věříš, nebo ne ale mám bytostný odpor ke VŠEM lidovcům, nenávidím je a budu se snažit aby tento povl a plebs a buhvíco ještě zmizel nevěky. Stejně jako oni se snažili abych já byl odejdut z funkce.
Dnes toho v pravdě nelituji, ale tehdy to bylo pro mne nepochopitelné, protože jsem pracoval opravdu poctivě. A navíc téměř původem z Nekoře ( rodiště páně Luxe) vím co jsou zač a co byl zač právě tento hadovitý předseda.
Navrch huj vespod fuj.
0/0
30.7.2002 15:22

taky obcan

Re: Ty jsi ale borec!!!
takže tomu rozumím tak, že dva povlové a plebsové jsou vepři!?
0/0
30.7.2002 15:36

Gulliver

Ambrozek
Ambrozek má web.adresu na Boha. Nebo číslo na mobil?
0/0
30.7.2002 13:43

Al Ladin

Re: Ambrozek
Nemá, ale ví koho se nepřímo zeptat. Cožpak jsi nezpozoroval, jak poslední dobou černoprdelníci do všeho krafaj? Oni mu rádi poskytnou konzultaci v zastoupení.
0/0
30.7.2002 14:11

Prof. Ing. Jiří Matoušek, DrSc., Brno

A co sloučit MŽP s některým "ekonomickým" ministerstvem
Vážený pane ministře, mám dojem, že odpočátku je v ČR (přes mnoho dosažených positiv v ochraně ŽP) MŽP především jakýmsi "zeleným" oponentem řadytzv. "ekonomických" resortů, což považuji za naprosto zásadní koncepční vadu, pro níž Váš resort bude vždy jen druhořadým, byť mu ze zákonů náleží poslední slovo v povolování různých "ekonomických" aktivit. Myslím, že stojí za úvahu (zejména z pohledu  přímého rozhodování a disponování zejména investičními prostředky na akce, které podporují/poškozují ŽP) podívat se jinam. V mnoha zemích je totiž ochrana životního prostředí spojena s jeho tvorbou. Jen namátkou: Holandsko - MŽP a územního plánování, Chorvatsko - Ministerstvo výstavby a ŽP, Spojené království - Ministerstvo pro místní rozvoj, dopravu a ŽP, SRN - na úrovni Federace - MŽP a jaderné bezpečnosti, na úrovni spolkových zemí - MŽP a územního rozvoje. Podobně je to ve velké řadě dalších zemí. Jsem přesvědčen, že nová vláda by měla provést změnu zavedeného a málo funkčního stereotypu, pocházejícího z euforie roku 1990 (už udělala několik změn, snad k lepšímu, nejsem si však jist, zda šéfové nově zřízených resortů mají potřebnou kvalifikaci, aby to bylo jisté), kdy byla  úloha MŽP zúžena především na ochranu  ŽP. Myslím, že MŽP by se mělo stát ve spojení s jiným resortem, např. pro územní plánování a místní rozvoj  (s patřičným dopadem na příslušné resorty na úrovni krajů) přímým a aktivním budovatelem systému environmentálních aspektů a odpovídajících hmotných komponent komplexní strategie  trvale udržitelného rozvoje (která má vedle environmentálních aspektů také sociálně-ekonomické, právně- politické, etické, dokonce vojensko-politické a ryze humánní dimenze. Protože svůj příspěvek adresuji Vám osobně, myslím, že přesně víte, co tím (ve smyslu Agendy 21 a platné Státní politiky životního prostředí ČR) myslím. Především mám za to (proto jsem citoval zahraniční příklady), že Váš resort by neměl   např. jen rozhodovat o posudcích vlivu  staveb s environmentálním dopadem na ŽP, ale měl by mít přímý vliv  především na realizace staveb průmyslu na ochranu životního prostředí (tj. úpraven vody, čistíren odpadních vod, spaloven, skládek aj.) a jiných staveb, které mají významný vliv na ŽP. Životní prostředí se totiž musí nejen  chránit, ale především vytvářet. K tomu je třeba technologické myšlení ve spojení s biologickým citem a ohledem k přírodě. ŽP má nejen geo- a biosférické složky, ale jeho podstatná část  je man-made a byla ( v souladu i rozporu s přírodou)vytvářena generacemi homo habilis, který až od  průmyslové revoluce a zejména v druhé polovině 20. století nebyl nucen chápat únosnou kapacitu Země a omezenost jejích zdrojů. Naštěstí v posledních dvou dekádách 20. století se postupně špičky celosvětové komunity dobraly k strategii trvale udržitelného rozvoje jako bezalternativní koncepci rozvoje postmoderní společnosti, takže její podstata a důsledná realizace vyžaduje komplexní přístup, nejen ochanářský princip vůči ŽP.
Přeji Vám hodně úspěchů a naší vládě šťastnou ruku při novém koncipování resortů
 
í 
0/0
30.7.2002 13:41

BUH

Ne, ne, ne
Jsem Buh. Ty malej Ambrozku, co to tem lidem vykladas?! Se mnou se vubec o dulezitych vecech nebavis. Co si pamatuju, tak posledni tve dotazy byly: 1) Jestli mi vadi spolecna masturbace vasi rodiny (to je mi fuk, jste ulitly, ale co se da delat), 2) Je polevani penisu vselim voskem povolena antikoncepce (ty hlino, antikoncepce - neznam, to si asii vymyslel ten zoofilni papez takovy restrikce, 3) je Lux v nebi ci v pekle (jasne ze v nebi - tam je nuda, zpivani zalmu, mse, modleni, do pekla - chlastani, zensky,... - tam nemuze kdejakej Lux.
 
 
Tak se prober, ministrante
0/0
30.7.2002 13:37

Marek

Re: Ne, ne, ne
Každý má právo vyjádřit svůj názor, ale co jste napsal je úplně mimo! Nevím jak vás to vůbec napadlo. Asi vám vadí, že p. Ambrozek je věřící?!
0/0
30.7.2002 15:55

Pepa

Tak se máme na co těšit.
Ano konzultace s Bohem je ta nejlepší.Fláterníkü s Bohem si konzultuj své osobní problémy a jinak makej jako barevný, protože jinak jseš k ničemu a běž dělat ministranta a ne ministra,jsou to dva zcela odlišné pojmy a funkce.
0/0
30.7.2002 13:28

balu

mlžič
přečetl jsem si jeho odpovědi čtenářům v on - line rozhovoru. Nic konkretního, samé mlžení... Sice  si zaměstnáná "zelené" přátele, ale to bude asi tak všechno...
0/0
30.7.2002 13:15

Martin

pryč s Ambrozkem
Je to náboženskej fanatik a basta!!!!!!!!
0/0
30.7.2002 13:04

Zdeněk J.

Re: pryč s Ambrozkem
No, tak zle bych to neviděl... Ovšem je zelenej jak brčál, to je horší. Co se týče Kužvarta a Ambrozka, tak je to prašť jako uhoď. Naštěstí Ambrozek pochopil aspoň to, že Temelín je třeba spustit. Aspoň něco...
0/0
30.7.2002 13:38

Pavel

Praděd
Hodláte změnit rozhodnutí svého předcůdce ohledně sjezdovek na Pradědu a Lysé Hoře
0/0
30.7.2002 12:29

Kateřina

prevence závažných havárií
jak se díváte na územní plánování a spolupráci s evropskou komisí?
0/0
30.7.2002 12:18

Vašek

Ambrozkův program ?
Proboha, když už zamýšlí spolupracovat s ekoteroristy z Greenpeace, pak mu už zbydou jen Jihočeské matky (co dělají zmatky) a Jehovisti! Uvidíme, co z toho bude .....
0/0
30.7.2002 12:11

apogee

Re: Ambrozkův program ?
moc cumis na televizi. greenpeace nejsou zadni ekoteroristi
0/0
30.7.2002 12:32

Zdeněk J.

Re: Re: Ambrozkův program ?
No, moc daleko k nim nemají.
0/0
30.7.2002 13:30

Michal M.

Re: Re: Re: Ambrozkův program ?
Obavam se, ze mnoho diskutujicich se orientuje ponekud "medialne", to je dost jednoduche - Ambrozek je smahem nabozensky fanatik a jeste kamarad hippiesackych ekoteroristu, kterymi hodla zaplavit ministerstvo, jak malo staci k tak mocnemu odsudku. Co konkretniho, k certu :-), vite o utoku "ekoteroristu na MZP"? a. vite, co delal takovy Dan Vondrous drive nez byl tajemnikem ministra, b. kdo je u vsech vsudy ten ekoterorista - hosi z Greenpeace?? Ha, ha, ha. Kolik toho u nas udelali? Vybudovali si image, na to maji odborniky a penize. Kazdy, kdo se ohani Greenpeace nema poneti o nasi ekologicke scene a zije ve svete zprostredkovanych medialnich symbolu. Videli jste nekdy TyVi u Ceskeho svazu ochrancu prirody ve vasem meste? Kvizova otazka: ktere vyznamne "ekologicke" organizace je Ambrozek predsedou?
 (Poznamka: autor prispevku nebyl nikdy clenem ani se neangazoval v CSOP.)
0/0
31.7.2002 7:38





Najdete na iDNES.cz