Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Václav Havel se doléčí v Portugalsku

Prezident Václav Havel odletěl v sobotu krátce po poledni na dovolenou do jižního Portugalska. Ozdravný pobyt u moře mu doporučili lékaři poté, co před nedávnem prodělal zánět průdušek. Ve vile v Olhos d'Agua stráví prezident společně s manželkou Dagmar několik týdnů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Gulliver

Dobrej Speedy
Pro někoho je Havel dobrej, třeba pro pracanta Speedyho, von má taky jako H. 25 týdnů v roce dovolenku a zbytek neschopenku.
0/0
29.7.2002 16:02

Speedy

Nestačím žasnou co je tady zaprděnců. Co tady každej rejpá, kam se prezident jede léčit. Kdyby jste na to měli, tak jedete taky, ale protože na někoho makáte, tak si v Portugalsku barák nekoupite. Tak vyjet z netu a hurá do p¨ráce holoto líná ukecaná.
0/0
29.7.2002 14:42

bcd

Má pravdu
Nemoci je třeba zásadně léčit v Portugalsku nebo ještě dál. My si to můžeme dovolit, my na to máme......
0/0
29.7.2002 11:19

Oswald

Blbá nálada
Jo , to pan prezident zase jednou přispěl k podpoře "blbé nálady" v národě. Copak zcela ztratil soudnost? Neustálé kolečko: nemocnice - Lány - Portugalsko - 2 dny na Hradě - zahraniční cesta - nemocnice, to už lidem leze krkem. Když je tak hrozně nemocný, proč nesedí doma na zadku? Kdy už mu konečně někdo vysvětlí, jak mu neustálé střídání prostředí škodí? Ať mi tento "mimořádně pracovitý člověk" netvrdí, že mu podobný kolotoč vyhovuje. Buď s ním tak mává Dáša nebo na národ z vysoka s... (anebo obojí). Jiné vysvětlení nemám.
0/0
29.7.2002 8:13

X.

Pryč se šaškem,
chceme na Hradě královnu. Nebo alespoń krále -  neví někdo, jestli mají Poláci volné nějaké Jagellonce ? Tenhle stát prostě potřebuje osvícenou monarchii.
0/0
29.7.2002 7:31

jmeno

Hasta la vista a uz se nevracej, ty debile. Zkurvils, na cos sahl...
0/0
29.7.2002 4:39

Dr.Nobody

Let him be
On už končí, už toho moc nezkazí. Je fakt , že dokázal zcela zprofanovat funkci prezidenta a degradovat ji jako  komunisté. Havel měl odejít nejpozději po svém prvním období. Ze skoro obyčejného všeobecně oblíbeného chlapíka se stal slabomyslný feudál, který se zviditelňuje pouze svým chatrným zdravím, nepřetržitými pobyty na "dače" v Portugalsku a úlety v podobě poskytování prezidentských milostí.  Je třeba mu poděkovat za vykonanou práci do roku 1992. Ve funkci prezidenta samostatné ČR však mnoho záslužné činnosti nevykonal a působil často spíše dojmem kašpárka.
 
0/0
28.7.2002 19:47

Tesik

Re: Let him be
Ty primitive, ty umíš sám pustit počítač a nebo ti někdo radil? To je síla, kdo všechno má přístup na internet... Kdes žil posledních 12 let? Ty seš takovej ten típek, co bude nadávat a závidět vždycky všem za jakýhokoli režimu.. Ale tyhle duševní průjmy sis moh nechat jen do hospody a nezahlcovat s tím síť...
0/0
29.7.2002 10:09

Re: Re: Let him be
no, tak já žiji celých "porevolučních" skoro 13 let tady, ale Havel skončil coby prezident již dávno. Ví někdo, kolik může mít prez. oficiální dovolené atpod?, a jinak chci taky letět na 4 týdny po rýmě, kašli a zvýšené teplotě za státní prachy do Portugal.
0/0
29.7.2002 10:35

.

Re: Re: Re: Let him be
Až budeš mít pro tuhle zemi takovou hodnotu jako on, třeba létat budeš. Ty ale nemáš větší hodnotu než kus hovna, blbečku. Padej do fabriky a neser se na net. A pozdravuj v hospodě, vypadá to, žes těch svejch pět kousků už dneska zvlád, viď?
0/0
29.7.2002 21:19

Marek Kocan

Re: Re: Re: Re: Let him be
Ty jsi asi PIP a PIP a PIP k tomu, ze? Chovas se jak pubertak, ktery se vyzaiva ve sprostem jednani. Nu co, redakce ID by opet mela zakrocit a vulgarni prispevky zrusit. MK
0/0
30.7.2002 6:38

Gulliver

Re: Re: Re: Re: Let him be
až budu mít pro tuhle zemi hodnotu jako on, tak se začnu stydeť a budu chodit kanálama.
0/0
30.7.2002 7:40

Olda_2002@volný.cz

Re: Marek Kocan
Ty milosti nedělá Havel ale JUDr.Chalupová. Havel v současnosti podepíše už i vlastní smrt
0/0
28.7.2002 18:13

pozor

neni to sasek ani chudacek je to lump
0/0
28.7.2002 16:16

Gulliver

No a co ?
No a co, já se doléčím v práci.
0/0
28.7.2002 11:12

Daňový poplatník

Utrácet peníze dańových poplatníků.
Dost bylo Havla.Druhé volební období nemělo projít.Vážim si toho,že pracuje z těžce podlomeným zdravím,ale všechno má své meze.Někdo tady vyčíslil pracovní schopnost Havla a je to neskutečně špatné v takovém stavu pracovní neschopnosti plnit ůkoly hlavy státu. Podle toho ostatně jeho kvalita práce vypadá.Dopouští se základních chyb a proto dost bylo Havla.Děkujeme,odejdete.
0/0
28.7.2002 9:20

Eman

Tohle bych si dovolit nemohl
Nikdo nemůže za to, že je nemocný, tedy skoro nikdo. Ale kdybych se před jednáníma hodil marod, nebo dokonce z nich musel odejít, pak byl v nemocnici a potom jel na měsíc k moři, tak jsem dnes na podpoře. To bejvalo křiku kvůli SANOPSU, a to tam neměli ani blbej helioport. Hlavně aby se čoklům líbilo, snad tam netahají i zvěrolékaře, doktor, sestra a ochranka stačí. Mňačko fakt vůbec netušil, jak dlouho bude ta jeho kniha aktuální.
0/0
28.7.2002 2:44

dan

Hlavně ať se doléčuje dostatečně dlouho!
Kéž by ten kašpar v tom Portugalsku zůstal na doléčení až do konce funkčního období, beztak už to má za pár a alespoň by už nestihl udělat žádnou škodu. A pokud na podzim bude v Portugalsku moc zima, ať klidně letí třeba do Ria de Janeiro, tam bude mít akorát jaro a začátek léta. Hlavně ať se proboha nevrací!
0/0
28.7.2002 1:36

Dr. Halíř

Trocha slušnosti by neškodila
Mám různé výhrady proti panu Havlovi. Ale to, co tu čtu mezi reakcemi čtenářů, je k blití. Nepozoruji, že by prezidentova nemoc nějak poškozovala tuto zemi. Tuto zemi poškozují jiní, možná zdravější, alespoň fyzicky. To bude něco, až tady bude prezidentem nějaká zdravím kypící svině, třeba pan Kato. V zemi, kde chce třetina lidí za prezidenta Klause, protože je to sympaťák, a druhá třetina Buzkovou, protože má velké kozy, to je klidně možné. Jednou z věcí, které si na Václavu Havlovi vážím, je to, že má poměrně stabilní názory, které je schopen říci nahlas, ikdyž mu to často nepřidá na popularitě. Potrefení se pak ozývají při každé možné příležitosti, dobré je jim i to, že je nemocný. Doufám, že po vás, kteří to s takovým gustem děláte, taky někdo pořádně plivne, až budete chcípat. Jenže on po vás pak možná už neštěkne ani pes. Jste hyeny.
0/0
27.7.2002 23:17

Dr.Brousek

Re: Trocha slušnosti by neškodila
Pane doktore, plně s Vámi souhlasím, že by panu prezidentovi neuškodilo trochu slušnosti ke svému národu a říci mu, jsem nemocný člověk, takže mi nezbývá než předat prezidentcké žezlo někomu jinému, kterého si vyberete, jako jste si mě vybrali po 89.Co jsem pro Vás mohl, to jsem pro Vám udělal. Víc jsem udělat nemohl, protože jsem nevěděl, že všechno rozkradete a republiku roztrhnete na dvě poloviny.
0/0
27.7.2002 23:40

dr.Voštěp

Re: Re: Trocha slušnosti by neškodila
a nevěděl jsem že svůj majeteček budu restituovat i když jsem předtím vykřikoval, že žádnou restituci nechci a taky jsem nevěděl, že ho pak prodám estébákovi Junkovi, který za něj zaplatí 200 milionů, které si předtím vypůjčil v bance a už nevrátil, takže vlastně tu bohulibou transakci zacálovali daňoví poplatníci. Taky jsem nevěděl, že vstoupím do Guinessovi knihy rekordů jako největší humanitární bombardér. A kdo mohl vědět, že nejhorší zločinci, které jsem pustil na svobodu zase začnou vraždit. Dá se říci, že nic nevědět, hrát si na chytrého  a slušného je tak sladké.
0/0
28.7.2002 8:27

Dr. Halíř

Re: Re: Trocha slušnosti by neškodila
Máte pravdu, měl se na to vykašlat už dávno. Na slušnou lékařskou péči by jistě měl i jako soukromá osoba. A měl by klid. Být na jeho místě, odešel bych po minulém období do důchodu a národe, třeba se tu podělej. Na druhou stranu, raději na místě prezidenta vidím nemocného Havla, než zdravého Klause, Zemana nebo Václava Fischera.
0/0
28.7.2002 11:52

Robert

Re: Trocha slušnosti by neškodila
To jsou keci, pochopitelně, že nepoškozuje naše zájmy, ale jsme nebo on je již pro smích. To bylo keců, že v koloně s presidentem Husákem, jezdila sanitka, dneska jezdí celá nemocnice, ale i do zahraničí. Nevím, kde bereš tu informaci o Klausovi a Buzkové. To jsou keci. Máš nějakou krátkou pamět ohledně jeho názorů. Můžu Ti uvést minimálně deset názorů, které za své "funkce" změnil.
 
0/0
28.7.2002 8:34

Dr. Halíř

Re: Re: Trocha slušnosti by neškodila
Pro smích opravdu jsme. Ale ne kvůli Havlovi. Pro smích jsme, když opilec ve funkci předsedy vlády jezdil po světě a cintal svá opilecká moudra. Pro smích jsme, když si dovolíme nominovat na post předsedy VS OSN dlouholetého velmi aktivního StBáka. K smíchu jsme, když tentýž člověk v této zemi zastával čtyři roky post ministra zahraničí. K smíchu jsme, když naši politici bezostyšně kryjí miliardové zlodějiny a sami se na nich podílejí. K smíchu jsme, když jsme dovolili komunistům, aby využili svého prominentního postavení a rozkradli tuto zemi. Například díky lidem, kteří prohlašovali, že ekonomika nemůže čekat na právo a že se prostě na chvíli zhasne a ono se to vyřeší samo. A nejvíc k smíchu budeme, až některý z těch hajzlů bude v této zemi prezidentem. Třeba bude kypět zdravím a mít svaly jako Schwarzeneger, pak jistě bude národ spokojený. Což třeba Dominik Hašek, ten by jistě prošel. Je dostatečně krásný i blbý, to by se národu líbilo. Místo Špačka by pak třeba nastoupil jeho kámo Michal David.
0/0
28.7.2002 11:54

Eman

Re: Re: Re: Trocha slušnosti by neškodila
Doktore, ty do tohoto národa šašků a švejků zapadáš taky docela dobře. Vždycky mě naštvou názory, jako že třeba komouši rozkradli tuto zemi (nejsem komanč), to rozkradli parchanti, kteří od komančů utekli v okamžiku, když už z nich nic nekapalo. Je to v povadlé morálce, jako třeba ty tvoje moudra - kdy byl Zeman opilý??? Kato soud vyhrál kvůli svému Stb. Jediné v čem máš zřejmě pravdu je krytí zlodějin, tam bych to ale upřesnil, neřeší, ne že kryjou, ne vždy z toho zřejmě něco mají. Ne všichni jsou zkorumpovaní, přestože jsou gauneři.
0/0
28.7.2002 15:59

Dr. Halíř

Re: Re: Re: Re: Trocha slušnosti by neškodila
Emane. Možná nejsi komouš, ale jsi bohužel jedním z těch, kteří komunisty rozlišují na současné a bývalé. Pro tebe tedy upřesním. Rozkrádali (a kradou stále) především „bývalí komunisti“ a lidé s nimi úzce spojení. Dnes většinou v barvách ODS a ČSSD, nebo jsou jejich tajnými i netajnými sponzory a fanoušky. Kdy byl Zeman opilý, to se u něj už ani nepozná, je to u něj v takovém stavu, že tak vypadá stále. Nicméně napsal jsem, že ostudu dělá opilec cintající svá opilecká moudra. Zda byl zrovna nalitý nebo ne, to nevím, ale opilecké cinty to byly. Jen ti připomenu, vzpomeň si co dokázal nadělat svými furiantskými cinty ve vztazích s Německem a Rakouskem, nebo na pověstnou návštěvu v Izraeli. Propadal jsem se hanbou při každém takovém jeho kousku. Je-li pro tebe uklidňující, že Kato soud týkající se jeho spolupráce s StB vyhrál, pro mě je to skutečnost nanejvýš znepokojující. A je-li pro tebe dostačující, že někteří politici se na zlodějinách nepodílejí, jen je úmyslně přehlíží, tak máš hodně divné představy o tom, co je v pořádku.
0/0
28.7.2002 22:16

Eman

Re: Re: Re: Re: Re: Trocha slušnosti by neškodila
Více méně se shodneme, co mi ale vadilo je bagatelizování, kdo krade je komouš, Zeman je ožrala apod. Komouše ale je nutné rozlišovat, na ty co tomu věří, ti mi zas tak nevadí, tam víme, na čem jsme, a pak na ty, co to využili jako řidičák, a ti jsou skutečně rozlezlí v dalších pol. stranách, ze spousty z nich jsou i vážení podnikatelé, i když dříve na schůzích říkali něco jiného. Proto je nutné rozlišovat, ne z důvodu ideologie, ale jejich morálky a charakteru.
0/0
29.7.2002 11:08

Dr. Halíř

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trocha slušnosti by neškodila
Zase tak velký rozdíl v nich není. Nebezpeční jsou obojí a netroufám si ani říct, kteří více.
0/0
29.7.2002 20:50

Ládínek Smolík

Re: Re: Re: Trocha slušnosti by neškodila
Z čeho pane Dr. usuzujete, že Dominik Hašek je blbý? Asi proto, že nemá pět akademických titulů. Zato má uznání a peněz víc než celá naše Akademie věd. A na rozdíl od mnohých z nich něco dokázal. A o Arnieho se taky moc neotírejte, i když se Vám jeho filmy nemusí líbit, rozhodně to není žádný primitiv (má vejšku) a pokud vím, vcelku dobře podniká (až snad na akci Planet Hollywood).
0/0
29.7.2002 13:28

Dr. Halíř

Re: Re: Re: Re: Trocha slušnosti by neškodila
Na inteligenci Dominika Haška usuzuji z toho, jak se projevuje. Je tregédií této doby, že takto zbyteční lidé, jako jsou sportovci či pop hvězdy se stávají nejen pro nezanedbatelnou část lidí idoly, ale především těmi nejlépe placenými z nás. O přínosnosti vámi zmiňované Akademie věd v porovnání s hokejistou jistě netřeba diskutovat. Netvrdím, že Hašek nic nedokázal, jen bych se nerad dožil chvíle, kdy se o podobných lidech bude vážně hovořit jako o kandidátech na vysoké politické posty. A nemusí to být hned post prezidenta. Jedna Fibingerová jako odstrašující příklad myslím úplně stačí. Ať trénují jiné sportovce, tomu jistě rozumí a na to stačí a nepovažují své sportovní úspěchy za certifikát nadprůměrných schopností. Co se týká vašeho druhého idolu, zmínil jsem se toliko o jeho svalech. O jeho inteligenci nic nevím, neberu-li v úvahu možnou úměru mezi inteligencí filmů, ve kterých hraje a inteligencí jeho.
0/0
29.7.2002 19:27

Marek Kocan

Re: Trocha slušnosti by neškodila
Doktore Halíři, doufám, že máte příjmení pdole svého jmenovce ze slavného maďarského seriálu pro děti. Plně doufám, že když už jsme hyeny, tak alespoň plně stojíte za VH v oblasti kontroverzních milostí. To je třeba oblast, kde se jeho fyzické (a ať psychologové a historii a psychyatrové místo mne zhodnotí, zda i duševní) zdraví (ve smyslu nezdraví:) ) jeho rozhodování ovlivňuje.
0/0
28.7.2002 15:13

Dr. Halíř

Re: Re: Trocha slušnosti by neškodila
Již v první větě svého příspěvku jsem napsal, že mám k Václavu Havlovi mnoho výhrad. Některé z mnoha jeho milostí k nim patří. Nejsem schopen objektivního posouzení těchto případů, neznám vyšetřovací spisy ani rozsudky (vy snad ano?), ale ze mně dostupných informací usuzuji, že v některých případech přestřelil. Nicméně trvám na tom, že pozitiva na jeho působení ve funkci prezidenta stále převažují nad negativy. Zatím u něj, na rozdíl od jiných našich politiků, nepozoruji známky nesvéprávnosti ani debility. Představím-li si na jeho místě kohokoli z možných volitelných „nástupců“, považuji za lepší, je-li ve funkci on. To, co jsem měl ve svém příspěvku na mysli především, je nechutné plivání na člověka proto, že si dovolí trpět těžkou nemocí. Svádět na tuto nemoc vše, co se někomu nelíbí, mi navíc připadá ubohé.
0/0
28.7.2002 22:20

Ing.Marek Kocan

Re: Re: Re: Trocha slušnosti by neškodila
Nepozoruji, že by prezidentova nemoc nějak poškozovala tuto zemi.  MK: ja ale ano, prave treba ty milosti. minimalne promarodeny cas muze venovat studium tech pripadu, tecka. ostatni uz bylo receno.
0/0
28.7.2002 22:34

Dr. Halíř

Re: Re: Re: Re: Trocha slušnosti by neškodila
Jak můžete vědět, čemu věnuje čas během svého léčení? Myslím, že na studium má v tom případě daleko víc času, než kdyby jezdil někde po rautech nebo kladl věnce. Nebo si myslíte, že když se někdo léčí, leží v komatu na kapačkách a neví o světě? Havla tu většina diskutujících líčí jako vyžírku. Tomu se teda směju. Vyžírkové přijdou po něm, to se nebudete stačit divit. Zkuste mi ukázat jednoho možného nástupce na jeho místo, který by mohl projít volbou a který by nebyl horší než Havel. Který to je??? Dokud tu takový nebude, raději na postu prezidenta uvidím Havla i s jeho chybami a nemocemi. Tečka.
0/0
29.7.2002 10:28

Marek Kocan

Re: Re: Re: Re: Re: Trocha slušnosti by neškodila
Aha, vy si myslite, ze se cely pretrhne pracovat, ze? Vy si mozna uz nepamatujete, jak tento neslavny faudal prohlasil, ze bude prezidentem jen do prvnich voleb. Vy si uz nepamatujete, kdyz se ptal, jake i se pise ve slove delnici byli. Vy si uz nepamatujete, ze radeji abdikoval a vynechal jedno kolo voleb, aby mohl kandidovat a nebylo to tak okate v rozporu s ustavou/zakony. Koho na jeho misto? Kdokoli, kterykoli pragmatik je lepsi nez on. Klidne Klaus a toho v lasce nemam. Ale je alespon soudny.
0/0
29.7.2002 19:20

Dr. Halíř

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trocha slušnosti by neškodila
Nevím, jestli se přetrhne, ale nevím o ničem, co by nasvědčovalo tomu, že by nic nedělal. Možná vás to překvapí, ale jsou lidé, kteří pracují, ikdyž nemají za zády píchací hodiny. Kromě toho, práci prezidenta těžko znormujete. Jeho první volbu i ty další si pamatuji. Také je mi známo, že prezident je u nás volen na základě toho, že ho někdo navrhne. Pokud si pamatuji, v každé z těchto voleb byl navržen většinou demokratických poslanců. Z protikandidátů si vzpomínám jen na Sládka a toho komunistu s ježkem na hlavě. Není to tedy tak, že by se tam za každou cenu nacpal. Vaši historku s dotazem na tvrdost koncovky v příčestí minulém opravdu neznám. Nedělejte z Havla primitiva a vyžírku. Má spoustu chyb, jako každý, ale zrovna tyto dvě vlastnosti určitě ne. Mluví z vás nenávist, jen nechápu kde se vzala. Dokážu si to vysvětlit snad jen vaší poznámkou o pragmaticích. Asi tím vám šlape na kuří oko, že se dokáže vyhranit vůči tzv. pragmatikům. Jenže pravda je taková, že tento svět, který je stále více v rukou tzv. pragmatiků spěje k neslavnému konci. Ve jménu pokroku a zaslepeni vlastní "dokonalostí" se řítíme do propasti. Bohužel pragmatikům jejich myšlenková omezenost nedovolí pochopit, oč jde. Proto jsou lidé s širším myšlenkovým záběrem u pragmatiků v takové neoblibě. Říkají jim nepříjemné pravdy, které nejen nechtějí slyšet, ale kterým ani dostatečně nerozumí.
0/0
29.7.2002 20:39

Marek Kocan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trocha slušnosti by neškodila
Tahle diskuse nema cenu:) Pragmatismus je styl uvazovani, kde jsou zohledneny klady a zapory. Tim se lisi od blabolistu, mezi ktere VH urcite patri. Ano, navrhnout jej nekdo musel, ale pokud by mel charakter, dodrzel by sva slova. Stejne jako treba Kocab (ktereho v lasce take nemam, ale pro jeho dodrzeni slova o odchodu z politiky s poslednim Svojakem si ho nesmirne vazim). VH je pro mnoho lidi naprostym saskem, feudalem, ktery neposloucha hlas podhradi. Preji vam, aby vam laska a zaslepenost smerem k nemu vydrzela co nejdele. Stejne jako vydrzela mladym a naivnim nebo dospelym a naivnim obcanum teto zeme v padesatych letech 20. stoleti. Mimochodem, definujte mi pojem demokraticky poslanec. To je klise poslednich let, ale nikdo jej nechce/neni schopen vysvetlit. Historka ohledne gramatiky je bohuzel pravdiva, staci zapatrat v archivech ze zakladani OF. Nechapu, proc si myslite, ze kdyz ma nekdo jiny nazor a argumentuje fakty, vidite za tim nenavist. Funkce prezidenta se da velmi tezko znormovat, dokonce si troufnu tvrdit, ze vubec. Ale prave proto by mel byt clovek na teto pozici tak soudny, ze kdyz vidi, ze na to nema/nezvlada/je nemocny dlouhodobe, mel by odejit...
0/0
30.7.2002 6:46

Dr. Halíř

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trocha slušnosti by neškodila
Pragmatismus, tak jak se tu projevuje, je bezbřehé prospěchářství za cenu čehokoli, při naprosté omezenosti a nezodpovědnosti. Chová-li se někdo jako čuně, hledá-li skulinky, jak udělat prasárnu a nebýt postižen, řekne se, že se chová pragmaticky. Já vím, co chcete říci, že se jedná o zprofanování termínu. Jenže v realitě již původní a zprofanovaný význam naprosto splývají. Zkuste si toho všimnout, je to tak. Ve společnosti musí platit nějaká pravidla, nejen zákony (u nás moc neplatí ani ty!), ale i pravidla nepsaná, snad to lze vznešeně nazvat morálkou. Jinak se ze společnosti stává džungle. A džungle znamená návrat do pravěku. Lidé jako Havel toto asi cítí víc, než jiní. Proto jsou pro někoho tak nesnesitelní a nepochopitelní. Můj názor na Havla rozhodně není zaslepený. A vaše přirovnávání k fanatismu padesátých let je trapné a nechutné.Velmi dobře vidím u Havla i jeho chyby. Jen tvrdím, že pozitiva jeho působení ve funkci prezidenta stále převažují nad negativy. A vadil mi vulgární způsob, jak většina účastníků této diskuze reagovala. Hlas kanálu, hlas z výčepu čtvrté cenové skupiny. Směs primitivnosti a závisti. Jako smečka hyen. A ten demokratický poslanec je podle mého chápání poslanec za demokratické strany, tedy neextrémistické jako komunisté či republikáni. Výhrady k tomuto termínu mám ale rovněž, v tom souhlasím.
0/0
30.7.2002 23:00

Marek Kocan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Trocha slušnosti by neškodila
Rekl bych, ze se velice pletete. Snaha vytriskat neco ze situace neni pragmatismus. Pragmatismus je napriklad to, ze nez pozvu dalajlamu, tak zvazim, jaky to bude mit dopad na zahranicni politiku. Moralka a zakony naprostou souhlasim, vyjma toho, ze VH prave nedodrzuje vubec zakladni moralni pravidla, obcas se dostal do krizku i se zakony a vyhlaskami (napriklad rychla jizda - je to blbost, ale pravidla by mela platit pro kazdeho). Vase zaslepenost presne vypada tak, jak vypadavala v padesatych letech - bezmezny obdiv a neochota uvedomit si, ze ty drobne chybicky prece jen mohou byt velkymi chybami. Demokraticka strana je take klise, nezlobte se, ale definovat extremisty tak, ze jsou to komunisti nebo republikani nebo fasisti a vsichni ostatni jsou demokraticti, no to je jako kdybych rikal, ano pepik je propadlik, protoze nedostal jednicku. Ne vazne, demokraticka strana je strasne klise posledni doby, ktere se pouziva naprosto neuvazene.
0/0
31.7.2002 19:01

Tesik

Re: Trocha slušnosti by neškodila
Naprostej souhlas! Taky mám nějaké výhrady k jeho práci, i když nevím, jestli jako laik to můžu posuzovat, ale tyhle výplody zakomplexovanej ukřivděnejch chudáčků na podpoře  mě točej.. to snad ani nemá cenu sem lézt, je to tu jen forum hospodských ožralů a nic konstruktivního se tu člověk stejně nedozví.. Diskuse MFDnes ztrácí význam..
0/0
29.7.2002 10:15

Jiří Adamko

Smutný politický konec dějinné osobnosti-nevěděl, kdy odejít.
Náš pan prezident zcela určitě v době své disidenské činností četl Mňačkovou knihu "Ako chutí moc" a určitě jejímu obsahu blahořečnil. Nevzal si však poučení. Moc mu po tom, co se k ní dostal natolik zachutnala, že neodešel z politické zcény na vrcholu své slávy. Tak se stal nakonec smlutnou postavou a raději uletěl do Portugalska v době, kdy v jeho zemi je v plné síle skandál kolem rozvědčíka Srby.
0/0
27.7.2002 22:23

Kritik

Milý Vašku
co kdybys vzal prezidentování na vedlejšák? Beztak to tak vypadá. A víš co? Zůstaň si tam, už se nevracej a nech to dělat někoho zdravějšího. Když jsme měli Krále zimního, železného a zlatého, proč bychom neměli mít krále jaksi narkózového, že ehm.
0/0
27.7.2002 21:20

Vladimír Stwora

Všeho s mírou
Už toho bylo, myslím, dost. Jak dlouho ještě budeš, Havle, provokovat naši trpělivost?
0/0
27.7.2002 21:06

HHHHHHHHH

DOST!
MAROD FE FUNKCI,TO JE NĚCO  !
AŤSE NA TO VYKAŠLE PŮL ROJU NEMOCNEJ A PŮL ROKU REKREACE(NEBO OZDRAVNÝ POBYT U MOŘE NA DOPORUČENÍ LÉKAŘŮ) JE FAKT NESOUDNEJ AŤ UŽ SE NA TO VY...E!
 
0/0
27.7.2002 18:44

kelt

Pro ty co závidí...
Blbci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
27.7.2002 16:53

Kulík

Re: Pro ty co závidí...
Co mu závidíme, ty vole? To, že se začíná svou tělesnou dispozicí podobat papeži? Že ho v úřadu drží jenom jeho ješitnost? Že má doma nánu, která s ním orá jako se starým volem?
Jasně, že mu všechno tohle závidím. To dá přece rozum.
0/0
27.7.2002 16:55

Kulík

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
27.7.2002 16:26

Petr

lazar
Zatím co švadleny v továrně dostávají za to že nebudou marodit 500,-Kč(nemoci " úspěšně " přecházejí),dyž berou okolo 5 000,- tak to nejde téměř odmítnout,náš pan feudál při svém marodění o nic nepřijde.Ať žijí naše zákony.Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.ŽE EHM.
0/0
27.7.2002 13:55

monetaaka

Re: lazar
Tak jdi taky delat svadlenu, kdyz ti to vadi.
0/0
27.7.2002 14:27

Ing.Marek Kocan

Re: Re: lazar
A proč by to nemělo vadit? Stačí se podívat, kolik stát dostane z každé vydělané stokoruny (kdy pro zaměstnavatele vyděláš stovku a pak si za čistou mzdu něco koupíš, zůstává ti cca něco mezi 21 až 35 korunami - tedy v tom zboží. Další prachy pak stát dostane ze zisku prodejce). To ej prostě síla, já bych dal do parlamentu, prezidentovi apod. píchačky nebo by to měli dělat relativně zadarmo. To bychom pak viděli, jak se někomu do politiky chce. Je nemocnej? OK, at bere nemocenskou. Leti si na dovolenou? OK, ale za ciste soukrome penize. Je pul funkcniho obdobi marod? Pryc s nim ...
0/0
27.7.2002 18:19

Najdete na iDNES.cz