Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Trest za šíření TBC padne nejdřív v říjnu

Soud pro Prahu 10 kvůli chybějícímu posudku opět nerozhodl kauzu lékařky vinohradské nemocnice Hany Burešové. Ta nesouhlasí s tím, že dostala půlroční podmínkou s odkladem na dva roky za šíření TBC. Doktorka loni v prosinci uvěřila příteli nemocného tuberkulózou, že ho odveze na vyšetření. Poté čelila obvinění, že nebezpečnou infekci sama šíří. Proces bude pokračovat 31. října.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jenik

komora?
A kdepak je Dr.Rath a lekarska komora, jindy se muze podelat. Kdyz se ma nekoho zastat tak zaleze.
 
0/0
13.9.2002 15:30

demokrat

Zločinní lékaři - aneb kdo chce psa bít, hůl si najde !
Nechce se mi věřit vlastním očím. Odkud berou "spravedliví" jistotu, že lékař v současné době může pacienta k něčemu donutit ? Jak chtějí dosáhnout toho, aby člověk, který přichází k lékaři předem rozhodnut, že nebude respektovat jeho radu, uposlechl a nechal se proti své vůli hospitalisovat ? Už byla Vladimíra Bošková a jí podobné osobnosti v ordinaci? Zná čekárnu? Ví, jakým způsobem je veden rozhovor mezi lékařem a pacientem ? Jak by se dívala na to, kdyby si lékaři začali vybavovat svoje ordinace policejními pouty a řetězy ? Jak by hájila práva těch, kteří - připoutáni k radiátoru ústředního topení - čekají na eskortu, která je doprovodí na uzavřené infekční pracoviště ? To je jen pár myšlenek, které napadnou člověka  zvyklého  se ve zdravotnickém prostředí pohybovat.  Nezodpovědný Slovák utekl, potenciálně šířil po Praze TBC. Není však možné, po jeho smrti "náhradně" trestat lékařku, která mu problém objasnila, správně rozhodla o způsobu další léčby, avšak léčebný postup byl přerušen díky svévoli pacienta. Dobře znám plamenné články Martiny Riebauerové, zpravidla nenechává na zdravotnících nitku suchou. Jak by ona zareagovala na případnou stížnost pacienta, který by byl násilím k něčemu donucen?  Vážení: zamyslete se nad problémem a alespoň v tomto případě se řiďte selským rozumem. ( i když souhlasím, že zdravotníci jsou lákavý cíl útoků, zpravidla se totiž nebrání, neboť to považují trochu za něco pod svou úroveň).
0/0
12.9.2002 18:04

Pavel

TBC
Jaksi se zapomíná na následky takového nedostatku lékařky, a to že pacient mohl (možná ano) nakazit další desítky lidí. Že kvůli němu zaměstnanci pražské záchranky museli užívat antituberkulotika a jeden má poškozené zdraví, protože mu poškodila játra. Je od té doby v pracovní neschopnosti, finančně trpí, možná předčasný důchod... Okamžitá izolace infekčního pacienta je povinností lékaře, který má jen podezření na infekční onemocnění.
0/0
26.7.2002 8:20

Joeblack

Re: TBC
Drahý Pavle, pokud by jste trochu přemýšlel a nepsal sem bláboly, tak by jste věděl, že podle současných zákonů nemá lékař žádné právo držet pacienta, byť infekčně nakaženého v ordinaci a nikde jinde....
Joe
0/0
1.8.2002 8:04

Andrea o.

Tedy v situaci,
kdy zdravotník,který  prokazatelně zaviní poškození či smrt pacienta vyklouzne  z odpovědnosti díky záhadné větičce: nebylo možno prokázat,že by pan XY přežil,kdyby lékař svou povinnost splnil bezchybně" mi připadá trest pro tuto paní doktorku velmi tvrdý. Často slýcháme o pozdních příjezdech sanitek, o těžce nemocných,kterým je odmítnuta z administrativních důvodů hospitalizace, o nedbale ošetřených dětech- tam se s trestem váhá.
Naše soudy  soudí někdy záhadně.
0/0
25.7.2002 19:06

záchranář

Re: Tedy v situaci,
kdyby jsi se více zajímala o to, že do toho tvého (novinářů) údajného pozdního příjezdu sanitek na místě nikdo z davu není schopen a ochoten poskytnout základní první pomoc!!! Že to je trestný čin pro všechny (nejen pro zdravotníky a lékaře) si nikdo neuvědomuje. Povinná dostupnost přednemocniční neodkladné péče (sanitek) je limitována pouze vyhláškou o záchranných službách na 15 minut. Ve většině případů (95%!!!) je dodržena a to ještě v polovičním času. Přesto nás neustále někdo napadá: "kde jsme tak dlouho...?!" Vždy pouze z důvodů vlastní neschopnosti poskytnout první pomoc a tím i strachu nejen o zdraví pacienta, ale hlavně o vlastní osobu (prozrazení jeho neschopnosti!). Je nejen smutné, ale závažné, že neposkytují pomoc ani rodiče svým dětem do doby přijetí sanitky, která často už jen může konstatovat smrt. Tragické je, když v rodině je zdravotník nebo dokonce lékař.
0/0
26.7.2002 8:12

Najdete na iDNES.cz