Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rotvajler pokousal u řeky dva bratry

Rotvajler zranil dvě děti z Boskovic. Bratři si hráli u řeky, kde muž venčil půjčeného ročního psa. Poté, co mu sundal náhubek, kousl rotvajler osmiletého chlapce do stehna. Po chvíli kousl do lýtka i jeho o tři roky mladšího bratra. Děti leží po pondělním útoku na jednotce intenzivní péče boskovické nemocnice. Pes se po vyšetření u veterináře vrátil zpět k majitelce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

KROKODYL

Pro redaktory.
Dekuji Vam ze se o pripady bezohlednych pejskaru a napadeni deti a lidi psy zabyvate.
0/0
26.7.2002 19:56

petra n.

Pro redaktory!!!
Vaše zaměření proti psům se nyní zcela jasně projevilo. Přečtetě si, prosím dnešní článek v Právu s názvem "Muž se polekal psa a postřelil majitele". Proč se o tom ani nezmíníte??? Asi to pro Vás není dost velká senzace, že?!? Po Vaší jednostranné kampani se tady právě v tomto smyslu projevovala řada diskutujících. Tedy tak, že budou chodit ozbrojeni a každého psa, co potkají preventivně odprásknou!!! Bohužel tomu důchodci bylo už 69 let, takže asi špatně vidí, když nerozeznal psa od majitele. Žádám o vysvětlení!!!!!
0/0
26.7.2002 12:01

Lucka N.

Bojova plemena neexistuji
to Vam nakukala nase trapna a prolhana media! Vsem nepratelum psu vzkazuju: casto pistete pekne hlouposti. Jestlize se pes ocitne v rukach nezodpovedneho individua, je to vina cloveka, ne psa. Je to stejne jako kdybyste chteli zakazovat automobily za to, ze je na silnici ridi agresivni, ozrali nebo sfetovani ridici a vrazdi nevinne lidi (ale to Vas nechava chladnymi, ze Vy "charakteri", ono je jednodussi se vyradit na psech). I choremu mozku musi byt jasne, ze za silnicni nehodu nemuze auto, ale ridic - za psa muze clovek (ne pes) a navic je to ze zakona jasne definovano.
0/0
26.7.2002 7:24

ŽROUT PSŮ

JEDNODUCHÉ ŘEŠENÍ
U NÁS V DĚDINĚ JE TO JEDNODUCHÉ - pokud někde pobíhá volně pes, tak dostane od hasičů ránu kladivem mezi oči, je vyvrhnut a načesnekován. Pak družně sněden. Nejchutnější jsou právě velká bojová plemena. Takový mladý vlčáček - to je bašta Pes bez obojku a náhubku nemá na ulici co dělat! Ulice jsou pro lidi, ne pro zvířata! A naše děti nejsou potrava pro vyhladovělé psy! Proto doporučuji všem - žerte psy, je to jednak zdravé, a chráníte tím své děti
0/0
24.7.2002 10:04

Vašek

Re: JEDNODUCHÉ ŘEŠENÍ
Zcela souhlasím, správně upravený pes je velice chutný. Ale doplnil bych to o to, že jeho bývalý majitel bude přinucen (třeba hrubým fyzickým násilím) část svého bývalého miláčka sníst. Aby si uvědomil, co měl a co může příště dobrého mít.  
0/0
24.7.2002 11:42

Laik

Re: Re: JEDNODUCHÉ ŘEŠENÍ
Hmm, vychytané. No jo, holt jednoduché řešení od jednoduchých tvorů. Moc to už nejez, jak je vidět, tak se z toho blbne hůř jak z hovězího. 
0/0
24.7.2002 11:52

Laik

Re: JEDNODUCHÉ ŘEŠENÍ
Pokud si správně domýšlím, cos asi zamýšlel říct, tak chápu (ale pouze odhaduji podstatu myšlenky). Byl bych schopen ještě i pochopit i to zabití psa, i když se sebezapřením. Ale ten zbytek ... Projev a potřebu exhibovat pomíjím, tady mohu vyjádřit jen soucit (ale pozor i obavu....). Člověče - ty můžeš napomoci pokroku vědy - jsi zřejmě první případ, kdy se po pozření psího masa projevila nemoc šílených krav.  Fanatici, sadisti nebo jinak úchylné osoby (ted to nemyslím ironicky, ale vážně), což v tom případě zřejmě jsi, mohou být taky nebezpeční. Ti taky často mohou zabíjet děti. Jeden nikdy neví, co jim přeskočí v hlavě.... 
0/0
24.7.2002 11:47

ŽROUT PSŮ

Milý popleto!
Divil by ses! Utracení je provedeno naprosto humáně a odborně, pejsek necítí žádnou bolest! Pes přece nemůže za to, že ná debila pána, který mu není schopen zajistit takové prostředí pro chov, které potřebuje! Kobru asi stěží budeš chovat v krabici od bot v paneláku, leda že bys byl vymaštěný. Pes potřebuje pěkný kotec, velký výběh a zabezpečené ploty - TYTO PSY NEŽEREME  A nějaké městské hovado, co vykopne svého bývalého miláčka z auta, co s mím? Chovat ho tu nemůžeme, to by tady musely být za chvíli stovky kotců! Tak ho spapáme, čímž se završí potravní řetězec! Svým způsobem tím zvířeti prokážeme úctu, protože poslouží smysluplné věci - přírodnímu  potravnímu řetězci. Smrt u veterináře a pohození těla na skládku v kafilerii určitě není důstojnější - je jen ukázkou městského hovadství, kdy se měšťáci ke zvířeti chovají jako ke sprosté konzumní věci Proč by se nemohl pes jíst? Jedí sezde zcela běžne  králíci, ovce, kozy prasata, husy, kachny, slepice, holubi, plži, ryby,členovci (krevety) add , tak co je divného na psu?
0/0
24.7.2002 13:09

petra n.

Re: Milý popleto!
Ty ses toho psa ptal, jestli ho rána kladivem mezi oči bolí nebo ne? Jeho "odpověď" bych slyšet nechtěla. Když žereš psy, odstěhuj se do Číny, tam je to normální. Já jsem taky z vesnice, ale psy fakt žrát nemusím. Jestli nemáš dost peněz na normální jídlo, tak si požádej o sociální dávky. Psi v Evropě lidé nejedí proto, že je toto zvíře považováno za společníka a přítele člověka. V Číně a Korei to vidí jinak. Jiná země, jiný mrav. BTW a co říkáš na děti romského původu ve velkých městech, které se sami toulají po ulicích a kradou. Nebylo by lepší je taky sežrat? Já jsem si zrovna o víkendu přinesla domů kotě, které někdo vyhodil z auta. A mimochodem pro toulavé psy jsou tady útulky, jestli jsi o tom ještě neslyšel. Inteligente! Už chápu, proč si lidé myslí, že na venkově jsou jen balíci. Děláš nám ostudu!!! Pokud jde o případ pokousaných dětí, trest zaslouží majitel psa a ten, kdo psa venčil.
0/0
24.7.2002 14:22

ŽROUT PSŮ

Milá Petro !
Historie žraní psů má hlubokou, ba staletou tradici na vrchovině, Štramberku a jinde Společníkem je pes u domu, či u páníčka na obojku. Volně pobíhající zvíře je lovná, ba pro myslivce dokonce škodná zvěř Koťata se nejí, neb si vesele zaopatří potravu samy v přírodě a nežerou lidi Zajisté s tebou souhlasím, že majitelé "lidožravých" psů by měli být krutě trestáni, vždyť to je přece jedno jestli hajný při čištění kvéru zastřelí sousedovo dítě a nebo jestli ho zakousne jeho lovecký pes, či přejede jeho manželka autem Mimochodem ale balík nejsem, neb mám 2 akademické tituly a vydal jsem několik uznávaných publikací s pozdravem se loučím : "Ulice lidem, ne lidi psům!"
0/0
24.7.2002 15:15

ŽROUT PSŮ

PS :
Prosím tě! Romíky raděj nejez, pamatuj na jejich hygienu a že od 4 let kouří, od 5 chlastají a od 6-ti fetují - nebudou mít asi chutné maso Krom toho možná je nějaký zákon zakazujicí je jíst A ještě vzpomeň na koně - ty se taky přece jedí a jsou to staletí přátelé lidí - v oblibě je mají vystělé západní demokracie, kde v supermerketu koupíš od koňské šunky až po kýtu
0/0
24.7.2002 15:26

petra n.

"Milý" Žroute psů
Žraní Romů jsem použila pouze jako parafrázi tvých duchaplných myšlenek! Já jsem o žádných krutých trestech pro majitele nepsala. Myslela jsem tresty zákonné. Nevím, proč bys nemohl žrát kočky, když psy žereš. V tom není pro mě žádný rozdíl. Ty dva tituly ti nevěřím ani náhodou! Tvůj styl vyjadřování tomu rozhodně neodpovídá. A publikace? Nenapsal jsi náhodou Psí kuchařku, kterou ti někdo vydal v Číně???
0/0
24.7.2002 15:57

Laik

Re: Milá Petro !
Zatímco na rozdíl od kočky pes vždy útočí nepochybně proto, aby sežral člověka. Takový volně pobíhající třeba yorkshirek je typický pes - lidožrout. A taková puma - to je typická bezproblémová kočička, která si tě nikdy a za žádné situace ani nevšimne a určitě si vesele obstará potravu jinde, takže jsi v klidu, když jí potkáš.  Promiň dotazy, pane profesore  - ty psa máš ? A slovo žraní ti přijde ve vztahu k člověku jako adekvátní a hodno tvora typu člověk - nemyslím ted osobní invektivy, ale já mám za to, že žerou zvířata, lidé že jedí (když odmyslím hovorový slangový jazyk). Speciálně pro jezení psa je tedy oficiálně adekvátní a aktuálně vědecky správný výraz žraní ?  Vybavují se mi různí despotičtí pánové z minulých století, kteří na svém zámku a hradě konzumovali s přáteli, až se pozvraceli z přesycenosti, opili se u toho jak zákon káže a navrch "oblažili" své služky proti jejich vůli. Tady vnímám výraz žraní na místě. Děláte to tedy při těch psích hostinách u vás ve vesnici taky tak ?   
0/0
24.7.2002 16:34

Laik

Re: Milý popleto!
Fajn a jak poznáš, odkud ten neznámý pes pochází a komu patří ? Uniká mi tvá asi jediné kriterium členění na psy, kteří potřebují kotec, velký výběh a zabezpečený plot a na městská hovada vykopnutá debilem pánem z auta. Tady se naprosto nechytám a rozum mi zůstává stát. Pes může za to, odkud pochází ? To je neuchopitelné. Budeš souhlasit s dělením lidí černobíle na zdegenerované měšťáky a vesnické burany ? Divil bych se, kdyby ano. Kdo takhle automaticky člení psy, tak by mě fakt zajímalo, jak pak člení lidi. S tím jezením - no budiž, tvoje věc, já bych to vědomě nedokázal (nevědomě by mi možná chutnal, to se nevylučuje). To bys ale taky mohl říct, co je divného na lidojedech.  Vždyt oni taky mají jen posunutou hranici své "záklopky" a pudu. Ano jedí se krávy, prasata, drůbež, členovci - ale snad mi nechceš tvrdit, že historickým vývojem není pes ve vztahu k člověku na jiné úrovni ? Až tě třeba zavalí lavina a pomůže tě vyhrabat bernardýn nebo vlčák, tak už tě vidím, jak se ho snažíš se sněhem v ksichtě a namrzlýma rukama zařazovat do svých výše uvedených kriterií. Už tě vidím ! 
0/0
24.7.2002 14:43

taky obcan

Re: JEDNODUCHÉ ŘEŠENÍ
No jestli svet je jenom pro lidi, pak to dopadne spatne. aAle jedno je jiste, ULICE NEJSOU PRO ZROUTY PSU, ZROUT PSU BEZ SVERACI KAZAJKY A PATRICNEHO DOPROVODU NA ULICI NEPATRI, NASI PSI A JINI TVOROVE NEJSOU POTRAVOU PRO TAKOVE ZROUTY, proto dopourucujeme, likviduje nepratele vseho ziveho jineho nez jsou oni sami,.... tak si dejte na mne pozor, bud se ridit Vasim navodem.
0/0
26.7.2002 9:09

antitunelar

"Rekni mi jake plemeno psa sis poridil, ja ti reknu jaky jsi"
Je zcela jiste pravda, ze clovek, ktery chce psa jako spolecnika si neporidi bojove plemeno. Zdegenerovane plemena jako rotvailery, pittbuly a podobne si poriziji jen dusevne nevyrovnani, nevyzrali, zakomplexovani lide, proste dusevne vysinuti jedinci.
Jinak obecne  proti psum na vlastni zahrade nic nemam. Tesim se, ze az budu mit dum, take si nejakeho poridim.
 
0/0
23.7.2002 21:39

Marika

Re:
Mohu mluvit jenom za bullteriery. Nejedna se v zadnem o zdegenerovane psy, totez plati pro rotvailery. Plemena se slechti z toho duvodu, aby pes mel jiste charakterove vlastnosti. Bullterier ma bojovnost, velkou oodvahu, oddanost a schopnost navic myslet, ne jenom poslouchat. Pokud chcete mit psa, ktery je schopne vas ubranit, poridite si toto plemeno, ktere je pomerne male a navzdory tomuto malemu 'baleni', vas bude schopen ubranit. Obrana jako takova je vsak ten extrem, se kterym pocitate, pokud si psa porizujete. Pro mne bylo dulezite mit chytreho, mensiho a aktivniho psa, ktery bude navic oddany a bude schopen mne ubranit, pokud bude potreba. Bylo by dobre pro kazdeho noveho majitele jakehokoliv psa se nejenom dovedet co nejvice informaci o plemenu, ale hlavne o chovatelich. Rotvaijleri stejne jako nemecti ovcaci a dalsi pracovni plemana maji v CSR dobry chov a tim dobrou tradici. Novejsi plemena jako bullterieri, Fily, mastifove a jina nemaji jeste u nas tradici v chovu, takze muzete dostat psa, o jehoz charakterovych vlastnostich moc nevite. Osobne bych si nikdy neporizovala psa z domacich zdroju, pokud neexistuje chovna tradice toho ktereho plemene. Bohuzel mnoho majitelu tzv. exotickych psu chce pochopitelne vydelat na stenatech, takze se dostavaji do obehu stenata, ktera nemaji kvalitu dobrych a registrovanych chovnych stanic. Toto zejmena plati pro pittbuly, ktery je koneckoncu bullterier. Tito psi maji jiste zvlastnosti, na ktere musi byt majitel pripraveny a mel by to byt zkuseny majitel, nikoliv novacek. Chtela jsem jenom vysvetlit moje duvody k tomu, proc mam toto plemeno, ktere je navic hrozne legracni a rozesmeje vas, coz neni vubec spatne vzhledem k tomu, ze se lide smeji mene a mene.
 
0/0
24.7.2002 1:35

Marika

Re:
Mohu mluvit jenom za bullteriery. Nejedna se v zadnem o zdegenerovane psy, totez plati pro rotvailery. Plemena se slechti z toho duvodu, aby pes mel jiste charakterove vlastnosti. Bullterier ma bojovnost, velkou oodvahu, oddanost a schopnost navic myslet, ne jenom poslouchat. Pokud chcete mit psa, ktery je schopne vas ubranit, poridite si toto plemeno, ktere je pomerne male a navzdory tomuto malemu 'baleni', vas bude schopen ubranit. Obrana jako takova je vsak ten extrem, se kterym pocitate, pokud si psa porizujete. Pro mne bylo dulezite mit chytreho, mensiho a aktivniho psa, ktery bude navic oddany a bude schopen mne ubranit, pokud bude potreba. Bylo by dobre pro kazdeho noveho majitele jakehokoliv psa se nejenom dovedet co nejvice informaci o plemenu, ale hlavne o chovatelich. Rotvaijleri stejne jako nemecti ovcaci a dalsi pracovni plemana maji v CSR dobry chov a tim dobrou tradici. Novejsi plemena jako bullterieri, Fily, mastifove a jina nemaji jeste u nas tradici v chovu, takze muzete dostat psa, o jehoz charakterovych vlastnostich moc nevite. Osobne bych si nikdy neporizovala psa z domacich zdroju, pokud neexistuje chovna tradice toho ktereho plemene. Bohuzel mnoho majitelu tzv. exotickych psu chce pochopitelne vydelat na stenatech, takze se dostavaji do obehu stenata, ktera nemaji kvalitu dobrych a registrovanych chovnych stanic. Toto zejmena plati pro pittbuly, ktery je koneckoncu bullterier. Tito psi maji jiste zvlastnosti, na ktere musi byt majitel pripraveny a mel by to byt zkuseny majitel, nikoliv novacek. Chtela jsem jenom vysvetlit moje duvody k tomu, proc mam toto plemeno, ktere je navic hrozne legracni a rozesmeje vas, coz neni vubec spatne vzhledem k tomu, ze se lide smeji mene a mene.
 
0/0
24.7.2002 1:35

KROKODYL

Re: Re:
Hlavne rodice tech napadenych deti se smeji opravdu jen zridka a ty napadene deti uz vubec. Ty se jiste desi jen kdyz psa slysi zastekat ani ho nemusi videt.
0/0
26.7.2002 21:13

Martina

Re:
Co Vas vede k presvedceni, ze jde o zdegenerovana plemena? Jako "dusevne nevyrovnany, nevyzraly, zakomplexovany clovek, proste dusevne vysinuti jedinec" si (opravdu mi to prominte) taky nepripadam. Zajimave je, ze ani svemu okoli. Jestli chcete videt jak ve skutecnosti vypada pitbullterier a jste z Prahy, prijedte se podivat - rada Vas pozvu.
0/0
24.7.2002 9:24

vlada

Re:
Hmmmm, milý "ynteligente", pokud je podle tebe pes střední velikosti, trpící abnormálně málo dědičnými chorobami, kterému není nutno nic sekat a stříhat, aby mohl trochu normálně žít, tak si vem laskavě výkladový slovník a podívej se na význam slova "degenerovaný". Možná se toho dozvíš dost o sobě. Buď zdráv a nezapomeň si občas otřít slinu.
0/0
24.7.2002 14:06

Radegast

pejsci
Chov plemen, které byly v minulosti vyšlechtěny k barbarské zábavě psích zápasů je naprosto idiotská móda a koníček pro lidi s nevyrovnanou osobností. Normální člověk si takového psa pouze pro zábavu nepořídí. To, že zákon něco takového povoluje je anomálie. Až budu mít malé dítě tak mi asi nezbyde pořídit si kvůli těmto blbům zbrojní pas. Preventivní odstřel volně pobíhajících psů bez náhubku mi ve světle událostí posledních let začíná připadat jako docela dobrý nápad.
0/0
23.7.2002 18:16

antitunelar

Re: pejsci
ABSOLUTNI SOUHLAS
0/0
23.7.2002 21:33

Robert

Re: pejsci
To je dobrý nápad, pořídím si zbrojný pas a budu odstřelovat řidiče co jezdí jako šílenci. Taky budu odstřelovat lidi, které se mi nelíbí. Neboť jaký je rozdíl mezi nebezpečným psem a nebezpečným člověkem - třeba skínem. Nemyslím si, že řešení je právě zbrojný pas. Jestli ten pes kousnul a podle informací je to jednoroční štěně, potom ho museli něčím vyprovokovat, protože takový pes ještě má strach a samovolně nezaútočí. Pro majitele tohoto psa bude tvrdý oříšek vycvičit psa, aby samovolně neútočil po tomto incidentu. A že to bude tvrdý výcvik, tak to mi věřte.....
0/0
24.7.2002 10:05

Toník

Mila redakce
Prosim, abyste pozorne cetli prispevky a jejich obsah. Pak teprve sudte. Ja osobne jsem precetl hodne na tomto chatu a bylo tam dost hrubych a perversnich vyrazu. Ovsem, pokud ty Vam nevadi a posleze smazete prispevek, kde je slovo "hovado", tak jste jim i VY.
0/0
23.7.2002 17:47

Zdeněk

je toho poslední dobou nějak moc
Poslední dobou se to zprávami o napadení psy jenom hemží. Faktem je, že téměř denně máme možnost vidět prohánět se psy bojových plemen bez košíku a vodítka zcela volně. Divím se, že si to majitelé vůbec lajsnou. Na upozornění se cítí dotčeni, co že si dovoluju něco mít proti jejich pejskovi (přitom to bylo proti nim a ne proti psům), popř. odpovědi typu "je hodnej" a "nekouše", což nemůžeme brát vážně, protože jak už jsem poznamenal, těch případů je opravdu hodně. Je to podle mého názoru bezohlednost. Já sám když se kolem mě prohání volně pitbull sice necítím tak velký strach, ale úplně bez obav nejsem, ale co teprv např. "slabí a pomalí" důchodci? Zkrátka, poslední dobou je móda, že všichni chtějí mít psa, a to povětšině v nevhodných podmínkách, přičemž jejic chovatelské znalosti jsou minimální. Výsledek můžeme vidět.
0/0
23.7.2002 17:28

Laik

Re: je toho poslední dobou nějak moc
Souhlasím. Psi má i hodně lidí, kteří na to nemají, hlavně rozumově.
0/0
23.7.2002 17:44

Jan

prispevky
V poslednom case mam pocit ze su prispevky coraz bulvarnejsie. Mozno by nebolo odveci ak by sa ku kazdemu prispevku zobrazoval host odkial bol pripevok zaslany. Myslim si ze kulturnu a obsahovu uroven by to urcite zlepsilo a ludia, ktory chcu poznat aj ine nazory by nestracali cas citanim ...
0/0
23.7.2002 17:02

hadd

Rázně
Zastřelit a zavřít. Pro výstrahu všem blbým majitelům. Však těch mutantů je všude dost.
0/0
23.7.2002 16:59

Laik

Re: Rázně
S potrestáním chlapa a případně i majitelky bych souhlasil. Zastřelit psa pro výstrahu - obecně s těmi mutanty máš asi pravdu, jak tak čtu. Jeden existuje rozhodně a pes to není .
0/0
23.7.2002 17:09

Toník

Re: Re: Rázně
Jste to Vy? Hadam dobre?
0/0
23.7.2002 17:15

Laik

Re: Re: Re: Rázně
Hele, napište nějaký radší názor na věc, jestli cítíte potřebu se zapojit. Zatím jsem z Vašich ataků nevyrozuměl váš náhled na věc jako takovou. Jestli se chcete dělat takto zajímavým, tak mi přijdete na úrovni těch magorů, co mají třeba toho pitbula a přitom mají v hlavě piliny (jak jsem psal níže v reakci). Mějte se.
0/0
23.7.2002 17:29

Toník

Re: Re: Re: Re: Rázně
Vy asi jste ve skole nedaval prilis pozor. I sebevetsi "blbec" ma v hlave mozek, ne piliny. Ja jsem z Vasich prispevku vyrozumel jedine, ze jste dosti nevyvazena osobnost, ktera v nitru bojuje o to, co ma zvitezit. Jestli mirna povaha, ci povaha surovce. S casti Vasich nazoru souhlasim, a s ostatnimi hrube nesouhlasim a proto jsem reagoval prave tam, kde jste se projevil, jako ti, co je popisujete v predchozim prispevku (ti s pitbulama). Takze ne ja, ale Vy.
0/0
23.7.2002 17:55

Laik

Re: Re: Re: Re: Re: Rázně
Kdo pochopit nechce, v apatice nekoupí. .....Hlavně, že o mně máte zcela jasno. Surovec nejsem, jestli si to nemyslíte, škoda, ale Vás problém.  Zvítězit má lidská odpovědnost podložená přirozenou inteligencí (jak vůči lidem, tak vůči psům). Jestli si to nemyslíte, taky Váš problém. Mějte se pěkně.
0/0
23.7.2002 18:11

Toník

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rázně
V apatice kupovat nemusim, totiz nepisu takoveto veci: "tak jako majitel psa bych měl mít právo na místě zastřelit tebe, když budeš těm dětem říkat - hele pejsek, ten je krásný co ? a nedejbože ho budete chtít hladit". Podotykam, ze je to vytrzene z kontextu, ale i tak je to skutecna perla, ktera se v mem nahledu na svet neslucuje s "lidskou odpovednosti", o kterou se otirate...
0/0
23.7.2002 18:26

Laik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rázně
Toníku - už radši bez komentu.
0/0
23.7.2002 18:54

Vocas

divne
Opravdu nad vetsinou prispevku zustava rozum stat...
0/0
23.7.2002 16:27

ndavid

Jdu po ulici
a uvidím psa bez vodítka a náhubku, měl bych mít právo ho okamžite zastřelit. Přece se nebudu koukat, jak mi budou trhat děti. A majitele bych trefil do obou kolen, aby už nemohl venčit čokla, ale jenom mohl jezdit na vozíčku.
 
0/0
23.7.2002 16:20

Laik

Re: Jdu po ulici
Souhlas. Ale pokud přistoupím na rovinu těch příměrů, tak jako majitel psa bych měl mít právo na místě zastřelit tebe, když budeš těm dětem říkat - hele pejsek, ten je krásný co ? a nedejbože ho budete chtít hladit. Nebo jiná situace - měl jsem psa na vodítku, před obchodem, uvázaného bokem vchodu, takže nikomu nevadil, s košíkem, neštěkal, nesápal se, seděl a čekal a smradi mi do něj píchali špendlíkem nebo drátem nebo co to měli. Takže na místě střílím.  
0/0
23.7.2002 16:43

Toník

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
23.7.2002 17:06

Laik

Re: Re: Re: Jdu po ulici
Já jsem jen vycházel samozřejmě z absurdního a nevkusného příměru o střílení toho pisatele, na kterého jsem reagoval. On tedy střílet může do nicnedělajícho psa (notabene pak majiteli do kolen) a hovadem u Vás není  ? Proč by on automaticky střílet mohl, když u těch absurdit zůstanu ?  Ted dále už bez nevkusných příměrů - já nejsem rodič nebo zákonný zástupce těch případných dětí (nemusí jít samozřejmě jen o děti, ale jde o ně nejčastěji), takže nejsem povinen jim vysvětlovat, že obecně mají nechat psy na pokoji. Pokud se mě dítě zeptá, jeslti na psa může sáhnout pak ano - je moje povinnost jim říci, že si to nepřeji nebo je třeba i nechat pohladit.  Pokud je nechám, jde odpovědnost na mě, bez diskuse. Tak o co Vám jde ? Jestli jste to nepochopil ani ted, je mi líto. Ale když rovnost, tak rovnost.    
0/0
23.7.2002 17:25

Toník

Re: Re: Re: Re: Jdu po ulici
Porad Vam nerozumim, co myslite tou rovnosti. Rozhodne nejsem pritelem raznych reseni typu "zastrelit psa i majitele". Jen jsem byl zdesen z Vaseho mysleni. Skutecne, kdyz nekdo srovnava volne pobihajiciho psa bez nahubku s ditetem, ktere si chce pohladit psa, pak je opakuji HOVADEM (at si to redakce klidne zrusi, kdyz jim to pripada tak vulgarni). A Vy jste to tak napsal. Ted se jen vymlouvate ...
0/0
23.7.2002 17:41

Laik

Re: Re: Re: Re: Re: Jdu po ulici
Nevymlouvám se na nic a nikoho. Ale když vy vypíchnete dvě věci a překroutíte je proti sobě, tak to je pak těžké. Jinak tedy - jaký je rozdíl mezi nezodpovědným majitelem a nezodpovědným rodičem, který ohrozí své dítě, tím, že ho nechá volně hladit psy ? O nějaké střílení nejde - nechme už těch nevkusných příměrů. Já trvám na tom, že dítě prostě svévolně NEMÁ CO HLADIT ŽÁDNÉHO PSA.  Toto mu musí vtlouct do hlavy rodíč nebo zákonný zástupce. Pokud vy byste nechal své děti volně hladit psy bez dovolení majitele a neměl zájem je učit, že se to prostě nedělá, pokud byste je vychoval tak, že píchají do zabezpečeného a nicnedělajícího psa píchají drátem a dráždí ho, tak jste tím HOVADEM taky. Toto jsem zhruba myslel tou rovností. Své povinnosti má jak majitel psa, tak rodič nebo osoba za dítě odpovědná. Já miluji řvouny, kteřým nevadí, že jejich ratolesti se mnohdy chovají hůř než to zvíře. Pak už opravdu pardon a končím... 
0/0
23.7.2002 18:06

Toník

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jdu po ulici
Ano, budu vtloukat svemu diteti do hlavy, ze nema svevolne hladit zadneho psa. Potom, ale (podle vasich logickych figur) ziskava moznost znicit kazdeho volne pobihajiciho psa bez nahubku ... za psa je zodpovedny majitel, ne rodic, ktery nedokaze vymluvit diteti, ze psi muzou byt bestie, ktere je za pohlazeni sezerou. To je to, co mi na Vas vadi. Na jednu stranu se ohanite odpovednosti majitele psa a nadruhou stranu byste to hodil na rodice tech deti ... opakuji majitel ma rici, podle sveho usudku, blizicimu se diteti, ze na nej nema sahat!!!!!!!!! Uvedomte si to.
0/0
23.7.2002 18:32

Laik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jdu po ulici
Ano, já neříkám že nemáte pravdu. Ale k tomu vůbec nemá dojít bez PŘEDCHOZÍHO dotazu a souhlasu majitele. Pokud to dítěti nedokážete vymluvit nebo si nejste jist, že nepochopilo, že to není legrace, tak si ho máte ohlídat. To byste jako majitel pak musel raději automaticky všem  v dosahu hlásit, že se to nesmí. Viděl jsem na vlastní oči dítě, které šlo s rodiči a z chodníku skočilo před před psa do trávy aby na něj haflo (pes byl naštěstí řádně zabezpečen) a hned ručka letěla psovi na hřbet. A co ted ?  Podle Vás by měl být majitel zakleknutý v bloku, aby vyrazil a dítě chytil. Ten majitel to jednoduše nemusí stihnout. Toníku, já myslím že si rozumíme, myslím, že vás chápu, pokuste se o totéž recipročně i Vy.
0/0
23.7.2002 18:53

Milan

Proč!
Proč u nás nemůže být zákonem dáno že pes venku musí mít náhubek a vodítko! Pro volné prohánení psů jsou cvičiště a výběhy pro ně. Dával bych za porušení pokuta 5000-20000,- Kc A zanepoklízení psích ... zrovnatak. Kdyže se neumí chovat majitelé at platí poplatek za psa 15000,- Kc rocne a obec najme firmu která to bude po nich poklízet.
0/0
23.7.2002 16:19

Jirin

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nakopat vsechny ty, co se neumi se psy chovat, do prdeli, pak je zavrit na sto let a nechat je jeste predtim uhradit vsechny vydaje na leceni + tlustou pokutu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Uz me to sere !!! A to si jeste tady prectu X prispevku obecnych obrancu psu ... uz se tesim
0/0
23.7.2002 15:59

Laik

Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No nějak jsi smíchal dvě věci dohromady. S tím nakopáním těch, co se neumí se psem chovat a nemají na to psa mít souhlasím, ale pokud nemáš obecně rád psy nebo zvířata obecně - je to škoda, ale nutit tě nebudu. Já taky nemusím pavouky, štíry apod.  
0/0
23.7.2002 16:18

Zdeněk

Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To je klasika: jakmile někdo má něco proti pejskařům, ti okamžitě reagují tím, že dotyčného obviní, že nemá rád psy, popř. zvířata obecně. Já např. nic proti psům nemám, ale pejskaře zrovna nemusim (mnoho případů napadení z nedávné doby mi dává jen za pravdu).
0/0
23.7.2002 17:14

Laik

Re: Re: Re: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obviní ? Sorry, ale on psal že  "... už se těší na příspěvky obecných zastánců pejskařů ... "a přidal tři kyselé smailíky......  To je vaše věc, že nemáte rád pejskaře. Já některé taky ne, to nebud skrývat.  Nevím ale, co bych měl mít proti pejskařům, kteří psa zvládají , výkaly uklízejí a nikoho nijak neomezují....  
0/0
23.7.2002 17:34

Najdete na iDNES.cz