Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Svědkové Jehovovi pokřtili nové učedníky

Křtem několika desítek nových učedníků pokračoval v sobotu na pražském stadionu Evžena Rošického oblastní třídenní sjezd náboženské společnosti Svědkové Jehovovi. Křtu nových zvěstovatelů víry, při němž jsou noví jehovisté zcela ponořeni do bazénu s vodou, přihlíželo devět a půl tisíce účastníků setkání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

aquafisch

super
kazdy tyden je 5000 novych svedku na cele Zemi...
Armagedon specha a ted prezije vic lidi nez jen NOE
Super ze je tu Bible...
0/0
18.7.2004 17:10

pampeliška

bible je zřejmě nezničitelná
, pokud je Bible, jak je vidět nezničitelná, tak s ní určitě měl Bůh nějaký záměr. Jestli někomu pomáhá žít podle bible, neměli by mu v tom ostatní zabraňovat. Jsou v ní totiž rady, proti kterým není zákona v žádné vládě. Kdo může zakázat lásku k bližnímu, víru nebo sebeovládání? A jestli tolik lidí poslední dobou neplatí daně, zeptejte se, jestli oni je plati?
0/0
26.8.2002 20:19

Honza

Svoboda a tolerance
Nejsem nekritickým obdivovatelem SJ, přesto si jich vážím. Vážím si jich pro jejich obvykle znamenitý způsob života, snahu pomáhat jiným, bezkonfliktnost.
A mimochodem, ačkoliv mám nejradši Kralický překlad Bible, jejich překlad je celkem dobrý a řadím ho na úroveň Ekumenického, Petrů a Hegera.
A jsem rád, že tu jsou... pakliže se chcete dozvědět něco o nich z jiného zdroje, než od "nich" doporučuji knihu Přechodné adresy... od tuším pana Šavrdy, který jako politický vězeň popisuje setkání s jedním z nich... je to působivý životní příběh...
Moc bych si přál, kdybychom se přestali chovat xenofobně.
 
 
0/0
22.7.2002 13:18

rejpal

recept
Kohosi navštívili jehovisté. Zeptal se jich, zda je pravda, že si navzájem pomáhají. Řekli, že ano. Zeptal se, zda pomáhají i jino/ne věrcům. Také řekli, že ano. Po další (krátké) diskusi dostali jehovisté kýbl, hadry a další propriety a umyli okna, podlahu ..... Výsledek: uklizený byt (+++) a 6 let (tj. dodnes) žádná další "návštěva" (+++++).
0/0
22.7.2002 11:47

Gulliver

Re: recept
já se jich na nic neptám, rozeznám je u svých dveří na první pohled ještě než otevřou ústa, a než je zase zavřou, už jsou o patro níže, jsem tolerantní, kdybych nebyl, byli by okamžitě v přízemku. Dotěry a samozvané napravovatele mám totiž nejraději.
0/0
22.7.2002 13:48

returner

0/0
22.7.2002 11:37

Santa

Tolerance?
Zapomněli napsat, že si jehuláci pro jistotu pořídili vlastní překlad Bible, aby je nikdo nemohl podezřívat z pomýleného výkladu. Odmítání krve však přesto vzešlo z překroucení jediné věty vytržené z kontextu.
Nechápu, jak někdo v této souvislosti může žvanit o náboženské toleranci a svobodě slova, je elementárním právem každého, mít vyhraněný názor na tyhle idioty. Pro mě tolerance k nim končí na prahu mého domu.
0/0
22.7.2002 6:45

petra n.

Re: Tolerance?
Tvá poslední věta přesně vystihuje můj postoj. Ať si každý věří čemu chce, ale ať mě s tím neotravuje. A pravdou je, že jehovisté otravují spoustu lidí tím, že se vtírají do našich domovů. Já jim vždy slušně řeknu, že mě jejich víra nezajímá, ať odejdou. Jenom je mi líto jejich dětí, které si tuto pochybnou víru nevybrali a přesto musí vyrůstat v souladu s jejími dogmaty.
0/0
22.7.2002 7:01

***

???
Je mi vás líto: odsuzujete něco, o čem nic nevíte. Nejdřív se seznamte s jejich učením, opřeným o Bibli, a pak pište svůj názor.  - Tak jako vy máte svůj názor, popřejte i jiným, aby mohli zastávat svůj. Ale ono je pohodlnější nechat si vymýt mozek novinářskou a jinou propagandou, že? Což neplatí jenom pro tento případ...
0/0
21.7.2002 23:44

R.E.C.

Re: ???
Jakou Bibli máte na mysli??? Tu vaši Jehovistickou nebo křesťanskou??? (I když ona i tak třesťanská je trochu poupravena od původního starého textu) A o vymývání mozků bych, být vámi, raději ani nemluvil.
0/0
22.7.2002 11:18

Terazky

Re: ???
Nemusím být bůhvíjakým znalcem jakéhokoli světového náboženství, abych věděl, že je to to největší zlo, jaké kdy tuto planetu potkalo !!! A ohánět se tu tím, či oním překladem, či výkladem bible - tj. knížky, která je po stovky let neustále přepisovaná a upravovaná, že už má s prapůvodním obsahem společného pramálo, je opravdu trapnost !!
0/0
26.8.2002 20:37

Jury

Brain washed people!
0/0
21.7.2002 18:36

David Hajn

Odporná sekta!
Nechápu, jak někdo může věřit sektě, kterou Svědci Jehovovi jsou. Jejich názory, chování a vystupování na veřejnosti mi připomínají inkviziční atmosféru ve Španělsku v roce 1459.
0/0
21.7.2002 17:21

Kal

Re: Odporná sekta!
Já bych se tomu zas tak nedivil. Hodně lidí při řešení nějakého svého osobního, pracovního apod.  problému "utíká" k iracionálnímu řešení. Ostatně každý z nás věří menším či větším hloupostem (třeba léčitelství, psychotronici atd.). Oni, pravda věří spíše těm větším hloupostem, ale co se dá dělat.
0/0
21.7.2002 18:12

RoBra

Re: Re: Odporná sekta!
Je to přesně tak, ó velcí moudří !!! 
Já třeba taky věřím dost velkým hloupostem jako je tzv. demokracie nebo svoboda slova...
Ještě, že si ale mohu občas pšečíst názor vdělaných a tolerantních lidí !!
0/0
21.7.2002 19:41

Najdete na iDNES.cz