Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Radní: Pacienti s rakovinou do parku nesmějí

Radní městské části Brno-střed zakázali pacientům s rakovinou chodit do parku. "Kontakt s pacienty léčenými cytostatiky je pro veřejnost zdravotně rizikový," usnesla se rada městské části, třebaže podle odborníků je to úplný nesmysl. Lidé z občanského sdružení Masarykova čtvrť - Žlutý kopec nechtějí potkávat onkologicky nemocné pacienty v parku, který má vzniknout poblíž Masarykova onkologického ústavu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

marie

pročetla jsem materiály občanského sdružení
prosím vás, už se na ně nikdo nezlobte. To jsou boží lidé!!! Leží jim na srdci krásy brna, historické památky, sport, klid pacientů, těhotných žen... Jsou skvělí!! Nebo že by tu šlo o ty parcely ??? ale ne, jejich myšlenky jsou určitě čisté jak potůček. Nejlepší by bylo, kdyby se celé brno změnilo v jedno velké kluziště a všichni se šli klouzat, i radní!
0/0
22.7.2002 16:57

Maja

Já nevím, bylo to v třetí třetině let 80tých,
když kolega onemocněl  rakem. Byl samozřejmě práce neschopný ,ale vždy když šel z chemoterapie tak se za mnou v práci zastavil a pokecali jsme.  Zatím jsme tu oba dva. Co bude dál nevím, protože už tenkrát jsem se dočetla- že tyhle buňky či zárodky má každý - a buď se aktivují nebo ne- to záleží na mnoha faktorech - strava, kouření, slunce .........  
0/0
22.7.2002 1:13

Robert

Stanovisko OSMČ
Proti našemu občanskému sdružení Masarykova čtvrť se rozběhla nevybíravá mediální kampaň. Pořádají se besedy, ankety, všichni se vyjadřují ke zveřejněným informacím, ale o "nás bez nás". Téměř nikoho ze sdělovacích prostředků, včetně velkých deníků, nenapadlo ověřit si informace, ze kterých vycházely. Naše občanské sdružení vyvolalo v listopadu loňského roku jednání s vedením Masarykova onkologického ústavu (dále MOÚ). Toto jednání se týkalo plánované dostavby MOÚ a  vytvoření veřejně přístupného parku. Tento park by měl obklopovat chráněný krajinný prvek Helgoland, který se na vrcholu Žlutého kopce nachází. Na tomto jednání poprvé zazněl požadavek onkologických odborníků na to, aby park, pokud vznikne, měl zvláštní režim. Tento režim měl spočívat v tom, že by zde byl omezený vstup pro malé děti a těhotné ženy, a to v jejich vlastním zájmu. Protože nejsme onkologickými odborníky, přijali jsme jejich tvrzení jako fakt. Tato informace je i součástí našeho stanoviska ze 3. 12 2001. To za prvé. Za druhé. Na žádném jednání našeho sdružení nebyl nikdy vznesený ani diskutovaný požadavek na zákaz vstupu onkologickým pacientům. Toto tvrzení je absurdní a nezakládá se na pravdě. Několik důležitých poznámek: 1. Šikovně se odvádí pozornost od jádra problému. Tím je převod městských pozemků (i s chráněným krajinným prvkem Helgolandem) na Masarykův onkologický ústav v době, kdy není zcela jasný rozsah dostavby tohoto ústavu. 2. Většina sdělovacích prostředků označila naše občanské sdružení za xenofobní (někdy i dost nevybíravým způsobem). Budeme žádat omluvu. 3.Tato kampaň nejvíce psychických sil bere právě těm, kteří je nejvíce potřebují - onkologickým nemocným pacientům. Toto se nás týká o to bolestněji, že každý z nás má ve své rodině nebo mezi blízkými známými někoho, kdo s touto těžkou nemocí bojuje, nebo bojoval. 4. Naše sdružení bude i nadále sledovat problematiku dostavby MOÚ a bude usilovat o vytvoření parku, který bude otevřený pacientům i veřejnosti.                                                                      Jasna Flamiková                                                             místopředsedkyně OS Masarykova čtvrť Podrobné stanovisko výboru našeho občanského sdružení najdete na našich internetových stránkách (snad ještě dnes večer) Posílám ho se, tak jak jsem fo obdržel na svůj mail tomuto "sdružení"......
0/0
19.7.2002 22:49

mazlik

Re: Stanovisko OSMČ
Meli by jste vsichni s toho kretenskeho sdruzeni dostat rakovinu i vsichni vasi pribuzni a oni by vas presly ty vase navrhy a zakazy. Trochu lidskosti a taktu by vam nezaskodilo vy hieny 
0/0
20.7.2002 3:32

Nancy

Re: Stanovisko OSMČ
Takže jestli jsem to pochopila - vám nejde o to, že se nechcete setkávat s onkologickými pacienty.. - ale že se budete potkávat v jejich parku!! Že by snad měli svůj park!!! Drzá radnice ho chce převést na MOÚ a vy utřete nosánek.... však už tu několikrát padlo, co jste vlastně zač. Pitomci hloupí, nenažraný, nepřejícný.... Hrabete po pozemku a nedochází vám, že i vy se jednou ocitnete mezi čtyřma stěnama, s maličkou nadějí na uzdravení... pak můžete koukat, jak se šťastný rodinky z okolních vil procházejí v parčíku. Kdepak starost o zdraví - hamižnost z vás nakonec vypadla... :-))
 
0/0
22.7.2002 3:31

klak

Viděli jste stránky OSMČ?
Jestli pak jste už viděli stránky Občanského sdružení Masarykova čtvrť? Jsou na adrese http://www.c-mail.cz/masarykova_ctvrt/ Až si to přečtete, zejména tohle stanovisko http://www.c-mail.cz/masarykova_ctvrt/stanoviskozlkopec.html , tak snadno pochopíte, čeho se brněnská radnice dopouští a jakými nekalými prostředky bojuje proti regulernímu uplatňování občanských práv obyvatel jedné brněnské části. Je to naprosto jednoznačná snaha skandalizovat toto sdružení na základě jedné, celkem nevinné větičky, kterou někdo nešťastně plácnul ve snaze najít ještě další argumenty. Věta "Tato prostora by měla být součástí areálu onkologického ústavu a měla by být volně přístupná i pacientům. Ze zdravotních důvodů zde proto nebudou moci mít přístup malé děti a těhotné ženy." je sice asi nebetyčná pitomost, ale ruku na srdce - vy byste chodili s malými dětmi na procházku dovnitř do areálu nemocnice? V celé věci totiž vůbec nejde o to, kam mohou a kam nesmějí onkologičtí pacienti, ale o to jak a kde se postaví (zřejmě značně necitlivě projektovaná) dostavba nemocnice. Chvála zdravému rozumu.
0/0
19.7.2002 22:47

EMA

K BCD
myslím, že bychom se měli zabývat panem původcem a pátráním, proč celý problém vznikl, než se zabývat BCD - protože tenhle provokatérský chudáček má asi velkou srandu z toho jak se mu snažíte vysvětlit pro jeho zám,ěr nepochopitelné. Jen celý problém zamlžuje a odvádí nás od skutečné příčiny případu.
0/0
19.7.2002 20:07

EMA

odpověď zástupce starosty Brno střed
Dávám Vám všem na vědomí odpověď, kterou jsem dostala od zástupce starosty Brno-střed na mou gratulaci za  světovou proiritu v zjišťování původu rakoviny:
Vážená paní, výpověď v čl. MFdnes z 18.7. o tom, že radní městské části Brna střed zakázali pacientům s rakovinou chodit do parku je lživá a pobuřující. Bohužel natřikrát projednávaný návrh občanského sdružení Masarykova čtvrt obsahoval v přepisu  následně revokovaného usnesení požadavek na nepřístupnost budoucího parku pacientům Masarykova onkologického ústavu.  Účelové vložení dávno napraveného usnesení Rady určeného pro probíhající územněplánovací proces do kontextu , obsaženého ve výpovědi citovaného  článku je trestuhodné. V této souvislosti Radnice zaslala citovanému deníku a dalším médiím protest a rovněž podnět na Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy a pomluvy. Dále "objasňující " článek MF dnes z 19.7. ponechává celou výpověď v neuvěřitelně zkreslené podobě.
Pár poznámek - myslím
¨že pro závažnost celého případu by mohla tato anketa zůstat na první stránce více dní a neměla by zapadnout, jinak odpovědi věř kdo chceš, ale
- obojakost odpovědi - dává vysvětlení - poplašnou zprávu šířil kdo:
-ten kdo tvrdí že je rakovina nakažlivá, nebo ten kdo tenhle objev zveřejní  proč Rada takovouhle nehoráznost nezarazila hned a musela debatovat natřikrát. Už to je divné , no a debaty BCD na netu nemusím opakovat. 
0/0
19.7.2002 20:01

karel julis

co to znamena neinfekcni?
Uvedomte si, prosim, ze pojem "neinfekcni" vychazi pouze ze zkusenosti a statistiky! Nikdo poradne nevime, co rakovinu zpusobuje a jaky je jeji presny princip fungovani. Diky ZKUSENOSTI ale tvrdime, ze infekcni neni. Sam ale mam zkusenost, bohuzel ze sve vlastni rodiny, ze dlouhodobym kontaktem s nemocnym rakovinou doslo k nastartovani rakoviny i u jine osoby (napr. pred pul rokem mi zemrela tchyne, jiz nastartovala rakovinu jeji matka, o niz se tchyne starala vice nez dva roky s tezkou rakovinou konecniku, mooooc prijemna zalezitost!). Rad bych videl vsechny zapalene obhajce neinfekcnosti rakoviny, jak by se tvarili po tehle zkusenosti... Cim vice rezolutnejsi stanovisko kdo zastava, tim je pro mne podezrelejsi. Hezky den v parku!
0/0
19.7.2002 15:49

jitka hrušková

Re: co to znamena neinfekcni?
O mechanismech vzniku rakoviny toho dnešní věda zas tak málo neví, bohužel je toho více, než o skutečně efektivním léčení této nemoci, zvláště pak v pokročilejších stádiích. U rakoviny konečníku a tlustého střeva hraje velkou úlohu stravovací návyk a vhodná potrava a v neposlední řadě u tohoto typu onemocnění pak dědičnost. Proto všichni potomci těchto žen, které ve vaší rodině trpí karcinomem konečníku, by měli být po 30.roce věku pravidelně vyšetřováni a sledováni.
0/0
19.7.2002 17:02

Žíža

Re: co to znamena neinfekcni?
Vážený pane! Při čtení Vašeho příspěvku jsem nevěřil vlastním očím. Slova o "nastartování" rakoviny, k němuž má dojít u zdravého člověka, stará-li se tento o nemocnou osobu, to je ta největší PITOMOST, kterou jsem kdy slyšel! V tom případě by rakovinou zákonitě museli onemocnět všichni lékaři-onkologové, všechny zdravotní sestry a ostatní personál onkologických klinik apod. Pane, pro Vás stoprocentně platí známý citát polského aforisty Tuwima. Zní takto : "Říci někomu, že je IDIOT, to není někdy urážka, ale diagnoza".
0/0
22.7.2002 17:52

Doc. Chocholousek

Re: co to znamena neinfekcni?
Karle, jsi totalni trotl. Nevis nic a vykrikujes hovadiny. Tvuj pravdepodobne chory mozek se tematy jako geneticke predispozice, podobne stravovaci navyky a zivotni styl asi moc nezabyval, ze? Jestezze blbost neni infekcni. Nebo jsi to nekde chytil?
0/0
24.7.2002 17:04

jitka hrušková

pro BCD
oddělování zdravých od nemocných je skutečně hloupá diskriminace. Pokud nemoc není infekční, není k tomu nejmenší důvod. Vaše pochybnosti o tom, zda jsem či nejsem lékařka jsou mi vcelku lhostejné, diplom vám zasílat nebudu, je to z vaší strany argument, kterým se snažíte z diskuse vyřadit názor, který je po stránce odborné erudovanější a tudíž s ním nemůžete polemizovat. Nepřeju vám žádnou nemoc, ale ve svých představách si prosím udělejte obrázek o tom, jak by to vypadalo, pokud byste onemocněl a všichni s chovali dle vámi prosazovaných zásad.
Jinak včera jsem se zúčastnila diskusního fóra české lékařské komory a věřte mi, že názory mých kolegů jsou zcela totožné s mými. Naštěstí.
0/0
19.7.2002 13:49

bcd

Re: pro BCD
Na své názory máte právo, stejně jako já na můj. Ovšem já pokud onemocním a to se samozřejmě stává - já se chovám podle svých zásad a své okolí se snažim chránit od možnosti přenést na mé blízké nebezpečí nemoci. Pokud jste opravdu lékařka, co Vám vadí na tomto mém chování. Vám vadí, že se snažím chránit své okolí ? Já Vám nerozumím.
0/0
19.7.2002 14:26

jitka hrušková

Re: Re: pro BCD
Pokud trpíte chorobou infekční, tedy přenosnou, je zcela namístě a jen chválihodné, že omezíte kontakt s ostatními, protože je můžete nakazit. Jedná-li se o chorobu nepřenosnou, pak je izolace zcela zbytečná.  Zvláštní skupinou, kterou zde uvedenu specielně pro vás, jsou psychiatrická onemocnění, která sice nakažlivá nejsou, avšak postižení jsou izolováni na uzavřených nemocničních odděleních.
Vážně - jako k životu patří smrt, patří k ní i nemoc. Nemocí je spousta,  může postihnout koholiv z nás. Nemá cenu nad tímto faktem zavírat oči a štítivě se odvracet od jakéhokoliv nemocného. Naopak. Věřte mi, že povinností lékařů je pacienty s onemocněním, které ohrožuje okolí (např.tuberkuloza), izolovat.
0/0
19.7.2002 14:36

bcd

Re: Re: Re: pro BCD
Bagatelizujete. Já se ani od nikoho ( s výjimkou nemocných na AIDS ) neodvracím a nedělám ani jiné věci, které mi přisuzujete. Dokonce Vás ani neposílám k psychiatrovi což  Vy činíte, takže je diskutabilní, kdo z nás tam patří spíše. Já mám prostě své názory a nesnažím se Vám je vnucovat - Vy naopak své ostatním nutíte. O smrti a nemocech a o životě vím určitě více než Vy, poučovat nepotřebuji. Možná jste ani stejně jako já tu diskuzi nezačala, tady se však strhl poprask kvůli právu lidí na své vlastní názory které ani nikoho nevraždí. A právě tohle se mi nelíbí.
O té povinnosti izolovat nemocné infekčními chorobami lze, jak zajisté též máte informace, celkem úspěšně pochybovat. Základní problém je v tom, že se všichni nacházíme ve státě, kde nefunguje správně téměř nic a všichni to dobře víme. Potom se přihodí něco, co se nám nelíbí a najednou všichni zapomenou, že tady nic správně nefunguje a začínají se vztekat a trvdit, že vše funguje???
0/0
19.7.2002 15:37

Ondřej Zahradníček

Ještě něco...
Napadlo mě, že by snad stálo ještě za to, vysvětlit, že to, co schválila rada MČ Brno-Střed, opravdu není nějaká vyhláška, i když z článku v MFD to tak trochu vyznívá. Ta inkriminovaná formulace se sice objevila v usnesení rady, ale jen okrajově a opravdu asi nedopatřením. Na druhé straně jsem přesvědčen o tom, že i když toho mají hodně, nemělo by se jim stát, že by jim takováto formulace "utekla" a schválili ji. Mimo to jsem přesvědčen, že přinejmenším někteří radní tuto formulaci schválili záměrně a úmyslně, protože jsem názor, že onkologičtí pacienti jsou nebezpeční, slyšel z jejich úst. Rada tedy pochybila, ale rozhodně nelze dělat ze všech radních paušálně zločince. Na druhé straně - myslím, že MFD by měla v zájmu objektivity otisknout doslova celou tu pasáž z usnesení rady - ukázalo by se totiž, že je celý problém tak trochu nafouknutý a článek v MFD není tak docela objektivní. Rada rozhodně nezakázala pacientům MOÚ procházet se po parku (nebo snad dokonce po všech parcích, jak jsem tu kdesi četl).
0/0
19.7.2002 12:13

jitka hrušková

Re: Ještě něco...
pokud by to radním jen tak uteklo, nevšimli si toho atd, tak proč by si byla jedna z radních (Svobodová), vyžádala odborný posudek?
0/0
19.7.2002 12:20

Marcela

MF dnes
Rada městské části Brna střed skutečně podepsala usnesení s požadavkem znepřístupnit připravovaný park onkoligickým pacientům. Dnes tvrdí, že šlo o nedopatření  a že bylo na dalším zasedání napraveno. Vyjádření člena zastupitelstva města Brna , radní Jiří L öw: Ttoto údajné nedopatření je velká nehoráznost. Přece nemohli podepsat něco, co navíc kontroluje zapisovatelka a dva ověřovatelé a nevšimnout si , že se v textu objevilo něco , co tam nemá být.   
0/0
19.7.2002 11:52

jitka hrušková

Re: MF dnes
takýže to podepsali i s tím nesmyslným důvodem ohrožení matek a dětí a nemocní přístup mít nebudou. A teď mlží....kdyby raděj odvolali.
0/0
19.7.2002 12:01

Laik

To bcd + obecně
Pane bcd,  pokud je někdo na snížené hladině rozumného uvažování, tak může provést cokoliv. Zakazovat kvůli tomu onkologicky nemocným pacientům chodit do parku snad nemyslíte vážně. Kolik nemocných (at už nádorově nebo jakkoliv jinak ) není hned v nemocnici. To byste všem zakázal vycházet ven, protože mohou odhazovat léky ? Jednak to je dost absurdní představa, protože volně odhozené léky pochází většinou od zdravých nebo uzdravených osob (je to nezodpovědnost !! volně vyhazovat) a jednak jde snad taky o odpovědnost "těch ostatních" Malé dítě má mít zodpovědný doprovod a starý člověk, který neví co dělá třeba z důvodu silné sklerozy by se taky v tom případě neměl pohybovat bez odpovědné osoby nablízku. Pane , já nevím zda jste měl nekdy někoho z blízkých postiženého rakovinou. Moje matka na rakovinu před 3 lety zemřela a mohu Vám říct, že kdyby někdo těmto lidem od zeleného stolu zakazoval chodit do parku u nemocnice, tak bych měl problém, abych mu fyzicky neskočil do úsměvu, protože kdo nezažil , co to je být mezi čtyřmi zdmi , myslet jestli umřu nebo ne a vidět, že se mi to třeba zhoršuje, tak nepochopí, co pro takového člověka znamená možnost jít aspon na pár minut ven, pokud se k tomu vůbec přemůže a je toho fyzicky schopen. Já po první návštěvě na onkologii musel vedle do kantýny na dva panáky, když jsem viděl jak mohou dopadnout lidé včetně malých dětí, kteří třeba před nedávnem možná byli v pohodě (samozřejmě je můj problém že to na mě takto dolehlo). Vy byste takto hospitalizovaným lidem vzal možnost jít do parku, protože by mohli odhazovat léky....  Navíc - pokud je park v areálu nemocnice, tak by se tam neměli volně pohybovat jiní lidé než pacienti. Pokud je mimo teritorium nemocnice, pak asi není moc lidí, kteří by v pyžamu a županu "vyrazili do světa" .
Obecně : Považuji za nehorázný cynismus a prasárnu, že něco takového může vzniknout. 1.) Pokud je pravdou to, že je to pacientům zakazováno - pak viz můj názor výše. 2.) Pokud jsou pacienti jen zástěrkou jiných zájmů  v této věci (zejména asi ekonomických), tak takové kreatuře, která je schopna použít takovou zástěrku bych nepřál nic jiného, než aby ji ta nemoc postihla.Hajzlové, pak byste si to mohli vychutnat . 3.) Pokud je pravdou varianta, že jde o ochranu zdravých např. před zvýšenou hladinou vlnění nebo záření z přístrojů, pak fuj a hanba MfD, že je schopna vypublikovat takové patvary a vyblitky (slovo článek pak není na místě). Toť můj názor. Děkuji. 
0/0
19.7.2002 11:26

bcd

Re: To bcd + obecně
Je zajímavé, že tvrdíte i některé věci, které jsem psal já ( že případně by měl být zakázán do areálu přístup zdravým ). V mém případě jste s nimi nesouhlasil, trvdíte-li je Vy, jsou podle Vás správné? A kolik malých dětí se potuluje po městě bez toho "zodpovědného  doprovodu" to jste si také nikdy nevšiml? A budete-li jednou mít staré rodiče, sám nepochybně zjistíte, jak jste byl bláhový, když jste se domníval, že se chovají racionálně.
Ale já s nikým z vás opravdu už nehodlám dále diskutovat, každý se chová podle svého přesvědčení a má na to právo. Pouze nějakých 50 křiklounů tady na webu mívá stabilně názor, že vše je dovoleno, že ostatní jsou pitomí a to zejména každý, kdo oponuje. Ty vaše názory vidím během těch roků co to sleduji. Nejprve bezmezný obdiv, potom rozčarování a nakonec vzteklý pokřik. A toto chování se týká naprosté většiny zdejších diskutujících.
 
Zastavme "cochcálisty", právo na svůj názor má dokonce i to občanské sdružení.
0/0
19.7.2002 13:14

Laik

Re: Re: To bcd + obecně
Ano do areálu nemocnice přístup zdravým by neměl být dovolen za účelem toho, aby si tam děti chodily hrát ve volném čase nebo aby si tam důchodci konali své procházky (nemusí jít jen o děti a důchodce, samozřejmě, mám na mysli každého kdo není pacient) . Už s ohledem na nemocné. A samozřejmě s vyjímkou návštěv pacientů . Jistě, že jsem si všíml, kolik dětí se "potuluje" bez doprovodu - a to je snad problém těch nemocných ? Protože rodiče těch dětí si neplní své povinnosti nebo nejsou schopni dětem vysvětlit co a jak nebo je rovnou pohlídat /pokud to dítě ještě není schopno pochopit), tak to budeme řešit, že budeme strkat za ploty ty nemocné ? Prosím Vás pěkně.... Otce důchodového věku trpícího dosti silnými depresemi (zejmena po úmrtí matky právě na rakovinu) i fyzickou sešlostí mám, to mi nemusíte vykládat o čem to na stáří taky může být, ale protože on by mohl sobě udělat něco nepředloženého, tak proto budu takto omezovat nemocné ? Proč by měli být omezeni nemocní - proto aby nebyl omezen můj otec ?  Samozřejmě že nejsem bláhový a vím že se mnozí chovají často neracionálně.  Ale jsem zvědav, jak byste se tvářil Vy (ze srdce Vám to nepřeji ani nikomu z Vaších blízkých), kdybyste byl pacient a řekli Vám , že si někdo neumí pohlídat dítě nebo staré rodiče a proto bude nejlepší, at ležíte nonstop na posteli a hledíte do stropu, abyste ty dotyčné náhodou svým případným odhozem léků neohrozil........  
0/0
19.7.2002 13:38

Laik

Re: Re: Re: To bcd + obecně
a ještě dovětek - pokud máte obavy že takto nemocný člověk může mít i jiné přenosné choroby, tak je zodpovědností lékaře, aby určil, zda pacient může ven nebo je nebezpečí přensou jiných nemocí. Pak samozřejmě je pohyb nemocného volně nežádoucí. Ale to nemá vůbec co řešit nikdo od stolu mimo nemocnici.
0/0
19.7.2002 13:50

bcd

Re: Re: Re: Re: To bcd + obecně
Krásně napsáno, pokud by to fungovalo. Jenže jak víme, existují případy, kdy lékař neohlídal nemocného tuberkulozou a jiné nedostatky. Tzn. jsme ve státě, kde mnohé nefunguje a tudíž pravdu nemáte. Ti u toho stolu v nemocnici případ nevyřešili a množství jejich pochybení není malé. Všichni to víme, tak už sakra přestaňte strkat hlavu do písku. Přístup, že nám se nemůže nic stát končívá epidemiemi žloutenky a dlaších chorob. A tohle je obecně známo. Jak si dovolujete - a to všichni, nadávat někomu, kdo pouze nechce, aby byly vytvářeny předpoklady pro jejich vznik?
Vy jste pouze křiklouni a je dobré, že nejste měřítko. Není důležité kolik vás je. I kdyby vás byla většina, není to pořád známka toho, že byste měli pravdu. Většina totiž často pravdu nemá a pakliže se vám uleví, když někomu nadáváte, poslužte si. Pláně plné řvoucího davu pamatuji ještě poměrně dobře. Jenže nějak už nepamatuji, že by se někdy naplnilo to, co dav řvával. Naopak o pár roků později si dav rval vlasy.
0/0
19.7.2002 16:58

Laik

Re: Re: Re: Re: Re: To bcd + obecně
Ale prosím Vás - nemám pravdu jen proto, že u nás mnohé nefunguje ? Co je to za logiku ? Nechápu Vás a ani se to už nesnažím.  Nenadávám Vám.  Pouze s Vámi v mnohém naprosto nesouhlasím v této dilčí záležitosti (což neznamená, že bych Vám nerozuměl) . To že mnohé nefunguje je pravda, plně souhlasím. Nevím před čím strkám hlavu do písku. Ale protože u nás mnohé nefunguje, tak sejmout z některých lidí jejich osobní odpovědnost za sebe vůči druhým a řešit to jak preferujete Vy je cesta do nikam. Tady mám spíš pocit o strkání hlavy do písku. S Vaším přístupem ten "cochcálismus" jen pokvete dál a nevím, kam byste chtěl dospět. Mám pocit, že Vy své globální rozčarování z mnoha věcí (i já jsem z mnohého rozčarován) vměstnáváte za každou cenu v neměnné podobě do všech dílčích situací. To vám zakazovat nemohu. Pak ale nevím, co je pro vás měřítkem - všichni nesouhlasící jsou cochcálisti. Vy v podstatě žádné měřítko nepotřebujete. Končím, pěkný den. 
0/0
22.7.2002 11:51

Hana

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
19.7.2002 13:31

bcd

Jsem robot !!!!!
Dobrý den. Jsem "Binární Celodenní Diskutér" a sestrojil mě na zakázku MFD konstruktér Myšpulín z Třeskoprsk. Jsem inovovaný, plně elektronický prudič, který má za úkol nasírat lidi a tím zvyšovat čtenost diskusí a celého plátku. Mými přímými předchůdci byli "Milouš Jakeš" - vývojový prototyp blba, dnes už silně zaostalý a úspěšný model "Republikán Sládek", který vás bavil na sklonku minulého století. Přeji vám pěkně zpruzený den a dovolte mi rozloučit se tvrzením: "Všichni jste kreténi !!!!"
0/0
19.7.2002 11:26

Petr

Radní jsou ubozí
Lékaři doporučují pacientovi, který absolvuje scan vyšetření (před tímto vyšetřením dostane injekci, která obsahuje látku, kterou pacient následující dny vydechuje), aby nepřišel do  přímého kontaktu s dětmi a těhotnýmí ženami. Toto vyšetření však, podle mého názoru, většina onkolog. pacientů neabsolvuje. A navíc pochybuji, že by v parku docházelo k tak blízkému kontaktu dítěte s pacientem.  Pacient absolvující chemoterapii nebo radioterapii rozhodně nemůže nakazit další osoby. Zasedajícím v Radě Brna-střed a dalším osobám, které lobují proti nemocným zákeřnou chorobou, pokud tento článek není novinářskou kachnou, pak nezbývá než Vám vzkázat: HNUS, HNUS, HNUS! Nechápu, kde se to ve Vás bere! Boží mlýny melou pomalu, ale jistě....  Až jednou budete ležet v nemocnici, sami uvidíte, že peníze nejsou všechno a rádi se projdete v parku. Jen se nechoďte léčit do Brna. Tam Vás zavřou mezi 4 zdi!!
0/0
19.7.2002 11:16

jitka hrušková

pro pana BCD
vaše povědomí o etiologii chorob je zřejmě na úrovni občanského sdružení Masarykova čtvrť (a propos: co by na tohle masaryk řekl??) a brněnského magistrátu.  Vaše nevědomost by byla omluvitelná, kdybyste stále svoje pomýlení  neomílal kolem a dokola. Tedy: ještě jednou a polopaticky, speciálně pro vás: je pouze jediný druh nádoru, u něhož se předpokládá, že jeho vznik podporuje opakovaná virová infekce. Je to carcinom čípku děložního, jímž častěji trpí ženy, které jsou nakaženy papilomaviry při styku s mužem, trpícím touto nákazou. Muži s obřízkou v drtivé přesile nejsou nositeli tohoto viru. O jiném nádoru, u jehož by se zvažovala infekce, nevím a to jsem lékařka a mám snahu sledovat vývoj v oboru. Pokud se chcete bránit vzniku rakoviny, doufám tedy, že nekouříte, jíte střídmě, dostatek vlákniny, vyhýbáte se uzeninám a smaženým pokrmům, alkohol konzumujete pouze v minimálním množství, nechodíte na slunce a necháváte se v pravidelných intervalech preventivně vyšetřit. Protože jedině tohle je správný postup při prevenci rakoviny. A kvůli manželce zvažte obřízku - to myslím vážně.
 
0/0
19.7.2002 11:05

jitka hrušková

ještě dodatek
tím stykem jsem myslela styk pohlavní, nikoli že sedí vedle sebe na lavičce
0/0
19.7.2002 11:48

bcd

Re: pro pana BCD
Vážená paní,
proč pořád vytahujete rakovinu. Já tvrdím, že nemocní a prostory pro nemocné nemají být přístupné pro kohokoli a je třeba tyto oddělit  nebo alespoň zabezpečit. Není možné prohlásit, že musím tolerovat lidi u nichž "lze předpokládat, že kromě rakoviny mohou mít i další nemoce. Jejich rodina ať se chová podle svého přesvědčení - nemůže však totéž požadovat od ostatních. A to jsem tvrdil od počátku a tvrdit budu. S rakovinou to nemá nic společného. O tom, že lékařka nejste vůbec nepochybuji. Neměla byste tahle názory.
Navíc jsou zde pod značkou bcd prezentovány názory, které jsem já nikdy nenapsal a je jich několik.ˇ"Vtipálek", který tyto příspěvky píše nemá se mnou nic společného - ale já to nemohu ovlivnit. Na mém přesvědčení, že nikdo není oprávněn automaticky "odsoudit" ostatní do pozice (že prostě musí tolerovat cokoli, jen aby se nemocní cítili lépe ) pro ně nevýhodné to ovšem nic nemění.
0/0
19.7.2002 11:56

Silvestr

Re: Re: pro pana BCD
na názor máte právo, ale nemůžu si pomoci, Váš názor je opravdu směšný. Vy chcete separovat nemocný, kteří mají nepřenosné choroby a nemohou nikoho nakazit, přitom po ulici choděj lidi, kteří jsou nemocný i přenosnou chorobou a nevědí to, protože nemoc je v ranném stadiu a ještě se neprojevila. I nemocný AIDS zpočátku nevědí, že jsou nemocný, většinou se na to přijde po čase, např. když dostanou ještě jinou nemoc a ta se nedaří léčit. Nebo někdo může mít tuberu, myslí si jenom že má kašel a chodí vesele po ulici a prská. A navíc, když je někdo v nemocnici nebo se léčí, tak doktoři si většinou zjistí co má všechno za nemoci. A když má někdo něco přenosnýho, tak je většinou separovaný na infekci, kožním, plicním apod. Separovat všechny nemocný bez ohledu na to co mají, je blbost. Je to populistický řešení, aby se ukázalo lidem, že se na ně "myslí", že je chráníme.
0/0
19.7.2002 13:27

Marcela

vysvětlení zástupce
Vážená paní,
výpověď v článku MF DNES o tom, že Radní městské části Brno-střed zakázali pacientům s rakovinou chodit do parku je lživá a pobuřující. Bohužel natřikrát projednávaný návrh občanského sdružení Masarykova čtvrť obsahoval v přepisu do následně revokovaného usnesení požadavek na nepřístupnost budoucího parku pacientům Masarykova onkologického ústavu. Účelové vložení dávno napraveného usnesení Rady určeného pro probíhající územněplánovací proces do kontextu, obsaženého ve výpovědi citovaného článku, je trestuhodné. V této souvislosti Radnice zaslala citovanému deníku a dalším médiím protest a rovněž podnět na Polici České republiky pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné správy a pomluvy.
Josef Pelikán, zástupce starosty.
Tolik vyjádření zástupce starosty, že se vůbec takový požadavek objevil a že se o něm jednalo, je dost děsné samo o sobě. No, Mladá fronta bude muset zareagovat - pokud tedy skutečně byl zaslán nějaký protest - a pak se možná dozvíme něco víc o tom, jak to skutečně bylo. Pravdou je také, že stránky rady m.č. Brna střed neposkytují informace - proč ?!
0/0
19.7.2002 10:59

jitka hrušková

Re: vysvětlení zástupce
nevím, ale vysvětlení pana místostarosty mi do  toho světlo nevneslo. Schválili ten návrh nebo ne? Budou mít onkologičtí pacienti přístup do parku nebo nebudou? Stačí mi odpovědi tytu ano-ne, slova typu revokované,účelové,usnesení,územněplánovací - prosím vynechat, abych byla schopna pochopit!!!
 
0/0
19.7.2002 11:25

Blanka

FAkt nechutné.........:o(((((
Teda tahle zpráva mi fakt vyrazila dech!!! Někdy lidem fakt nerozumím. NO jasně, oni jsou zdraví a myslí si, že se jich tyto nemoci netýkají, ale co když jednou onemocní? Moc by mě zajímalo jestli pak změní svůj názor nebo ne...a to mi věřte že většina by ho hned změnila.  Copak na názor odborníků se ohled nebere? Vždyť většina těch lidí ani neví, jak můžou takto nemocní lidé ohrožovat své okolí! Ale kupodivu jejich názory jsou pevné...i když o tom ví hovno...a za tím si stojím.....
0/0
19.7.2002 10:46

Věra

pacienti s rakovinou nesmějí do parku...
To je nějaký nesmysl!!!! Není to náhodou tak, že lidé si nepřejí mít přímo na očích tzv. "lidské trosky". Aby náhodou v nich neprobudili svědomí? KDE JE LIDSKÝ SOUCIT???? Vždyť nikdo neví, zda-li za pár let neskončí stejně jako tito pacienti???? ´JE TO BESTIÁLNÍ. LIDÉ, KTERÝM ZBÝVÁ PÁR DNÍ ŽIVOTA - NESMĚJÍ SE POKOCHAT PŘÍRODOU V PARKU? CO JE TO ZA NESMYSLNÉ ROZHODNUTÍ? KDO HO VYDAL??? CO JE TO ZA PARAZITA LIDSKÉ SPOLEČNOSTI?
0/0
19.7.2002 10:32

doktor

Puritáni v redakci I DNES
Redakce vyřadila můj příspěvek z 18.7. zřejmě proto, že byl psán jazykem, jakým se v mém rodném Brně mluvilo v dobách mého dětství. Opakuji ho tedy po pražsku: V Brně na Žlutém kopci a v Masarykově čtvrti nežijí žádní generačně rodilí Brňáci, ale rodiny přivandrovalců a polistopadových zbohatlíků, které po válce bez skrupulí zabraly vily brněnských Němců a Židů. Jako rodilý Brňák, ovšem z místně i sociálně úplně jiné čtvrti, i jako lékař jim přeji, aby se sobeckým a nelidským voláním po svých pochybných lidských právech udávili!
0/0
19.7.2002 8:04

Věra

Re: Puritáni v redakci I DNES
SOUHLASÍM S VÁMI.
0/0
19.7.2002 10:34

Václav K.

Kde je pravda ?
Nezlobte se na me vsichni odsuzovači, ale po včerejší diskuzi mi to nedalo a podíval jsem se na internetové stránky obč. sdružení. Z petice zřejmě předcházející jednání rady měst. části vyjímám: "Podle návrhu regulačního plánu má sice za uvažovanými stavbami, uzavírajícími z jižní strany Vaňkovo náměstí být parčík, ale podle informací ředitele MOÚ jen s velmi omezenými funkcemi. Západní z těchto dvou budov má být školícím centrem MOÚ a prakticky uzavře uvažovaný parčík mezi budovy onkologického ústavu. Součástí tohoto uzavřeného prostoru má být tedy i významný krajinný geologický útvar Helgoland, který by měl být jako doposud městský pozemek podle § 63 zákona č. 114/92 Sb. O ochraně přírody a krajiny rvale veřejně přístupný. Ředitel MOÚ sice připouští, že přístupný bude, ale jen omezeně. Tato prostora by měla být součástí areálu onkologického ústavu a měla by být volně přístupná i pacientům. Ze zdravotních důvodů zde proto nebudou moci mít přístup malé děti a těhotné ženy. " !!! Nikde se neobjevuje požadavek zákazu přístupu pacientů !!! Doporučuji navštívit stránky a přečíst (http://www.c-mail.cz/masarykova_ctvrt/vybor.html).
0/0
19.7.2002 8:01

pinochio

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
19.7.2002 8:10

Václav K.

Re: Re: Kde je pravda ?
Nedělám machra, jen nemám jistotu. Rád si to přečtu, ale nevím kde. Stránky rady m.č. Brna střed říkají, že jednání rady jsou neveřejná a v sekci informace není vůbec nic. To je dobré informování občanů. Ještě že nejsem z Brna. Předem dík za správný odkaz.
0/0
19.7.2002 8:21

bcd

Re: Kde je pravda ?
Tohle píšete těm pravým. Copak tady někdo chce naslouchat argumentům ? To jsou pouze křiklouni, kteří pod maskou soucitu a demokracie prosazuji hlouposti. Nikdo z nich není schopen uvědomit si, že na místech kde se stýkají nemocní a zdraví může dojít k nákaze těch dosud zdravých. Nejde o to, zda rakovina je nebo není přenosná. Jde prostě o to, že do takového parku budou mít přístup i malé děti a staří lidé, což jsou osoby s nižší úrovní rozumného uvažování ( alespoň část určitě ). Ti nemocní rakovinou mohou současně mít i nemoci další v jejichž důsledku budou nuceni používat další léky nebo látky zdravým nebezpečné. Tyto látky mohou pak být sebrány dětmi nebo lidmi s nižší mírou soudnosti a může dojít k ohrožení jejich zdraví. Tady si někteří hrají na doktory a prezentují zde svou hloupost. Nemocní nebo minimálně jejich část neměli ohrožovat ty zdravé - to mi již jako rozumnější připadá čísi návrh, aby ten park byl uzavřen právě pro ty zdravé. Zejména malé děti prostě mohou sebrat odhozené léky atp. a tohle nebezpečí je reálné.
Jenže tady nejde o zdravý rozum, tady na webu je tak 50 křiklounů absolutně vypatlaných, křičících vždy, když oni ve svých mozečcích mají pocit, že někdo omezuje cokoli. Jim vůbec nejde o pravdu, soudnost, objektivitu.
Tady vyrůstá nová generace tzv. "cochcálistů" a ti neuznávají nic.
0/0
19.7.2002 8:22

Václav K.

Re: Re: Kde je pravda ?
S vašimi absurditami nesouhlasím a v této diskusi již nepokračuji.
0/0
19.7.2002 8:34

dawy

Re: Re: Kde je pravda ?
Pane bcd, vy si OPRAVDU myslíte, že nemocní (ať už mají jakoukoliv nemoc) dostávají léky jen proto, aby je rozhazovali po parcích? Nemyslíte si, že malé děti mohou sebrat odhozené léky kdekoliv - na dětském hřišti nebo třeba i v popelnici? A nemusí je vyhodit právě nemocní (já myslím, že zrovna ti ty své léky užívají), ale i v domácnostech zbude dost léků, které po době použitelnosti se zkrátka vyhodí (anebo si myslíte, že je lidé opravdu chodí vracet do lékárny?)! Zakážeme tedy dětem vycházet ven? A co říkáte na inj. stříkačky, odhozené narkomany na dětských hřištích, pískovištích, v parcích, v průjezdech domů? Jak byste to řešil? Zakážeme dětem vycházet ven? Zlikvidujeme narkomany? Pane bcd, nebojíte se vycházet ven? Jak nakupujete - máte zřízenou zásilkovou službu? Co když se v nákupním středisku o vás otře někdo nemocný a to třeba i infekční nemocí, která na rozdíl od rakoviny nakažlivá je! Co když má rakovinu prodavačka a neví o tom? Co když někdo nemocný právě ošahával rohlíky, které si teď kupujete vy? Co když někdo z vašich blízkých příbuzných onemocní rakovinou, necháte ho doživotně izolovat, abyste se nenakazil nebo aby se od něho nenakazili další, cizí lidi a děti? Kdo se o něho bude starat, vždyť lékaři a sestry by se podle vás také mohli nakazit a to přece po nich nemůžete chtít, mají zase své rodiny…. A co když rakovinou onemocníte vy? Dobrovolně ukončíte svůj život, abyste neohrožoval ostatní? Máte děti? Mohou se stýkat s jinými dětmi - co když ty mají právě nemocného příbuzného, od kterého by se mohly nakazit a pak by mohly nakazit i vaši rodinu? Pane bcd, kdy jste byl naposledy venku? Vždyť tam na vás a váš život číhá tolik nebezpečí……… Prosím odpovězte!
0/0
19.7.2002 9:03

bcd

Re: Re: Re: Kde je pravda ?
Je zcela lhostejné co si myslí 50 křiklounů. Naštěstí pro ty ukázněné existují lidé, kteří mají v náplni své práce myslet v souvislostech a myslet dál než několik vypatlanců. Já jsem nikde nenapsal, že rakovina je přenosná. A mé rodině jsme nemocného rakovinou měli, takže vím o čem mluvím. Ano vadí mi ( a měly by vadit i vám ) odhozené injekční stříkačky, vadí mi o odhozené léky. A pokud se domníváte, že nemocní své léky nevyhazují, nýbrž spotřebovávají, asi žije na jiné planetě. Porovnáváte lékaře a sestry s ostatní populací a zcela pomíjíte skutečnost, že oni, na rozdíl od té ostatní populace jsou na tohle povolání připraveni. A vidím velmi dobře, jak "ukázněné" jsou dnešní maminky, jak jsou schopné se o své děti postarat, tzn.jak sledují jejich chování někde v parku.
V jediné věci s Vámi souhlasím ( s tím, jak mne napadáte ) ve Vaší připomínce. Ano, postupoval bych velmi tvrdě vůči narkomanům a ta doba jednou přijde. Váš názor naní důležitý - společnost pochopí dřive či později, že nelze jinak.
Naštěstí vždy budou existovat i jiní lidé než vás 50 tady na webu, naštěstí váš názor na způsob života může možná zvrátit rozhodnutí v této záležitosti, nikoli však celkové chování společnosti a její odpovědnost zabránit šíření nemocí. Příště byste totiž mohli jako "pochopitelné" požadovat toleranci nemocných na aids a jejich přístupu všude.
Přeji vám 50ti krásné požvatlání a pokud náhodou onemocníte Vy - budete možná vědět, že pohrdat nebezpečím se nevyplácí - samozřejmě to nepřeji nikomu a ani Vám.
0/0
19.7.2002 11:23

pinochio

Re: Re: Kde je pravda ?
BCD vidím, že studnice tvé blbosti je nevyčerpatelná. To co píšeš jsou jen demagogické bláboly a rozhodně nic z toho problému neřeší. Navíc si pouze
zřejmě léčíš svou vlastní ubohost a komplexy, že ale urážíš desítky lidí, kteří
vyjadřili svůj názor, to je nabíledni.
Teď něco pro ostatní. Onkologicky postiženému jsou spíše "nebezpeční" oni
zdraví lidé. Pacient má během lečby a těsně po ní těžce narušenou imunitu.
Laicky řečeno, člověk se léčí na nádorové onemocnění a složí ho obyčejná viroza. 
BCD chcípni !!!!!
 
0/0
19.7.2002 9:03

bcd

Re: Re: Re: Kde je pravda ?
Pinochio uklidni se, já nechcípnu, ale tobě něco podobného hrozí, pokud budeš takto lehkovážný. Klidně se kousni třeba do ....
0/0
19.7.2002 12:49

Juras

Re: Kde je pravda ?
Souhlasím s Vámi. Hledal jsem také už včera text inkriminované vyhlášky a neuspěl. Je to zajímavé - všichni diskutující (soudě podle jejich reakcí) vědí, co je v něm řečeno, a já ho nemohu najít. MFDnes z vyhlášky ani necituje - jenom interpretuje význam údajně napsaného. Tady se s někým hraje nečistá hra.
Jsem zvědav, jestli někdo z největtších hysterek zareaguje na " Ředitel MOÚ sice připouští, že přístupný bude, ale jen omezeně. Tato prostora by měla být součástí areálu onkologického ústavu a měla by být volně přístupná i pacientům. Ze zdravotních důvodů zde proto nebudou moci mít přístup malé děti a těhotné ženy.".
0/0
19.7.2002 8:49

vit

K soudu
Je to smutné, že se v naší společnosti najdou takoví lidé. Řešení vidím v žalobě ze strany nemocnice.
0/0
19.7.2002 7:43

Najdete na iDNES.cz