Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policisté falšovali statistiky

Inspekce ministra vnitra podezřívá brněnské policisty z falšování výsledků objasněnosti trestných činů. V rámci takzvaného projektu Meta 2001 se loni zvedla objasněnost téměř o jedenáct procent oproti předchozímu roku a policisté podle statistiky odhalili takřka každého druhého pachatele - inspekce však soudí, že jde o nadnesené výsledky a některé případy jsou zfalšované.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

džery

Proč ?
Proč se falšují statistiky v policii? Je známo, že svět chce být klamán a to platí všeobecně, jak okolo, tak i v policii. Ono to navenek vypadá pěkně, když se tato statiostická čísla čas od času zkvalitňují a občan vidí, jak je o jeho bezpečnost lépe postaráno. Objektivně vzato, drtivá většina policistů je tomuto poslání oddána a dělá svou práci dle nejlepšího vědomí a svědomí. Mezi škůdce, kteří umělým navyšováním statistických slibů vedení policie vytváří ze statistiky jednu velkou lež jsou někteří vedoucí pracovníci. Tito servilně konejší své vyšší resp. nejvyšší nadřízené, že zvednou procento objasněnosti aniž by měli k tomu reálné zázemí a možnosti, tedy nejen zpočátku slibují, ale v další fázi podřízené přesvědčují o nutnosti zvýšit objasněnost a v poslední řadě i tolerují  zvrácené praktiky některých policistů. Mnoho let se hovoří o tom, že čárkovací systém u policie neexistuje. To není pravda, nejen že je, ale stává se mnohdy jediným kritériem hodnocení policisty a to je už zvrácenost, která vede k nastíněným koncům. Závěr je jednoduchý, změnit systém hodnocení policistů a tedy činnosti policie a statistiku umístit tam, kam patří. P.S. Kromě policie trpí čárkovací chorobou i inspekce ministra vnitra, která nyní v dané oblasti právě policii kontroluje !!! 
0/0
16.7.2002 17:15

Martin Hrubčík

Ale vědí, jen nechtějí vědět. Policajti nejsou špatní, ale systém ano a ten by to chtělo změnit a do toho se jim nechce.
0/0
16.7.2002 8:49

Nováková - Brno

To ví každej
 
Jediný kdo o podvodech policie neví je snad jenom Gross , vláda a všichni
ti nahoře včetně prezidenta.   
                                                 
 
0/0
16.7.2002 8:45

Martin Hrubčík

Vy snad všichni žijete v jiném světě!
Absolutně mne fascinuje jak všichni udiveně sledujete, že se u nás tolik policistu snaží napravit statistiku. Říkáte podvod? Říkáte do kriminálu s nima? Zneužívali své pravomoce. Ale, ale, ale...panstvo, vy snad žijete ve snách. Vy si myslíte, že za to mohou ti mladí dvaceti, resp. pětadvacetiletí kluci, kteří dělají denní, noční, odpolední, kteří jsou nuceni jezdit, chodit 6-7 hodi svojí pracovní doby po venku, kteří pak na tu poslední hoďku moho konečně sednou ke spisům a dělat na případech. Já jsem bývalý policajt, je mi 25 a byl jsem u sboru 2 roky a utíkal jsem seč mi nohy stačily. Za pár korun a za tím si stojím (opravdu to není více, než 15 000,- a to včetně příplatků) stojíte denně riziku, které Vás strká jednou nohou do kriminálu a druhou do hrobu. Heslo policajtů je hlavně nechat zbraň tam kde je ať se děje co se děje. Že se policajti bojí??? Ano, bojí se!!! Je to ta nejustrašenější organizace u nás. Ale proč? Proč? Protože, jsme se tak báli SNB, že jsme naše zákony naklonily tak, aby na nás ve své podstatě nemohly. Naše demokracie je tak absolutní, že opilý řidič, jenž je ve své podstatě nebezpečnou zbraní se klidně prohání v automobilu a policista mu ¨za současného legislativního rámce může zakázat jízdu, ovšem pouze verbálně. A co myslíte, že řidič udělá až se hlídka ztratí za rohem. A pak, když se vrátí tihle kluci na svoje oddělení a jejich šéf (vedocí oddělení) je začne peskovat za to že jejich objasněnost je malá. Že je to nenaštve? A´propos peskovat pamatuji si schuze, kdy tihle śéfové sezvou všechny své podřízené a na nástěnce visí všechna jména. Za těmi jmény jsou kolonky, krteré jsou nadepsány vybráno hotově, na složenku, zadrženo pachatelů. A kdo má tuto vnitřní statistiku(policisté tomu říkají čárkový systém) nejnišší tak je veřejně persekuován. Zapamatujte si ten název "ČÁRKOVÝ SYSTÉM" ten je příčinou všeho zla. U policie už dávno nešéfuje rada Vacátko, ale banda STBáků. A dokud se to nezmění tak to fungovat nebude, ale je trapné říkat, že šéfové by měli zvýšit svůj dohled nad podřízenými. Panstvo, oni nejen že o tom vědí, ale oni k tomu navádějí...... A inspekce? Ta jede také na čárkový systém takže tam se podvody jistě také brzy najdou.
0/0
16.7.2002 8:39

Toomas

To se přece ví...
Novináři zase objevili Ameriku. Další obvyklou praxí, jak "vypátrat" pachatele, je napsat do příslušné kolonky nezletilého občana (většinou rómské národnosti), který už má záznam. Takto se řeší drobná majetková trestná činnost. Poškozené většinou ani nenapadne se nějak domáhat škody (co byste asi vymohli od nezletilého cikána) a případ se odloží. Ale zato statistika vypadá skvěle.
0/0
16.7.2002 8:10

Martin Hrubčík

Re: To se přece ví...
Jak může nezletilý cikán, mít záznam? Ale rámcově máš pravdu. Jen mne fascinuje, že jsou i ti takzvaní "poctivý" lidé, kteří se stále diví, jak je to možné, co ti lidé co to mají kontrolovat dělají. Ale neuvědomují si že statistika ubližuje nejméně. Horší je to s korupcí šéfů, neboť mladí u silnice....to už dávno neplatí, že jim někdo zaplatí. Snad jen na dopravce.
0/0
16.7.2002 8:47

jirkal

To je Grossova prace
Co jineho se dalo cekat. Vnitro je prolezle bolsevikem. Gross si tam bolsevika nechal prerust pres hlavu. Misto aby ten Augiasuv chliv vykydal, lakuje ho na ruzovo. Policajtum (a lampasakum a vubec vsem uniformovanym) jde vzdycky v prve rade o povyseni. Navic tam funguje silna vnitrodruhova solidarita. Kdyz je vseobecne znamo, ze Gross tomu hovno rozumi, a neudela co mu nasinci nereknou, tak proc by se nefixlovalo. Jen zkuste primet policajta aby sepsal hlaseni o ukradenym kole. Kradeze kol maji totiz tradicne nejhorsi objasnenost a jim to kazi prumer. Kazdej, kdo byl na vojne dobre vi, jakejch kejkli je schopnej lampasak, aby obstal u proverek. Policajt je to samy, jen v tom je to horsi, ze jeho lumparny se nas tykaji mnohem bezprostredneji.
0/0
16.7.2002 7:27

alien4

policie
NEDOTKNUTELNI...... STATISTIKA NESTATISTIKA........ HOTOVO
0/0
16.7.2002 5:23

Najdete na iDNES.cz