Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Počkejme s přerozdělováním

Po vítězství sociální demokracie ve volbách do parlamentu je nám stále častěji předkládáno, že naše společnost volebním výsledkem vyjádřila vůli po výraznější ekonomické solidaritě. Můžeme tomu říkat sociální spravedlnost. Je-li zde vůle voličů interpretována jako požadavek po sociální spravedlnosti, může se jednat o příliš vyhraněný výklad. Nezpochybňuji oprávněnost mandátu parlamentních stran, které se hlásí k levici. Nelze ovšem všechny jejich voliče považovat za příznivce socialismu, který je realizací koncepce sociální spravedlnosti. Snad kromě voličů KSČM. Vládní tým by si paušálním uvalením rovnostářských opatření mohl proti sobě obrátit část svých dosavadních spojenců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

malý

Chudá střední třída?
Nic nebrání těm zaměstnancům, co se jim nelíbí, že jsou  chudou střední třídou, aby se osamostatnili a začli podnikat a tím se stali boháči, přejme jim to!!Problémem podle mne je to, že si velká většina z nich ve státních úřadech zvykla na své teplá místečka s každoročním zvyšováním mzdy a to už nemluvím o těch kteří si přijdou k úplatkům a jiným výhodám -jako neskutečné volno učitelů a jejich prac. doba cca 5hod. denně vlastně 5x45min!! Jsem si vědom, že se dotknu těch nemnoha poctivých, ale ruku na srdce kolik jich je 10% či 15%??? 
Na druhou stranu mě také štvou někteří podnikatelé především OSVČ kteří jsou oficiálně roky v mínusu a jezdí si v pěkných fárech a několikrát ročně po dovolených, přičemž berou veškeré soc dávky a jiné prebendy.
Ale to už záleží na každém z nás, myslím už ve výchově rodičů atd. 
 
0/0
18.7.2002 19:31

Najdete na iDNES.cz