Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Může vypuknout válka taxikářů

Rvačky a další fyzické útoky mezi taxikáři mohou již na konci příštího měsíce zhoršit bezpečnost obyvatel a návštěvníků Prahy. Právě tehdy totiž magistrát pronajme vybraným zájemcům první tři stání na Václavském náměstí, na Národní třídě a v okolí Strossmayerova náměstí v Praze 7. "Sdílíme obavy některých řidičů taxislužby, že si s nimi začnou vyřizovat účty taxikáři, kteří tato státní dosud nelegálně okupují," připustil ředitel magistrátu Zdeněk Zajíček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mgr Větrný Josef

Pozor, Mgr. Větrný Josef není nepravý Mgr. Větrný Josef. Pravý Mgr. Větrný Josef se za nepravého Mgr. Větrného Josefa pouze vydává. Pravý Mgr. Větrný Josef jsem já, na chatu jsem tak již zaregistorván. Proto všechny reakce Mgr. Větrného Josefa nemusejí pocházet od nepravého Mgr. Větrného Josefa. Asi se nějaký nekalý živel snažil zdiskreditovat jméno Mgr. Větrný Josef . S pozdravem Mgr. Větrný Josef
0/0
26.7.2002 10:13

Honza

Boj taxikářů s magistrátem trvá mnoho let!
Marný boj taxikářů za svoje práva s magistrátem je nekonečný. Proč vyhovuje magistrátu ten bordel? http://taxi.praha.cz
0/0
25.7.2002 11:36

Honza

Taxikáři
Mnoho z toho, co o taxikářích slyšíme jsem pochopil na webové stránce místopředsedy odborové organizace ZOOS Taxi - Praha a jejího mluvčího pana Pavla Prchala http://prchal.cz
0/0
25.7.2002 11:33

Pavel Prchal

Mgr. Zdeněk Zajíček lže!
Co se skrývá za skutečností, že zástupci Magistrátu hl. m. Prahy veřejnosti prostřednictvím médií neustále lžou? Především ředitel MHMP Mgr. Zdeněk Zajíček, mluvčí MHMP Martin Kupka a ředitelka živnostenského odboru MHMP Judr. Eva Novaková ve svých vystoupeních v médiích nestoudně lžou, když tvrdí, že většina z 15 zástupců pražských provozovatelů taxislužby s jejich idiotickým návrhem na losování správců vybraných taxistanovišť souhlasí. Opak je pravdou! Zástupci Magistrátu jsou si dobře vědomi, toho kolik učinili v minulosti pochybných rozhodnutí, která uvrhla taxislužbu v Praze, tam kde v současnosti je! Před veřejnosti se snaží vzbudit proto dojem, že jsou to právě taxikáři, kteří navrhují Radou města schválené losování taxistanovišť. Požadujme po Magistrátu, aby poctivým a především pravdivým způsobem informoval veřejnost, co se děje na půdě Magistráru.
0/0
25.7.2002 4:18

ZOOS Taxi - Praha

Tiskové prohlášení podnikatelů v taxislužbě ...
  TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ PODNIKATELŮ V TAXISLUŽĚ K JEDNÁNÍ S MAGISÁTEM HL. M. PRAHY O PROLEMATICE TAXI V PRAZE
V uplynulých měsících jsme se zúčastnili několika jednání o problematice taxislužby v naději, že Magistrát hl. m. Prahy po deseti letech konečně pochopil upřímnou a čestnou vůli provozovatelů taxi a sdružení v taxislužbě podílet se společně na očištění taxislužby v Praze od jejích letitých nešvarů. Kromě cenových kontrol, jejjichž provádění má z naší strany bezvýhradnou podporu, bylo jako další způsob řešení problematiky taxislužby vneseno na jednání s Magistrátem umělé téma - předání stanovišť do správy soukromých subjektů. Od okamžiku nastolení tohoto tématu jsme vyjadřovali nesouhlas s tímto postupem, neboť se jedná o řešení ignorující zájmy zákazníka a zvyšující náklady na podnikání v taxislužbě  a tím i její budoucí ceny. Na jednání jsme soustavně upozorňovali Magistrát na jeho povinnost, všem podnikatelům, jimž vydal živnostenské oprávnění v taxislužbě, zajistit rovné podmínky v přístupu k nástrojům tohoto podnikání - tedy i stanovištím, což navržený model nesplňuje. yli jsme ochotni však o našich představách věcně diskutovat, vysvětlovat je a argumentovat v jejich prospěch, přestože Magistrát hl. m. Prahy měl zcela jinou představu.
Popis průběhu a výsledků našich jednání na Magistrátu byl však některými magistrátními úředníky tak hrubě zkreslen, že jsem v zájmu zachování vlastní tváře, cti a sebeúcty nuceni vydat toto tiskové prohlášení:
1.    Není pravda, že firmy zúčastněné na jednáních o taxislužbě vyjádřily podporu a souhlas s navrženým systémem přidělování stanovišť. Výslovně jsme odmítli tento systém jako nerovnoprávný, neboť většině podnikatelů v taxislužbě je odepřeno se přidělování stanovišť vzhledem k stanoveným podmínkám vůbec účastnit, tento systém nevěnuje pozornost zájmům zákazníků, naopak podporuje dosavadní nepoctivé taxikáře a diskriminuje ty poctivé.
2.    Prohlašujeme, že se nezúčastníme žádného losování stanovišť, neboť nehodláme vystavit řidiče taxi nebezpečí násilí ze strany stávajících taxikářů okupujících tato stanoviště. Nevěříme, že by zodpovědní pracovníci MHMP a městské policie poskytli dostatečnou ochranu oprávněným uživatelům stanovišť, když dosavadnímu kriminálnímu systému po deset let nečinně přihlíželi, či jej vědomě budovali a podporovali.
3.    A proto navrhujeme komplexní řešení taxislužby pro hl. m. Prahu, shrnutý v následujících bodech:
v obecně závazné vyhlášce hl. m. Prahy určit taxistanoviště pro celé území HMP s uvedením místa, a počtu stání na stanovišti v dostatečném počtu zejména s ohledem na potřeby zákazníků na základě důsledně prováděných kontrol v návaznosti na evidenci MHMP, vyloučit z provozování taxislužby každého řidiče vozidla taxislužby, který se dopustí cenového přestupku umožnit rovný přístup řidičům taxi na tato stanoviště za stejných podmínek 4.    Důrazně protestujeme proti snaze Magistrátu vyvolat ve veřejnosti dojem, že účastníci jednání vyjádřili jednoznačnou podporu navrhovanému systému správcovství stanovišť taxi. V posledních týdnech jsme svědky takových prohlášení ze strany magistrátních úředníů. Žádáme, aby veškeré mediální výstupy z těchto jednání odpovídali skutečnosti a nikoliv jejich přáním. Je zřejmé, že projekt Magistrátu neodpovídá požadavkům rozumného a účelného uspořádání vztahů v taxislužbě. Proto se od něj distancujeme. HALOTAXI < align=left> arna P. CREDIT TAXI < align=left> Stelšovský A. PROFITAXI < align=left> urdych D. PROFITAXI < align=left> Pořízek St. CECH TAXI PRAHA < align=left> Pavlát P. CENÁLNÍ DISPEČINK TAXI PRAHA < align=left> růna A. TAXI PRAHA s.r.o. < align=left> Franc D. ZOOS TAXI PRAHA < align=left> Prchal P.  V Praze dne 22.7.2002
0/0
25.7.2002 4:04

Bubin

Na jedno jméno se však zapomíná.Bojtar Milan
Na plánované privatizaci stanovišť se velice aktivně podílí pan Bojtar,nechvalně známý jako čtvrtý nejmocnější člen Thorgesu.Je to on ktrerý si pronajmul parkoviště a přilehlé taxistanoviště na Hlavním nádraží.To že na jemu pronajatém parkovišti se krade za jeho tichého souhlasu se přesvědčí každý turista přijíždějící na Hlavní nádraží a využije služeb které garantuje.Ale jak je vidět nikoho to na Magistrátu nezajímá.Páni novináři toto je sousto které bude hýbat s celou Prahou.  Jeho aktivity směřují k ovládnutí taxistanovišť v celé Praze.Vazby na některé členy Rady Magistrátu jsou všeobecně známé.Hovoří se o statisícových úplatcích které tento člověk poskytl jednotlivým zastupitelům.Jako veřejné tajemství se v Praze hovoří o jeho veteránech kterými provozuje okružní jízdy se značně podezřelým způsobem evidence tržeb a odvodu daní.
0/0
24.7.2002 23:05

jaro

to sou veci
0/0
20.7.2002 22:30

mazlik

K V A S N I C K A
ty albinsky, nenazrany hovado, je za tebe vypsana odmena, ale to ty vis, alespon doufam, tak se moc neraduj, mas to zpocitany a takze za par. Rad se doctu, ze se postradas, uz si nasral asi vsechny a nejen taxikare, tak dobrou noc a uz ten drat nezdrazuj, protoze tech prachu uz neuzijes  
0/0
13.7.2002 6:45

magistr Vetrny z Vetrova

Re: K V A S N I C K A
No jestli si taxikar (podle prispevku se tak da soudit) tak si jiste videl nedavne odhaleni sveho kolegy, ktery si myslel, ze psat po netu je anonymni. Takze doufam, ze je ti jasne ze te odhali a pak budes muset vysvetlit a vypovedet vsechno co vic o tom, ze je vypsana na nekoho odmena. Joooooo.......kdyby blbost nadnasela, tak taxikari muzou letat ve vzducholodich
0/0
23.7.2002 22:38

Buml

Re: Re: K V A S N I C K A
Vzducholudí budu přepravovat zákazníky velmi rád, ale magistrátní úředníci mi musí povolit adekvátní cenu, abych si mohl alespoň něco vydělat (uživit rodinu se dvěma caparty)!!!!!!
0/0
24.7.2002 5:39

Tomáš

Re: Re: Re: K V A S N I C K A
To mi vysvětlete, jak je možné, že mimo Prahu se mohu svézt za mnohem nižší cenu. A jak je možné, že o mimopražských taxikářích v podstatě není slyšet ... Problém bude asi někde jinde, nemyslíte?
0/0
24.7.2002 12:12

Mgr Větrný Josef

Re: Re: Re: K V A S N I C K A
A taky novýho meďoura, pořádnou TV a starý maxifriťák z Tůzu. Jo a nový šusťáky s kravatou.
0/0
24.7.2002 15:46

sadour

Magistrat objevil reseni?
Na prazskou taxisluzbu neni lek. Kazdy majitel firmy, ci nejakeho sdruzeni lobbuje pouze svoje zajmy, je to celkem pochopitelne. Pokud nebudou mit taxikari presne regule a mantinely, nebude taxisluzba fungovat poctive nikdy. Kdyz bude do toho magistratu kecat priblbly dratenik Kvasnicka, tak to nepujde vubec. Pavlat ma s taxisluzbou bohate zkusenosti, dlouho za volantem pracuje a vi co toto remeslo potrebuje, jsou s Barnou jedini kdo toho vidi, tak vysachujte Kvasnicku, protoze on dela v Praze nejvice zle a udelejte konecne poradek. Nyni co jezdi je samy odpad a to je velmi slabe pojmenovani pro ten dobytek.   
0/0
12.7.2002 23:03

Najdete na iDNES.cz