Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zítra se Špidlou

Tedy vzhůru za Vladimírem Špidlou! Ale kam? Představy nového premiéra - natolik jsou výrazné - se v mnoha ohledech příkře liší od názorů statisíců voličů. Především v sociální sféře, přerozdělování a ohromném zadlužování. Vítěz však tentokrát bere opravdu vše. Může, bude-li chtít, tvořit podle stranických vizí stát, který mívá ve zvyku brát lidem peníze, iniciativu a chuť riskovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Daňový soumar

Skutečná demokracie chrání zájmy svých menšin. A jedna velká menšina s Ďáďou Voloďou do zadlužený mizérie opravdu nechce. Kde je tedy demokracie a svoboda, kde jedni musejí platit dluhy za druhý, kteří je nadělali??? Kde jedni se o sebe nemusí starat, protože druzí jsou nuceni jim platit jejich pohodlné flákání??? Jsme příliš blízko nevolnictví...
0/0
10.7.2002 15:12

hub

Re:
Soumare, doufej, že se nikdy nedostaneš do takové nouze, že budeš závislý na pomoci těch druhých. V každé společnosti existují lidé, kteří žijí na úkor těch druhých. Jistě nebudeš protestovat, že společnost prostřednictvím daní podporuje rodiny s dětmi, nemocné, studenty, důchodce. Existují však také lidé kteří nemohou a mohli by pracovat a ti, kteří nechtějí v žádném případě pracovat. K těm prvním patří většinou nezaměstnaní. Většina z nich by ráda pracovala, ale místo pro ně není. Zkuste si o tom popovídat s někým, kdo je bez práce a je mu kolem 50 let (tedy nejméně 12 let do důchodu). Nebo by mohli pracovat ve vedlejším městě za mzdu, která by nepokryla ani náklady na cestování za prací. A pokud jde o to zadlužení - chtěl by jsi žít třeba v USA? Zkus si zjistit, jaká je zadluženost Spojených států a potom mluv o žití v zadlužený mizérii.
0/0
10.7.2002 16:01

Daňový soumar

Re: Re:
Takže je lepší současný stav zakonzervovat a čekat, až nebude ani na splácení úroků??? Nechci, nedokážu žít pouze dneškem. Státní dluhy a sociální politika nikde nezaměstnanost nevyřešily a nevyřeší ani u nás. Tak, jako jsou neměnné fyzikální zákony, tak jsou neměnné i ekonomické a proto platí, že vyšší daně = vyšší nezaměstnanost. USA mě neláká, ale ne kvůli státnímu dluhu. Ten je tam totiž především vnitřní, ale u nás vnější!
0/0
10.7.2002 16:40

Najdete na iDNES.cz