Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ministerstvo a dodavatel obešli zákon

Na konci loňského roku si dodavatel školního internetu AutoCont On Line/Český Telecom nechal zaplatit fakturu na 150 milionů korun za to, že školám poslal jednoduché dotazníky a pak je seřadil podle toho, kolik mají počítačů a zda a jak jsou připojeny na internet. Ukázalo se, že ministerstvo školství a generální dodavatel touto fakturou úmyslně obešli zákon.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

úředník, který toho má dost

Oživme si vzpomínky
Se zájmem jsem přečetl argumenty pana Chvojky,mluvčího generálního dodavatele i MŠ a nedá mi to dotknout se jednoho bodu - totiž argumentace výběrovým řízením na generálního dodavatele. A protože jsem byl u této akce byť nechtěně nucen asistoval, pokusím se oživit zašlé vzpomínky:
1) MŠ vypsalo vyběrové řízení; již samotná příprava jeho textu byla zahalena mlžným pláštěm i uvnitř resortu. Z jeho přípravy byli např. vyloučeni pracovníci legislativního a právního odboru, bez nichž jinak na MŠMT neprojde ani myš. Neustále docházelo na MŠMT k personálním změnám, až se našli ti nejvěrnější z věrných. Jednání se odehrávala v úzkém okruhu vyvolených zcela mimo standardní úřední procedury. Naopak z projektu velmi rychle vycouvali ti, kteří věděli co a kdy se začně sčítat (příkladně první náměstek ministra). Nastoupili bílí koně - špinavá práce je však bohatě a nestandardně honorována.
2) Dávno před tím bylo mírně zasvěceným naprosto jasné, kdo ve výběrovém řízení zvítězí. Věděly do desítky lidí, neboť zájem na těsném spojenectví dnešního generálního dodavatele a nejvlivnějších šedých eminencí sociální demokracie zdaleka překračoval horizont ministra Zemana. Ten se stal posléze figurkou na šachovnici mocných. Zaplatil tak cenu za to, že se po prohraných primárkách ve "svém" okrese náhle (a časově velmi sousledně) dostal na volitelné místo kandidátky ČSSD (třetí v Jihočeském kraji) a zůstal tedy alespoň poslancem (možná soudí, že se mu bude poslanecká imunita jednou hodit).
3) Vlastní manipulace výběrového řízení byla provedena poskytnutím nadstandardních informací výlučně budoucímu vítězi výběrového řízení (mj. hlavní projektant MŠMT náhle změnil dres a je nyní vedoucím projektu fy AutocontOnLine), dále cestou mimosmluvních dohod, které umožnily dosáhnout "té správné ceny". Ta je však v konečném důsledku na základě změn a dodatků, případně dalších souvisejících a navazujících smluv ve skutečnosti jednotkově výrazně vyšší než ta, kterou GD tzv. vyhrál (důvod si lze domyslet, potřebné peníze nerostou na stromech).
4) MŠ mělo však při výběrovém řízení v sobě tolik cynismu a arogance, že umožnilo pokračování výběrového řízení i poté, co nabídky všech konkurentů dnešního GD byly (možná oprávněně) vyřazeny ze soutěže. Je zřejmé, že zde nešlo prokazatelně o výběr nejvýhodnější nabídky (jak stanoví zákon) ale o zneužítí litery zákona proti jeho duchu. Něco takového se stát ve skutečně demokratické zemi znamená okamžité odstoupení nejen ministra školství, ale celé vlády.
GD nyní splácí to, že může profitovat na tomto mega podvodu. Mimosmluvní dohody běží na plné obrátky. Jejich reálnou podobou jsou např. neuvěřitelně předražené služby, které generálnímu dodavateli poskytují různé firmy. Jejich nitky a celá síť je nepřehledným propletencem, který náhle zprůzrační, když k temto firmám začnete dosazovat jména a jejich CV. Jejich podobou je ale rovněž plán řízené komercializace monopolizovaného virtuálního prostor, na níž mají profitovat opět stará známá jména. Na generálního doavatele neoficiálně "dozírá" celá suita osob, jejich minulost i souběžné aktivity jsou více než vypovídající. Připravují se další zmanimulovaná výběrová řízení.
Buďme naplněni mírným optimismem, že medializace tohoto tunelu neumožnila předsedovi Špidlovi navrhnout na ministra škoství opět Eduarda Zemana. Je však otázkou, jak si s tímto vřelým bramborem poradí jeho nástupkyně Petra Buzková a jak na to odpoví Šloufova severomoravská mafie. Bude z toho válka nebo se paní Buzková v rámci stranické loajality uvolí k pokračování? Dosáhnou prsty pohrobků tunelářských elit i na ní? Pomuže Petře Buzkové NKÚ? A kdy se o projekt začnout zajímat orgány činné v trestním řízení?
Omlouvám se, že se nepodepíšu. Mám ženu a děti a rád se přiznám k tomu, že nejsem falešný hrdina. V projektu jde o hodně a některá jména s projektem byť volně svázaná mě oprávněně vedou k obezřetnosti. 
0/0
11.7.2002 0:08

Viktor

Re: Oživme si vzpomínky
Nazdar Petře - Český falešný hrdino
Vůbec mi nevadí, že jsi se nepodepsal. Také tuším proč jsi to udělal. Bylo opravdu nečestné nepodělit se s tebou o to málo co nám dali. Sám uznáš, že dva miliony nejsou dělitelné třemi beze zbytku, ale dvěma je to ideální. Uznej sám, že to ale byla tvá vůle nepřijmout nabízenou funkci. Co by ti chybělo? Slušný plat, sekretářka, služební auto k soukromým účelům. Vzpomeň jak jsme ti říkali, že ta firma, které jsi tenkrát kopíroval zápisy z porad okolo SIPVZ a další materiály je neperspektivní. Pokud si pamatuji tak jsi říkal, že ti za to dají okolo 250.000,- a dali ?? Jak jsi dopadl. Všichni jsme za vodou, sedíme v pohodlných kancelářích za slušný plat, volná pracovní doba bez jakékoli zodpovědnosti. Jen ty se každé ráno ženeš na MŠMT, aby jsi tam byl včas. Neklimatizované místnosti, nepříjemný Franek, který chce vidět co děláme. Chápu, že nám závidíš a chceš na sebe upozornit. Málem jsme na tebe zapoměli, ale na kolegy se zapomínat nesmí. Byť to byli takové šedé kancelářské myšky. Sám jsi se přihlásil. Postav na kafe a ukliď v koupelně vanu. Beru kufřík a jedu za tebou.
Viktor Čistič vedoucí teamu NIKITA při ACOL a MŠMT ČR
0/0
12.7.2002 15:52

Melisanda

Přečetla jsem si všecky příspěvky
- vůbec mě nepřekvapují ty "hospodský kecy" co tu vedete (mimo pár lidí, kteří mluví opravdu zasvěceně). I ti co si tady tahají tričko jak by to zmákli všecko líp, rychleji a levněji vůbec neví o čem mluví. AutoCont je jediná firma v ČR která dokáže tak obrovský projekt logisticky perfektně zvládnout a kluci , kteří denně vyrážejí na školy a instalují v tomto letním pařáku počítače do učeben zaslouží jedině pochvalu za skvěle odvedenou práci. Malý český člověk, jak je vidno, ještě užasle zírá na to, že je možné dělat práci precizně a v termínu, tak jak nám předvádí AutoCont. Za to je snad samozřejmá odměna - čili když odvedu práci, očekávám, že za ni dostanu zaplaceno - a to je ovšem pro spoustu "pisálků" taky nestravitelné! Taže "Čest práci! Soudruzi"
0/0
10.7.2002 15:15

dan

Hlavni vtip je v tom
... ze kdyz se nakonec ukaze, ze to je drahy nebo to nebude fungovat, tak se nic nedeje. Panove zadavatele nereknou ani sorry, a nanejvys odejdou do CT nebo AC...
0/0
10.7.2002 10:52

commander

zlodejina, obrovska zlodejina
Proc mi sakra vyxslo, ze kdybych to mel splachnout sakumprask se vsema instalacema, tak bych dokazal do akzde skoly dodat sestvu PC s 17" monitorem  vcetne dvou laserovych a jedne barevne tiskarny do kazde skoly + externi modemy a servery) a instalace s 3letym on site servisem na necele 2,5 miliardy? Dohajeborovyho, to je fakt zlodejina jako Brno.... (sorac Brnaci).
0/0
9.7.2002 15:06

Sosal

Re: zlodejina, obrovska zlodejina
Tak nam tu kalkulaci zveřejni ať se divime . Vykřiků, že to uděláme levněji a lépe jsem slyšel hodně. Problémem bylo vždy, že zůstalo pouze u výkřiku.
0/0
10.7.2002 16:11

Jiří Chvojka - tiskový mluvčí projektu (jiri.chvojka@acol.cz)

Všem kritikům
Vážené dámy, vážení pánové!
Vzhledem k tomu, že paní redaktorka Čápová asi není a nebude schopna pochopit základní záměry projektu a způsob realizace, zkusím je prostě zopakovat. Třeba alespoň pětina z Vás uvidí, že nikdo nehodlá špehovat děti, že nikdo nehodlá krást, podvádět apod.
Vládní usnesení z roku 2000, proti němuž se nikdo veřejně neohrazoval, v podstatě schválilo v rámci Státní informační politiky ve vzdělávání zavedení 1 počítače a 1 modemu do každé školy, tedy celkem 6000 počítačů za 4,4 miliardy korun. V této částce totiž stát počítal s provozem až do roku 2005 (tedy včetně poplatků za připojení apod.).
V roce 2000 se ale podařilo změnit systém realizace, takže se za stejné peníze do škol dodávají počítače ve 4násobném množství než původně, servery, laserové tiskárny, kabeláž a pevná linka na Internet. Celý systém je ve více než 3620 školách vybudován během pouhých 8 měsíců! Všechny části sítě se na škole po dobu tří let plně spravují (tedy kompletní provoz, servis s odezvou maximálně do druhého dne, náklady na připojení, licence na software, antivirová ochrana, přidělení domény každé škole...). To je to, co je na celém projektu nejdražší. Vše se však dodává za stále původní cenu 4,43 miliardy korun!
Stát jistě mohl rozdělit peníze zřizovatelům. Jenže v roce 2000 například kraje jako majoritní zřizovatelé ještě reálně neexistovaly, dodnes nemají zdaleka všechny nějakou ucelenou schválenou koncepci rozvoje školství. navíc peníze bylo možné čerpat postupně, takže by se musel udělat pořadník škol pro čerpání prostředků a zcela jistě by se tak otevřel prostor pro korupci. Shrnu důvody pro výběr Generálního dodavatele:
 • Smlouva mezi GD a MŠMT garantuje každé škole poskytování služeb systému po dobu 3 let. V případě postupného rozdělování dotací školám by školy tuto jistotu nikdy neměly. Existence rozpočtových prostředků ve státní pokladně je totiž závislá na vůli poslanců a aktuálních prioritách.
   • Č ESKÝ TELECOM za 7 měsíců připojí k Internetu kapacitní linkou 3620 budov. V případě rozdělení peněz na kraje nebo na školy by nikdy u žádného operátora k takovému rozhodnutí tak rychle nedošlo a školy by byly stále nepřipojené.
     • GD je profesionálním partnerem v šem dodavatelům. Mnohé firmy by v případě individuálních nákupů obchodně využily zejména malé , neznalé školy a dodaly by takovou technik u, která by si vynutila velmi vysoké náklady v průběhu dalších let.
     • GD garantuje dodávku funkčních služeb systému. V případě lokálních dodávek by se peníze uvolnily již při nákupu techniky a poté by byly školy vystaveny úkolu provozovat takto nakoupené počítače. Vznikaly by tak nahodile fungující ostrůvky počítačů a internetu.
     • Generální dodavatel je investorem celé akce, protože ze svého letos investuje přes 3 miliardy korun do implementace projektu a MŠMT mu je bude splácet, ovšem pouze v případě, že Generální auditor prohlásí, že je služba plně funkční.

Bubák1

Re: Všem kritikům
Děkuji za vyzsvětlení. Mě to postačuje, obávám se však že ostatní tak snadno přesvědčit nelze.
0/0
9.7.2002 15:20

Re: Všem kritikům
Takže ubohý GD na tom vlastně tratí a v podstatě dotuje naše ratolesti. To jste právě chtěl oznámit veřejnosti? Nebo na tom rejžuje jak divá svině (pročpak nezveřejníte kolik na tom GD vydělá?) a tohle je jen snůška mlžících blábolů? A ještě jeden dotaz. Cituji "Všechny části sítě se na škole po dobu tří let plně spravují (tedy kompletní provoz, servis s odezvou maximálně do druhého dne, náklady na připojení, licence na software, antivirová ochrana, přidělení domény každé škole...). " Znamená to, že tři roky GD poskytuje plný servis, včetně ND a software zdarma, nebo je to jen další zajištění dobrých kšeftů na tři roky?
0/0
9.7.2002 16:55

Jiří Chvojka - tiskový mluvčí projektu (jiri.chvojka@acol.cz)

Re: Re: Všem kritikům
GD na tom určitě netratí, ale jeho provize je ve srovnání s jakýmkoliv jiným modelem výrazně nižší. Opravdu opravuje plný servis včetně náhradních dílů, SW a správy serverů a LAN na škole zdarma. Přečtěte si katalog služeb na www.acol.cz a možná změníte trochu názor.
0/0
9.7.2002 18:32

Gimli

Re: Re: Re: Všem kritikům
Trocha humoru na úvod, že? Co je to ta "výrazně nižší provize"? 2 mld. nebo 3 mld.? Katalog služeb jsem si samozřejmě přečetl, ale nějak mi tam chybí jednotkové ceny. Ale on by byl asi problém je zveřejnit.
0/0
9.7.2002 19:04

Jiří Chvojka - tiskový mluvčí projektu (jiri.chvojka@acol.cz)

Re: Re: Re: Re: Všem kritikům
Běžná marže výrobců se pohybuje okolo 1 procenta, ceny najdete například na webu www.obchodproskoly.cz, zjistíte, že školy mají i více než 40procentní slevy. Ceny za službu určitě nejsou tajemstvím, stáhněte si třeba smlouvy. Chápu, že je složité pochopit, že někdo dodává službu jako normální seriozní firma. Za zmínku stojí asi to, že žádný z dalších uchazečů (firmy jako IBM nebo Dell, Contactel nebo KPNQWest) nikde neřekl, že by dodal počítačů víc, nebo levnější připojení. Ono totiž o moc levněji se garantovaná služba dělat nedá. Ale to jen tak na okraj. Možná taky na okraj, že uskupení AutoCont On Line-ČESKÝ TELECOM vyhrálo výběrové řízení a postupuje podle své nabídky. Můj osobní názor je, že nabídka je velmi solidní a že podobné útoky jsou dost bezpředmětné.
Jiří Chvojka
0/0
9.7.2002 21:43

Pongo

Re: Všem kritikům
Čtyřnásobné množství počítačů, takže 24000 ks. Za cenu 4,4 mld. Provoz na necelé tři roky a ejhle cena za jeden počítač se vyšplhá na téměř 185000 Kč. Přitom se dá výborný počítač s příslušenstvím sehnat za 40000. SKVĚLE!!!
0/0
9.7.2002 20:40

Jiří Chvojka - tiskový mluvčí projektu (jiri.chvojka@acol.cz)

Re: Re: Všem kritikům
I s pevnou linkou, serverem, laserovou tiskárnou a LAN, pane Pongo? I se servisem do 4, resp. 24 hodin? Tak to mi toho prodejce ukažte, protože do toho jdu
0/0
9.7.2002 21:44

gufy

Re: Re: Re: Všem kritikům
A to bude ke kazdemu compu laserovka? To snad ne. A jeste jeden dotaz: Proc je cely system postaven na proprietalnim SW? Kdyz jsem se dnes dival na Indose, tak me uvitala hlaska ze je optimalizovano pro IE 4 a vyssi. Kde ho sehnat pro moji Unix?Proc alespon pri tvorbe webu nedodrzujete standardy? O chybovych hlaskach pri pokusu o zobrazeni diskusi k clankum ani nemluvim. Diky za odpoved, bude-li jaka.
0/0
10.7.2002 1:03

Jiri Chvojka, tiskovy mluvci projektu (jiri.chvojka@acol.cz)

Re: Re: Re: Re: Všem kritikům
Publikační systém na webu Indos.cz je jedna věc, ani já netvrdím, že je v této verzi dokonalý a doufám, že do konce prázdnin se objeví nějaká novější a lépe připravená verze, jenže to se netýká přímo projektu. Stránky www.indos.cz si staví spoelčnosti AutoCont On Line a ČESKÝ TELECOM nezávisle na projektu. Další věcí je samozřejmě použití operačního systému Windows a některých dalších programů v rámci budované infrastruktury. Odpověď je taková, že uskupení AutoCont On Line-ČESKÝ TELECOM (Hewlett-Packard, Compaq, Cisco, AT Computers, Kerio, Apple, GiTy...) si jako partnera pro oblast SW vybrala Microsoft. Je možné, že jiná uskupení v soutěži počítala s jiným SW partnerem, ale zvítězilo celkové řešení. Společnost Microsoft v rámci snahy o největší zlevnění dokonce darovala OS pro žákovské a učitelské stanice zdarma.
Je to jako, kdybyste se AutoContu ptal, proč jsou tiskárny HP a ne třeba Minolta. Prostě HP a  Microsoft šli s ACOL-ČTc do výběrového řízení. 
0/0
15.7.2002 15:31

dan

Re: Všem kritikům
Pohled prosteho domaciho uzivatele, ktery tuhle srandu plati ze svych dani:
At pocitam, jak pocitam, vychazi mi 4,4 mld. Kč děleno 24000 pocitacu 183 333 Kč za jeden počítač. Kolik muze byt cena pocitace pri takovymhle mnotstvi - 15, 20 tis? At nezeru... Domena na tri roky, to je minimum (otazka je, ktere urovne domena, navic si ji kazda skola potom radsi koupi, kdyz uz bude zavedena). Nevim, co znamena "naklady na pripojeni" - to je prece zadara bezne - nepredpokladam, ze to zahrnuje telekomunikacni pripojeni za ten dial up. A 3 roky zaruka? Tu mam prece treba na hard disky automaticky i kdyz si koupim 1. Monitor uz jsem taky menil, asi po 2 letech bez problemu.
Porad je to hodne drahy a porad mi tam SAKRA chybi ta verejna soutez!!!
0/0
10.7.2002 10:45

Sosal

Re: Re: Všem kritikům
Dane, pokud jsi opravdu tak zběhlí, jak se zde prezentuješ, tak si projdi obchodní věstník za předchozí dva roky. Kupodivu tam je vyhlášena veřejná obchodní soutěž na "INDOŠ" (pouze je to jinak pojmenované). A pokud mne paměť neklame, tak někteří účastníci výběrového řízení se odvolali a navíc o celé věci rozhodoval soud na základě podmětu jednoho uchazečů.
Navíc soutěž byla veřejná, takže ses jí mohl zůčastnit také a určitě by jsi vyhrál .
0/0
10.7.2002 16:24

xx

To cumite co frajirci ....
... takhle se legalne krade .... zadny tunely ...
0/0
9.7.2002 13:54

Sarula

Kritikum
No nejlepsi je podelit cenu projektu cenou prumerneho pc. To mate hned pocet pc kterej by se mohl dodat.
Kdo to doveze do tech skol, kdo to tam zasituje, kdo to pripoji k internetu? Bude to nekdo spravovat nebo ty pc nechate prirozenemu vyvoji? Neminim ztracet cas studiem smlouvy a uz vubec ne kritikou cen jednotlivych polozek, vzdy se najde nekdo kdo to doda levneji. Za jakou cenu? Vzdy plati zname nechci slevu zadarmo.
Jedina otazka kterou mam je: Proc se vybiralo z jedne nabidky? Byly formalni nedostatky ostatnich nabidek natolik zavazne aby je bylo treba vyradit? To jedine se mi nelibi.
At to dopadne jakkoliv, doufam ze nase deti dostanou rozumny pristup k internetu. 
0/0
9.7.2002 12:33

Sosal

Re: Kritikum
Z jedne nabídky se vybíralo asi proto, že ostatní uchazeči něco opoměli, nebo nesplnily. Jestli záměrně, nebo z vlastní blbosti musejí napsat sami vyloučení uchazeči a ti mlčí. Někteří sice nemlčely a odvolali se až k soudu, no a ten dal za pravdu komisy na MŠMT.
Přístup k internetu děti mají. Otázkou je jestli jim bude umožněno s ním pracovat. Můj 8 letý syn učí ve škole paní učitelku co se dá na počítači vše dělat , nemělo by to být náhodou naopak? Na www.ceskaskola.cz je otevřený dopis pana Horáka z AutoContu On Line - stojí za to si jej přečíst. 
0/0
10.7.2002 16:40

Tráva

150 000 Kč za jeden počítač?
Co to bude- dodávka pro Pentagon. Hlavně že jste si ty poctivé,netunelářské sociálisty zvolili,bulíci.
0/0
9.7.2002 10:19

Jarda Kopeček

Výhodné správcovství
Čert vem peníze. Ty z ekonomiky nezmizí. Co AutoCont vydělá, to taky pekelně zdaní. Spíše by mě zajímalo, jak hluboká je pravda, že jako správce sítě bude mít plný přístup i k mailovým schránkám, bude slídit co je na webu nejvíc sledované a pak informace prodávat "zájmovým firmám". Nikdo z nás by nechtěl, aby mu každý den chodilo mailem" Kupte si Pribináčka-pramen zdraví z Posázaví. Znám to z vlastní zkušenosti. U nás ve firmě taky někdo"žvanil" a já mám plný mail nabídek k "100% výhodné koupi". A to se jedná o můj soukromý mail, nikoliv služební.
0/0
9.7.2002 10:04

Pavelpu

Re: Výhodné správcovství
 Zdani? To uz jsem se dlouho tak nenasmal. Dovedes si predstavit ty vykazane naklady? Vsadim se, ze cisty zisk bude v radu nekolika malo milionu, jestli vubec.
0/0
9.7.2002 10:31

kfe

zlodějna
Pokud se má za 7,5 mld koupit 75 000 počítačů, znamená to, že jeden má přijít na 150 tisíc. Když se podíváte na web firmy Autocont, což je překupník s počítači, zjistíte, že pro normální zákazníky nabízený nejdražší počítač (HPP Vectra) je za 42 tisíc, vč. DPH. Pro školy tedy bude vyvinuto něco dražšího... ikdyž byc ale předpokládal, že tam nacpou nějaké ležáky :-). A co monitor? Bude to LCD 17" panel? Peníze by na to jistě byly...
0/0
9.7.2002 9:54

Šuba

Re: zlodějna
To ti povím, taková konstrukce "stojí skutečně na logických základech". :))))
Radši si to nejdřív v duchu zopakuj, abys příště neplácnul takovou hovadinu!
0/0
9.7.2002 10:12

Honza

Re: zlodějna
Tak trošku vím o čem je řeč, a propočítávat celkovou částku předpokládaným počtem PC je naprostý a holý NESMYSL!!!! Nebo že by server byl za stejné peníze, SW a kabeláž zdarma, dálková správa za hubičku a lidi co celý projekt realizují a padají na hubu aby stíhali termíny a rodiny je už ani neznají, ty tak žádný plat nepotřebují,že! Než napíšete hovadiny, přemýšlejte. A samozřejmě přemýšlejte i nad tím co čtete. Jednostraně a tendenčně zaměřený článek z kterého čiší touha po senzaci taky asi o pravdě nevypovídá.
0/0
9.7.2002 12:03

Keramik

Pro všechny ty co psali ODS=tunelování
Myslím, že za ODS kradli soukromníci, jedinci. Za ČSSD krade sama vláda. A dalo by se přemejšlet i proč tak prosazují ty Grippeny. Ale myslím si, že to stejně nepochopíte.
0/0
9.7.2002 9:08

urednik

A co na to kompetentní orgány?
Z článku vyplývá, že někdo na MŠMT neoprávněně použil státní peníze. Na tyto věci ale máme zákony, které říkají, co se může se státními penězi dělat a co nemůže (pro zvědavé vyhl. 40/2001 Sb.). Doufám, že i kontrolní pracovníci na MF kromě své jistě důležité práce i občas v mimopracovní době nahlédnou do internetu a tento článek jim bude inspirací k zahájení hloubkové kontroly financování projektu. Někdo by za to měl nést odpovědnost. Za vyhozených 150 mil. Kč mohl někde stát nový pavilon nemocnice, nová čisticka,... apod.
0/0
9.7.2002 8:32

ks

Re: A co na to kompetentní orgány?
Kdepak, tunelari jsou jenom v ODS, staci precist zbytek clanku a reakci na IDNES
0/0
9.7.2002 8:52

Eelx

Re: Re: A co na to kompetentní orgány?
Milý Ks (at uz jste kdo jste),
pokud pisete ze jen v ODS jsou tunelari, doufam ze to bylo mysleno jako ironie, jinak musim upozornit vasi malickost, ze od zmeny stran ve vlade ubehlo jiz par let (ktere jste bud prospal a nebo chodil s klapkama na usich, ocich a kdovi kde jeste) a vladne tu cervenomodra CSSD, a kam jsme se s ni dostala - zpatky ke komunistum. Za komunistu se kradlo az to nebylo hezky ale jelikoz nefungovaly verejne zdroje a internet kde si to muze kazdy precist, tak o tom vedeli jen blizky sousedi a i ty jenom septali. Pak prisla ODS, privatizace a internet a o vsem se zacalo mluvit nahlas - takze tu mame tunelare, i kdyz individualy. Nyni je u moci CSSD - ty hrabou az se z toho jednomu dela spatne, musim priznat ze jsou chytry, jelikoz cim vic kradou tim vic lidi nadavaj na jiny a je opet voli. Kam jste dali oci a hlavne rozum. No ale uzijte si to, za ctyri roky totiz budeme mit vsichni uz jen holy zadky a v kramu se bude stat fronta na rohliky, jelikoz nebudeme mit na nic. A i ty rohliky budou stat trikrat tolik nez v parlamentu. Na zaver doporucuju at si pristi dva roky opravdu uzijete, protoze pak uz zbudou jen oci pro plac.
 
0/0
9.7.2002 9:43

Kaktus

Re: Re: Re: A co na to kompetentní orgány?
Hlouposti. Tunel je podvodnicky vynalez, vyuzivajici hloupeho zpusobu privatizace autora Vaclava Klause. Toto je jiny pripad, jde o predrazenou statni zakazku. Verim,ze se to prosetri a ze "padnou hlavy". Co se tyce kradeni CSSD - staci vzpomenout 1 vec: jak dopadl SOCDEMACKY MINISTR FINANCI! Dovedete si predstavit,ze by podobne dopadl ministr nektere z Klausovych vlad? Ja teda ne. A ze se jich nabizi! Dyba, I.Nemec, Cermak,.....
0/0
9.7.2002 10:38

jirka

Re: Re: Re: Re: A co na to kompetentní orgány?
Autorem kup privatizace je p.Ježek chytrolíne!
0/0
9.7.2002 12:38

Šuba

Re: Re: A co na to kompetentní orgány?
Pánové! Pánové, snad skutečně nevěříte tomu, že novinářům jde o realitu a né o senzaci!!!
0/0
9.7.2002 9:44

JVCBudejovice

závist :-)
No to máme dneska zase senzaci doufám paní redaktorko, že píšete na nějaké prehistorické vykopávce co jí možná říkají PC(no vy vlastně máte v MF Dnes i MACy) a tiše závidíte našim školákům, mají totiž prázdniny.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
0/0
9.7.2002 7:14

IT

Porad to same ...
Reportaz jasne vypovida o odborne nekompetentnosti redaktorky. Implementace projektu podobneho rozsahu je extremne narocna. Nejnarocnejsi je faze pripravy a projektovani. Kdyz se rekne 150mil za dotazniky, tak to je hodne. Ale takto OMEZENE to nelze chapat. A polozka  "principů řízení projektu" neni vubec prehnana. Dovedete si vubec predstavit koordinaci dodavky a instalaci na celem uzemi CR, vcetne zaskoleni spravcu ze skol. Nepatrim k AC, ale mam moznost sledovat jejich praci. A odvedena prace tomu odpovida. AC nikoho NETUNELUJE! Tento projekt si vymyslelo MSCR. Autorka je stale jednostrane zamerena a neustale se opakuje. Vubec se nezajima o praxi v oboru.
0/0
9.7.2002 7:01

alice

Re: Porad to same ...
vážený pane - bohužel (pro vás) již nežijeme ve středověku a informační propast způsobená bolševiky se pomalu (ale jistě) zaceluje  takže, ale nemůžete po mě chtít. abych si neutvořil vlastní názor, budu-li vycházet např. z cen AC na trhu atd.  ..... a ten se s vaším názorem diametrálně rozchází - AC tuneluje - a byl u toho přistižen (a proto mu bude ustřižen )
0/0
9.7.2002 7:19

séma

Re: Porad to same ...
pane IT tady přece vůbec nejde o praxi v jakémkoli oboru (když, tak v oboru vyhazování peněz) - na formulace nehleďte, ty jsou důležité tak možná pro daňaře - prostě ministerstvo mělo hafo peněz pro přátele, tak ve výběru zbyl jeden a dál jich větší část potřebuje utratit na konci roku, aby jim to nevzali příští rok, že - to co je na těch fakturách je úplně jedno a že ta firma tu práci nějak odvede no to je snad samozřejmé (i když u nás ani to ne) - tak nás laskavě neoblažujte detaily práce IT firmy - jinak s tím tunelováním máte pravdu, Autocont se chová úplně běžně, tj.proč nevydělat - šmejdi sedí na ministerstvu
0/0
9.7.2002 7:32

Belzebub

Re: Porad to same ...
Vazeny pane !!!!!!!!!!!
O rizeni a managementu bych tak mohl neco vedet- delam to spoustu let a ne jen v Ceske republice. bod-Princip rizeni projektu zmastim tak za dva dny a to se budu u toho valet. Faze pripravy a projektovani -pouzil bych sitovy graf a nektere z metod jeho reseni a kdyz dva chlapi na pocitaci proto maji 14 dni tak jeste stihnou u toho marias.Prestante pozivat cizi slova protoze takovy superanti kontramulti extra unikatni vyuctovani projektu se vsude jinde ve svete resi u soudu. Pokud ovsem nejsou obe strany dohodnuty predem. Holt nekdo potreboval penize a ten druhy zas je potreboval utratit. Vzdyt Ceska republika nevi kam s penezi. Hergot ja se hlasim taky .!!!!!!! Kluci ministersky zadny strach utratim pro vas tak 1-2 miliardy bez problemu, staci rict . A nebude to ani drahe udelam vam to za 10 % rezie a o zbytek se sabnem.
0/0
9.7.2002 7:51

Keramik

Re: Porad to same ...
Nikdo tady nekritizuje dodavatele. Ten proste vyuzil prilezitost. "Dovedete si predstavit koordinaci rizeni dodavky po celem uzemi CR ?"  To je prave to co vsichni a i p. redaktorka nejvice kritizuji. Proc tedy vlada nedala kompetence a penize jednotlivym skolskym uradum nebo primo skolam ? Cela tahle nesmyslna polozka by odpadla. Na druhou stranu by to mohlo prinest mnozstevni slevu. Kde teda potom je ? Jen to, ze zavrhli pripojeni Ceskym mobilem zdarma je vyhozena MILIARDA korun (pro ty co si neuvedomuji rozsah verejnych financi cca 67 000 prumernych platu !!!). To, ze si nekdo nauctuje premrstenou cenu, kdyz je mu ji nekdo ochoten zaplatit neni nemoralni. Ale to, ze vlada v situaci, kdy stav statnich financi je katastrofalni vyhazuje penize z okna je na defenestraci.
0/0
9.7.2002 9:20

Bubák1

Re: Re: Porad to same ...
Podle mně je to boj různých lobbystických skupin. Proč by mělo být výhodnější předat pravomoce jednotlivým školským úřadům ? Protože když někdo nezíská zakázku jako celek, může získat alespoň část. Celá akce bude o hodně hůře kontrolovatelná. Jak chcete prověřovat u 5000 škol jestli využily peníze na to co měly a jestli náhodou někde nedošlo ke korupci. Vždu je to horší než pověřit jednu firmu, korupce kvete na nižších úrovních úplně stejně ne-li více než ve vládě, navíce je míň pod kontrolou. Dalším argumentem je množstevní sleva. K telekomunikacím: pokud vím není rozhodující jednorázová částka za připojení, ta je oproti následujícím poplatkům směšná. Srovnání Českého mobilu s Telecomem je proto značně zavádějící.
0/0
9.7.2002 9:34

Mirek

Re: Re: Porad to same ...
Těžko lze předat kompetence školským úřadům, když už neexistují... A to, co z nich zbylo ve formě referátů okresních úřadů zmizí s koncem letošního roku.
0/0
10.7.2002 8:08

Fylištín

zase objevili Ameriku!
rozkrádá se a podplácí zřejmě ve vetšině výběrových řízení  je to asi takové tajemství - jako aférka modré knížky  kdyby měli fízlové a posranci zájem, neni problém pachatele dopadnout  stačí se zaměřit na výběrové akce řízené státem nebo rozpočtovky sající love ze státu  stejně, jako když na Veveří v Brně stojí cikáni před Safinou a nakupují na černo zlato - to se to podniká  a potom honem pro podporu  ale - to ne - ať žije klaus - autor největší tunelové privatizace
0/0
9.7.2002 6:26

Egon

15000 za PC
No nevím ale to ty školáci dostanou notebooky asi nějaký manažer typ Armada N800 budou si je asi moci nosit ze skol domu to budou mít radost jenom ta cena na to nestačí pres 110 000 se nedá dostat ani v nejlepší konfiguraci. Dejte tu zakázku naší firmě jsme schopny postavit PC pod 45000 a to v každém bude Athlon1900+ DDR333 256Mb Sony Trinitron 19" "aby děcka hned zkraje nepřišly o oči" zvukovka Audigi24bit a vypalovačka Teac HDD80Gb vše zasíťovaný nainstalované XP. To je stejné okrádání dětí jako ve školních jídelnách nad takovým meny se zvedne kufr i slušnému bezdomovci.
0/0
9.7.2002 2:48

Egon

Re: 15000 za PC
Safryš v tématu utekla jedna nula.
150 000 za PC
0/0
9.7.2002 2:50

JVCBudejovice

Re: 15000 za PC
Nu zajisté víš kolik těch PC je a jaká je jejich konfigurace určitě z nějakého důvěrného blíže nejmenovaného zdroje. Spi dál a sladce.
0/0
9.7.2002 7:07

pankreas

Re: Re: 15000 za PC
konfgurace a pocet stroju v jednotlivych kategoriich byl uz davno zverejnen. je verejny zdroj dodavatelu "duverny"? Rekl bych, ze nikoliv. Duverychodny snad urcite.
0/0
9.7.2002 8:58

Najdete na iDNES.cz