Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Klause čeká po letech velká změna

Je to pro Václava Klause neobvyklá situace: poprvé od listopadu 1989 nebude mít vliv na klíčová rozhodnutí země. Dnes ve dvě hodiny odpoledne se ještě v Poslanecké sněmovně posadí na vyvýšené předsednické místo přezdívané "empajr" a zahájí schůzi poslanců. Tak jako pokaždé v uplynulých čtyřech letech. Tentokrát to bude jiné. Bude to naposledy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Gaysucker

Co čeká Klause???
Co čeká pana Klause?
Obávám se že je zde na místě citovat pana Pratchetta.
"Pokud přežil to, co říkáte že přežil, pak přežije i to, co říkáte, že nepřežije.
 
0/0
11.7.2002 17:05

Mgr Větrný Josef

Někdo se za mě vydává...
Prohlašuji, že jsem nikdy neCHAToval na serveru ODS, pokud tak někdo činí, vydává se za mě, nebo se stejně jmenujeme, nevím. Neberu mu jeho názory, ale možná bude třeba se navzájem odlišit.
0/0
9.7.2002 17:03

Toník

Re: Někdo se za mě vydává...
To je ale milouckej lhar. Maminka by mu mela vyciniti ...
0/0
10.7.2002 8:53

Posleda

Pátá výzva (po)Větrnému Josefovi
Nevím, kdo je MGR (dekóduj  jak libo) Větrný Josef.
Rozhodně je to ale fanatický militantní Klausomil. A jako každý fanatik má více či méně (v jeho případě rozhodně více) omezený duševní obzor.
V této (ale ostatně ve většině diskusí k myšlénkám a postojům "velikého" V.K.) je M.V. Josef velmi řečný, odpovídá na kdejaký názor. Proto jej vyzývám, aby odpověděl i na zde položenou otázku
Větrný "mgr" totiž mně a několika dalším zájemcům dluží již cca měsíc odpověď na otázku, kde načerpal své hluboké mo(u)dro, že se ješitnost a arogance vylučují.
Tak v  které mo(d)ré knihy jste to vyčetl, Josífku? Rádi bychom si trošku zúžili obzory!
Nebo vám to snad vnukl váš jediný a neomylný "pamprésor"
0/0
9.7.2002 17:00

Mgr Větrný Josef

Re: Pátá výzva (po)Větrnému Josefovi
Tak Arogance = přezíravost názorů jiných Ješitnost = vyžadování pozitivního názoru na svou osobnost(ta se tvoří) Tedy: Pokud vyžaduji od jiných pozitivní názor na sebe, nemohu je přehlížet. To se vylučuje. Najdete vše v některém významovém slovníku českého jazyka. Pouze Vy a někteří nedovzdělaní novináři připouští slučitelnost těchto vlastností. Vraťte se do lavic!!!
0/0
9.7.2002 17:10

Posleda

Re: Re: Pátá výzva (po)Větrnému Josefovi
Děkuji za odpověď (i když - to to trvalo!)
Nicméně musím konstatovat ve Vašem vyjádření minimálně 2 zásadní chyby:
1. logickou:
Pokud vyžaduji od jiných pozitivní názor na sebe, nijak mi to nebrání přehlížet názory jakékoliv jiné, než pozitivní (resp. než ty, které za pozitivní považuji - a kterých tedy může být prostá až naprostá většina).
2. gramatickou ( doplněnou navíc stylistickou neobratností) :
Plurál od "připouštět" je pouze "připouštějí" Rovněž "typycký" lze těžko označit za překlep - leda byste měl nastavenu QWERTY klávesnici a současně tlapy jako medvěd. Navíc pokud píšete: "pouze vy a ...novináři...", měl by následovat tvar slovesa "připouštíte".
Suma sumárum.  
I vás Josefe mohu bez uzardění označit za nedovzdělaného a doporučit vám (jako přítel študáků) návrat "do škamen".
Jediné, v čem se s vámi shodnu (slyšte, slyšte) je, že značné procento novinářů je skutečně nedovzdělaných.
0/0
9.7.2002 18:02

Mgr Větrný Josef

Re: Re: Re: Pátá výzva (po)Větrnému Josefovi
Tedy Vy jste mozek!!! Neznáte základy logiky. Pokud někoho přehlížím, už mi nemůže na jeho názoru záležet. Nevím jak jste přišel na to, že přehlížením(bez dodatku) myslím jen určitou podmnožinu názorů. PS: Přečtěte si laskavě pravidla českého pravopisu, oba tvary jsou možné.
0/0
10.7.2002 9:38

joryk

Re: Re: Pátá výzva (po)Větrnému Josefovi
Myslíte nebo máte v lebce příliš větrno? Nic se nevylučuje. Arogantní ješita právě přehlíží všechny názory jiných, které nejsou k mé osobnosti pozitivní.
0/0
10.7.2002 0:29

Mirek

Re: Pátá výzva (po)Větrnému Josefovi
Tvoje starost a Roschildovy peníze. Jestli nemáš nic lepšího, tak tu neopruzuj. Máš asi moc času a nudíš se.
0/0
9.7.2002 17:58

Posleda

Re: Re: Roschild?
Co se roschil(d)uješ, Mirečku?
Jednak šlo o princip, zda vydobudu z adresáta kromě obvyklých filipik i nějaké kloudné slovo, jednak mne tskutečně zajímalo, jak na to přišel!
P.S.: Jinak bys měl chtít hlavně Rotchildovy peníze!
S tím cos napsal,  bys nedojel ani z prahy do Měchenic!
0/0
9.7.2002 18:09

Mirek

Re: Re: Re: Roschild?
Omlouvám se za špatně napsané jméno, ale ani ty nemáš pravdu. Správně je Amschel Rothschild (1743-1812)(ale to jsem opsal). Jinak jsem dalek toho abych se rozčiloval. Myslím, že jsi pochopil, že za tento nick se schovává možná i více provokatérů, z kterých nich nedostaneš. Omlouvám se za slovo neopruzuj a beru ho zpět. Jinak s tebou souhlasím.Jestli chceš zajimavější debatu, tak jdi na .... http://www.klaus.cz/klaus2/asp/diskuse.asp
0/0
9.7.2002 18:29

Posleda

Re: Re: Re: Re: Roschild?
Dík za info. Já to psal taky jen po paměti. Ale zase mi to posloužilo ke slovní hříčce, že...
Jinak Rothschildovic rodina je -pokud vím - zazobaná slušně dodnes.
0/0
9.7.2002 19:58

Mirek

Re: Re: Re: Re: Re: Roschild?
To určitě. Vidím, že jsi vůbec Hračička. Ahoj!
0/0
9.7.2002 23:44

Mirek

Re: Re: Re: Roschild?
0/0
9.7.2002 23:31

Věra

Re: Pátá výzva (po)Větrnému Josefovi
JEŠITNOST A AROGANCE JDOU SPOLU RUKU V RUCE...PŘÍČINOU JE VYSOKÉ EGO DOTYČNÉHO...
0/0
10.7.2002 8:30

Uni2

Proboha, kdo je to Mgr. Větrný?
Je sice s podivem, kdo dovolil tomu muži, této karikatuře muže, jež by nepřelstila ani čajový pytlík, aby získala přístup na internet, na němž by mohla škodit ODS. Kdo? Jedině tak jogurt. Tento muž není vinen úkladným zesměšňováním ODS. Je vinen jedině tím, že je Mgr. Větrný. To je jeho zločin a zároveň i jeho trest. Je sice pravda, že na tomto fóru vzbuzuje tolik úcty, jako papoušek Dlouhého Johna Silvera... Ale přesto je přínosem pro tuto plodnou diskusi.
0/0
9.7.2002 16:25

gigi

Blahobyt
Přiznám se, že se bavím pouze příspěvky pana Mgr.Větrného. Škoda, že všichni nejsme tak dobří jako on, že nejsme tak pracovití a že jsme líní. A já určitě také nejsem tak hezký. Holt nejsem chytrý učitel. Já si to snad mrsknu.
0/0
9.7.2002 16:01

Mgr Větrný Josef

Re: Blahobyt
Bravo, pochopil jste. Tak už si znovu otřete montérky, přidržte bandasku a spěchejte do hospody. Ať můžete propíjet své dávky vydělané vykořisťovateli. A u piva si pěkně postěžujte na mgr. Větrného.
0/0
9.7.2002 16:34

Jenda

Éra levice
Když vyhráli socialisti v roce 1998 volby, měl jsem větší obavy. Hodně věcí, které svým voličům slibovali, naštěstí (z mého pohledu) nesplnili, naopak některé věci v privatizaci dotáhli. Takže pokud takhle budou pokračovat, nějaká tragédie nám snad nehrozí a slibovaný deficit není ve srovnání se situací v Belgii, Itálií, Řecku a Portugalsku, co se týče státních deficitů před 10 lety, nebude tak hrozná. Výrazně vyšší deficit jim EU stejně nedovolí - teda pokud nebudou chtít odložit připojení k EURU. Ale zrovna nám tak za vlády socialistů  nehrozí případ Irska, tj. vysoké růsty HDP, výrazné snížení nezaměstnanosti a neskutečný nárust platů kvalifikovaných lidí s chutí pracovat a touhou prosadit se.
0/0
9.7.2002 15:45

Mgr Větrný Josef

Naši milí socialisté...
Naši milí socialisté, řekněte rovnou o co vám jde. Rovnou přiznejte, že se vám do práce dvakrát nechce a budete radši žít z peněz těch schopnějších než jste vy. A ještě na ně budete dosmrti nadávat. Rovnou řekněte, že vám bylo za socialismu lépe, svoboda slova i volně šířitelných myšlenek vám nescházela(ve vašem případě nebylo co šířit) a na dovolenou jste rádi jeli v létě do NDR. Chcete krást, blbě žvanit, urážet schopné a pro jistotu ukazovat veřejně své holé zadky. Zvolili jste si svého Špidlu, ten se o vás(darmožrouty) jistě postará. A že jste hloupí? To neva, kupíte si globus(v tuzexu) a budete ho porovnávat s obsahem své hlavy. Tipuji remízu.
0/0
9.7.2002 15:36

Pepa z Honkongu

Re: Naši milí socialisté...
Ale, pane učiteli. Vždyť Vy sám jste státní zaměstnanec a tak musíte být placen z daní těch, kteří jsou úspěšnější než Vy sám. A jak se tak dívám na Vaše příspěvky tady, taky se s tou prací nepřetrhnete, abyste byl úspěšný. Nebo práci třídního užitele na základní škole považujete za svůj úspěch? Kolik asi máte hrubého - 8 nebo celých 9,000 Kč?
0/0
9.7.2002 15:50

Mgr Větrný Josef

Re: Re: Naši milí socialisté...
Tak to jste vedle jak ta jedle!!! Učitel tedy nejsem a kromě praxe na škole jsem nikdy neučil. Nesmíte věřit všem šířitelům bludů v tomto CHATu. Nebo to byla Vaše "kachna"?
0/0
9.7.2002 15:54

Pepa z Honkongu

Re: Re: Re: Naši milí socialisté...
Pane Větrný, nechtějte mně rozesmát ještě více, než jste to dělal doteď. Snad byste nepsal na stránkách www.klaus.cz nějaké smyšlené věci. Podívejte se do obecní diskuse, kde najdete několik Vašich skutečných výplodů, které jsou přesně takové, jaké nám tady předvádíte. Rukopis, slovník a styl psaní je ten samý, takže nesnažte se nám tady něco namluvit. Tak co, ještě budete zapírat?
0/0
9.7.2002 16:17

Mgr Větrný Josef

Re: Re: Re: Re: Naši milí socialisté...
Milý pane, kecáte a kecáte!!! Napište laskavě celou adresu, na které jsem dle Vás CHAToval. Prohlašuji, že na serveru KLAUS.CZ jsem nikdy nediskutoval.
0/0
9.7.2002 16:37

Pepa z Honkongu

Re: Re: Re: Re: Re: Naši milí socialisté...
Pane Větrný, doufám, že číst umíte a kliknout jednoduše na www.klaus.cz umíte taky. Tak se tam podívejte do Obecní diskuse, stránka kolem 100, kde najdete spoustu svých "duchaplných" příspěvků. Hezké čtení!
0/0
9.7.2002 16:42

Mgr Větrný Josef

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Naši milí socialisté...
Žádnou "obecní diskusi" jsem nenašel, děláte si legraci?
0/0
9.7.2002 16:49

Mgr Větrný Josef

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Naši milí socialisté...
Máte pravdu!!!! Ale prohlašuji, že jsem toto opravdu NEPSAL! Někdo se zřejmě za mě vydává, nebo jsme dva(kupodivu s celkem podobnými názory). Celé jsem to nečetl, tak nevím.
0/0
9.7.2002 16:57

Jenda

Re: Re: Naši milí socialisté...
Nevím kolik berete v Honkongu, ale práci učitele považuji za prestižnější a pro společnost užitečnější, než třeba prodavače buřtů ve stánku pobírajícího sociálku přestože jeho příjem několikráte převyššuje plat učitelský. Tím prodavačem buřtů nemyslím Vás, ale mého spolužáka ze ZŠ. Ale Špidlovy registrační pokladny to mu zatrhnou !
0/0
9.7.2002 16:05

Uni

Re: Naši milí socialisté...
vtipu s globusem se asi smějí tvý žáci ne, že ho tu předkládáš už podruhé.Ten tip taky.Co se týče tvého porovnání, tipla bych si 1:0 pro globus.
0/0
9.7.2002 16:17

Mgr Větrný Josef

Re: Re: Naši milí socialisté...
Milá Uni, opět jste rozšířila řadu troubů věřících tomu, že dělám učitele. Nechám Vás při tom. I kdybych totiž byl, není se za co stydět. To jenom vy zde všichni urážíte kromě mě ještě navíc celkem hodnotné a pro společnost platné povolání. Copak asi děláte Vy? Nechci používat hrubých výrazů, ale asi to běžné povolání není, že?
0/0
9.7.2002 16:43

Kal

Re: Naši milí socialisté...
Před léty přišel jeden novinář s pojmem TRŽNÍ KOMSOMOLEC. Soudě podle tvých příspěvků jsi ty Pepo Větrný dokonalým prototypem tržního (pravicového) komsomolce.
 
0/0
9.7.2002 18:58

GB

Uboha skodolibost novinaru a levicaku !
V. Klaus bude prevazne ve sve kancelari v sidle ODS a ne ve snemovne. Tech 49 metru bude stacit jeho sekretarce dostatecne. Ted bude V. klaus mit cas vydelat jeste vice penez nez v inulosti tak ze mate ubohou a zbytecnou radost vsichni levicaci 
0/0
9.7.2002 15:26

to su já

to je teda síla
Ja neviem, prečo sa vzrušujete, nezamestnanosť nám krásne stúpa, inflácia jak by dal, v EU na nás čakajú s otvorenou náručou, poslanci prijímajú jeden nepodarený zákon za druhým a vy sa tu trápite a hladáte vinníka. A pokiaľ sa nepozriete do zrkadla ani ho nenájdete. Ahoj
0/0
9.7.2002 15:19

Bubák1

MfD si neodpustí malé kopnutí do Klause.
Redaktoři MfD se asi panu Klausovi přejí jeho pád a tímto článkem se nad ním těší. Asi tím chtějí vykompenzovat období kdy mu lezli do prdele.
0/0
9.7.2002 15:18

limbor

Blázni
Blazni jsou sice ve stavajicim vedeni ODS vsichni, ale L. Jakl je primo ukazkovy extrakt jejich zpusobu mysleni, naprosto odtrzeneho od reality. Ti lide by potrebovali aspon dva roky chodit do normalniho zamestnani a do normalnich hospod, aby si sedli na zem a aby se jim snad vratil zdravy rozum. Jestli uz neni fakt pozde.
0/0
9.7.2002 14:48

Mr.

To Koulička
Blaničtí rytíři...Jen nevím jestli by právě naši občané skousli jejich program. To by se to tady muselo jinak makat. Dokud tady je ještě nějaká pravice, tak volím ji. Pokud tady bude nějaká lepší tak samozřejmě dám přednost jí. Je to ale pořád o tom, zda chci pravici či socanskou-komoušskou levici.
0/0
9.7.2002 14:29

koulička

Re: To Koulička
Vy absolutně nechápe co myslím. Jste absolutně negativní. Jsem přesvědčená, že se něco vyklube, třeba ne za 4 roky, ale určitě. Už jsem někde zmínila, že je to otázka nejméně jedné generace. A snad si vy bláhový nemyslíte, že je to návrat komoušů. Ha, ha. kdeže, ti všichni mají neskutečné majetky, které jim vládnoucí strana umožnila hned po 1989. Vidím to kolem. Nejdříve restituovali bývalí komouši a pak ostatní.Někteří  "obyčejní"se dodneška soudí. Takže proč by se o majetek měli připravit ? Svět je prostě jiný, jde kupředu. Nevím zda k lepšímu nebo horšímu, ale doba je už dávno jiná než za vás/ pardon/ 50,60 atd. Mysíme počkat co Špidla dokáže.
0/0
9.7.2002 14:35

Radim

Re: Re: To Koulička
Co si sakra myslíte, že Vladimír Ilič Špidla dokáže? Utratit na dluh 600miliard korun dokážu i já a Vy. Ale zapomeňtě na to, že za 4 roky bude tady hej. Máte pravdu v tom, že přijde nějaká pravice, která zase bude 4 roky utahovat opasky, aby potom lidi jako jste Vy zvolili znovu socialisty. A tak to půjde dokola. A víte co to znamená 600miliard dluhů. To je 40.000Kč na osobu v této zemi včetně nemluvňat. A pak by mě zajímalo, jak budete vysvětlovat dětem, že jste je zadlužila, ještě dříve než se postavili na vlastní nohy.
0/0
9.7.2002 14:51

xxl

Re: Re: Re: To Koulička
Vazeny pane Radime, 600 miliard je castka, ktera muze a nemusi byt. Castka 500 miliard, ktera nas vsechny stala zachrana bankovniho sektoru po naprosto spackane privatizaci je realna a je zaplacena z penez kazdeho z nas. Dalsi castka nas bude cekat za arbitraz TV Nova (uz se ceka jen na castku) a to nemluvim o vsech tech zkrachovalych"narodnich" podnicich, ktere byly prodany domacim "kapitanum prumyslu". To jsou castky, ktere jsou realne a ne vymyslene. Kdyz k tomu pripoctu dluh, ktery udelala CSSD za pomoci "koalicni" ODS (nazyvejme veci pravymi jmeny), tak nevim co tady takhle nesmyslne prskate.
0/0
9.7.2002 15:01

Mr.

Re: Re: Re: Re: To Koulička
Vy jste se pohyboval v bankovnim sektoru v dobách privatizace? Vy víte, jak to skutečně tenkrát bylo a kdo za to může? Myslite si, že kdyby tenkrát privatizoval někdo jiný, dopadlo by to lépe? Podle mne to mělo příčiny v minulosti, toto byl jen důsledek.
0/0
9.7.2002 15:11

Radim

Re: Re: Re: Re: To Koulička
Pak se ovšem musíme taky podívat na to kolik zahraničního kapitálu přišlo za Klause a kolik přijde kapitálu za vlády ČSSD. To že se projebalo 500 miliard za Klause je tragické, ale to je "daň" za přechod z komunismu na tržní hospodářství. A jestli si myslíte, že tady po revoluci někdo věděl jak nastartovat ekonomiku bez škod, tak jste dost najivní. A ještě jedna poznámka k bankovnímu sektoru. Ztráty z KB a IPB + kampeliček atd. vznikly za působení pana magora Pilipa. Není to náhodou stejný pan Pilip, který spolusestavuje Vaši opěvovanou socialistickou koalici
0/0
9.7.2002 15:16

Mr.

Re: Re: To Koulička
Proč negativní...Říkáte svět jde dopředu. No a můj názor je, že ze socialisty dopředu jít nemůže...Novináři jsou schopní o politicích nabulíkovat cokoli. To že volím ODS není kvůli tomu, že bych byl fanatik do Klause. Prostě si myslím, že je velice schopný politik. Tím neodsuzuju Špidlu, taky je určitě schopný ale de mi o to, co prosazuje. To se mi prostě nelíbí. Přikláním se k názorům strany ODS a nelíbí se mi názory ČSSD, to je všechno. Nepočítám to, jestli je v té anebo té straně o jednoho blbce víc nebo míň.
0/0
9.7.2002 14:55

séma

bez jakýchkoli postranních myšlenek a nevyřčených urážek VK (pro uklidnění jeho fanatických příznivců) - dokáže si někdo z voličů ODS připustit, že (samozřejmě relativní) volební neúspěch ODS (nebo alespoň brzda dalšího nárůstu hlasů) je z větší části způsoben právě tím, že JAKÁKOLI (třeba původně věcná) debata o čemkoli co zavání ODS se nutně zvrhává do toho, co lze sledovat na předchozích stránkách této výměny názorů?
0/0
9.7.2002 13:56

NOLA

Re: I VOLBY SE ZVRHLY
Přesně. Ortodoxní voliči ODS si nedokáží představit, že někdo nevolil ODS (nebo snad nedej Bože NEVOLIL VŮBEC!). Ale existují lidé, kteří prostě chtěli dát najevo své zklamání a kdy jindy je na to vhodnější čas, než právě při VOLBÁCH!!! Takže jedni volili ODS a druzí nepřišli k volbám vůbec (nebo z nouze volili malou stranu jako já  ).
0/0
9.7.2002 14:20

koulička

Re: Re: I VOLBY SE ZVRHLY
Ano, ano. Tady v jednom příspěvku bylo, že nám chybí politická kultura, tolerantnost. Vy starší jste byli zvyklí volit stále stejnou stranu. ODS byla skvělá pokračovatelka volby jedné strany. A vida, voliči se rozhodli jinak.  A je oheň na střeše. Proč se tady v Česku stydět za to říci koho jsem volila ? Budeme se muset hodně učit, hodně moc jak je vidět z některých příspěvků /pohrobci komunistů, voliči socanů atd./.
0/0
9.7.2002 14:29

séma

Re: Re: Re: I VOLBY SE ZVRHLY
no jo no - já jsem kroužkoval US na kandidátce Koalice a teď ne že bych se styděl za TO říct koho jsem volil ale stydím ze za TY které jsem volil (když už se zjevně nestydí oni)
0/0
9.7.2002 14:38

Mgr Větrný Josef

Re:
Všímáte si pouze "zvrhnutí debaty" ze strany "fanatických příznivců". Nenapadne Vás ale, že debatu většinou zvrhnou v urážení (především VK) hlavně lidé, kterým vůbec nejde o řešení čehokoliv. Nepřipadá Vám také, že neustále nadávat a svalovat vše pouze na jednoho politika, aniž bychom mu upřeli veškeré zásluhy. Netvrdím, že vše co VK udělal bylo dobré, dobré věci by se ale neměly opomenout, zvlášť když už nemá možnost do politiky výrazně zasáhnout.
0/0
9.7.2002 14:39

séma

Re: Re:
hmmm - přistupuji k Vám a k Vašim názorům naprosto bez předsudků ale ať hledám jak hledám, ve svém příspěvku nevidím ani náznak toho, že bych psal o tom, že debatu zvrhnou fanatičtí příznivci - přečtěte si ho ještě jednou a uveďte to na pravou míru jinak prohráváte na body
0/0
9.7.2002 15:01

Mgr Větrný Josef

Re: Re: Re:
Můžu za to, že nejste ani s to pochopit běžný text?
0/0
9.7.2002 15:43

séma

Re: Re:
a když už jsme opět u té češtiny, Vašeho oblíbeného tématu - po slově "zásluhy" Vám nějak chybí ukončení souvětí....
0/0
9.7.2002 15:03

Najdete na iDNES.cz