Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ředitel knihovny usiluje o další čtenáře

Knihovní fond městské knihovny tvoří více než dva miliony jednotek, za poslední rok zaznamenali její zaměstnanci přes šest milionů výpůjček. Od července stojí v čele této instituce nový ředitel, dosavadní náměstek pro strategický rozvoj Tomáš Řehák. K již 111. výročí existence knihovny představuje projekt, který má přiblížit její služby široké veřejnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J.Koloc Deventer/Praha

Funkce knihovny.
Myslím, že pan ředitel Řehák se svými postřehy o rozdílném chápání funkce veřejné knihovny uhodil hřebík na hlavičku.Jeho porovnání Národního divadla a Kongresové knihovny asi nepadne všude na porozumnění, ale je to velmi obsažná zkratka.
Snad nebude příliš egocentrické, když uvedu vlastní produktivní využití služeb knihoven. Byl jsem postaven před úkol najít komerčně slibné kontakty (t.j. vedoucí k prokazatelným prodejním výsledkům) v zemích, do kterých jsem přijížděl po prvé v životě. Začal jsem v technických odděleních univerzirních knihoven, kde z článků (často anglicky psaných, ale ne vždy) a inzerce jsem rychle nabyl představu o důležitých firmách, jejich programech i o tam žijicích technických tématech. To vedlo k prvním kontaktům atd.
Domnívám se též, že netypický profil využití knihoven u nás může  souviset s podstatně menším procentem vysokoškoláků u nás.
Přeji Vám, pane řediteli, abyste nějaké ty krejcary pro Vaši veledůležitou činnost sehnal.
0/0
8.7.2002 21:18

Najdete na iDNES.cz