Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Homosexuál a pedofil v jednom pytli?

Pan Dan Drápal užívá ve své reakci na názor pana Clougha nazvané "Možná jsem netolerantní…" několik velmi podivných argumentů, které mě nutí reagovat na jeho článek, přestože nejsem v oblasti práv homosexuálů nijak osobně zainteresován. Autor se snaží užít slovo tolerance ve smyslu 18. století. Máme jeho myšlenky chápat tak, že můžeme být vlastně rádi, že mohou homosexuálové vůbec vycházet na ulici či že nejsou dokonce upalováni? Dnes jde podle mého názoru homosexuálům o to, aby mezi sebou mohli uzavřít jakousi "smlouvu", mohli po sobě dědit, získávat o sobě informace v případě hospitalizace jednoho z nich apod.. Nikdo z nich nebere do úst slovo "manželství", pouze "registrované partnerství", což jsou dva pojmy, které pan Drápal zaměňuje a neznamenají totéž. Manželé mají totiž např. právo adoptovat děti, což by navrhovaný zákon o registrovaném partnerství homosexuálům v žádném případě neumožňoval.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ogosi

v jednom pytli
samozrejme ze homous a pedak jedno jest jsou to hovnozrouti kteri touzi cim mladsimu chlapeckovi narvat zadecek vy spermohlti uvedomte si ze clovek je tady na to aby plodil deti vy tady plodite akorat hovna ktere vam padaji z vasich narvanych prdeli nejste pro narod zadnym prinosem a muzete mit jeke chcete skoly atituly kdyby vy jste byli normalni tak jak o sobe prohlasujete tak potom my co mame deti a vnoucata jsme nenormalni do pakaren s vama cau
0/0
18.8.2002 19:16

LuJack

Díky Honzo!
Vážený pane Honzo,
bojová hnutí za uznání homosexuality začala koncem 40. let v USA.  Bojovní homosexuálové požadují parlamentní zastoupení, přiznání nejrůznějších práv, jako je právo navzájem uzavírat manaželství, adoptovat děti a vyučovat o jejich způsobu života ve školách.
V roce 1974 rozhodla Americká psychiatrická asociace, že homosexualita bude vymazána ze seznamu "psychických úchylek". Toto rozhodnutí bylo uskutečněno na základě hlasování jehož se účastnilo 10 000 psychiatrů (58% hlasů bylo pro). Na základě ankety, orgnizované časopisem Medical aspects of human sexaulity, vyhodnotil Irving Bieber, že 69% psychiatrů považuje homosexualitu za maladapci. A tak podle rozhodnutí z roku 1974 už není homosexualita psychickou úchylkou, ale poruchou normálního vývoje sexuality.
-------------
V klasické knize o homosexualitě cituje Jacques Corraze následující americké statistiky: "podle Saguira a Robinse, 94% mužských homosexuálů přiznává počet více než 15 partnerů, ale heterosexuálové mají tentýž počet v 21%."
-------------
Homosexualita bývá úzce spojena s pedofilií. Homosexuálové, kteří nebyli silně přitahování mladými adolescenty, často ještě dětmi, jsou vzácní. Homosexuální časopisy k pedofilii podněcují.
---------
Většina obhájců homosexuality se domnívá, že se jedná o vrozenou orientaci, biologicky nebo víceméně geneticky podmíněnou.
Obecně vzato, hypotézu o vrozené homosexualitě lze zamítnout z jednoduchého důvodu, a totiž proto, že lidská sexualita nepatří mezi instinkty. Obsahuje mentální rozměr, subjektivní rozměr, kterým se animální sexualita nevyznačuje. Psychoanalytici tvrdí, že lidská sexualita není instinktem, ale impulsem, podnětem.
----------- Můžeme rozlišit několik rovin, na nichž vznikají příčiny homosexuality: první příčiny, chronologicky, by se  daly vystopovat v dětství nebo ranném dětství, tam se pracuje s prvním podmiňováním. Zakládají se první traumata, pramenící obvykle z nedostatečnosti nebo zvrácenosti rodinného prostředí, které pak zabraňuje normálnímu formování identity dítěte. Na křehkou psychiku se pak naočkují sociální vlivy, které mohou podnítit osobnost, aby své homosexuální tendence "přijala" a orientovala se na způsob života a homosexuální chování. --------------- Ve svém prvním příspěvku jsem rovněž hovořil o jakémsi "přírodním zákonu". Je to univerzální princip, který jasně hovoří o "sexuální orientaci" jednotlivých prvků duálních vlastností Jin a Jang na všech úrovních existence. Nevím jak Vy, ale i já jsem se narodil ze vztahu muž-žena a jestliže homosexuálové chtějí děti, tak ať si je přirozenou cestou splodí. Co by jsme asi dělali, kdyby si elektrony řekly se se budou navzájem přitahovat. Já si myslím, že příroda nám, během mnohaletého období vývoje jasně ukázala, co je "normální" a myslím si, že je velice nemoudré stavět se proti zákonům přírody. Ostatně ta má ještě dost sil na to, aby se dokázala bránit.  Jestliže existují homosexuálové, kteří se vyléčili z homosexuality, tak tady cesta, jak z toho ven existuje. Myslím si, že zrovna u tohodle tématu není místo na to být humanistický. To, že se objevuje odchylka od "normálu" ještě neznamená, že to je normální, i kdyby to bylo 90%. On ten sadař v sadě ví, jak chutnají zralá jablka. A jestli jich dozraje jen 10%, tak je bude považovat za normální a ten zbytek za nevhodná ke konzumaci. I když má X% lidí rakovinu, tak to stále neopravňuje lékaře k tomu aby vzdal operaci a nechal nemocného umřít. Oni vědí proč studují medicínu - aby znali standard toho, co je "normální" a dokázali rozeznat normální od nenormálního. Nepřeju Vám, aby jste narazil na humanistického doktora, který Vám řekne: "Ó pane, vy máte rakovinu nohy, ale já vás nebudu operovat, protože bych Vám tu nohu musel uříznout! A to přece nejde, abyste byl bez nohy!!" Konec slavných historických civilizací nám jasně ukázal, co je to nenormální: homosexualita a promiskuita. Jestli to pane nevíte, tak 19 z 20 historických civilizací dojelo právě na tyto chyby v lidské morálce. Myslím si, že je velká arogance člověka v tom, že si myslí, že se od přírody nemusí nic učit. Ba naopak - máme se ještě hodně co učit. A to hodně rychle, abychom nedopadli jak v Římě před téměř 2000 lety. Nevím jak jste to myslel, ale já mám v hlavě velice jasno o tom co je normální. Možná, že se v některých případech pletu, ale nikdo mě nepřesvědčí o tom, že homosexualita je normální. Děkuji za Váš příspěvek a těším se na další. S pozdravem.    
0/0
7.8.2002 21:52

Honza

pro LuJack
Jediného koho jste zranil jste Vy sám a to díky své zaslepené omezenosti a raletivitě vycházející pouze ze svého poznání. Řadit homosexuály mezi duševně choré je více než hanebné tvrzení, jakož i tvrzení, že homosexualita je nemoc. Není a není třeba ji léčit, je to životní cesta jako každá jiná, která byla dána každému jedinci při jeho prenatálním vývoji. A co se týče slova "normální" tak jeho definice bude vždy relativní neboť absolutně normální nejsme nikdo, i Vy jste toho důkazem.
0/0
7.8.2002 14:37

LuJack

Snažím se být tolerantní, ale...(4%).
Snažím se být tolerantní. Neříkám, že jím jsem. Mám ale několik výtek, proti tzv. 4%. Nejsem 4% a nerad bych svým názorem zranil někoho z nich. Snad mi prominou...
1) Na světě existují 2 typy lidí: muži a ženy. Příroda je stvořila tak, aby harmonickým spojením muže a ženy mohl vzniknout další život. Jakýkoliv jiný model (muž - muž, žena - žena) se v přírodě neuplatnil. Je to jakýsi zákon přírody, který by bylo dobré ctít...
2) Toto harmonické spojení muže a ženy, jejich soužití na jedné "hromadě" lidská společnost nazvala rodinou. Základním stavebním a funkčním modelem rodiny je vztah muž - žena. Společnost se snaží tento životaschnopný a životodárný model  podporovat přídavky na děti atd. ... Jestli chce někdo žít na hromádce mimo tento model, ať žije. Já mu to neberu. Proč se, ale musí registrovat? Nevím.
3) Vím, že se homosexualita dá léčit. Jestliže se prosadí registrace, potom to nebude fér vůči těm, kteří mají snahu se z homosexuality dostat.
4) Láska má několik kvalit: je láska rodičovská - mezi rodiči a dětmi, je láska sourozenecká - mezi bratry a sestrami, a je láska partnerská - mezi mužem a ženou. Láska není nějaký pocit. Je to substanciální realita.
5) Je naší neznalostí a nezkušeností, že nevíme o úzkém spojení mezi homosexualitou a pedofilií. Kdyby jsme se podívali více za hranice, poznali bychom tuto skutečnost, že homosexualita je kampaň, namířená proti zdravému modelu rodiny. Homosexualita je rovněž spojena s pornografií a tudíž i s těžkým byznysem těch, kteří proti homosexualitě rozhodně nebudou bojovat.
6) Nechci být arogantní, ale můj zdravý rozum mi říká, že jestliže někdo, kdo má mezi nohama stejně to co i já - tedy penis, se cítí být někým jiným než mužem, potom by se měl zařadit tam, kde se nacházejí lidé, kteří si myslí, že jseou Kryštofové Kolumbové, Napoleonové atd.
7) Kdyby lidé nebyli ignorantní vůči zdravému rozumu a arogatní vůči přírodě, objevili by i cestu jak existenci homosexuality správně odůvodnit a našli by i cestu jak z ní ven.
Jestliže je člověk homosexuál, beru to a snažím se v něm vidět člověka. Ale ať mi neříká, že homosexualita je normální!!!
Jestli jsem nekoho zranil - omlouvám se.
 
0/0
6.8.2002 21:22

Bibi

Souhlas
Naprosto s Vámi souhlasím, pan Drápal podle mého soudu nemá ani potuchy, co  to vlastně ve skutečnosti znamená milovat bližního svého. Je schopen pouze dštít oheň a síru všude tam, kde se cítí být bytostně ohrožen názorem odlišným, než je ten, na kterém sám  dogmaticky  lpí. Potřebuje berličku jednoznačné a jediné pravdy, kterým je, v jeho případě,  otrocký výklad bible. Pojem "Křesťanská láska" se tak v jeho pojetí stává pouze monopolem na pravdu. Výsledkem není nic než křeč z izolace, ve které se i zásluhou pana Drápala v současné době křesťanská církev zmítá. ( Jsem mimochodem nevěřící, orientovaná heterosexuálně.)
 
0/0
11.7.2002 12:14

Najdete na iDNES.cz