Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Návrh Koaliční dohody

Česká strana sociálně demokratická, zastoupená předsedou PhDr. Vladimírem Špidlou (na straně jedné), a Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová, zastoupená předsedou JUDr. Cyrilem Svobodou, a Unie svobody - Demokratická unie, zastoupená předsedkyní JUDr. Hanou Marvanovou a místopředsedou Ing. Ratiborem Majzlíkem (na straně druhé).....

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lucie Krsková

Doufám,
že si i Ti nejnatvrdlejší občané uvědomí, že to, co US tak horečnatě odsuzovala v minulém volebním období (opoziční smlouva), tak do toho jde teď také a s daleko větší vervou. Podle hesla "urvi co se dá". Tuší, že je to zřejmě jejich poslední šance , jak se ještě uchytit. ALe myslím, že to mají stejně za "pár". Takovýhle paskvil přece nemůže dlouho vydržet. 101 hlasů... to je sakra na hraně!
0/0
11.7.2002 8:41

Čech

Harmonickystrategickonadnárodnísociálněkoaliční monolog
0/0
10.7.2002 16:02

Winston C.

No to nás čekají časy!
To, co se nám tady rodí, je k pozvracení. Vláda se soudruhem Škromachem (který je klasická odborářská držka z minulého režimu), soudružkou Součkovou (která v životě vedla tak akorát tábor pro postižené děti, i když jí za to budiž chvála) nebo panem Mlynářem (který už do informatiky vstoupil kdysi svým zcestným návrhem udělat z počítačů odečitatelné položky), to je fakt klasa. No a pod vedením četíka z krabičky Špidly to bude top. A malé srovnání s opoziční smlouvou: obojí bylo především o rozdělení moci a křesílkách. Ale rozdíl tu je: ODS nehodila za hlavu svůj program a hlasovala většinou proti zarudlým. Ale US teď v klidu podepsala naprosté popření svého programu výměnou za tři mrzká mnisterstva (lepší by možná bylo 30 stříbrných). U KDU to nepřekvapí, jejich programem je být u moci s kýmkoliv, což jim překazil před čtyřmi lety Véna Klausů. Za to ho mají tak velmi rádi. Takže se těšme na zarudlý prosperující pašalík, který si říká česká vláda a jenom doufejme, že se nám nezamotá hlava, až jednou nějaká soudná vláda bude muset šetřit na úhradu dluhů páně Špidly.
0/0
10.7.2002 11:58

Ronald R.

Re: No to nás čekají časy!
Skvělý článek Winstone. Perfektní myšlenky a zajímavé formulace. Jen bych ve výčtu polointeligentních růžových členů Špidlova kabinetu (kdoví, jestli se za chvíli nezmění na Cabernet) neopomněl ambiciózního soudruha právníka Sobotku, jež se v poslední době stilizuje do komické role ekonomického experta. I jeho učitelka, řekla:"No to si neumím představit, že z našeho Bohouška by byl ekonom". Je vidět, že paní učitelka nepředpokládala takovou crazy komedii. Já osobně bych rád pana experta Sobotku viděl v debatě proti takovému Miroslavu Ševčíkovi nebo aspoň komukoliv, kdo má páru o ekonomii.
0/0
10.7.2002 14:52

Standa

Milá Unie svobody
Tak si s Váma Špidla vytřel ..... a Vy mu ještě poděkujete.
0/0
8.7.2002 18:52

D'abel

DOHODA
A potom spolu stastne zivi byli jeste dlouha 4 leta. A pohadce je konec!
0/0
8.7.2002 13:22

X.

Tak co, slídící hyeny ?
"6. Smluvní strany se zavazují, že po dobu trvání této koaliční smlouvy nevyvolají na půdě Poslanecké sněmovny hlasování o vyslovení nedůvěry vládě a ani se k takovému hlasování nepřipojí. " To je takřka doslovná citace z opoziční smlouvy a vás, číhající hyeny demokracie,  to ukrutně pohoršovalo. Tak kdy začnete výt a prskat teď ? Nebo vám Špidla už předhodil nějakou mršinu na zacpání tlam ? 
0/0
8.7.2002 0:50

Pan Y

Re: Tak co, slídící hyeny ?
Panu X ani po čtyřech letech nedošel rozdíl mezi klasickou vládní koalicí (a jí odpovídající parlamentní opozicí) a unikátním výtvorem pánů Klause a Zemana...
0/0
8.7.2002 2:04

X.

Re: Re: Tak co, slídící hyeny ?
A četl jste ten text ?
0/0
8.7.2002 5:08

Joshua

Re: Tak co, slídící hyeny ?
Mně tedy nějak opravdu není jasné, proč by vládní strana měla chtít odvolávat vlastní vládu? Jsem-li vládní strana dávají v takovém případě mí ministři demisi.
0/0
8.7.2002 10:42

Kukulibanda

Re: Re: Tak co, slídící hyeny ?
Protoze ma jednotlivy poslanec hlasovat podle sveho nejlepsi vedomi a svedomi a ne podle nejake koalicni smlouvy!!!!!
0/0
9.7.2002 13:10

Murphy

Re: Tak co, slídící hyeny ?
Natolik me politika nezajima, abych zkoumal politicke smlouvy. Co mne pohorsovalo (a vzdycky bude) je licomernost. Oposmlouva byla jako kdyz se dva vedou za ruce a pritom vykrikuji "My nejdeme spolu". Koalicni smlouva timto z principu netrpi, pane X. (primer uz neuvadim )
0/0
8.7.2002 15:33

X.

Re: Re: Tak co, slídící hyeny ?
Pardon, odkud to víte, když jste to, na rozdíl ode mne, nečetl ?  Ostatně z hlediska Unie svobody toto není koaliční, ale KAPITULAČNÍ smlouva.
0/0
8.7.2002 20:50

X.

Koaliční ? Kdepak.
Prostituční je to správné slovo, prostituční dohoda.
0/0
8.7.2002 0:04

Gorthaur

Re: Koaliční ? Kdepak.
To je fakt, a Špidlík je nejen politický loudil , ale i politický zoofil, protože pokud je U.S. (Údolí sviní) soubor prostitutek, tak KDU-ČSL je smečka hadů.
0/0
9.7.2002 13:46

Najdete na iDNES.cz