Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Do čela sněmovny míří Zaorálek

Vítěz voleb jednal o rozdělení postů ve sněmovně. Předsednictvo ČSSD se po několikahodinovém jednání shodlo, že do funkce šéfa poslanců bude prosazovat moravskoslezského lídra Lubomíra Zaorálka. Na post místopředsedkyně počítá s Jitkou Kupčovou. O tomto návrhu bude hlasovat poslanecký klub ČSSD a nakonec i celá sněmovna na své ustavující schůzi, která se bude konat v úterý 9. července.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Filip M.

Je to dobra volba
Osobne si mysim, ze pan Zaoralek je vhodny kandidat, rozhodne lepsi nez pan Klaus. Jap navenek smerem k zahranici tak i uvitr CR. Klaus je minulost a plest ho zase do deni v CR je hloupost. Dostal padaka jak je dnes zvykem rikat...
0/0
11.7.2002 14:15

kelt

do EU
Pan Zaorálek je slušný člověk a budu rád pokud bude v čele sněmovny, je to politik evropského formátu.
0/0
7.7.2002 15:44

Ať žije ČSSD!

Socialismus
Ten Zaorálek je fakt borec, podívejte se na jeho zkušenosti a um, kterým nás všechny obhospodařuje.
Petr Štádler
0/0
7.7.2002 14:45

Jahnak

Socan
Ten Zaorálek je teda fakt socan, podívejte na jeho prasečí očička a hulvátský výron.
Jiří Nedvěd jahnak@email.cz
0/0
7.7.2002 14:43

Zmatený člověk

Nazdar lidi, jak tak na to koukám, hlavní zádrhel je asi v kombinaci těchhle dvou jevů: A) Naši politici, jak levicoví, tak pravicoví, ba i středoví, křesťanští, unionističtí, komunističtí, republikánští a všichni ostatní myslí jen na koryta a na svůj prospěch. B) Celý tenhle zparchantělý národ plný podobných primitivů a ubožáků jako je např. Lukas (viz níže) si nic jiného ani nazaslouží.
0/0
7.7.2002 13:03

borek@volny.cz

Re: Zmatený člověk
 Tak tento názor beru, jen mě tam snad chybí tvoje konstatování, jak asi bys se zachoval na jejich místech.... a to ti nechci ublížit, je docela možné, že Ty bys odmítl všechny ty prebendy a dokonce jezdil do práce tramvají, stravoval se v nádražním bufetu atd., atd., Víš, z toho, co jsi popsal, je zřejmé, že hlavní chyba je v člověku , jako takovém a s tím se nedá nic dělat. Problém je spíš v tom, že do vysokých funkcí mnohdy přicházejí opravdu kvalitní, solidní lidé, se základními slušnostmi, jenže to prostředí je zpanchartí. Někde jsem to četl, že jakmile člověku začnou otevírat dveře u BMV a oblékat jej do převlečníku, takto s morálkou a etikou dlouho nevydrží. Mám pro tebe jeden test.... jsi významným bossem a máš přijmout 1 pracovní sílu na dobře placené místo.Uchází se o to místo 2 lidé...jedním je tvůj syn, nebo dobrý přítel a druhým nějaký neznámý člověk, všichni ti lidé jsou na stejné kvalifikační úrovni. Pro koho se rozhodneš???No, a tady to vše začíná a také končí.
0/0
7.7.2002 14:18

Zigmund Freud

SEX a POLITIKA
Úroveň politiky je přímo úměrná úrovni politiky ve společnosti. Ve vaši společnosti to vidím na částečnou impotenci.
0/0
6.7.2002 22:02

Zigmund Freud

Re: SEX a POLITIKA
oprava: ....je přímo úměrná úrovni sexu ve..... Promiňte, za tiskařskou chybu, kterou tímto opravuji. Jdu si zase hrknout, tak se mějte a z politiky si nedělejte těžkou hlavu. Starosti z politiky dejte koňům, ti mají velké hlavy a unesou to.
0/0
6.7.2002 22:06

Zigmund Freud

Re: SEX a POLITIKA
Panu Zaorálkovi úpřímně přeji jeho nominaci na ústavní funkci.Odhaduji, že splňuje veškeré předpoklady na zdravý sex i důvěryhodnou politickou činnost. A z těch některých hulvátských poznámek níže uvedených od slaboduchých lidí si nic nedělejte. 
0/0
6.7.2002 22:23

Josef Dvořák

Proč tolik mindráků z demokracie?
Je pěkný letní čas a k tomu prázdninový. Proč si dělat tolik mindráků z výsledků demokratických voleb. Občané budou mít takovou vládu jakou si zvolili. Zda volili dobře nebo špatně ukáže čas. Hulvátské výrazy ať do levého nebo pravého spektra nebo středu rozhodně nepatří. Z některých příspěvků je vidět, že někdo si říká demokrat a přitom to je totalitní extremista, protože nesnáší jiné politické názory na řešení věci obecných.Myslím si, že kultura některých občanů je na bodu mrazu.
0/0
6.7.2002 21:55

Lukas

Re: Proč tolik mindráků z demokracie?
TVOJE neni na bodu mrazu..................nybrz mas ji na -20,magore
0/0
6.7.2002 21:57

Zigmund Freud

Re: Re: Proč tolik mindráků z demokracie?
Lukaš je ukázkou člověka, který má rád jen svoje názory.Z takovými lidmi by to pravice daleko nedopracovala. Respektive pravice doplatila na lidí s takovým hulvátským jednáním.
0/0
6.7.2002 22:12

Lukas

Re: Re: Re: Proč tolik mindráků z demokracie?
ja to tak nemyslel, promin
0/0
6.7.2002 22:16

Peříčko

Re: Proč tolik mindráků z demokracie?
Já nemám mindrák z politické situace, říkám si nějak bylo a nějak bude. Mindrák mám jenom když bych měl mít a nemám erekci. To je průšvih, kam se hrabe politika.
0/0
6.7.2002 21:59

Lukas

Re: Re: Proč tolik mindráků z demokracie?
co ses za picu???????
0/0
6.7.2002 22:09

Zigmund Freud

Re: Re: Re: Proč tolik mindráků z demokracie?
Já nejsem p....., já mám tři vysoké školy a znám šest světových jazyků. Zato Vás mladý pane odhaduji na nějakého trhovce, co okráda staré babičky na trhu předražováním zeleniny, který jste si zřejmě přivlastnil na nějakém cizím poli. Jste ubohý.
0/0
6.7.2002 22:15

Lukas

Re: Re: Re: Re: Proč tolik mindráků z demokracie?
sory, ja mam 2 pedaky a umi 4 jazyky a neokradam babicky.........
0/0
6.7.2002 22:19

Zigmund Freud

Re: Re: Re: Re: Re: Proč tolik mindráků z demokracie?
Chtělo by to exkurz do období po listopadu 89. Tím co následovalo se politika pravice zcela z diskreditovala. Je mi líto, že to říkám ale každý soudný člověk musel vidět, že demokratická společnost a tržní ekonomika (nebojím se řící kapitalistická) se nedá dělat způsobem jakým se to dělo.Existuje takové přísloví: když dobře jím, tak u toho nesmím mlaskat. No a u nás určitá vrstva lidí mlaskala nehorázně a politická garnitura to vydavala za jejich dobré vychování.Protože je včas nenapomenula, tak na to při volbách doplatila.Takže nic ve zlém. Dobrou noc.
0/0
6.7.2002 22:32

Lukas

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč tolik mindráků z demokracie?
promin, nic ve zlim, nemyslel sem to tak.Dobrou
0/0
6.7.2002 22:38

Lukas

bordel!!!!!!!!!
je v tom nehoraznej bordel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
6.7.2002 12:41

míra

Je zaděláno na politické vězně.
Nemám rád neználky,kterým někdo řekne, že Klaus je blbec a oni to hned a ochotně troubí po médiích. Uvědomte si co dělá Levá klaka.Vytváří nedodržitelné zákony odporující přirozené tržní ekonomice, tím pádem může své odpůrce legálně kriminalizovat ne za politický odpor, ale za ekonomickou kriminalitu. A to už tady bylo za komančů. Takže Zaorálek, nebo nějakej Novák.... to už je úplně fuk. (Nebo je tu někdo, kdo není nucen očůrávat hranice zákonů??? Napište mi, prosím.)
0/0
6.7.2002 12:39

navstevaa

Čtrnáct dní komedie
Už 14 dní u nás v televizi běží docela dobrý komediální seriál, slovy pana Železného,sitcom. Můžete ho vidět po 7 hodině večerní na všech kanálech. Jsou to zprávy z povolebného vyjednávání socanů a koaly. člověk se opravdu nasměje, jenom si u toho nesmí představovat jak bude vypadat tahle země za další 4 roky jejich vlády. To by musel okamžitě zabalit pár nejnutnějších kufrů a vyrazit.
0/0
6.7.2002 10:19

Zklamaný

To snad ne!?
Zaorálek? Takový nýmand? To už ale socani melou s posledního, když nemají někoho jiného!
0/0
6.7.2002 9:19

***

Re: To snad ne!?
možná nýmand, ale možná ví, kdy se píše s a kdy z
0/0
6.7.2002 15:21

kostak

Re: Re: To snad ne!?
jdi do prdele ty sraci , nehraj si na intoiše hovado zasrany. Radši zalez do hajzlu mezi hovna a tam zkošej z a s
0/0
6.7.2002 15:58

Dr.Ing.Antonín Moravec

Integrace do EU
1.Domnívám se, že jít cestou integrace je jedinou cestou jak zvrátit současný klesající trend v trend růstový.
2.Proces integrace v sobě obsahuje 3 body: - růst; expanse
                                                                      -  ztotožnění se s cílem (unity)
                                                                      - změna kvality života
3.Dům prosperity stojí na základu, který se jmenuje etika.
4.Etiku můžeme definovat:way;truth(zákonitosti);life.
5.Je potřebné si uvědomit, že proces integrace znamená totální změnu v řízení vlády a její komunikaci s voliči.
6.Navrhuji rozšířit integraci evropskou o integraci světovou. Světovou dimenzí myslím naší odpovědnost a potencionální podíl na zvrácení trendu 3. světa. Myslím zejména na oblast mezi 10. - 40. rovnoběžkou na sever od poledníku. Nachází se zde 60%celkové populace, která je současně nejchudší. ČR by se mohla takto stát aktivním členem EU (bohatého severu). Stát se členem EU bude pro nás znamenat pomoc druhým(chudému jihu), při využití potenciálu EU. 
6 Jinak panu Špidlovi budu držet palce a rád pomohu.  
0/0
6.7.2002 8:33

borek@volny.cz

Rusové mají pro vás krásný výraz: svoloč
 Pánové já zírám, kolik je na cz. Internetu paranoiků a je to k popukání, jak vás každé jméno kteréhokoliv politika nasere. Mimochodem, je to typická mluva pivních parlamentářů, kteří jsou schopni složit vládu vlastně na počkání a to dokonce z těch dárečků, co s nimi sedí ve stejném lokále. Pokud se mýlím, vyveďte mě z omylu a jmenujte, byť jediné jméno známého politika, u kterého by vám nepraskaly žaludeční vředy
0/0
5.7.2002 23:15

Petr

Re: Rusové mají pro vás krásný výraz: svoloč
Třeba já touhle úchylkou netrpím,má své oblíbené politiky:Miloše Zemana, Vláďu Špidlu, Standu Grosse, Petru Buzkovou a Mílu Ransdorfa. Z toho vyplývá, že jsem levicový volič.Taky nemám rád takovou tu hospodskou kritiku, i když do hospody často chodím.
0/0
5.7.2002 23:20

www.hajzlove.cz

Re: Re: Rusové mají pro vás krásný výraz: svoloč
naprostý souhlas, jen lehké doplnění. Nejvhodnější kandidáti na ministra spravedlnosti jsou grebníček, gross a ransdorf. včichni mají v krvi lidská práva a rovnost všech lidí před zákonem.
0/0
6.7.2002 0:40

fifo

Re: Re: Re: Rusové mají pro vás krásný výraz: svoloč
Grebeníčka bych chápal, potřebuje ochránit svého papínka, aby ho náhodou někdo neodsoudil za činy, před kterými by se styděli i někteří fašisté. Ale proč Ransdorf a proč Gross? To jako že jejich příbuzní také něco provedli?
0/0
6.7.2002 6:49

www.hajzlove.cz

Re: Re: Re: Re: Rusové mají pro vás krásný výraz: svoloč
popovidej si s obema na tema svoboda slova. bejt po jejich, tak debatu nedokoncis.
0/0
6.7.2002 9:41

JaHo

Re: Rusové mají pro vás krásný výraz: svoloč
Tož tady máte alespoň tři jména: poslanec Zvěřina, poslanec Pavel Dostál, poslanec Pavel Rychetský. Slušní inteligentní a pracovití lidé.
0/0
5.7.2002 23:28

Anastasia

Re: Rusové mají pro vás krásný výraz: svoloč
Ono je to těžké, když on se Klausovi nikdo nelíbí.
0/0
6.7.2002 2:57

Viola

Re: Re: Rusové mají pro vás krásný výraz: svoloč
co do toho porad pletes Klause, taky zrejme patris k tem, kterym vadi lidi s vyssim intelektem nez mas sama. Zrejme veris farizejskemu heslu pravda zvitezi nad lzi a nenavisti, coz jasne vidime ted po volbach, kdyz  genius Pilip sestavuje Spidlovi vladu za viteznou Unii svobody ,  jez  zvitezila se svymi 4,5 % hlasu a kdy on sam mel  tak vyrazny uspech, ze z kandidatky vypadl.
0/0
6.7.2002 11:09

Dana Nováková

Re: Rusové mají pro vás krásný výraz: svoloč
Tím politikem přece je náš pan prezident.
0/0
6.7.2002 22:36

Pavel Kořán

Nejhorší možná volba.
Špidla nezklame! Na post šéfa sněmovny vybrat zaorálka, to už chce mít silný žaludek. Vždyť ten člověk je naprosté amorální a navíc komunisticky smýšející prase.
0/0
5.7.2002 22:10

JaHo

Re: Nejhorší možná volba.
Pane Kořáne, plivnout je snadné, kde však máte arumenty, důkazy. Myslí si, že pan poslanec Zaorálek už v mnulém volebním období prokázal, že patří mezi vzdělané a inteligentní občany. O čemž ve Vašem případě mohu mít značnou pochybnost.
0/0
5.7.2002 23:36

Arnošt Levý

Ať žije levice a sebere všechno pravici co nakradla.
Právě nastal čas, abych zase převlékl kabát, tak jsem to udělal a proto křičím Ať žije levice, až se to otočí, tak budu křičet Ať žije pravice. Proč se tak divíte? Jsem přece obyčejný český člověk a od Bílé hory tady vždy vše tak probíralo. Tím se nechci dotknout těch hrdinů, kteří takoví nebyli. Těm se omlouvám za tento příspěvek ale v globálu takopví jsou naši lidé.Vždy za vítězem.
0/0
5.7.2002 21:47

Vomáčka

Re: Ať žije levice a sebere všechno pravici co nakradla.
No těď by to chtělo zase trochu poopravit dějiny jako vždy, protože dějiny se mění ale fakta zůstávají.
0/0
5.7.2002 21:50

Lukas

Re: Ať žije levice a sebere všechno pravici co nakradla.
bez do pici
0/0
5.7.2002 22:00

garch

ano,
myslím, že pokud není člověk vázán stranickým poutem, tak ńelze nevidět, že vláda nebude středolevá, ale levá - ve všech smyslech slova,  a "slidová".
0/0
5.7.2002 20:47

Petr

Žízeň
Lidi, všimli jste si taky někdo ve zprávách na ČT1, jak se Pilipovi motal jazyk?Ten musel asi ten svátek pěkně přehnat. Zkuste se kouknout na zprávy ve 23:40, snad to zopáknou. FAKT JI MĚL PĚKNOU
0/0
5.7.2002 19:52

divak

Re: Žízeň
www.ct1.cz
0/0
5.7.2002 21:29

naďula

Re: Žízeň
Sice nejsem pán:-))), ma pozorovaci schopnost zda se pletl nebo nepletl jazyk byla snížena, protože jsem při dívání na televizi dělala užitečnější věci, ale z proslovu páně Pilipa jsem měla pocit, že vládu sestavuje on, protože Koala vyhrála volby. Prostě Pilip je nepoučitelný. Bože, co ten by všechno neudělal jen aby se dostal k nějaké lukrativní funkci. Na Kubě věděli, proč ho zavřeli.
0/0
6.7.2002 6:50

AD

To je zabavna fraska!
Pan prezident volební zisk komunistů označil hned po volbách jako takový normální výkyv doleva, zcela běžný ve všech demokraciích. Je-li s tímto stavem spokojen on, jakožto arbitr morálky, pravdy a lásky, pak zajisté není na místě pochybovat o tom, že všechno je tak, jak to má správně být. Koneckonců, vzájemná falešná lustrační osvědčení, která si vystaví socialisté s Koalicí, budou legitimizována právě jeho požehnáním. A o něm přece nikdo nepochybuje, on přece komunisty na Hradě zásadně nepřijímá a nikdy s nimi nejedná, že
0/0
5.7.2002 19:30

Viola

Re: To je zabavna fraska!
Ano, je to tak. Az slozi svuj tezky urad , odjede na chatrc do Portugalska  se svymi tezce vydelanymi soprdliky a po nem potopa, at se tu mame s levouny jak chcem a on uz do smrti bude vykladat jenom o tom, jak napise knihu. hlavne, ze odprasknul Klause  a  jako nahradu nam zajistil US s takovymi vytecniky jako Pilip, Kühnl, Mlynar. Hura
0/0
5.7.2002 21:25

Milan

Přemýšlet hlavou
Jakou funkci má předseda sněmovny? Jak ovlivňuje politiku? Jaké má mít vlastnosti? Když si tohle uvědomíte, zjistíte, že tato sice důležitá funkce vyžaduje spoustu a energie.
Někteří hamouni v minulosti chtěli dělat všechno a mít "od všeho klíče" a nominovali se do spousty funkcí. Jak dopadli, víme všichni. Chytrý politici, který má i jiné cíle, si nesváže ruce tím, že se zavalí hromadou funkcí, ale nechá si volné ruce........
 
 
 
 
 
0/0
5.7.2002 18:59

Anastasia

Re: Přemýšlet hlavou
Funce předsedy sněmovny je v podstatě jen formální - naplňuje formální chod poalanecké sněmovny, ale má k tomu dost lidí k ruce, takže v podstatě nemusí dělat nic, ani "moderovat" schůze. Vliv nemá relativně žádný - leda že se zviditelňuje pokud moderuje schůze přenášené tv. Něco jiného je vliv ve své vlastní straně, je-li předsedou, pak z této funkce může nejlépe dohlédnout na disciplínu svých straníků - to je výhodné pro autoritativní strany. Není-lipředsedou své strany, jde opět o zviditelnění a šance do budoucna tím předsedou být.
0/0
6.7.2002 3:09

Tak se Zemanuv patolizal a nohsled prece jen dockal i kdyz od jineho pana :-)
0/0
5.7.2002 17:28

Kal

Re:
 Mohl bys mi sdělit odkud jsi vzal informaci, že Zaorálek je Zemanův patolízal.
0/0
5.7.2002 17:34

Najdete na iDNES.cz