Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Přídavky na chrty

Peníze, peníze, peníze. To jsou tři klíčové problémy brzdící jednání o vládě. Přirozeně. Bylo by podezřelé, kdyby si trio tak rozdílných stran hned padlo do kompromisní náruče. Zadlužení veřejných financí, daně a penze jsou profilová témata. Socialisté, konzervativci a liberálové na ně mají léta letoucí protikladné názory. Dnes je musí sladit kvůli společnému vládnutí, zítra prosadit v praxi kvůli budoucnosti země. Cíl mají stejný: společnost, která nezardousí podnikatelského ducha, a přitom uživí slabé včetně rostoucí armády seniorů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

posledni emigrant

Vazena pani Bendova
nebudu se vyjadrovat k nedomyslenostem Vaseho slehu o chrtech, udelali to dost dobre hub a bob a dalsi lide.
Co me vsak nejvice pali, co musi byt vyrceno, co hub a bob ponechali stranou je to: ze Vase argumentace je vedena skrytou zavisti a nenavisti k tem, kteri  maji to velke stesti a prezili jak Gottwaldovy, tak i Klausovy vlady. (Chrti-duchodci)
Jedna se o formu rasismu. Rasismu proti starym, kterou jste si sikovne vypujcila z jedove skrinky Spiglu a dalsich bulvarnich platku. S nenavisti nejdal dojdes?
Pral bych si, abyste si to nechala projit hlavou.
Karas, Lipsko.
0/0
3.7.2002 22:55

hub

To jste napsala dobře
To jste napsala dobře paní Bendová - cílem je společnost, která nezardousí podnikatelského ducha ... Zatím ten "podnikatelský duch" rdousí spíše společnost. Tzv. podnikatelé připravili nás, daňové poplatníky, o minimálně 300 miliard korun v bankách (bez započtení ztrát v IPB), další stovky milionů rozkradli podnikavci v kampeličkách a různých fondech. Tyto peníze se právě mohly použít ve školství, zdravotnictví i v tolik Vámi propagované penzijní reformě. Jakou máte jistotu, že se zase nebude opakovat  se soukromými penzijními fondy známý český scénář, kdy si lidé budou desítky let spořit na důchod, aby se v době odchodu do důchodu dozvěděli, že ve fondu není ani koruna? A manažeři uvedených fondů (které nebude možné postihnout, protože za nic nemohou, majetek se jim vzít nemůže, protože žádný nemají - k soudům ovšem jezdí v nejnovejším typu mercedesu a bydlí v domě za dvacet milionů - který ovšem nepatří jim, ale manželce, se kterou se nedávno rozvedli) budou v zahraničí nebo usednou jako vážení občané v Senátu.
0/0
2.7.2002 8:36

Bogan

Re: To jste napsala dobře
Škoda, že MF neuveřejňuje v tisku nepodepsané příspěvky, popř. jen ty které se ji hodí. Dal jsem Váš příspěvek přečíst několika lidem a všichni s nim souhlasí. Ale v tisku podobné příspěvky nikde nejsou, tak kde ty lidi teda jsou. Tady se píše jen o svobodě trhu, ale ne o tom že spousta lidí díky svobodě trhu žije na hranici bídy a bohužel ne svou vinou (není to teda v Praze). Běžte se paní Bendová podívat tak 30-40 km za prahu do městečka s 1000 obyvatel a uvidíte věci nevídané (kam se hrabou Divoké včely).
 
0/0
2.7.2002 8:50

X.

Re: To jste napsala dobře
Vážený daňový poplatníče, smím vědět, jakou roční částkou přispíváte do státního rozpočtu svými daněmi (předpokládát, z Vaší nenávisti k podnikatelům předpokládám, že jste zaměstnanec) z příjmu, spotřební daní a DPH ? Mimochodem, k dani z příjmu, víte, jakou částku odvádí Váš zaměstnavatel (čtěte podnikatel) státu z Vaší mzdy ? Víte, kolik činí sazba silniční daně ? Víte, kolik činí povinný odvod na státní politiku zaměstnanosti ?
0/0
2.7.2002 8:53

Bogan

Re: Re: To jste napsala dobře
Vím, že to není určeno mě, ale můj zaměstnavatel neodváděl ani to, co mi strhl ze mzdy natož nějaké odvody výše. A teď mu stát promine dluhy, protože chodí říkat, že propustí jinak všechny lidi. Jeho auto (nezavídím mu  ho) stalo 2,5 milionu, které se platily z fondu FKSP. Jen, že ne všichni podnikatelé jsou stejní, ale jsou taky !jako podnikatelé", kteří si pouze mastí kapsu.
0/0
2.7.2002 10:50

hub

Re: Re: To jste napsala dobře
Vážený pane X., vím velice dobře, kolik odvádím na daních jako zaměstnanec a vím také, kolik platím za zaměstnance jako jejich zaměstnavatel. Mám firmu o dvaceti zaměstnancích a platím odvody z mezd, silniční daň i měsíčně DPH. Víte velice dobře, že zaměstnanec nedostane na výplatní pásce v čistém ani polovinu toho, co mu zaměstnavatel vyplatil ve mzdě (včetně odvodů). A navíc z mě nepochopitelných důvodů se to ani nedoví (na výplatní pásce se u zaměstnance odvody z mezd zaměstnavatele neobjevují). Nejde vůbec o nenávist k podnikatelům, ale k lidem, kteří se tváří jako podnikatelé, ale daním se vyhýbají jak mohou, ale školy, zdravotnictví atd. chtějí zadarmo - v tom požadují solidaritu se zaměstnanci. Tvrdím, že neexistuje rovnost v podnikání mezi osobami podnikajícími na živnostenský list a podnikáním právnických osob zaměstnávající zaměstnance. A pokud alespoň tušíte jaký je rozdíl, tak by jste ten svůj blábol nenapsal. Nejde totiž jen o mzdy.
 
 
0/0
2.7.2002 17:04

X.

Kde vidíte rozum, soudružko Bendová ?
Já vidím neuhasitelnou touhu po korytech.
0/0
2.7.2002 7:21

zajic

Take se v polovine stoleti muze stat ze to nikdo nezaplati.
Muze tak dojit k socialni katastofe a krachu statu. Zajimave je ze nikde v mediich se nemluvi o relnych negativnich "scenarich" budoucnosti, ackoliv podobna situace jako treba v Argentine by u nas casem mohla vznknout snadno. Soucasny vyvoj k tomu prozatim vede. Myslim ze u nas je nejorsim nebezpecim neduvera, ze by nejakym ekonomickym katastrofam mohlo dojit. Plne doufam ze nedojde, ale lide by nemeli stkat hlavu do pisku a verit ve svoji "neznicitelnost".
0/0
2.7.2002 5:13

Najdete na iDNES.cz