Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ČSSD a Koalice se opět nedohodly

Ani na dnešním jednání se ČSSD a Koalice nedokázaly shodnout na programových zásadách případné společné vlády. Jedenáct sporných bodů při jednání zredukovaly sice jen na tři, zbyly ale ty nejtěžší: deficit státního rozpočtu, majetková přiznání a plošné přídavky na děti. "Je to posun," zhodnotil výsledek čtyřhodinového jednání šéf sociálních demokratů Vladimír Špidla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Milhaus

I registrované partnerství?
Se divím, že vypadlo, když představuje zájem cca 250 000 lidí v republice a přitom členů KDU-ČSL je sotva 65 000. Jsem zvědavý jak dopadne ČSSD příště. Pokud se pamatuju tak jakákoliv strana, která vyjádřila proti RP negativní postoj,  utrpěla ve volbách porážku a naopak. Komunisté byli skoro vždy bez výhrad pro RP a jak si lumpové polepšili. No nic, přeju hezký den.
0/0
2.7.2002 11:40

Barfly

Re: I registrované partnerství?
Otevřel si mi oči. Teplouši volej komouše. Kampak se hrabou kdejaký politologové řešící proč volby dopadly tak jak dopadly. Milhaus na to přišel. Bez komoušů homoušů životem se prokoušu.
0/0
2.7.2002 12:44

Milhaus

Re: Re: I registrované partnerství?
Třeba jsou v tom mateřské pudy 50% voličstva :))))
0/0
2.7.2002 18:40

Snork

Vy exhibicionistická užvaněná sebranko hlupců a rádoby odborníků na tzv. politiku!! Na chvilku vydechněme a přečtěme si po sobě své scestné příspěvky do této diskuse. Uvidíme v plné nahotě stav, do kterého nás chtěla dostat zdejší politická reprezentace a je úplně jedno jestli pravice, levice, komunisté, katoličtí masturbátoři nebo amorfní bezpáteřná Unie tzv. Svobody. Protože - jestli Vám to ještě nedošlo, Vy bando zabedněných vylízaných internetových diskutérů - JE ÚPLNĚ JEDNO, ze které strany pochází jednotliví protagonisté této povolební frašky. Jde jim bez ohledu na halasně proklamované programy jen o osobní prospěch. Smějí se nám svými otlemenými držkami prostřednictvím televizních kamer přímo do obličeje. Proto bychom měli setsakra rychle zvednout svoje osezené zadnice a jít do ulic vysvětlit našim "reprezentantům", že ten, kdo je v téhle zemi pánem, jsme MY!!
0/0
2.7.2002 11:27

Trout

Re:
100% souhlas! PERMANENTNÍ REVOLUCE !!!!
0/0
2.7.2002 11:32

fence

Re:
Tak pozor hoši, volil jsem vždycky KSČM ale tyhle řeči zavání pěkně bolševizmem. Nejde přece takhle řešit věci. Jednou jsme volili tak jak jsme volili a teď musíme čekat jak se to vyvyne.
0/0
2.7.2002 11:35

Joker

Re: Re:
Ty si hlavně vyv Y ň opakování základní školy neo alespoň vyjmenovaná slova po V. Ty jeden VÝV Y NE!!
0/0
2.7.2002 12:28

johny

Re:
Napadáš všechny a všechno. Vysvětli mi, koho myslíš pod tím nicneříkajícím MY. Jestli to dobře chápu, tak podle toho koho jsi napadl, bys na té ulici byl sám.
0/0
2.7.2002 16:47

laco

Co má torzo koalice proti plošným rodinným přídavkům
Snaha zavést plošné rodinné přídavky je v podstatě upřimné přiznání, že nejsme schopni vymyslet v tomto pseudopravicovém bordelu adresný systém rodinných přídavků. Proto než nesmyslnou administrativu ODS-Vodičkovského typu je rozumnější zavést plošné přídavky na děti. Tím sice dostanou přídavky i ti, kteří je ekonomicky nepotřebují ale současně se odstraní buzerace a komedie s potvrzováním příjmů. Tak rodinné přídavky dostávali i podvodníci, kteří je ekonomicky nepotřebovali a nepřiznávali skutečnou výši svojich příjmů. Když je dostanou všichni na děti dojde sice k nárustu výdajů ze státního rozpočtu ale na společensky nezbytnou věc. Když jsme byli ochotni pustit žilou na blbost kampeličkářů pak se nebavme o tomto výdaji. Jediné rozumné vysvětlení je, že koala se snaží podporu rodin s dětmi protlačit přes odpočitatelné položky. Ale tím vzniká mechanismus stejně složitý a nespravedlivý jako výplod diletanství ODS-Vodičky.
0/0
2.7.2002 10:18

radegast

Re: Co má torzo koalice proti plošným rodinným přídavkům
A co kdybychom měli sazbu daně z příjmu 100% a potom dostali všichni stejnou sociální dávku. To by myslím byl Špidlův ideál.
0/0
2.7.2002 10:43

Pravice

Re: Re: Co má torzo koalice proti plošným rodinným přídavkům
Co nechápu je tupá zarytost Kasala nad registrovaným partnerstvím. Nic proti teploušům, ale nechápu proč by to mělo být hlavní téma dne. To už ten člověk nemá o čem mluvit? Anebo je lesba a sere ho to.
0/0
2.7.2002 10:50

Milhaus

Re: Re: Re: Co má torzo koalice proti plošným rodinným přídavkům
Třeba má dítě homosexuální nebo je gay někdo z rodiny nebo ho štve zabedněnost katolíků nebo nás chce zviditelnit ve světě (jako se zviditelnilo Holandsko) nebo čeká, že mu každý teplý v republice dá korunu nebo mu někdo vynadal do teplých a dotklo se ho to, možná je typem člověka, kterému se dá důvěřovat a jeho teplé okolí se před ním se svojí orientací netají (to se pak jeden nestačí divi kolik jich vlastně ve skutečnosti je)
0/0
2.7.2002 11:52

laco

Re: Re: Co má torzo koalice proti plošným rodinným přídavkům
Teď jste v opačném extrému, kdo dělá na černo má 0% daň a sociální dávku. To nevidíte nebo to u vás v kraji není.
0/0
2.7.2002 10:56

Peeta

Pilip
Pilip mi může tak akorát políbit ... .Většího gaunera než je on tady asi hned tak mít nebudeme. Po tom co předvedl ve funkcích ministrů v bývalých vládách a jak dopadl ve volbách by měl zalézt do nějakého tmavého kouta a mlčet. Jenomže to on neudělá, protože by chcípl hladem. Umí totiž jenom blbě kecat a hrabat do vlastní kapsy.
0/0
2.7.2002 10:10

Surios

Pilip
Nechápu, jak to, že bezpáteřní člověk jako je Pilip, který navíc nebyl zvolen do sněmovny, čímž se ukázalo, co si o něm většina národa myslí, si dovoluje diskutovat o vládě. VŽDYŤ NEBYL ZVOLEN TAK CO DO TOHO KECÁ. Skutečně mě překvapuje, i celá US, s jakou vervou ignorují výsledky voleb. Proč jsme teda volili, když oni svoji naprostou prohru ignorují.
0/0
2.7.2002 9:24

Pravice

Re: Pilip
Tady ale nejde jen o Pilipa. Celá US i KDU mi připadají poněkud asociálně. Nemluve o ČSSD a krásných špidlovských očích. Při sestavování vlády by měl spytovat svědomí (pokud ještě nějaké má) i Havel, kterýmu už asi úplně hrabe.
0/0
2.7.2002 10:15

radegast

Pilip
O vyspělosti českého voliče svědčí zajímavý úkaz v téhle diskusi. Naprostá většina přispívajících nevyčítá Pilipovi jeho skutečné chyby (nebo spíše levárny), tj. že hlasoval pro odškodnění kampeličkářů a pro gripeny. Většinou mu vyčítají jeho uvěznění na Kubě, za které by ho jinde pochválili. Jen tak zbabělý národ jako Češi mohou někomu vyčítat, že si dovolil podpořit disent proti komunistickému režimu, a jen tak politicky a ekonomicky negramotní občané jako jsou Češi mu budou vypočítávat náklady na jeho vysvobození z kubánského vězení, které jsou naprosto nicotné ve srovnání s tím, o kolik připravil daňové poplatníky pouhým zvednutím ruky ve výše uvedených dvou případech.
0/0
2.7.2002 9:19

Pravice

Re: Pilip
Jako sorry, ale já nejsem negramotný občan. Všem je jasný co Pilip v letech 1997-8 dělal za sviňárny, je to prostě malomocnej kariérista a fakt nechápu tu drzost ještě vystupovat na veřejnosti. Měl by se stydět a radši někde vychovávat svojí dceru aby z ní nevyrostl druhý otec.
0/0
2.7.2002 9:22

radegast

Re: Re: Pilip
No, postavil se proti panu profesorovi, řekni to rovnou. To byl jeho největší zločin.
0/0
2.7.2002 10:56

Surios

Re: Pilip
Jako nezlob se na mně, ale to, že Pilip jel na Kubu bylo pouze populistické gesto, aby se po čase opět trochu zvýraznil. A věř, že to nebyla náhoda, že ho tam zachránil zrovna Pithart. Tak proč na to neupozorňovat.
0/0
2.7.2002 9:28

Caesar

Re: Re: Pilip
Ty musíš bejt úplně vylízanej, nebo být volič ODSKSČM. Pojedeš snad na Kubu, do policejního státu podpořit disent, necháš se zavřít, budeš riskovat, že si tě tam nějakej rok nechaj a budeš doufat, že tě to doma zpopularizuje? Já Pilipa moc nemusím ,ostatně jako celou US, ale to co udělal prostě musím ocenit. To že ty a lidi tobě podobný (Ransdorf, Zahradil), nejste schopný připustit, že člověk může dělat dobrou věc, aniž by tím sledoval svůj osobní prospěch, svědčí jen a jen o vás, ne o Pilipovi.
0/0
2.7.2002 10:34

Pravice

Re: Re: Re: Pilip
To ODSKSČ nepiš neboť to trošku sám sebe překvapuješ svojí tupostí a primitivismem.
0/0
2.7.2002 10:47

Caesar

Re: Re: Re: Re: Pilip
Omyl, ty který se hrdě označuješ za pravičáka. Svojí tupostí a primitivismem mě překvapují dnes a denně paranoidní členové KFC (Klausův Fan Club), kteří za vším vidí spiknutí. Co se týče spojení zkratek těch dvou stran, tak bohužel po shlédnutí Sedmičky na našívaší televizi, kde si pánové (soudruzi) Klaus a Grebeníček tak dojemně rozuměli, nemohu jinak... Jen ta soudružská pusa na konci tam chyběla!
0/0
2.7.2002 11:20

Surios

Re: Re: Re: Re: Re: Pilip
Tak tímhle příspěvkem si to Caesare fakt rozčís.Nechceš v komunálkách kandidovat?Určitě by se rval o koryto jako Mr.Pilip.
0/0
2.7.2002 11:30

pan přesmutný

Re: Re: Re: Re: Re: Pilip
buzno!!!
0/0
2.7.2002 17:11

radegast

Re: Re: Re: Pilip
Ty nevíš, že to bylo spiknutí Čtyřkoalice, Hradu, Freedom House, miamských kubánců a Fidela Castra s cílem dosadit Pitharda na Hrad? Zeptej se Jakla nebo Zahradila, ti Ti potvrdí, že šlo o pokračování sarajevského atentátu a součást mediální kampaně proti ODS.
0/0
2.7.2002 10:51

Surios

Re: Re: Re: Re: Pilip
Nejsem si jistej, jak daleko byl tenhle příspěvek ironickej, ale to že ve výsledku šlo o post prezidenta (pro Pitharta) není fantasmagorický, ale smutná realita.
0/0
2.7.2002 10:57

Surios

Re: Re: Re: Pilip
Hele vylízanče.Až budeš vědět co se skutečně děje tak znovu napiš.A jestli spojuješ ODS s KSČM(já nevolil ani jednu) tak to máš v palici fakt jetý.
0/0
2.7.2002 10:54

Caesar

Re: Re: Re: Re: Pilip
To jestli to mám v hlavě jetý nebo ne ponechám na svém ošetřujícím psychiatrovi a ne na pitomci, který splétá na netovejch diskusích naproto nesmyslný paranoidní teorie o tom, jak se někdo nechá zavřít na Kubě do vězení, aby někdo jinej se moh stát prezidentem. Ale nezlobím se na tebe, blud je blud......
0/0
2.7.2002 11:10

Surios

Re: Re: Re: Re: Re: Pilip
Tak v tý poslední větě se shodnem.Bohužel jeden z nás dvou věří bludu a sorry, ale těžko říct, jestli to jsem já nebo ty a to je věc názorů. Pokud je ten tvůj správnej, tak politika je naštěsti jednoduchá věc. Pokud můj tak potěž pánbůh, protože Pithart v tom případě bude prezidentem.
0/0
2.7.2002 11:20

laco

Re: Pilip
Myšlenka je naprosto správná ale dle mne je dána informacemi z masmédií. V televizi a novinách byli voliči masírování informacemi a těžkých vězeňských podmínkách našich hrdinů. O kampeličkách a gripenech v souvislosti s Pilipem ani slovo.
0/0
2.7.2002 10:02

laco

Prohlášení pro tisk jsou prázdná
Takováto prohlášení pro tisk, že se neshodli ve třech bodech jsou neupřimná. Z ničeho nevyplývá proč se neshodli a v čem je odlišnost názoru. Tak volič nevídí nepochopitelnou neochotu Kalousků, Pilipů a Kuhýnlů a nemůže si vytvořit skutečný obraz o těchto osobách.
0/0
2.7.2002 9:19

Frankenstein

Pilip je charakter
Myslím že pan Pilip je jediný charakterní politik. Teď se to projevilo pri jednání o vládě, kdy řekl, že kdyžtak usilovat o křeslo nebude.
0/0
2.7.2002 9:17

radegast

povolební rozčilení
Je pozoruhodné, kolika lidem stále přijde divné, že v politice jde výhradně o moc, křesla a přístup k postům ze kterých se dá něco ovlivňovat, potažmo ukrást či se nechat korumpovat. Po každých volbách se vždy vyrojí hejna neuvěřitelně naivních pitomců, kteří se začnou náramně divit, když si politici začnou rozdělovat koryta, jako kdyby to nebylo podstatou politiky. Posledně to byla ČSSD s ODS, dnes chce zase k lizu Koalice. Vůbec nejlegračnější je, když příznivci těch stran, které zrovna nejsou na řadě při rozdělování postů, vždy začnou křičet: podívejte se na ně, na bezskrupulózní korytáře. Dnes vyskakují modří vrabci, za týden můžou jednání zkrachovat, situace se obrátí a začnou křičet čtyřkoaličníci. A socani se mohou jen smát, vyhráli volby dvakrát po sobě a ani do budoucna není změna na obzoru, protože jsme nejen národ politicky naivní ale i socialistický, který potřebuje vodit za ručičku.
0/0
2.7.2002 9:01

Babka

Re: povolební rozčilení
Ti se jdi radši vožrat ať přijdeš na jiný myšlenky, ty kreténe.
0/0
2.7.2002 9:07

laco

Re: povolební rozčilení
Ve svém příspěvků se dotýkáš i členů ODS, za to budeš prohlášen za komunistu.
0/0
2.7.2002 9:58

Frankenstein

Ivan je dobrej
Pana Pilipa mám rád. Žiji 20 let v Kanade a myslím že on ví, co je dobrý ministr financí, jako jediný neudělal žádný skandál.
0/0
2.7.2002 8:41

Spina

Re: Ivan je dobrej
Neudelal skandal? A co ta kubanska anabaze? Kazdej normalni clovek vi, ze se do takovych to zemi nejezdi a jeste tam dela hrdinu z komiksu!!!
0/0
2.7.2002 8:51

olin

Re: Ivan je dobrej
vy co žijete venku, čtěte pořádně noviny a sledujte události. Pilip má škraloupů víc než dost a je to osoba naprosto neřpijatelná pro většinu lidí co žijí v ČR a dobře znají stav věcí a situace zde -
0/0
2.7.2002 8:51

Babka

Re: Re: Ivan je dobrej
Co je to za čuráka ten Frankenstein? Fakt potřebujeme aby nám radili takový emigrantský srabi co radši ujeli před vlastní odpovědností.
0/0
2.7.2002 9:01

Cartman

Re: Ivan je spatnej
Bohužel to že žiješ 20 let v Kanadě, ještě neznamená, že máš patent na rozum. Kdo myslis ze byl ministrem financi v dobe, kdy se banky dostaly do nejhorsich potizi? Kdo myslis, ze prodal IPB Nomure?
Ale pokud v Kanade zastavate nazor, ze v Cechach banky v problemech nebyly, nebo ze prodej IPB Nomure byl dobrý obchod, tak se omlouvam...
Krome toho z ty dalky nevidis jak se chovaj cely ty roky co jsou v politice. Jestli si Spidla nasadi do vlady Kunhla a Pilipa, tak je podle me blazen.
0/0
2.7.2002 9:50

Kulich

Panove, panove, panove,
uz vas chvili pozozuju a nestacim se divit! To ze se nedohodli, to by snad melo byt pochopitelne, vzdyt se mam dohodnout pravice s levici. Ale kde je, vazeni volici Koalice, vase pevicova volba v techto volbach? V prdeli, dali jste hlas slibovacum a lezdoritcum, kterym jde akorat o koryta a pritom hrde hlasali svuj program, jak je pevny a neochvejny. Ale kdeze, od nepameti je vydelek nejvetsi (hned po sexualnim pudu a hladu s zizni) motivaci jednani cloveka, tak co se divime, ze jsou schopni zaprodat sve sliby za vynosna mista v rizeni statu. To ze na to nemaji kvalifikaci, to uz je z jineho soudku vino pravdy. Tak uz se konecne prestanme vsichni nad tim rozcilovat a kricet to do lesa, kde nas nikdo neslysi a pojdme s tim v pristich volbach neco udelat!!!
0/0
2.7.2002 8:36

Jarry

Re: Panove, panove, panove,
Zajimalo by me, co je pravice a co je levice. Podle minulych 4 let CSSD moc levicova neni. A skutecnou pravici, ne podle predvolebnich prohlaseni, ale podle skutecnych cinu, v nasem state asi vubec nemame. Urcite to neni Dvojplosnik.
0/0
2.7.2002 9:42

realista

Re: Re: Panove, panove, panove,
Milý Jarry, ČSSD byla již za první republiky nazývaná přídomky : ani ryba, ani rak. strana růžová. Pro mne to byla a je strana pravicová.
0/0
2.7.2002 10:04

pedro

Nechci Pilipa ve vlade
Za svoje minule obdobi jako ministr financi me vubec nepresvedcil a mam dojem, ze se na nej nadavalo nejvic z ministru financi. Proste to neumi. Navic je "kam vitr tam plast", uz me tenhle clovek nebavi. U me je ve stejny skatulce jako M.Macek.
0/0
2.7.2002 8:34

Kulich

Re: Nechci Pilipa ve vlade
A take vzpomenme jeho kubanskou misi.... kolik to stalo penez a politickeho usili. A ostudy. Ten clovek ani sam nevi, co by za prachy vsechno byl schopen udelat!
 
0/0
2.7.2002 8:37

Pravice

Chvání US, KDU a ČSSD
je k blití. Je mi z nich nanic. Kurva lidi už se vzpamatujte, to chcete aby nás tyhle svině někam vedli? Maximálně tak do Ruska.
0/0
2.7.2002 8:32

Malina

Pravice???
0/0
2.7.2002 8:29

Jakob

Myslím že se dohodnou
neboť Koalice ze svých původních slibů ustoupí, aby se dostala k moci. Absurdní je, že kritizovala opoziční smlouvu mezi ODS a ČSSD, teď sama dělá horší věc, když s ČSSD vstupuje do koalice (koaliční smlouva). To vypovídá o tom, co za lidi v Koalici je. No ale stačí se podívat na zprávy a udělá se hned jasno. Při pohledu na obličej tajemníka ÚV KSČ Kasala, či Pilipa Na stopě. Nemluvě o mravním Svobodovi, který může o morálce pouze snít.
0/0
2.7.2002 8:28

Anežka

Re: Myslím že se dohodnou
To samé si myslím já, ale když někdo nechce pracovat a chce se flákat, bude dycky volit KSČ nebo ČSSD. Hajzli co ničemu nerozuměj budou vždycky volit US a zakomplexovaní moralisté KDU.
0/0
2.7.2002 8:34

Najdete na iDNES.cz