Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Koalice požaduje více ministerstev

Dva týdny po volbách směřuje vyjednávání ČSSD a Koalice o podobě společné vlády do finále: vyjednávači dnes mají schválit program a dohodnout se na poměru ministerských křesel. Unie svobody do dnešních jednání přichází se zásadním požadavkem: Chceme ministerstvo školství. Unionisté se obávají, že pokud nebudou mít ve vládě možnost ovlivňovat důležitý resort, neobhájí před voliči svou účast ve Špidlově kabinetu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jenda venda

to teda koukám,
kolik je tady a na podobných místech demokratů. A jak jen málokdo je ochoten "uznat" volby tak, jak dopadly. Mám pocit, že k silným výrazům ti "nej(z)dravější " mají dobré, ale nezveřejnitelné důvody týkající se jejich způsobů jejich vlastní existence....Zapomíná se, že jak levicové tak pravicové trendy ve společnostech byly, jsou a budou, nacož spolu s naší nejautentičtější "nejpravicovější" nejobčanštější nejdemokratičtější partají zapomínájí mnozí, kteří by rádi demokracii jen kdzž je po jejich....Řekněme to tak, že nikoliv program, nikoliv "osobnosti", ale asi výsledky jsou rozhodující pro občana, kterému je jinak víceméně fuk, kdo mu zajišťuje "vládní servis". A to taky rozděluje tuhle společnost na ty, kdo míní, že všichni rozumní občané se mají podílet na jejich (nikoliv své) tvorbš prospěchu a na ty, kteří tuší, že tak se daleko nedojde (nevyuĺučujme, že jinak by možná rádi)...Uhelné sklady coby pravice se chovají nerozhodně zejména proto, že coby inteligentnější tuší, že za všechno se něčím platí, kdežto ta "jediná naše pravice" zatím jen hodlá nechat platit jiné za některé. A pokud vím, tohle býval a je jeden z hlavních rysů totalit. Co plácá, je vedlejší, ale ona ústy svého neomylného vůdce kdzsi prohlásila, že vítěz bere všechno, a už mšla možnost dokázat, co dokáže, takže naši milí neobolševici, stěžujte si akorát na to, že nepracujete pro demokracii, nikoliv na to, že demokracie nepracuje pro vás - to byste museli být k ostatním poněkud jiní. Jsem ale stejně zvědav, jestli tahle naše milá hra na pseudopravice a pseudolevice někdz někam dospěje. Zatím - jak jsem někdle četl - autentická praviće a levice jsou jen má pravice a levice. Takže jděte raději na třeba na pivo, tam se ty pseudoobčanské pokřiky aspoň budou lépe hodit...
0/0
30.6.2002 8:11

Milan Picek

Exhumace socialismu s lidskou tváří.
Nestačím se divit. Minulé 4 roky vykřikovali někteří o zradě pravicové politiky, a nyní jsou ochotni za post ve vládě dělat politiku levicovou. Vůbec tím nemám na mysli KDU-ČSL, protože ti půjdou do vlády s kýmkoli, a kohokoli také podrazí, když jim to přinese výhodu. Co mne však zaráží nejvíc, je naivita spoluobčanů, když rozlišují ČSSD a komunisty. Ten rozdíl je jen jeden. ČSSD pochopila (na rozdíl od skalních komunistů), že není výhodné brát na svá bedra odpovědnost za vše. A tak ponechají, či předají do soukromých rukou podniky, ovšem zkšírují je tak, že podnikatel bude de facto pouze vydělávat peníze na přerozdělovací politiku socialistů. Taková exhumace socialismu s lidskou tváří, ideologie z roku 68. Je to logické, neboť v té době soudruh Vladimír Iljič Špidla bral své politické názory a přesvědčení, a jako člověk inteligentní se poučil. Rovněž je logické, že socialistická vláda nikdy nebude mít zájem na rozvoji podnikatelských aktivit. Každý takový režim začal svou cestu útokem na majetek a svobodu projevu. Člověk, který se dokáže postarat sám o sebe, nepotřebuje aby se o něj staral někdo jiný. Volí nikoli podle slibů co všechno od státu dostane, ale podle toho, zda je mu vláda schopna zajistit podmínky ke svobodnému podnikání. Proto není v zájmu socdem vlády mít občany nezávislé, odpovědné za svůj osud, ale naopak, občany závislé na rozdělovaných zdrojích. A proto tito lidé nikdy nebudou volit stranu, která by po nich chtěla, aby se stali sami odpovědnými za svůj život, která by likvidovala tu neuvěřitelně hustou sociální síť. A až na to nebude, tak se pustí na pár let k moci někdo, kdo zase sníží státní dluh, provede ty nepopulární práce jako propuštění a pod., no a pak zase vesele ty socialisty, ať rozfrncají další peníze. Každý národ má prý takovou vládu jakou si zaslouží. Dobře nám tak.
Milan Picek, Valtice 
0/0
29.6.2002 20:35

Jan Krupka

Jako socan bych raději koalici s ODS!
Nejdříve bych chtěl upozornit všechny pravičáky,že CSSD je jediná skutečně demokratická strana ve státě.Je to strana,kde se diskutuje z leva do prava nebo naopak,jak se komu líbí.Je to jediná státotvorná strana v republice a v tomto směru se jí přibližuje jedině ODS.Vzhledem k faktu,že nyní probíhají strategické rozhovory o našem vstupu do EU,by bylo vhodné,aby tyto dvě strany utvořily skutečnou vládu národní jednoty,která by byla důstojným partnerem v jednání s evropskými byrokraty.Flandáci a Rumlové nám nevyjednají nic a jenom znehodnotí to málo,co po vládách 1992-1998 tady zůstalo.V čele s jejich ,podotýkám ne mojím,prezidentem Havlem!Těm moudřejším nemusím už nic napovídat.At žije tato republika!
0/0
29.6.2002 15:39

Modrý pták

Budete se divit.
Vážení,budete se divit jak je to skutečně s Koalicí. Koalice jako taková existovala pouze do voleb jako zástěna pro KDÚ-ČSL.Teď nastupuje hlavní aktér celého procesu KDU-ČSL a uvidíte jak všechny sklapnou až dojde k lámání chleba tz.rozdělování křesel v parlamentu a ve vládě.
0/0
29.6.2002 13:30

Jan z Rokycan

Čtěte
Než budete mluvit o koalicích či posunech doleva či doprava, tak vězte, že postavení parlamentních stran z leva doprava je ve skutečnosti(podle vystupování a hlasování ne podle jejich názvů)takto: KSĆM, KDUČSL,ČSSD střed je prádný, US-DEU,ODS(a i ta je vpravo jen mírně). Co je od ČSSD vlevo je možno nazvat levicí extrémní!!!!!!!!!
0/0
29.6.2002 13:05

Ruda Peterka

Lituji voliče US
Při vstupu do Koalice s KDU ČSL se vzdala US části svého programu. Při vstupu Koalice do koaliční vlády s ČSSD se Koalice musí vzdát pravicové části svého programu. Co Vám milí voliči zbývá?
0/0
29.6.2002 12:26

josef chrastal

Re: Lituji voliče US
Priste volit koalici, aby nemusela ustupovat z programu!!!
0/0
29.6.2002 18:25

Milada Kopečková

Cena útěchy
Kdo je první-vyhrává. Kdo je poslední-dostává cenu útěchy. Hlavně, aby nás moc nastála. :-(
0/0
29.6.2002 11:59

Milada Kopečková

Cyril Svoboda
Tento pán ve vedení xkoalice není dobrou volbou. Chová se jak klouček,co neví kudy kam a jenom nadává, že mu nikdo neukáže cestu. Strýček Špidla se ho ujmul, ale on stejně bude kříčet,že chce jít po druhé straně ulice. Kam dojdou?
0/0
29.6.2002 11:55

Ferda

Re: Cyril Svoboda
Vazena pani, jestli nekdo nadava, tak je to pan Zeman. Jestli se nekdo chova jako kloucek, pak je to Klaus. A strycek Spidla hledal seriozniho partnera, kteremu muze verit, tak si nasel Cyrdu.
0/0
29.6.2002 18:54

HObe

Re: Re: Cyril Svoboda
To snad nemyslite vazne? Cyrda a solidni partner? Nemam co dodat. To uz snad neboztik ex predseda mel rovnejsi pater. I kdyz ne o mnoho...
0/0
29.6.2002 21:18

Freda

Re: Re: Re: Cyril Svoboda
Tak my zdelte nejakou levarnu, ktere se kdy dopustil!!!
0/0
30.6.2002 12:52

Petr

nevzrušujte se,
stejně je jedno kolik bude mít xkoalice ministerstev. Socani je využívají jen k tomu aby se o vládě mohlo mluvit jako o levostředové a nebyl na první pohled patrný jejich ultralevicový nádech. Kde nenajdou v parlamentu podporu u xkoalice, tam bez jakéhokoli studu použijí podpory komunistů. Takže aby dostali Zemana na hrad, věnují xkoalici nějaké to méně významné ministerstvo (protože tam jim asi komunisti nepíchnou) a naopak pro svůj rádobysociální program, který zplundruje tuto zemi, použijí hlasy komunistů. Některé skupiny lidí, které se prohlašují za sociálně slabé budou stále více natahovat ruku a stát bude štědře přerozdělovat. Bude bujet byrokracie a narůstat zadlužení státu. Škoda, že si lidé neuvědomili, že zvolili jednodušší život pro sebe ale katastrofu pro naše děti.
0/0
29.6.2002 10:25

0/0
29.6.2002 10:08

Tom

Voliči Koalice
Doufám, že se ti pitomci co volili Koalici konečně chytnou za nos a uznají, že tomu dvouhlavému teleti jde jen a jen o koryta. A to ještě mají tolik drzosti a tvrdí, že je to ve jménu voličů. Kdyby vyhráli komunisti, tak se spojí i s nimi jen aby se dostali k lizu. A to měli plnou pusu oposmlouvy. Fuj je to sebranka
0/0
29.6.2002 9:14

NoKoala

Re: Voliči Koalice
Obavam se ze ne ti co volili xKoalici jsou skutecne pi...ci a proto si to uvedomit nemuzou.Jsou to lide kteri nejsou politicky vyhraneni na to aby volili levici (CSAD+KSC) nebo pravici (ODS) tak proste volili to co volili.Vsem prece muselo byt jasne co se po volbach stane a jak prichut ministerskych kresel zamava s charaktery (pokud jim jeste nejake zustaly)celnych predstavitelu xK.KDU celou dobu stekala na tzv. oposmlouvu prestoze z CSSD ve snemovne casto hlasovali, no a hlas US to uz je dnes jen nutne zlo kteremu se musi obcas v mene zavaznych otazkach doprat sluchu, v podobnem duchu se totiz vyjadril soudruh Skromach z CSSD.
0/0
29.6.2002 10:15

Michal

Re: Re: Voliči Koalice
co to tady placas za kraviny, v minulych volbach sme videli jaka je ODS pravicova strana kdyz podporila vladu socanu, dekuji ale takhle si pravicou vladu nepredstavuji.
0/0
29.6.2002 10:37

RobertS

Re: Re: Re: Voliči Koalice
Jsi Michale úplně mimo mísu. Opoziční smlouva měla hlavně zabránit tomu, aby socani s černoprdelníkama a Havlem nezplundrovali naši zemi úplně. Takže socanům sice umožnila vládnout, ale v jistých mezích. No a teď ty hranice padnou a bůh s námi! Koaličníci lezou škromachům a špidlům do řiti, mimořádně odporným způsobem!
0/0
29.6.2002 14:07

Vědec

Re: Re: Re: Re: Voliči Koalice
Podívej se, jak ta slavná ODS vládne v Praze. Jeden větší ksindl než druhej. Korupce, podvody atd. A takhle by to vypadalo v celé zemi. Účelem oposiční smlouvy nebylo omeziti ČSSD (ta byla omezena pravicovou většinou v parlamentu, nikoliv oposmlouvou), ale zůstat alespoň u nějakých koryt.
0/0
29.6.2002 15:22

HObe

Re: Re: Re: Re: Re: Voliči Koalice
...by to vypadalo, by to vypadalo. Jak to vypada uz ted vidime. Je zajimave jak malo doleva orientovanych nazoru tu zazniva. Neni to zajimave? A zhusta zavaneji vulgaritou...
0/0
29.6.2002 21:21

Dominik

Re: Voliči Koalice
tomasku, mas to asi v zivote tezky - otec notorik, matka nebyla - ja to chapu, ze te nikdo neposlal do zakladni skoly, kde se uci alespon zakladnimu smysleni. je to chyba, ze to nedohanis ani ted. ja se ti tedy neco pokusim naznacit, ale neverim v tve pochopeni, protoze ja taky nejsem zadny genius. takze soustred se zaciname: 1. mozna se ti libi grazlove z ods. v tom pripade se nedivim, ze nazivas volice koalice pitomcema. chudaci, nic nerozkradli ti ubozaci z koalice, co? to je ale ubohost. 2. k tomuto bodu si jeste jednou precti, cos napsal. (...jde jen a jen o koryta.) v tom pripade nechapu proc odmitli v roce 1998 vladu pul na pul? zajimava myslenka? odpoved ti asi nedojde. budu hodny a reknu ti to: nejde jim jen o koryta!!! a uz jsme u jadra veci. cyril svoboda vzdy prohlasoval, ze mu je cssd sympatictejsi nez ty ostatni strany. jo, jeste bych se chtel zeptat, cos myslel s tou oposmlouvou? cos myslel s tou oposmlouvou? (radsi dvakrat, aby ti to doslo) mozna neco jako, ze ji mezi sebou uzavreli dve skupiny opu? nevim...
0/0
29.6.2002 18:48

Nikon

Pravice??
US se zproneverila pravicove politice uz davno a nejake ministerstvo skolstvi to nezachrani, stejne budete tancit jak bude CSSD piskat.. Uzijte si ty posledni 4 roky, protoze v pristich volbach koncite jako ODA..
0/0
29.6.2002 9:09

naďula

Vy dole nám do toho moc nekecejte
Při přečtení posledního odstavce, ve kterém pan Špidla uvádí, že vedení strany má jiný názor než pan Foldyna zastupující ČSSD v Ústeckém kraji  na spolupráci s Koalicí, jsem si zamnula oči a musela zatřepat hlavou, abych se poránu probrala. Jinými slovy řečeno - vy tam, dole, svůj názor klidně mějte, ale my si to uděláme po svém. Samozřejmě že vedení strany může mít jiný názor. ale je si pan Špidla jistý, že toto doslovné kupčení  o posty s Koalicí, která by měla být se svými "slavnými" volebními výsledky hezky pěkně v koutě, naplňuje představu o tom, že takovouto "spolupráci" chtěli lidé, kteří dali sociální demokracii hlas? To už tady jednou bylo, že "vedení" bylo neomylné a nereagovalo na názory lidí "dole". Myslím si, že dneska ČSSD plno lidí proklíná za to, jaký "obchod" nám tady provádí. Nejsem prorokem, ale domnívám se, že si při komunálních volbách lidé hodně rozmyslí, koho volit.
0/0
29.6.2002 6:55

Martin

Re: Vy dole nám do toho moc nekecejte
No ono jim toho ani moc nezbyva nez handlovat kdyz si ve snemovne socani nevystaci sami. Potrebujou nekoho do poctu a dat jim taky drobet zobnout. Ale ne zas moc aby to nestalo moc. To by pak dali zobnout radsi jinejm.
0/0
29.6.2002 8:36

HObe

Re: Vy dole nám do toho moc nekecejte
Cim hur, tim lip. Jen at se CSSD do komunalek co nejvice ztrapni - taktez Koalice. Pak se snad proberou ti "nevolici". Jen aby se do te doby pravice stihla probrat z letargie. Klaus-Neklaus, ted to vsichni, ti nastvani na jeho ironicke chovani, vidi-Spidla, stejne arogantni byvaly sef pracovniho uradu. Ac Klaus mne svou aroganci taky stval, presto jsem volil ODS. PROC? Z obavy, ze nastane to, co se prave deje.
0/0
29.6.2002 9:41

Michal

Re: Re: Vy dole nám do toho moc nekecejte
probrat by ses mel spis ty a volat nejakou poradnou stranu
0/0
29.6.2002 10:39

HObe

Re: Re: Re: Vy dole nám do toho moc nekecejte
Kdyz uz si tykame, tak dobra, soudruhu. 1. Nauc se pravopis. Neboj, Tvoje deti budou mit skolu i tu vysokou zdarma, Spidla to zaridi. 2. Mam pocit, ze se jen potrebujes vykecat. Precti si sve prispevky zde a i jinde. Trochu si obcas protirecis. Cest praci, soudruhu.
0/0
29.6.2002 21:14

Vědec

JUDr. Hana Marvanová
0/0
29.6.2002 0:15

Vědec

JUDr. Cyril Svoboda
0/0
29.6.2002 0:14

Vědec

PhDr. Vladimír Špidla
0/0
29.6.2002 0:13

Najdete na iDNES.cz