Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Mají německý pas. Německy neumí

(Od spolupracovnice MF DNES) - Tak šokující je výsledek průzkumu zadaného berlínským Senátem. Pět set učitelů testovalo 9814 budoucích prvňáčků, z nichž je 5011 rodilých Němců a 4863 jsou potomci přistěhovalců. Šedesát sedm procent neovládá německý jazyk. Téměř 36 procent má s němčinou vážné problémy, z toho 12,8 procenta jsou rodilí Berlíňané. Němci byli nuceni přiznat, že květnaté řeči o "multikulti" společnosti zdaleka neodpovídají realitě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

navrátil

temná evropa
Tam končí multikulti humatiriário zblblenectvíc (že ano pane havel?). První generece turků v německu pracovala ve stavebnictví, v ocelárnách apod. Třetí generace turků rozvrací německý stát. jako cikáni v česku - namnoží se jako potkani a potom natáhnou ruku: živte nás, my ny to máme právo. Ptal se někdo těch, kdo ty morgoše musí živit? To NUTNĚ povede k ostrému střetu mezi Němci a tureckými parazity, tak jako mezi Čechy a cikánskými parazity. Turci v těch prvních generacích alespoň odvedli v Německu kus práce - jaké zásluhy mají cikáni v Česku? Cikánské 3% etnikum v současnosti spotřebovává cca 100 miliard Kč ročně z daní pracujících...
0/0
28.6.2002 12:05

Antares

Přistěhovalci ano, ale...
Z toho by se měli poučit naši politici. Přistěhovalci ano, ale měli by si uvědomit, že když tu chtějí s námi žít, musí se naší společnosti přizpůsobit, tj. naučit se česky, atd. Jak se začnou tvořit národnostní enklávy apod., bude to všechno v prdeli. Když rozdávají v Německu pasy kdekomu, aniž by uměl německy, je to jejich problém. A tady se bojím, že naši politici jsou schopni všeho.
0/0
27.6.2002 9:22

Josef E.Dolecek

Přistěhovalci
Tady v Sauerlandu je o přistěhovalce nouze. Naštěstí. Jeden z důvodů proč bydlím v Německu byl pořádek a kultivovanost. ( Taky bych nikdy nešel do Berlina ).
Bohužel už to neplatí tak generálně, představte si idylku, město Weilheim v Horním Bavorsku, podhůří Alp, lázeňská oblast, obyvatelé klidní a kultivovaní, všude květiny - zkrátka ráj. To toho otlučený Mercedes narvaný Kurdy s muzikou " na plný pecky " projíždějící městem tak 80 km/hod. A je po idyle. Neříkám, že všichni přistěhovalci jsou špatní, sám chodím do italských a tureckých restaurací ( což moc Němců nedělá ). Rozhodně jsou mnozí přistěhovalci neadaptibilní stejně jako cikáni ( ostuda Česka, Rumunska, Maďarska, Belgie a Francie ). V Dusseldorfském metru jsem byl málem napaden Tureckými dealery, protože jsem ve vestibulu příliš dlouho stál a telefonoval ( a narušoval jejich teritorium ). Mého kamaráda, který dělá vedoucího výroby v jedné firmě v Marl - Sinsenu napadl jeden z tureckých zaměstnanců protože měl špatnou náladu na práci.
Být v Německu politik, se vztahem k přistěhovalcům jako byl Pim Fortuyn, neváhám a dám mu hlas. Evropa si ještě neuvědomila důsledky svojí otevřenosti vůči cizincům z kulturně odlišných zemí a taky za to zaplatí krutou daň.
 
Josef E.Dolecek
Grevenbrueck, Sauerland
Nordrhein-Westfalen, Deutschland
0/0
27.6.2002 8:54

Zdeněk

Re: Přistěhovalci
Říká se, že o německý poválečný hospodářský zázrak se zasloužili velkou měrou právě turečtí dělníci. Je také pravdou, že bez přistěhovalců by Německo v dohledné době vymřelo. Nemá ten problém hlubší kořeny?
0/0
27.6.2002 9:17

Josef E.Dolecek

Re: Re: Přistěhovalci
Je to tak, právě díky válce mělo Německo obrovskou mezeru v počtu mužů, takže Turky vítalo. Jenže ti se postupně naučili využívat Německého sociálního systému a taky nastala masová vlna imigrace. Už bych to utnul. Turci jsou ještě docela v pohodě, co jsem poznal z cest po Evropě tak největší sebranka ( a na tom si trvám ) jsou Albánci a Kurdové. Albánci okradli moji sestru v Norsku a ještě jí vyhrožovali zabitím protože chtěla volat policii. O Kurdech mluvit -škoda slov.
J.E.Dolecek
 
 
0/0
27.6.2002 9:29

Jan

Re: Re: Re: Přistěhovalci
Technický dotaz. Nejsou to náhodou titíž Albánci, kteří u nás prodávají heroin ve velkém a titíž ubližovaní Albánci v uniformách UCK, kterým Německo tak vehementně pomáhalo před 3 lety?
0/0
27.6.2002 13:15

Josef E.Dolecek

Re: Re: Re: Re: Přistěhovalci
Máte nejspíš pravdu - bohužel ano. Já osobně jsem byl proti bombardování Jugoslávie - resp. Srbska a zcela rouzhodně proti pomoci ksindlům z UČK.
J.E.Dolecek
0/0
27.6.2002 13:54

kiwi

Re: Re: Re: Přistěhovalci
moje rec,pane Dolecku,jak vidno problem s temito specifickymi etniky nema jen nemecko,dokonce i takova vzdalena a pro mnoho techto vychcanych vyzirku dosud{nastesti}neobjevena zeme jako je Novy Zeland kde ziji ma spoustu problemu s pristehovalci ze zemi 3 sveta,spec.afghanci,pakistanci a araby,mesta jako Auckland,New Plymouth a Christchurch se potykaji s pomerne vaznymi problemy jako jsou gangy etnickych islanders,albancu a kurdu soupericimi o teritorium.NZ vlada cini jakesi pokusy omezit nelegalni imigraci z techto rizikovych zemi ale bohuzel doplaci na svuj prilis"humanni"pristup k teto vetsinou nepracujici a stat zdimajici verbezi.Porad je ale situace v tomto smeru lepsi nez v evrope,i kdyz Australie uz se zacala tvrde branit,neni divu,detention center ve Woomera,SA je jen prvni vlastovkou,Evropa by se mohla poucit... z Napier,north island,NZ Vas zdravi kiwi
0/0
28.6.2002 10:23

Ben

Re: Re: Přistěhovalci
O povalecny hospodarsky zazrak se zaslouzil Marshaluv plan a chytry Adenauer
0/0
27.6.2002 19:29

ndavid

Hitler se v hrobě obrací
Takže každý desátý Skopčák není Skopčák, ale Turek nebo Arab. Tak se ani nedivím, že roste počet neonacistů, kteří je chtějí vykopat zpět do Asie a Afriky.
 
0/0
27.6.2002 8:23

Gulliver

Multikulti
Takovéto Uhlovské "multikulti" je ve skutečnosti vychcanost ekonomických imigrantů (viz naši cikáni) a počínající rakovina společnosti, která je předzvěstí jejího rozpadu. Je to stejné jako v obytném domě. Z vlastní zkušenosti. Stačí jeden nepřizpůsobivý nájemník a celá úroveň bydlení v domě od sklepa až na půdu jde do prdele i kdyby ses na hlavu stavěl.
0/0
27.6.2002 7:43

Ajeto

Žádné překvapení
jde o pas, státní příslušnost, sociální dávky, sociální výhody, práci, slušnější prostředí, zbavení se diktátu orientálných zvyků, o multikulturu v zásadě nejde, tato skupina odmítá z principu asimilovt, naopak, obklopuje se krustou nepropustnosti a okolí, ochotné se mísit, považuje za vetřelce a mnohdy i s nim jako s vetřelcem jedná. Napadení muži, usilující o vztah s cizinkami - "Němkami" z poněkud jižnějších či východnějších pásem světa, by mohli podat svědectví o "multikulti", přeci nemůžeme očekávat, že etnikum, ve své vlasti zcela neochotné nejen jakkoliv asimilovat, ale ani komunikovat s kymkoliv z vnějšku, dokonce z etnik příbuzných, po příchodu do evropy a vytvoření první a druhé či třetí filiální generace už "rodilých Němců" bude skropeno po¨jednou živou vodou prozřetelnosti a zcela seotevře. Neochota či neschopnost se naučit jazyk hostitelské země, která se dokonce ukázala být ochotna se stat rodnou zemí,je projevem absolutní arogance, sociálního vejžírkovství a důkazem, že starého psa novým kouskům nenaučíš ani po 45 letech, kdy byla první vlna přistěhovalců do SRN. Jediným opatřením a možností jsou zkoušky z jazyka země, spojené s vlastivědou, základem elementárních znalostí práv a povinnosti státu. Pokud někdo tvrdí, že to mnohdy neznají ani tuzemci, operuje zcela sofisticky, pokud se chci ubytovat pod cizí střechou a užívat blahobytu země, opřevyšující mnohan ásobně nuzné poměry, z nich vzcházím, měl bych projevit vděčnost alespoň elementárním pochopením a znalostí reálií. Pokud tomu tak není, jedná se rize o spekulativní pobyt a využívání místních zvyklostí a zákonů. Když nechci dělat radikálnější soudy a závěry, jedná se přinejmenším o neslušnost, neomalenost, projev nepřízpůsobiviosti a neúcty k těm, kteří mi dali v rodné zemi nedosažitelné.
0/0
27.6.2002 6:48

K

Cau Zito a Vlado,
to je uplne normalni. V US je spousta Mexicanu, kteri neumi a nikdy se nenauci - protoze to nepotrebuji - anglicky. Ziji v komunite Mexicanu, pracuji s nimi a zalezitosti v anglictine vyrizuje z rodiny ten, kdo anglicky umi.  Myslim, ze je to nevyhoda, pokud neumis oficialni jazyk statu, ve kterem zijes, ale neni to k nepreziti. Urcite tedy stat, ktery prijima ruzne etnicke nebo nabozenske skupiny, jako Nemecko, ma mnohem blize k multikultikulturni spolecnosti nez  Cechy. Je to trochu skoda, zvlast ze dvou duvodu: cerpani ze znalosti jinych kultur a pestrejsi pohled na zivot neni blabol (s Mexicany je to ma osobni zkusenost; ted ziju jiz vic nez rok v Asii), to zaprve a zadruhe mezi lety 1918-1938 v na uzemi CSR byla spolecnost Nemcu, Cechu, Zidu, Slovaku, Polaku, Madaru a Ukrajincu. Chapu, ze takovy komplex neprinasi jen pozitiva a pro typ lidi, jako pan Stwora takova slozitost muze byt k neprekousnuti, ale spolecnost jako celek je urcite bohatsi. Tak jo, mej te se fajn.
0/0
27.6.2002 3:31

Radek

Re: Cau Zito a Vlado,
a v cem je jako ta vyhoda mexicanu v USA??? kriminalita, nechut k praci, niceni vseho co je kolem nich?
 no nevim.ale multikulturni spolecnosti nejak nefungujou. naopak...je tam napeti a spatne vztahy..asi jako v LA v 90. letech jak tam meli rasovy problemy.
 
0/0
27.6.2002 7:40

Vladimír Stwora

To se mi líbí
Už to četl soudruh Špidla?
Tak jen dále, vy sociální inženýři. Pokračujte v budování své vysněné spolenosti multikulturalismu. Čím hůř - tím lépe.
0/0
27.6.2002 0:24

David

Re: To se mi líbí
Ty nestwuro, ty mas v sobe hodne nenavisti, co...?
0/0
27.6.2002 1:57

stan

Re: Re: To se mi líbí
Pane, četl jte ten článek?
0/0
27.6.2002 8:13

David

Re: Re: Re: To se mi líbí
Dekuju za optani, cetl. A co u vas doma?
0/0
27.6.2002 14:07

kiwi

Re: Re: Re: Re: To se mi líbí
dave dave,ty budes poradny kopyto.....
0/0
28.6.2002 10:31

kiwi

Re: To se mi líbí
pane Stwora,chte nechte,na zaklade osobnich zkusenosti,musim vam dat za pravdu-tohle je cesta do prdele a nikam jinam zdravim
0/0
28.6.2002 10:29

Najdete na iDNES.cz