Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Spory kvůli výstavbě vedení pokračují

Rok trvají spory mezi Pražskou energetikou a městskou částí Praha-Libuš. Její zástupci se snaží, aby již dokončené vedení vysokého napětí muselo pod zem. Rozbroje mezi mezi Pražskou energetikou (PRE) a občanskými sdruženími, na jejichž straně je městská část Praha-Libuš, nabraly nových obrátek. Předmět sporu však zůstává stejný - stavba rozvodu vysokého napětí z Chodova přes Libuš do Lhotky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Petříček

Bezpečné stožáry inženýra Elise
Česká tisková kancelář - 24.6.2002 MLADÁ BOLESLAV - Mimořádně vysoké škody způsobila páteční bouřka ve středních Čechách na sítích elektrického napětí. Největší havárii způsobil silný vichr na vedení u Týnce nad Labem na Kolínsku, kde dokonce zlomil čtyři stožáry napětí 110 kilovoltů. V pondělí to uvedla mluvčí Středočeské energetické Alena Holubcová.
0/0
26.6.2002 11:11

Z. Z.

Re: Bezpečné stožáry inženýra Elise
Až se zlomí stožár číslo 16 na Písnici, pak počet mrtvých půjde do desítek, ne-li do stovek. Nějaká srážka čtyř tramvají v nedalekých Modřanech bude proti tomu slovy klasika "trapná historka okresního formátu"! (Tím v žádném případě nechci urazit kohokoliv z postižených.)
0/0
26.6.2002 11:37

Černý (Výhledy)

kolaudace řízená profesionály?!?!?
Průběh kolaudačního řízení byl pro mě opravdovým šokem.Dámy ze stavebního úřadu Prahy 11, zřejmě viděly trasu vedení poprvé v životě a na dotazy ke stavební dokumentaci nereagovaly raději vůbec.Jak může takhle velikou a poměrně důležitou stavbu kolaudovat někdo, kdo se stavbou ani na dálku neseznámil.Jak může stavební úřad dopustit, aby si stavebník svoji stavbou dodatečně vymáhal např. povolení smýcení lesního porostu chráněným přírodním územím a zároveň nevěděl, že PRE jako stavebník již dávno předtím toto činil bez povolení Odboru životního prostředí MHMP.
0/0
25.6.2002 18:01

Doležal

mluvčí na svém místě
Paní mluvčí Prahy 11 zřejmě nečte noviny a nesleduje televizi a co hlavně, nechce slyšet, protože stížností a připomínek je víc než dost.
0/0
25.6.2002 17:40

Novotná

Nestačíme se divit !!!!
Bydlím v postiženém domě a na vedení mohu klidně sušit prádlo. Jak je možné, že úředníci, kteří jsou placeni z našich daní nehájí naše zájmy, ale naopak jdou proti nám. Těm lidem na stavebním úřadě Prahy 11 muselo PRE asi dobře zaplatit, když nerespektují ani veřejného ochránce práv a jdou tvrdě za svým. Myslím, že by bylo správné aby v případě, že se potvrdí pochybení těchto "úředníků", také nesli hmotnou odpovědnost za svoje činy!!!
0/0
25.6.2002 17:35

Foltýn

0/0
25.6.2002 17:21

fornusek

DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ
Mimořádnou ostražitost doporučuji obyvatelům na trase Modřany-Řeporyje. PRE totiž připravuje pokračování přestavby tohoto vedení, takže brzy by se v situaci podobné naší, mohli octnout další nešťastníci. SLEDUJTE ÚŘEDNÍ DESKY! DŮSLEDNĚ SLEDUJTE JAKOUKOLI PODEZŘELOU AKTIVITU! POČÍTEJTE S TÍM, ŽE NA ÚŘEDNÍ DESCE MOHOU BÝT ZÁMĚRNÉ CHYBY (např. v popisu trasy vedení, jako se stalo právě v Písnici), ABY LID NEZDRŽOVAL PŘÍPADNÝM ODVOLÁNÍM. HLÍDEJTE, K ČEMU VAŠI ZASTUPITELÉ DÁVAJÍ SOUHLAS! NESPOLÉHEJTE NA HYGIENIKA, HASIČE A DALŠÍ INSTITUCE, KTERÉ BY MĚLI HÁJIT VAŠE ZÁJMY. ODSOUHLASÍ COKOLIV!  
0/0
25.6.2002 14:15

fornusek

Vedení
Vedoucí stavebního úřadu Ing. J. Heliš opakované a vědomně lže, když tvrdí, že všechny zákonné normy byly dodrženy: Nebylo dodrženo ochranné pásmo vedení stanovené zákonem 458/2000 sb., nebyla provedeno hodnocení vlivu stavby na životní prostředí (EIA) podle zákona 244/1992 Sb., vedení nebylo uloženo vdo země jak ukládá vyhláška 26/1999 MHMP .... Vedoucí výstavby PRE a.s. Ing. P. Elis lže, když tvrdí, že vyhláška 26/1999 MHMP platí pouze u obytných domů v centru města, nikoli v okrajových částech. Vyhláška platí na celém zastavěném území hlavního města Prahy, ostatně nedávné rozhodnutí magistrátu potvrdilo, že sídliště Písnice je podle územního plánu zastavěným územím.   36-metrový stožár necelých 12 m od panelového domu se 143 byty představuje bez jakékoli diskuse velké nebezpečí. Přestože Ing. P. Elis tvrdí, že takový stožár nemůže spadnout, to co jsme mohli všichni vidět o tomto weekendu v televizních zprávách, svědčí o něčem jiném.  Na závěr ještě jedna důležitá informace: Kolaudační řízení proběhlo navzdory výzvě ombudsmana, aby s ním stavební úřad posečkal až do ukončení přezkoumání platnosti stavebního povolení a územního rozhodnutí. I to o něčem svědčí! Další podrobnosti na www.praha-libus.cz/osvyhledy.htm
0/0
25.6.2002 9:51

Najdete na iDNES.cz