Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Únik z pevnosti

Občanští demokraté jsou na čekané. Jejich vyhořelé vedení dá demisi, ale možná se o funkce znovu popere. Mimořádný kongres bude, ale až za půl roku. Umělecký dojem z vystoupení: nepřesvědčivé. Strana uvázla v pevnosti a neví. Má vyrazit na frontu? Má si raději vyhloubit zákopy? Bojovat v čele s protřelým veteránem, nebo se statečným nováčkem? Pokušení zahrabat se v bezpečných zákopech musí být silné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Marjanka

Phile a Lenko
Tato otázka napadá mnohem více lidí, možná bychom se měli zeptat právě paní Bendové a dalších novinařů MF Dnes proč se ptají jen Klause. Je to jako kdyby na 4. místě ve volbách byla ODS a ne zbytky Koalice. Ti se teď nejspíš stejně začnou dohadovat kdo z nich je význačnějším kouskem a má tím pádem nárok na lepší křesílko.
0/0
23.6.2002 8:43

David

Dost tendenční článek madame
Zpočátku zní trochu jako objektivní analysa situace, ale ke konci již autorka nezakrytě agituje a vyzývá svou "otázkou" bývalé i souč. odeesáky k nové ofenzivě. Takový článek patří do placené inzerce vážená Mladá Fronto!!!!
0/0
22.6.2002 16:23

matěj

Pozor na ně
Již více než týden se snažím dostat na stránku www.ods.cz. Je stále nepřístupná. Proč? Jediná funkční stránka na které se dá s ODS snad komunikovat je stránka "kované" straničky pí Dědečkové. Tam se "vypisuje" ze svých problémů i p. Žantovský ( pozor! nejedná se o předsedu ODA!). Tento pán tam vypisuje i své zbožné přání, že vláda ČSSD a Koalice nevydrží více než rok. Zdůvodňuje to velice malou většinou (101 poslanců), kterou by tato vláda měla v parlamentu, navíc "znejistěnou " nezávislými poslanci Karáskem a Fišerovou. Domnívám se, že v PS vznikne neformální tichá podpora ČSSD od KSČM. I když komunisty nikdo nemá rád, nikdo s nimi nechce spolupracovat, těch 41 poslanců tam je! Pokud by mělo dojít k pádu vlády, nebo dokonce možnosti předčasných voleb, komunisté ČSSD podrží. Povede je k tomu pud sebezáchovy. Kdyby by byly předčasné volby v nejbližší době, spousta lidí, kteří nebyli před týdnem u voleb by přišlo, a určitě by nedalo hlas KSČM. Tím by se snížil procentní podíl komunistů a měli by méně poslanců. Postupem doby bude tento šok odeznívat a za 4 roky mohou volby dopadnout stejně, nebo pro komunisty dokonce i lépe!  Proč by tedy měli volby uspíšovat? Tlak na předčasné volby ze strany KSČM by něl naopak všechny ostatní strany  přimět k jednotě a podpoře statu quo. Komanči budou ctít předčasné volby pouze v o¨kamžiku, kdy budou mít naději na vítězství! Pokus o to, "dát to socanům vyžrat" ze strany ODS, by mohl vést k novému Vítěznému únoru (březnu, dubnu....).
0/0
22.6.2002 0:08

posledni emigrant

Vazena pani Bendova
To je ono. V sobe jiste, perfektni.Podstata veci je tu jako na dlani.
Doufam a preju si, ze nebudete ukazovat sve nejlepsi -OPRAVDU NEJLEPSI- vykony na cvicisti, ale zablysknete se jimi, az pujde zase o vec.
Dekuju Vam a drzim palce.
Kam se na Vas hrabeme.
P.E.
0/0
21.6.2002 17:24

Pepa S.

Únik z pevnost
Paní Bendová,
proboha, o čem Vy a pan Komárek budete psát, až půjde Václav Klaus do důchodu ????
 
0/0
21.6.2002 17:19

Lenka

Proč?
Já nevím proč se novináři tak navážejí do ODS a Klause.Vždyť ODS je druhá a jestli někdo prohrál,tak pravice jako taková.A může za to US,která tak zuřivě vystupovala proti Klausovi a proti ODS.Raději se spojili do ,,slavné" Koalice a teď dopadli stejně tak,jako každý,kdo se kdy spojil s KDU-ČSL.Proč se nikdo z novinářů nezeptá Marvanové (té především)a Svobody jestli něchtějí své posty opustit a vyvodit závěry ze své prohry?Proč je hon na Klause?
0/0
21.6.2002 9:36

phil

Re: Proč?
Protože Klaus je odporný, zlý, arogantní, necharakterní, volí ho jen fanatici, je to vlastně druhý Hitler, jeho strana je NSDAP, je panovačný, lže, je to nacionalista, egoista, narcista a nechce do Evropy, snaží se ovládat média, aby psala, že je superman, zatímco o všech ostatních se dávno ví, že jsou přímí, féroví, lidští, hyperdemokraté, nezkorumpovatelní, nezištní, netouží po moci, dělají všechno, abychom byli rychle v Evropě, nikdy se nespojí, s někým, kdo má protichůdný program, vždy naleznou kompromis, podle jejich voličů byl napsán příběh Rychlých Šípů...
0/0
21.6.2002 11:06

Marjanka

O čem by to bylo?
Nevím proč by měl Václav Klaus okamžitě velkohubě třísknout funkcí a nechat stranu s náhradním vedením do kongresu. Nikde neřekl, že pokud funkci složí, že to bude okamžitě 10 sekund po vyhlášení výsledků. A pevně doufám, že v příštích volbách už budou volit lidé s rozumem a s rozvahou a pak moc jiných alternativ než ODS nemají. Stejně mi připadá zlváštní (a nejen mně), že podle různých diskuzí v různých chatech většina lidí dala hlas právě ODS, většina lidí které znám také, kupodivu už jsem slyšela, že volby byly zmanipulované. Zmiňuje se o tom překvapivě mnoho lidí. Prodávám v trafice a to je jak známo cedník veřejných názorů. Podle mne to je spíš o tom, kolik lidí k volbám vůbec nepřišlo. Kovaní straníci přišli ze stranické povinnosti. A podle toho co jsem včera viděla v Kotli, šli volit převážně lildé kteří si neumí představit, že by se o něco mohli snažit také sami. Například člověk který vykřikuje, že nechce platit za lékaře,ale všiml si, že například v USA kde je placená péče běžná funguje i péče neplacená a to dokonce i pro lidi,kteří si ani neplatí zdravotní pojištění!? Kdo si ještě vzpomene , že to byla právě ODS, která začala volat po privatizaci bank, že to byl Klaus kdo varoval lidi ať nedávají peníze do kampeliček, které slibují nesmyslné úroky apodobně.
0/0
21.6.2002 8:33

X,

O čem to je ?
Soudružko Bendová, Vaše doporučení ODS zní stejně přesvědčivě, jako rada romského zloděje autorádií řidičovi: "Ale klidně to nechte otevřéný, tady se nekráde !"
0/0
21.6.2002 6:29





Najdete na iDNES.cz