Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Drahá ochutnávka

Jestli ještě nemáte děti a přitom si vyděláváte víc než 26 tisíc měsíčně, tak byste se po víkendovém výsledku voleb měli pořádně zamyslet. Pravděpodobný budoucí premiér Vladimír Špidla se zatím víc uculuje do kamer, než by řekl něco konkrétního, jeho úmysly nejsou žádným tajemstvím. Za tím novým, ještě trochu nejistým úsměvem se skrývá pohádka o šťastném životě na polštářcích sociálního státu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

posledni emigrant

Sudruzka Lesenarova
  S istou vyhradou sa Vasa rada ponasa na mudrovanie, ktore nema konca.- Su to len same ustipacnosti, posmesky a protichodne reci. Vzajomne sa vyvracaju. Neviem, coho sa mam drzat.
Vravim vam, ste naozaj spokojna so Spidlou? Preco sa v mene bozom pokusate jej zosmesnit? Viem , Spidla je stredneho vzratu, ani privelky, ani primaly, nos ma trocha orli, ako robeny podla crienka britvy, samopasnik a od prirody nachylny k chorobe, ktora sa nazyva" strasna bolest byt bez grosa", ale on pozna ako sa dostat k peniazom vtedy, ked ich potrebuje. Co, do frasa?
Co Vy? Jedneho dna, ked ste majstrom Safrom dostali prikaz pisat taketo taraniny, ste prekrocili Vas Rubikon, dvadsatsest plnych vreciek a kapsiciek s pridavkami so socialnymi statmi etc, co to je ,sudruzka Lesenarova, co to je?
Mila pani, dajte pozor, aby ste nespadli, lebo tu pred Vami je velka a spinava diera.
P.E.
0/0
18.6.2002 23:44

Nemo

Drahá ochutnávka pdruhé ......
Vážená paní Lešenárová, kolik lidí vydělává 26000 Kč a více ? Žiji ve velkém městě, jsem vysokoškolsky vzdělaný v oborech elektroniky a atomového projektového inženýrství s praxí 30 let a vydělám si 18000 Kč hrubého ! A jsem rád, protože všichni mí kamarádi a přátelé  s vyšším či nižším vzděláním vydělávají meně a někdy i za vyděračskou práci u něměckých majitelů firem bez možnosti se bránit, neb za branou je nezaměstnaných dost. Několik jich musí vyžít i s 10000 Kč hrubého měsíčně, ale to vy asi neznáte. Nedivte se volebním výsledkům pokud se tato situace trochu nezlepší tak to bude o příštích volbách ještě horší. Ti vaši boháči s přijmem vyšším než 26000 Kč totiž radši než k volbám jedou na svou luxusní chatičku nebo chaloupku. Nás pár pod 26000 si to dovolit nemůžeme a tak jdeme radši k volbám. Čau a rychle se vzpamatujte a tolik nepíte, brání vám to v reálném pohledu na naší současnost.
0/0
18.6.2002 7:16

posledni emigrant

Re: Nemo ......
ze se na to, clovece zlata, nevys....?
Jak byste chtel preherodesovat Herodku Lesenarku?
Zustante radeji , kde jste. V Nautilu. Ci jako havran Noelu.
Kdo se vrati, je Lesenarova. Vy to nepotrebujete.
Vas P.E.
0/0
18.6.2002 23:51

miro

Trefné
Autorka se celkem trefila - nejen mladí lidé bez dětí a s vyššími příjmy by měli podle pana skoropremiéra sponzorovat ty, co už děti mají. Ono je to¨u nás vůbec tak nastaveno, že když má někdo vyšší plat, bere mu stát více, aby mu snad ostatní tolik nezáviděli. Jenže ouha - závist trvá. Někteří se nechali nalákat na 30% výnosy z kampeliček a pak se hrozně divili, když jejich záložny krachly. Zaplatili to "všichni", takže v konečném důsledku tratil ten, kdo se zlákat nenechal. Stát dal dotace zamědělcům, které postihlo sucho - ale poíval se někdo na statistiky? Vždyť naši ubozí postižení zemědělci vydělali v daném roce více než kdy předtím i bez "darů" státu.
Všechny tyhle "dary" mají zaplatit ONI, ti bohatí. Jenže autorka neuvedla jeden důležitý argument, který mají ONI v záloze. Schopný člověk, který vydělává velké peníze v domácí džungli se při troše dobré vůle dokáže prosadit i za hranicemi. Takový člověk se potom zamyslí - mám dále pracovat pro stát, odevzdávat solidárně polovinu příjmů pro ty, kdo pracovat nemohou , či nechtějí? Anebo mám myslet hlavně na sebe a svou rodinu, najít si práci jinde a platit menší daně třeba v Irsku, Holandsku nebo USA? Co si vybere? Opět bych se podíval do statistik - kdo se do ČR stěhuje? Ukrajinci a Slováci, zejména dělnické profese, uprchlíci z Asie s minimálním vzděláním a jazykovou bariérou. Kdo naopak ČR opouští? Mladí a vzdělaní lidé mezi 20-30 lety. Nevím jak Vám, ale mě to připomíná potápějící se loď. Můžeme těm uprchlíkům nadávat do krys, ale faktem zůstane, že my budeme ti, kdo se utopí, pokud nezačneme vylévat vodu. Anebo v rámci vlastních možností stát se krysami...
0/0
17.6.2002 13:12

Ivo

Re: Netrefné
Miro, do všech vyspělých zemí přicházejí lidé ze zemí chudých a živí se zde především prací, kterou místní za dané mzdy dělat nechtějí. Totéž platí i o zahraničních pracovnících v ČR. To, že také někteří velmi úspěšní lidé odcházejí tam, kde tuší maximální ocenění svých schopností (příp. nižší daně), je normální. Nevím, proč bych měl těmto lidem nadávat do krys, ať si pobývají, kde chtějí. (Také našim hokejistům či fotbalistům nespílám za jejich zahraniční angažmá). Ať si tito lidé rozmyslí, zda chtějí žít v ČR, či třeba v Americe, zda chtějí udělat úplné maximum pro to, aby vydělali třeba místo 100 milionů milionů 120 nebo 150. Jasná je jedna věc. V ČR máme HDP na 1 obyvatele kolem 40 % částky v nejbohatších zemích. Když ale řeknete lidem, zda se spokojí se čtyřicetiprocentním zdravotnictvím, bezpečností a vzdělaností, řeknou (řekli) ve volbách NE! Jsme prostě příliš dlouho součástí vyspělého světa. Rok 1989 byl nabídkou naděje pro všechny. Brzy se však ukázalo, že pravice přihrála příliš malé menšině příliš velký díl bohatství. Vítězové se o své vítězství nemuseli nijak zvlášť zasloužit. Přiměřené (evropské) zdanění boháčů je na místě. Jestli jim nestačí luxusnost jejich vil, aut a všeho ostatního, jestli chtějí mít na skupování konkurence, ať to zkouší, kde chtějí. Tato země není jen jejich.
0/0
17.6.2002 16:05

Daňový soumar

Re: Re: Trefné
Každý správný Čech si utře mastnou hubu, říhne si po pivu a u Novy si zanadává na ty bohatý. Bohatství a majetek druhých je přece zlo, které musíme odstranit, vymítit, zdanit a znárodnit. Jinak by se správní Češi posrali závistí a vepřová, ani pivo už by jim tolik nechutnaly. A kdo je ten bohatý darebák? Každý, komu nestačí luxusnost jejich vil, aut a všeho ostatního. A taky, každý, kdo má dům a auto. A vysoký plat. Ne, velký plat. Taky ne, větší plat než já. A to taky ne, je to každý, kdo něco, co já nemám. Třeba kozu nemám. Ať chcípne koza sousedovi. Ať žijou Češi, ať žije solidarita, ať žije šokialismus, kde budeme mít všichni stejný hovno...
0/0
17.6.2002 18:36

Bogan

Vzkaz autorce
Milá paní (nebo slečno) Lešnarová a kolikpak si myslíte, že je lidí, kteří vydělávají vice než 26 000 a nemají děti. No schválně kolik a myslíte si, že je to k žití? Nebo taky nevíte jako náš vrcholný zákonodárce klučina Bendovic, že v tomto státě existuje sociální a zdravotní pojištění (to se to schvalujou zákony co?). Slezte z hrušky dolů a to hezky rychle - neboť pád z hrušky dolů je mnohem bolestivější (ale u klučiny se bát nemusíme to se jistě nějaký pašalík najde). Jo jen, že se nemusíte divit že to tak dopadlo - voni ty lidi už jsou dot nasraný víte?
S úctou Bogan
 
0/0
17.6.2002 9:20

Bogan

Vzkaz autorce
Milá paní (nebo slečno) Lešnarová a kolikpak si myslíte, že je lidí, kteří vydělávají vice než 26 000 a nemají děti. No schválně kolik a myslíte si, že je to k žití? Nebo taky nevíte jako náš vrcholný zákonodárce klučina Bendovic, že v tomto státě existuje sociální a zdravotní pojištění (to se to schvalujou zákony co?). Slezte z hrušky dolů a to hezky rychle - neboť pád z hrušky dolů je mnohem bolestivější (ale u klučiny se bát nemusíme to se jistě nějaký pašalík najde). Jo jen, že se nemusíte divit že to tak dopadlo - voni ty lidi už jsou dot nasraný víte?
S úctou Bogan
 
0/0
17.6.2002 9:20

Martin

Milý Bogane
víš, ty to vidíš nějak divně. Možná bys měl o něco víc přemýšlet a o něco méně psát. Ještě jednou si své věty přečti a pak Ti to třeba dojde (snad).
Je škoda, že článek paní Lešnarové je tak zaujatý, na Idnes bych to nečekal :-(((
Martin
0/0
17.6.2002 9:46

Najdete na iDNES.cz