Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Prohráli jsme všichni

Komentátoři a politologové jsou v šoku. Čeští komunisté získali přes 18% hlasů a porazili Koalici, dřive Čtyřkoalici, považovanou před pár měsíci za horkéh favorita voleb. Do hlavy se mimoděk vkrádá otázka, která zněla na ulicích a náměstích v listopadu 1989: Kdo za to může?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

BOB

Já nemám pocit , že bych něco prohrál - ba naopak !!!
Jsem pro silně pravicovou politiku , ale prevropskou , demokratickou , bez mafiánského způsobu řízení státu Klausem . Alespoň já jsem vyhrál , protože prohrál Klaus , strůjce nebezpečného navýšení počtu hlasů příznivců KSČM . Klausův odchod i se SVOU ODS do ústraní , v příštích volbách odebere KSČM voliče . Doufejme !!!!! Pokud se ovšem komunisti v KSČM a v ODS nesešikují proti společnému nepříteli a to je demokracie . Hlasů na to mají dost . Pozorně sledujme jejich námluvy a počínání si v Parlamentu !!!!!!!!!!!!! Nedělní " 7 DNÍ " na NOVĚ už něco naznačilo . Klaus a Grebeníček si společně "zanotovali" . NĚJVĚTŠÍ NEBEZPEČÍ HROZÍ PRÁVĚ Z TOHOTO BRATRSTVÍ TĚCHTO DVOU EXTÉMNÍCH TOTALITNÍCH STRAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
27.6.2002 22:03

BOB

KLAUSŮV SYN UMRAVNˇUJE TATU - KONEČNĚ NĚKDO !!!
Konečně se začne prát prádlo v "jednolité" ODS . Bude to velmi zajímavé a velmi užitečné i pro fanatiky ODS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
20.6.2002 21:52

BOB

NIKOLIV !!! PROHRÁLO STÁDO , VEDENÉ KLAUSEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vševědoucí a nejchytřejší a neomylný a nejlepší a největší Vůdce stáda opět dokázal , že ON zase za nic nemůže , zase se ocitl v pasti - režii NAŠEPTÁVAČŮ , zase ho s JEHO ODS  "NĚKDO" stáhl do propasti ..... atd. Snad měl v předvolební kampani dvojníka !!!!! On tu vlastně asi nebyl - je to vážně , nebetyčný debil !!!!!  Cituji jeho slova : " Mně nezbývá než přemýšlet o tom , zda jsem tomu napomohl, či nenapomohl . My se velmi poradíme ( asi s manželkou ) , co s tím uděláme " .  Skvělé , to nemá chybu !!!!!!!!!!!!!!! Pane profesore , jen tak dál , vstříc svému osudu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Čím dřív zmizne Klaus a JEHO ODS ze scény , tím líp , protože za Klause , vždycky neskutečně narostly preference KSČM !!!!!!!!! A to je velmi nebezpečné . Ano , jak sám říká : " Ale za ještě větší tragedii , než je náš neúspěch, považuji to , že ztratily všechny demokratické strany a že jediným vítězem voleb jsou komunisté " . Že to zavinil ON , tak  to ON za nic na světě nepochopí !!!!!!!! A to je ještě horší , jak 20% voličů KSČM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
0/0
17.6.2002 23:33

anetus

100%
Jsem z Chrudimi,celých 50km od K.Hory,ale názory máme úplně stejné.Díky
0/0
17.6.2002 7:31

ledvi@centrum.cz

Příště...
Jak to tak vypadá, český národ nepotřebuje Temelín, divoké skládky nebo spalovny s jedovatými exhalacemi. Stačí volby a krátká paměť, sebedestruktivní účinky budou nejspíš ještě rychlejší. Možná by v příštích volbách lépe než strany s optimistickými názvy jako "Naděje", "Strana za sociální jistoty" apod. uspěla třeba "Strana  středověkého moru" - koneckonců, také ho tehdy někdo přežil, takže určitá jistota je tu též. Jen ještě nechápu jedno - proč si naši zemědělci stěžují až v Bruselu? Vždyť tolik volů jako v současnosti naše republika ještě neměla.
0/0
17.6.2002 0:01

Milan Pohludka,Ostrava

Příliš mnoho proher
  Mnoho porážek přinesli právě skončené volby.Největší prohrou je propad počtu hlasů velkých
stran,který jde ruku v ruce s nízkou volební účastí.Voliči tak zareagovali na poslední čtyři roky.ČSSD musí být spokojena může pokračovat její účast ve vládě a přichází druhý pokus o splnění jejího programu.Ten první byl velmi rozpačitý,ale voliči dali ČSSD další šanci. Velkým neúspěchem skončili volby pro ODS.Střídání levice a pravice se tedy konat nebude a ODS si za to může sama.Nacionální program,zdrženlivost k EU a skoro nulový koaliční potencionál už před volbami takový výsledek předjímal.Podobně je na tom středopravicová koalice.Nedokázali porazit komunisty,jejich volební výsledek je doslova porážkou.A podobně jako ODS si Koalice může za tento neúspěch sama.Rozpad Čtyřkoalice ač delší dobu před volbami si lidé velmi dobře pamatovali a Koalici to řádně spočítali.Největší porážkou pro všechny slušné lidi v této zemi je však volební výsledek Komunistů.Ač odsouzeni opět do opozice už předem,jejich vliv v zemi vzrůstá a tato extremistická strana se pomalu, ale napevno usazuje v parlamentu.Ledy pozvolna tají a v příští vládě už strana,která má v názvu zločineckou organizaci můžou zasednout!I toto je však prohra velkých stran a dopad politiky,kterou předvádějí.Jediná výhra pro nás občany může být většinová vláda, která nás dovede do EU!
0/0
16.6.2002 16:29

Rejpal

Re: Příliš mnoho proher
Nevím, jestli vstup do EU bude nějakým velkým vítězstvím. Zejména zemědělci, autodopravci, lidé mající zájem o práci v EU a mnoho dalších "obdivovatelů" EU se už nemůže dočkat, až je Špidla a spol. zaprodá. A mimochodem, když už se bavíme o zločincích, co Vám říká kauza IPB, mnoho nevýběrových řízení, korupce, která se nikde jinde nevidí atd atd atd... Závidím Váš optimismus. Jediný souhlas je s tím, že KSČ taky zrovna nemiluju...
0/0
16.6.2002 17:45

mickey@mouse.com

Re: Re: Příliš mnoho proher
Tak vám nevím, proč se ti zemědělci bojí vysokých EU subvencí, autodopravci snažšího pohybu po EU, lidé mající zájem o práci možnosti pracovat v celé Evropě. Asi jsou všichni (podle vás) hodně ustrašení strašpytlové
0/0
17.6.2002 9:41

Najdete na iDNES.cz