Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pravice drtivě prohrála. Vyhráli komunisté?

Rozhodli volby ti, kdo hlasovali nohama, nebo ti, kdo hlasovali rukama? Volební neúčast vystavila zdrcující účet politikům. Dvaačtyřicet procent lidí volby ignorovalo. Stejně drahý účet jim však napsali i ti, kdo hlasovali rukou. Téměř pětina z nich volí komunisty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

BOB

KDE JSOU HULVÁTI Z ODS . JE TU NEOBVYKLE SLUŠNO !!!!!
Je po prohraných volbách a je po chvástání a aroganci fanatických příznivců ODS . A to ještě není konec . ODS dopomohla komunistům k 20-ti %- tům a za to by měla ODS zaniknout i se svým Vůdcem ( ten se stal zřetelně největším škůdcem demokracie ) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
18.6.2002 19:28

Kamil Štěpánek, Most

Výsledek voleb odrazem stavu na politické scéně
Výsledek voleb je skutečně tristní. Rozebírat faktory, které za to mohou , by představovalo podrobnou analýzu. Nejsmutnějším faktem je růst preferencí komunistů, ať už způsobený nízkou účastí voličů,či v některých případech objektivním nárůstem voličů- nespokojených se současným stavem. Nic na věci nemění "stárnoucí" tvrdé komunistické jádro, které volí setrvačností. Jedna věc je však velmi nebezpečná - je třeba si uvědomit, že čeští komunisté nejsou demokratickou státotvornou stranou, která by vzala v úvahu současné světové reality , na rozdíl od polských, maďarských či německých post-komunistů. Zůstávají v ulitě Manifestu, Leninových (doufám alespoň, že ne Stalinových) spisů. Proto nelze KSČM zapojit do zodpovědné politiky státu (zvláště zahraniční). Tyto potíže by byly marginální, kdyby pravicové strany překonaly hašteření a vzájemné osočování, hledání nepřátel "všichni jsou proti nám", ideologizování, nedůtklivost, agresivnost, kde se hlavní smysl politiky vytrácí- práce pro blaho státu a jeho občanů.Místo toho bylo zbytečně hráno na strunu nacionalizmu (buď s dekrety-nebo nás EU neuvidí),vymýšleny nereálné teorie jak "nejlépe prosperovat" mimo EU (Euroskepticismus). Jako bývalý stálý volič ODS si myslím mohu dovolit zaznamenat, že mě neustálá podrážděnost ODS při diskusi o čemkoli odradila a činí z ní spíše monolitní kastu, než demokratickou stranu. Bohužel,nejsem si jist, zda si (pokolikáté již?)toto V. Klaus uvědomí.Televizní povolební debata, kde se opticky identifikoval spíše s názory s. Grebeníčka, než paní Marvanové, mě přesvědčila o opaku a o žalostném nedostatku sebereflexe u ODS - strany zodpovědné za pravicovou demokratickou politiku v této zemi.
0/0
17.6.2002 11:37

Špidlův volič

Vítěz voleb
Ano, v jistém smyslu komunisté vyhráli. Ale co vlastně? Jen víc křesel ve sněmovně. Ve vládě nebudou. Volby opravdu nikdy nevyhrají. Tak se jich nebojme. A vy pravičáci se nebojte Špidly. Nemá většinu a to ani s Koalicí, protože jsou tam dva nezávislí. A Koalice /hlavně US/ ho bude ve výdajích mírnit. Jinak je to uhlazený nearogantní politik, který ještě nemá škraloup, tak mu dejte jako předsedovi vlády šanci. Klaus a Zeman už ji měli.
0/0
16.6.2002 13:13

Zazi

Re: Vítěz voleb
A kdopak si nejvice polepsil od poslednich voleb?Rika Ti neco 19 % ???Ty to ovsem nerespektujes.Jenom my!my!my!To uz tady ale bylo!!!
0/0
16.6.2002 15:19

Volič US-DEU

Re: Vítěz voleb
Mně bylo celkem jedno, kdo bude sestavovat vládu. ČSSD, ODS i Koalice by nic na směrování země nezměnili. Ale KSČM je děs. Ti, kteří nešli k volbám, dali možnost komunistům otevřít ty jejich ulhané huby. Jestli Špidla dojedná třeba i tichou podporu KSČM v některých zákonech proti svým možná budoucím vládním partnerům, bude to na nové volby. Škoda, že jsem neměl možnost volit záporně. Volil bych komunisty.
0/0
17.6.2002 9:56

Najdete na iDNES.cz