Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Manželům by pomohla k dítěti lež

Manželé Hoangovi, kterým vietnamská matka darovala holčičku, doplatili na to, že s úřady chtěli jednat poctivě. Rok a půl stará Sandra se téměř ze dne na den ocitla z rodinného domku manželů v kojeneckém ústavu. Než z něj vyjde, může uplynout řada měsíců možná i let. Kardinálním problémem je, že úřady neznají občanství dítěte.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

hztrfjzr

Zkušenosti ze sociálkou
Podle vlastních zkušeností ze sociálními pracovníky, kdy jsem pracoval jako protidrogový kordinátor je ten, že "sociální pracovníci jsou z drtivé většiny (cca 90%) osobně zakomplexovaní lidé s poruchou sociálního cítění, kteří v dětství trpěli v rodině i společnosti vrstevníků, případně lidí sexuálně zneužívaní případně si dokazující svoji touhu po moci a ovládání druhých"<br> Takoví lidé mohou dělat mnoho prací, ale sociální pracovník mezi ně rozhodně nepatří. <br>Jak jsem řekl ve své činnosti jsem se setkal se zvůlí těchto pracovníků, kteří mnohdy jednali absolutně bez jakýchkoliv objektivních posouzení (Odebrali dítě (7 let), protože kdesi zaslechli podezření, že toxikuje (užívá návykové látky - pozn.). Nakonec při dlouhodobém dohadování, kde jsem naštěstí měl jako protidrogový koordinátor co říci bylo revizním orgánem rozhodnuto o navrácení dítěte do rodiny (mimochodem absolutně bezkonfliktní mající tu nejlepší pověst apod.). Asi za měsíc jsem zjistil (S VELIKOU HRŮZOU), že toxikuje - a víte, kde po prvé....??  V domově mládeže - čichal benzín na rady "kamarádů"...<br> Těchto případů se sociálkou jsem měl několik a jednoho dne jsem se fakt naštval a šel jsem za starostou, kde jsem jim sdělil, že odcházím a pěkně jsem mu vysvětlil proč... totéž jsem vysvětlil i na úřadu vlády (MPK), která naštěstí protidrogové koordinátory metodicky vede...<br> Odstěhoval jsem se pryč s dosahu našich sociálních pracovnic, protože se mi začali mstít a "šetřit kolem situace v naší rodině" - jediné co pomohlo byla půlnoční návštěva v bytě vedoucí sociálního odboru, kde jsem jí osobně vysvětlil, že použiji ABSOLUTNĚ VŠECH DOSTUPNÝCH LEGÁLNÍCH I NELEGÁLNÍCH PROSTŘEDKŮ, k tomu abych jim v jejich připravované mstě zabránil.<br>Od té doby jsem měl klid (raději jsem se odstěhoval z jejich dosahu) a spokojeně vychovávám dvě nádherné děti.
0/0
27.6.2002 12:20

Lucie

Ach jo!
Nemohu, nez s vyse uvedenym souhlasit! Kazdy dite, a to v ustavu zvlast, chce "pouze" nekoho, kdo ho bude mit rad, tzv. "svyho cloveka". A to bez rozdilu veku, barvy pleti atd. Ostatni, vcetne byrokracie je pro toho mrnouse nepodstatny. Je to tak nepochopitelny, nebo prehnany?!!!
0/0
15.6.2002 16:58

:-((

Klasická známka toho jak BLBĚ u nás fungují nejen OUŘADY, ale jak se "všemocná" sociální pracovnice stará hlavně o Byrokracii, místo o pořeby dětí. Kolik znás vychovávali rtodiče, kteří pracovalio na směny a museli pracovat oba, jinak by to rodina neutáhla... A navíc ZMRVENÁ část zákona o rodině, kdy je možné dát svolení k adopci až po šestinedělí a ne hned po porodu. A v kojeňácích se hromadí děti, u kterých po šestinedělí matku už nikdo nedohledá... Holt ho psala husa, která si nenechala poradit od lidí, kteří v těhle věcech mají přehled a přesně jí dopředu říkali co se stane a co se taky teď děje. A přitom by stačila zmínka, že do konce šestinedělí je možné svolení k adopci odvolat... Argumentovat v tomto pripadě poporodní depresí, kterou trpí zanedbatelné procento žen bylo fakt pitomé...Všemocné úřady, které si myslí, že ústav všechno vyřeší, a že je to vlastně jedno, nebo lepší, když je dítě v děcáku, místo u lidí, kteří by ho chtěli a měli rádi:-(( je mi z toho nanic.
0/0
14.6.2002 16:48

Věra

Re:
Mě taky. A mám dojem, že se v této republice dělají zákony "od zeleného stolu", víš jistě, co tím myslím. Není to jenom tento zákon o rodině...
0/0
18.6.2002 10:41

Honza

přibude nalezenců
Vzkaz pro všechny: až budete chtít dítě řekněte, že je nalezenec.
0/0
14.6.2002 10:30

předseda

Re: přibude nalezenců
Přesně tak, taky si nejsem jistý, jestli by takováto lež musela zaručeně pomoci. Ono se to totiž může přece jen časem provalit, z různých důvodů, je teoreticky např. možné, že je pak ta skutečná matka bude chtít vydírat, a podobně. A pak by to pro ně mohlo být daleko horší... Takže bych si být autorem tohoto článku vymyslel lepší nadpis, než "pomohla by lež", kterým chce zároveň lidi varovat před poctivým jednáním.
0/0
15.6.2002 16:51

Arne

"sociální" pracovnice
Opět další důkaz toho, jak kvalitně se "sociální" pracovnice starají o blaho dětí.
0/0
14.6.2002 10:21

Karlson

Ať žije český úředník
 Přesně jen to se dá říci k tomuto článku. Fakt je to trochu moc. Proč by mělo být překážkou k osvojení ročního dítěte to, že nevíme jaké má občanství? Důležité snad je, že je zdravé a našel se někdo, kdo ho chce. Tak proč mu nepřidělit občanství české? Třeba je v tom něco o čem nevím, ale u 1,5 letého dítěte je každý den velký kus života.
0/0
14.6.2002 7:15

Najdete na iDNES.cz