Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vegani půjdou za smrt dítěte za mříže

Bez známek pohnutí a s biblí v rukou vyslechli v novozélandském Aucklandu manželé Moorheadovi verdikt soudu, který je poslal na pět let za mříže. Pár bude pykat za to, že způsobil smrt svého šestiměsíčního syna tím, že mu dával výhradně veganskou stravu a pak mu odepřel lékařskou péči. Veganská výživa, která vylučuje maso, ryby a mléčné produkty, je chudá na vitamin B12.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

předseda

Tolerance
Trochu mě mrzí, když čtu prakticky všechny příspěvky zde, že tady v podstatě existují jen dvě naprosto vyhraněné skupiny lidí: ortodoxní vegetariáni, kteří nejsou ovšem schopni tolerovat ostatní "masožravce" (přesněji by měly říkat "všežravce" - viz přírodopis čtvrtá třída), a na druhé straně ti nevegetariáni "všežravci", kteří naopak ostře odsuzují vegetariány, a to až do té míry, že by těm veganským rodičům toho nešťastně zemřelého dítěte přáli vše nejhorší... Není tedy možná "zlatá střední cesta", prostě aby si každý zvolil to, co mu vyhovuje, a byl tolerantní k ostatním ?
0/0
15.6.2002 16:03

dan

veganská dieta
Těch 5 let je O.K. , ale ještě k tomu patří dieta á la Buchenwald po celou dobu trestu. Dříve měli vrazi ve vězení ve výročí zločinu půst a tvrdý kavalec; to by jim taky sedlo.
0/0
14.6.2002 22:10

dan

veganská dieta
Těch 5 let je O.K. , ale ještě k tomu patří dieta á la Buchenwald po celou dobu trestu. Dříve měli vrazi ve výročí zločinu ve vězení půst a tvrdý kavalec, to by jim taky sedlo.
0/0
14.6.2002 22:07

dan

veganská dieta
Těch 5 let je O.K. , ale ještě k tomu patří dieta á la Buchenwald po celou dobu trestu. Dříve měli vrazi ve výročí zločinu ve vězení půst a tvrdý kavalec, to by jim taky sedlo.
0/0
14.6.2002 22:07

dan

veganská dieta
Těch 5 let je O.K. , ale ještě k tomu patří dieta á la Buchenwald po celou dobu trestu. Dříve měli vrazi ve výročí zločinu ve vězení půst a tvrdý kavalec, to by jim taky sedlo.
0/0
14.6.2002 22:06

předseda

Martino Brzobohatá
Nevím, na co mi odpovídáte, ale já zcela uznávám Vaše právo na to, svobodně si zvolit bezmasou stravu, ovšem samozřejmě s tím, že tuto Vaši svobodnou volbu nebudete vnucovat druhým. Já jsem ale reagoval na Vaše nesmyslné "argumenty" typu, že každý, kdo nesdílí Váš pohled na tuto problematiku, musí automaticky být zástupce nějaké "masné lobby", jako třeba autoři tohoto článku, který, pokud Vám to uniklo, není žádnou analýzou či názorem, ale klasickou reportáží ze světového dění, a je tedy navíc žel potvrzen tou nešťastnou smrtí dítěte... Tudíž ho (ten článek) asi sotva mohla objednat nějaká "masná lobby".
0/0
14.6.2002 17:23

apogee

Re: Martino Brzobohatá
 u nekolika mesicniho ditete tezko muzete mluvit o svobodne vuli. stejne tak bych mohl rict, kde se ve vas bere pravo mu nutit masitou stravu.
naprostou vetsinu argumentu proti veg*, ktere zde kdo uvedl lze jednoduse vyvratit priklady velkych skupin lidi, kteri ziji vegansky uz mnoho generaci. jenze ten kdo nechce, neuveri :-(
0/0
14.6.2002 20:37

Feyd

Re: Re: Martino Brzobohatá
Normální člověk nebude krmit malé dítě řízky, takže takový argument spíš svědčí o neschopnosti poskytnout jiné. Neodsuzuji vegetariány, jen bytostně nesnáším extremisty.
0/0
15.6.2002 15:39

Pavel Budil

Já to shrnu
pokud rodiče nedají dítěti najíst, měli by být léčení vtíráním česneku do spojivkového vaku a do rekta.
0/0
14.6.2002 14:22

Feyd

Vegan = idiot (často)
Aspoň pro mě. Znám osobně 2 případy, kdy fanatické odmítání "nezdravých" věcí vedlo jednou ke smrti (dívka, 21 let) a jednou k nevratnému požkození zdraví (tříletý chlapeček). Naprosto tento styl života neodmítám, ale je velmi těžké jej "provozovat" a nezabít sebe a svoje děti. Chce to znalosti, zkušenosti, disciplínu, peníze, zodpovědnost. Často i spolupráci s lékaři. Člověk JE jednoznačně všežravec, jeho strava musí obsahovat mnoho složek a není stanoveno, jakou formou je má získávat. Každý, kdo o svém dítěti rozhodne, že jej bude krmit jenom zrním, je u mě fanatický vrah. Ani ortodoxní "masožrouti" nekrmí roční dítě bifteky a stejky. V tomto případě (a v podobných dalších) dochází k porušení zákonů a práv dětí. Drahá paní Martino Brzobohatá, živte se třeba uhlím, je to Váš problém. Ale pokud poškodíte zdraví svých dětí, nebo je nevhodnou stravou zabijete, patříte do kriminálu mezi nejhorší vrahy. Mimochodem, když jste tak přírodní býložravec, že chcete odmítat veškeré živočišné produkty - na co máte prsa, primárně ?
0/0
14.6.2002 12:52

apogee

Re: Vegan = idiot (často)
na materskem mleku prirozene neni nic spatneho. vegetarianstvi a veganstvi je hlavne o nezabijeni a netyrani zvirat. kvuli materskemu mleku se prirozene nikdo zabit nemusi ;-)
vegetarianstvi a veganstvi je vec soucitu. soucit je jedna z hlavnich veci, ktera odlisuje cloveka od zvirat. pokud ho nemate, pak tady neni co resit....
0/0
14.6.2002 20:32

ferda

dd
ddd
0/0
14.6.2002 9:50

Brumbambulín

je zajímavý...
...že jakýkoli " veterán " s nimž jsem se měl možnost zátím setkat, byl vždycky vyzáblej až hrůza !!! Jo a mimochodem - pokud nás - normální, nebo též všežravce nazívají veteráni masožroutama, pak já navrhuju nazývat je kytkojedlíkama a bobuložroutama !!!:)))
0/0
13.6.2002 23:48

apogee

Re: je zajímavý...
z jineho pohledu: ja sem zase nikdy nevidel pretucneleho vegetariana, ktery muze dostat infarkt, kdyz rychle vyjde schody do prvniho patra, jak je to u masozroutu obcas k videni ;-)))
ja jsem byl vzdy hubeny a i pres posilovani jsem zadnou vahu nemohl nabrat. od te doby, co jsem vegetarianem, jsem pribral 8 kilo a nemam tim namysli, ze bych ztlousnul.
pokud mi budes rikat kytkojedlik, tak to vezmu jako poklonu ;-)
0/0
14.6.2002 12:10

Martina Brzobohatá

předsedo
Jste předseda "masožroutů" nebo nějaké té lobby? Myslím, že to dítě prostě nebylo v pořádku z jiných důvodů. Jestli jej ovšem matka nekojila a dávala mu jen listy z pampelišek a zrní, tak bych se nedivila, že zemřelo. To ale by nebylo o veganství, nýbrž o nezodpovědnosti a fanatismu jako takovými.
0/0
13.6.2002 22:23

Radim

Re: předsedo
Ano, nebylo v pořádku, ale protože mu rodiče nedali najíst.  A to že vzali dítě z nemocnice, kde mu chtěli pomoci, to je taky O.K? Jinak na CTK uvedli, že pitva prokázala nedostatek základních živin, potřebné v 1 roce života  a to byste jako matka asi měla vědět ne? Takže kam se asi poděli životně důležité živiny z toho vašeho veganství?
0/0
13.6.2002 22:49

Koki

Re: předsedo
Prosim vas pujcte si nekde ucebnici biologie.Tam se neco doctete o bylozravcich,masozravcich a vsezravcich.Do jake skupiny patri homo sapiens?To je prosim priroda a tu jen tak neosulite.Pokud ale chcete byt bylozravec,my vam urcite branit nebudem.
0/0
14.6.2002 0:09

apogee

Re: Re: předsedo
Lícní svaly
Masožravec Zeslabené, aby umožnily široké rozevření tlamy
Býložravec Dobře vyvinuté
Všežravec Redukované
Člov k Dob ře vyvinuté
Typ čelisti
Masožravec Její úhel není rozevřený
Býložravec Rozevřený úhel
Všežravec Úhel není rozevřený
Člov k Rozev řený úhel Poloha čelistního kloubu Masožravec V rovin shodn é s rovinou stoli ček Býložravec Nad rovinou stoliček Všežravec V rovin shodn é s rovinou stoli ček Člov k Nad rovinou stoli ček Pohyb čelisti Masožravec Stříhací, minimální pohyby do stran Býložravec Žádný střih, dobrý pohyb do stran, dopředu a dozadu Všežravec Stříhací, minimální pohyby do stran Člov k Žádný střih, dobrý pohyb do stran, dopředu a dozadu Hlavní čelistní svaly Masožravec Temporalis (spánkový) Býložravec Masseter a pterygoidy Všežravec Temporalis (spánkový) Člov k Masseter a pterygoidy Ústní otvor v ůči rozevření tlamy Masožravec Velký Býložravec Malý Všežravec Velký Člov k Mal ý Zuby ( Řezáky) Masožravec Krátké a zašpičat l é Býložravec Široké, ploché a dlátovité Všežravec Krátké a zašpi čat l é Člov k Široké, ploché a dlátovité Zuby (Špičáky) Masožravec Dlouhé, ostré a zakřivené Býložravec Tupé a krátké nebo dlouhé (na obranu), nebo žádné Všežravec Dlouhé, ostré a zakřivené Člov k Kr átké a tupé Zuby (Stoli čky) Masožravec Ostré, rozeklané a čepelovité Býložravec Zplošt l é s výstupky oproti spletitému povrchu Všežravec Ostré hroty a nebo zplošt l é Člov k Zplo št l é s výstupky Žvýkání Masožravec Žádné, polyká potravu najednou Býložravec Nezbytné d ůkladné žvýkání Všežravec Polyká potravu najednou a nebo jednoduše drtí Člov k Nezbytn é d ůkladné žvýkání Sliny Masožravec Žádné trávicí enzymy Býložravec Karbohydráty trávicí enzymy Všežravec Žádné trávicí enzymy Člov k Karbohydr áty trávicí enzymy Typ žaludku Masožravec Prostý Býložravec Prostý nebo vícekomorový Všežravec Prostý Člov k Prost ý Kyselost v žaludku Masožravec Za p řítomnosti stravy je pH menší nebo rovno 1 Býložravec Za přítomnosti stravy je pH 4-5 Všežravec Za přítomnosti stravy je pH menší nebo rovno 1 Člov k Za p řítomnosti stravy je pH 4-5 Kapacita žaludku Masožravec 60-70% celkového objemu zažívacího traktu Býložravec Mén ne ž 30% celkového objemu zažívacího traktu Všežravec 60-70% celkového objemu zažívacího traktu Člov k 21-27% celkov ého objemu zažívacího traktu Délka tenkého st řeva Masožravec 3-6 délek t la B ýložravec 10- více než 12 délek t la V šežravec 4-6 délek t la Člov k 10-11 d élek t la Tlust é st řevo Masožravec Prosté, krátké a hladké Býložravec Dlouhé, složité, může být kapsovité Všežravec Prosté, krátké a hladké Člov k Dlouh é, kapsovité Jatra Masožravec Dokáže detoxikovat vitamin A Býložravec Nedokáže detoxikovat vitamin A Všežravec Dokáže detoxikovat vitamin A Člov k Nedok áže detoxikovat vitamin A Ledviny Masožravec Velmi siln koncentrovan á mo č Býložravec Mírn koncentrovan á mo č Všežravec Velmi siln koncentrovan á mo č Člov k M írn koncentrovan á mo č Drápy Masožravec Ostré drápy Býložravec Ploché nehty nebo tupá kopyta Všežravec Ostré drápy Člov e k Ploch é nehty     clovek je masozrout. jasne ;-)))))
0/0
14.6.2002 11:47

Fritz

Re: Re: Re: předsedo
Tento statistický výčet opomíjí vývojový vliv civilizace, kdy člověk ztratil tyto "charakteristické rysy" díky tepelné úpravě pokrmů. Geneticky je člověk z 95% shodný se šimpansem a naši evoluční předkové se velice šimpansům podobali. Je známo, že šimpansi maso jedí, nejsou  to 100% vegetariáni. Dokonce se evoluční pokrok lidstva přičítá mj. konzumaci masa, resp. rychlejší metabolické přeměně s konzumací masa spojené.
Chtěl bych vás požádat, když se tak dobře vyznáte v biologii, uveďte průměrnou potřebu energií, minerálů, bílkovin, atd. které člověk denně potřebuje. Dále by mě zajímalo, jak by měl vypadat takový průměrný jídelníček člověka všežravce a co by měl zkonzumovat člověk býložravec.
0/0
14.6.2002 12:10

apogee

Re: Re: Re: Re: předsedo
ctete zde: http://ohz.cz/Vegetarianstvi/dietologie.html
0/0
14.6.2002 20:28

Martina Brzobohatá

článek je neúplný
Není z něj zřejmé, zda matka dítě kojila či ne. Pokud ano, pak žádné další potraviny (ani rostlinné ani živočišné) v šesti měsících nepotřebovalo. Sama mám čtyři děti a jsme všichni vegetariáni, v poslední době přecházíme na veganství. Zajímavé je, jak se "masožrouti" čertí, pokud někdo napíše, že je bez masa v pohodě. Myslím, že naše IQ je v pořádku, zdraví též. Článek asi fakt objednala masná lobby!!!
0/0
13.6.2002 22:02

předseda

Re: článek je neúplný
Ano, a určitě i smrt toho dítěte, aby vůbec bylo možno ten článek napsat...
0/0
13.6.2002 22:14

apogee

to je demence
vegetarianstvi i veganstvi je v pohode. sam jsem vegetarian, znam i spoustu veganu a naprosta vetsina z nich je na tom po zdravotni strance lepe nez masozrouti. maso neobsahuje zadne ziviny, ktere by se nedali ziskat z ciste rostline stravy. na celem svete se nachazi velke skupiny lidi, kteri jsou vegany uz po generace. tedy kdyby bylo veganstvi spatne, tito lide by tezko mohli zit. v zapadnich zemich vraci nektere zdravotni pojistovny vegetarianum cast penez zpet, protoze tito lide maji mnohem mensi riziko vyskytu chorob nebo predcasneho umrti.
nabozensky fanatismus neni v pohode. ale to ze nejaci posuci jsou vegani a neumi svemu diteti vyvazit stravu (klidne ciste rostlinou), o samotnem veganstvi nic nevypovida. kdyz by sve dite prejeli autem, prohlasite, ze za vsechno muze automobilismus? lidi, trochu myslete.
mimochodem americka vyzivova asociace prohlasila veganstvi jako plnohodnotny stravovaci rezim a to i jak pro male deti, tak pro kojici matky.
0/0
13.6.2002 18:51

Vegetarián II.

Re: to je demence
Moje slova
Ale některý lidi nepřesvědčíš ani za miliony let, stále si budou mlít svou - ale stačí, že i v ČR nás přibývá
 
0/0
13.6.2002 20:10

Guara

Re: Re: to je demence
Nektere lidi nepresvedcis ani za milion let ze clovek byl,je a bude (at chce ci nechce)vsezravec.To je zkratka priroda.Pokud se ale nekdo chce stat bylozravcem,prosim.Proc ale nutit druhe?Byt svoje deti.Mam ve svem okruhu zname kteri se dali na veg.stravu.Kdyz tady budu popisovat jejich zdravotni problemy (a nemale)budu tim zastrasovat zarputile vegetariany.To ovsem nechci.At si kazdy ji co chce.Ale presvedcovat druhe o tom jak jedine ta moje pravda je pravda pravdouci je nefer.Rika vam neco nauka biologie?
0/0
14.6.2002 0:02

Pavel Budil

A co aminokyseliny ?
histidin, taurin, isoleucin, leucin, lysin, methionin, phenylalanin, threonin, tryptofan, valin, arginin - snad jsem nezapoměl na žádnou - kde ve vegetariánské stravě se vyskytuje třeba taurin, který je pro děti esenciální aminokyselinou ? A lysin ? Ten je nutný i pro dospělé a v obolninách je ho nula, nula, nic ...
0/0
13.6.2002 21:32

Petr

Re: A co aminokyseliny ?
Zbytečně se namáháte, Pavle. Tohle ti fanatici nikdy nepochopí. Takové věci se totiž v jejich instruktážních brožurkách nepíšou - tam se leda dozvíte, že konzumace kilogramu obilí denně zvyšuje karmu.
0/0
13.6.2002 22:46

Alien MasterMynd

Re: A co aminokyseliny ?
Jo, a kdyby byl clovek bylozravec, tak ma zuby podobny jako krava, kun, atd... Takhle tenkou sklovinu jak ma, by si pri spasani travy hned znicil drobnejma kaminkama. Ale je pravda, ze nepochopej ani tohle......
0/0
14.6.2002 9:17

apogee

Re: A co aminokyseliny ?
vsechny nezbytne aminokiseliny jsou treba v soje.
0/0
14.6.2002 20:27

jarda71@orange.net

malo co ma tolik blizko fanatismu jako veganstvi/vegetarianstvi
jak zajimave, ze dost lidi, kteri se venuji alternativnim cestam stravovani, ktere znam  jsou bud silne verici, nebo jinak mentalne ci socialne handykapovani. Racionalne myslici clovek pokud uz maso neji musi alternativni cestou doplnovat latky, ktere se vyskytuji pouze v masu a telo je potrebuje. Odepirani prirozene stravy detem by pak melo byt posuzovano jako zlocin mnohem tezsi, nez takovy, ktery je duvodem k POUHYM peti letum vezeni. Vec mela byt posouzena jako ukladna vrazda ... nebo zabiti s uvazenim okolnosti tykajici se slaboduchosti  onech rodicu.
0/0
13.6.2002 17:09

Zdeněk

Re: malo co ma tolik blizko fanatismu jako veganstvi/vegetarianstvi
Plně souhlasím.
0/0
13.6.2002 17:18

Zdeněk

Stop fanatismu (jakémukoli)
Pane Stwora, salám si nedávejte když nechcete. Na druhé straně, prohlášení pana Vachlera a jeho organizace Zvíře v nouze taky nemají k fanatismu moc daleko. Pokud se člověk přestane chovat racionálně, je na cestě do pekel.
0/0
13.6.2002 16:45

vlk

No nevim
Znam nekolik lidi kteri jsou (tvrdi)vegetariani ale tato,prevazne devcata,nijak zdravim neoplyvaji.Ba naopak.Vegetariani si ovsem budou hlasat sve.Je to ale jejich vec.Tady se ovsem pise o veganech.Ti odmitaji i mlecnou stravu.
0/0
13.6.2002 16:43

Vladimír Stwora

Pěkně formulováno
Takže vegetariánství (veganství, jak jste to posměšně překroutili) je vlastně zločin. Opravdu jste mne přesvědčili. Hned si jdu koupit šišku salámu a kilo hovězího, abych doplnil ten chybějící vitamín.
Apropo, která masná loby si ten článek zaplatila?
(Úplně na okraj: vegan je podle mne osoba poživající drogy. vegetarián je osoba vyhybající se masu. Opravdu ten rozdíl necítíte, nebo nemáte slovník?)
0/0
13.6.2002 16:30

Petra

Re: Pěkně formulováno
dobře, tak já nemám slovník taky. Již roky (zřejmě tedy nesprávně) se uvádí všude možně, že jsou dva řekněmě stupně stravy: čisté VEGANSTVÍ (to není posměšné!), zavrhující zcela všechny potraviny nerostlinného původu (tj. i vejce a všechny mléčné výrobky). Pak je vegetariánství, kdy jsou alespoň v malé míře vejce a mléčné výrobky povoleny. Nejsem odborník, prodávám jak jsem koupila. Ale hned se nečertěte, mně je spíš líto toho dítěte - léčit ho vtíráním česneku do chodidel...
0/0
13.6.2002 16:38

Beda

Re: Pěkně formulováno
Slovnik mame a citime ten rozdil. Mylite se Vy, dokonce chybne interpretujete vlastni vyroky. Cituji 'vegetarián je osoba vyhybající se masu' = muze jist mlecne vyrobky, vejce apod. Vegan je definovan opacne - muze jist pouze rostlinne produkty. Vegetarian a vegan jsou rozdilne pojmy.
0/0
13.6.2002 16:41

kvočna

Re: Pěkně formulováno
Nepřekroutili to, vegan není poživač drog (tomu se říká narkoman), ale je to druh vegetariána, který odmítá důsledně nejen maso, ale i veškeré jídlo živočišného původu, tedy i vejce, mléko, sýry...
0/0
13.6.2002 16:48

Radim

Re: Pěkně formulováno
Doufám, že Vás pane Stwora někdo tou šiškou salámu za ty Vaše hovadiny pořáďně vojede do pr..le! A až jednou budete v nemocnici, třeba se žlučníkem,tak doufám, že Vám budou místo žrádla vtírat do chodidel česnek, tak dlouho až zhednete. Doufám, že rodiče toho dítěte pěkně rychle a v bolestech pojdou. Ahoj!!!!
 
 
 
0/0
13.6.2002 17:09

manka

Re: Pěkně formulováno
Ono je vůbec více věcí dobře formulováno. Nejen pan Stwora se šiškou salámu(kterou si asi bude strkat do prdele, když jí není zvyklý konzumovat), ale i další naši spoluobčané mají příkladné názory: kupř. celá obec jehovistů odmítá aplikaci krevní transfúze. Každé dítě jehovistů je životně ohrožené při těžším úrazu spojeným s krvácením. Přesto si jehovisti  vydávají svoje watchtowery, blábolí svoje nesmysly a jsou přesvědčeni o své dokonalosti. Pořád si ale najdou dostatek  sympatizantů. Lidstvo už asi musí trpět mezi sebou blbce kvůli kontrastu - už Josef Švejk o tom výstižně filosofoval. Ať už jde o adventisty, jehovisty, komunisty nabo ekologické aktivisty - jde o šmejd, který je třeba dobře znát, aby se normální člověk nezapletl v podobné blbosti.
0/0
14.6.2002 0:21

Jan

Je to tragedie
Kruťasi, nikam ještě nejezdi, ty jsi z Austrálie a máš to na NZ z nás nejblíž. Viď, že bys to nám v ČR neodpustil a dal bys nám, svým oblíbeným "čížkům" zase za uši? Však ty si něco zase najdeš.
0/0
13.6.2002 16:18

M

Co je to to veganství??
To je nějaká extrémnější forma vegetariánství? Nemám v tom vůbec jasno.
0/0
13.6.2002 16:18

Martin Kostera

Doufam
ze na tom v base budou stejne, jako vrazi deti v nasich veznicich. Z celeho srdce jim to preji.
0/0
13.6.2002 15:58

mojo

***
No nechci vám brát iluze, ale jsem si na poměrně dost procent jist, že v novozélandské věznici nouzi o zeleninu mít nebudou. Vsadím se, že tam budou mít na výběr z několika jídel, z nichž minimálně jedno bude - když ne veganské -  tak alespoň vegetariánské. Což je dobře.
0/0
13.6.2002 15:47

Pavel Budil

Pevně doufám,
že tamní bachař dohlídne na to, aby až do konce života (předpokládám, že nepříliš vzdáleného) neviděli na talíři nic jiného, než bůček.
0/0
13.6.2002 15:20

Harkonnen

Inteligence... :(
Oto, asi tě nepotěším - inteligence nemá s vírou, náboženským přesvědčením, ani fanatismem vůbec nic společného. I nadprůměrně inteligentní člověk může být fanatik (géniové bývají fanatičtí cynici).
0/0
13.6.2002 14:57

Ota

Konečně
Za smrt dítěte budou mít za katrem jiné pošušňání, to si pište. Zeleninu neuvidí po zbytek doby co tam budou a poznají co je to peklo na zemi. Všichni vegani jsou stejně idioti, moc lidí s yšším IQ taky mezi nimi není, nebo si myslíte že kráva je inteligentnější než pes?
0/0
13.6.2002 14:41

Mgr Větrný Josef

Re: Konečně
Kráva je chytřejší než pes, pes je dost primitivní tvor, hlavně ve srovnání s krávou k ničemu. Jinak ale souhlasím, zavřít tyto lidi do basy, i když oni snad ani netuší co udělali.
0/0
13.6.2002 16:19

Zacharda

Re: Re: Konečně
Pes dokáže být také užitečným. Nesmíte to však porovnávat s nějakým pekinézem :-)
0/0
13.6.2002 16:36

Mgr Větrný Josef

Re: Re: Re: Konečně
To ano, ale ve většině případů pes slouží pouze jako něčí "doplněk", jako nemyslící, ale poslušný tvor. A každá kráva je k užitku skutečně více.
0/0
13.6.2002 16:45

Ota

Konečně
Za smrt dítěte budou mít za katrem jiné pošušňání, to si pište. Zeleninu neuvidí po zbytek doby co tam budou a poznají co je to peklo na zemi. Všichni vegani jsou stejně idioti, moc lidí s yšším IQ taky mezi nimi není, nebo si myslíte že kráva je inteligentnější než pes?
0/0
13.6.2002 14:41

Najdete na iDNES.cz