Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

EU stáhla kritiku dekretů

Nejde o majetek - jediným problémem je riziko dnešní diskriminace. Jen proto se prý Evropský parlament zabývá i historickou otázkou: Benešovými dekrety. "Výslovně nejde o změnu majetkového uspořádání, které vzniklo po druhé světové válce. Ať se nám to líbí, nebo ne, článek 254 (smlouvy o Evropském společenství) stanoví, že majetkové uspořádání je věcí členských států," uvedl předseda zahraničního výboru Elmar Brok před diskusí o zprávě k rozšíření.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

hovnival

dekrety
Nebojte se, oni to zase vytahnou, ale to uz bude pozde.....
0/0
14.6.2002 5:48

Jan Jonáš

Na BD se Němci "odkopali" a to předčasně
Situace kolem BD a SN demonstruje, proč jsou Němci hnacím motorem sjednocování Evropy - Drang nach Osten jinou formou. Jen se trochu brzo "odkopali" a nyní hrozí, že si to některé čekatelské  země, respektive jejich obyvatelstvo, se svým vstupem do EU rozmyslí. Sliby vyšší prosperity už přestávají být tím pravým a neoddolatelným lákadlem, pro které bychom přehlíželi rizika. Bez vlastního přičinění a úspěchů nemůže být žádná naše vyšší prosperita a to na EU nezávisí. Na příkladu našich zemědělců a dopravců EU jasně demonstruje jakou roli nám chce v EU přidělit a budeme-li pouze montážní dílnou EU, tak nás žádná trvalá prosperita ani nečeká. DO EU můžeme, až se zbavíme zátěže komunismu, pozvedneme morální a vzdělanostní úroveň a hlavně se naučíme poctivě makat a k tomu tvůrčím způsobem, jak nám v tomhle může EU pomoci - jedině tím, že by nám dosadili svoji veřejnou správu - soudy, úřady, policii a i zákonodárné sbory. Takže jakousi podobu Rakouska-Uherska. Trochu dlouhá cesta k témuž. No, ale když to šlo u kapitalismu s odbočkou přes socialismus, tak proč ne. Měli bychom jít cestou Irska. Vlastní silou nahoru a pak do EU - mezitím bychom poznali, co to vlastně EU pro nás bude znamenat.
0/0
13.6.2002 10:33

TGL

Re: Na BD se Němci
No samozřejmě, to je jasná věc. Jenže bohužel, jenom někomu. Volební právo má bohužel i ten kdo nic nechápe. To je velmi stinná stránka demokracie, ale patří to k ní, takže pokud chceme žít v demokratické společnosti, je to v pořádku, i když nás to jako zemi velmi brzdí ve vývoji.
0/0
13.6.2002 10:53

Ivo

Evropa je normální, buďme také
Pro strašily není milé, že voliči mohou vidět ještě před volbami, že Evropa je normální. Česky zamindrákované očekávání, že právě my jsme cílem evropské revanše, bylo podhoubím nacionální kampaně především ODS a řady malých stran. Obavy nejsou na místě. Na strašení Čechů se ovšem podílely také naděje a proto i kroky řady kruhů blízkých sudetoněmeckým spolkům. Zřejmě by jim bylo milejší, kdyby u nás vyhráli reprezentanti euroskeptismu. Stalo-li by se to z kandidátských zemí jen u nás, česká pozice by silně zeslábla a šance Landsmanschaftu po případné změně vlády by vzrostly. Neskočme jim na špek!
0/0
13.6.2002 7:01

Jan

Re: Evropa je normální, buďme také
Evropa je namouduši normální, stačí se jen rozhlédnout. Už jsme takhle jednou na špek skočili a hezky po česku se zamindrákovaným očekáváním zachránili na svůj účet evropský mír. Esa diplomacie, pánové a lordi Runciman a Chamberlain by mohli vyprávět. Už jsem zapomněl, nevíš, jak to tehdy dopadlo?
0/0
13.6.2002 8:13

Ladislav Pine

Re: Evropa je normální, buďme také
S potěšením mohu konstatovat, že ODS si může připsat první úspěch, bitva ale ještě není dobojována !
0/0
13.6.2002 8:22

Zdeněk

Re: Evropa je normální, buďme také
Já si myslím, že jediná naše chyba byla, že jsme s nimi (němci, rakušani, Landsmanschaft atd.) vůbec začali diskutovat na téma dekretů. Neměli jsme jakoukoli diskuzi vůbec připustit, jako to udělali např. v Polsku. Na druhou stranu, němci si asi dost dobře uvědomují, že ta zvěrstva, co nadělali kdysi v Polsku, nemají obdoby, takže radši drží hubu. A to i přesto, že kromě vysídlení jim bylo Polskem zabráno dost velké území. Ale kdyby se do toho (zcela hypoteticky) němci přesto pustili, myslím, že reakce Poláků by byla mnohem, mnohem tvrdší než naše, a navíc by měli zřejmě jednoznačnou podporu v Evropě. Prostě, na nás je snažší si došlápnout. Doufám, že z naší strany nebudou v této otázce žádné ústupky.
0/0
13.6.2002 8:56

TGL

Re: Evropa je normální, buďme také
Evropa není normální a ty také ne. Mindráky máš hlavně asi ty, že se otíráš o ODS. Co je špatného na tom, že chce do EU buď jako právoplatný s plnými právy, anebo vůbec ne. Chudého příbuzného už jsme tu 40 let dělali, všechno museli a nic jsme nesměli, pamatuješ?
0/0
13.6.2002 10:44

zajic

Takze EU nic nestahla
Je jen videt obavy, ze by jim mohla uniknout "korist" v podobe jedne zem. Co se odhalsuje po pripadnem vstupu do EU a jake jsou zaruky proti dalsimu rozmazavani cele veci se uz nikde nerika. Jako v jinych prispevcich opakuji i zde: je to v prve rade nemecky problem, vytvoreny a prosazovany Nemci. At dokazi svoji opravdovou kulturnost a demokraticnost a umlci jednou pro vzdy onu malou agresivni skupinku sudetskych organisaci.
0/0
13.6.2002 5:26

Najdete na iDNES.cz