Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Manželé dostali darem dítě, ale jen na pár dní

Ve středu 16. ledna večer jim zoufalá plačící matka dávala z náruče svoji holčičku. Darovala jim ji. V pondělí šli s dítětem na úřad. Sociální pracovnice jen bezradně krčily rameny. Poslaly je domů. Za dva dny muselo dítě na vyšetření. Když ho chtěli zpátky, už jim ho nedali. V pátek putovala holčička do ústavu. Oni opět zůstali sami. Pouhý týden si před půl rokem manželé Hoangovi z Břas u Rokycan užívali vytoužené dítě, které nemohou mít. Vybírali jméno. Zalíbila se jim Sandra. Nakupovali oblečení, pleny, kočárek i hračky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Katávka

sociálka
A co kdyby to dítě bylo unesené, pohřešované? A milí noví rodiče, kteří se ho ujali by s ním někam ujeli, to by bylo v pohodě? To by zase socky byly špatné, jak mohly dovolit nechat dítě úplně u cizích lidí! Média dokáží udělat pěkný humbuk, škoda jen že vše vytrhnou z kontextu a nikdy nenapíší všechny skutečnosti kolem toho! Zkuste trošku přemýšlet a né všechno svádět na sociálky!
0/0
13.6.2002 8:47

Toomas

Re: sociálka
Nemůžete obhajovat postup sociálních pracovnic slovy "co kdyby". Vámi uvedený příklad je čistá spekulace, nepodložená fakty. Pokud by sociální pracovnice měly jakýkoli důkaz, že takovéto nebezpečí hrozí, nechť ho předloží. Ale odebírat dítě z rodiny, byť se jedná rozhodně o nestandardní případ, nelze jen na základě domněnek a pocitů. Přiznávám však, že nemám o celé události dostatek informací.
0/0
13.6.2002 9:15

Toomas

Sociální pracovnice se chovají asociálně
Zejména mne zaráží skutečnost, že sociální pracovnice považují za negativní jev, když dítě hlídala sousedka a rodiče byli v práci. Kdyby toto bylo důvodem pro odebrání dítěte, kolik dětí by se asi ocitlo v dětských domovech? Problém by snad byl, kdyby dítě nikdo nehlídal.
V zájmu dítěte by přece mělo být, aby vyrůstalo v rodině a ne v izolaci dětského domova. Sociální pracovnice se však místo toho, aby děti do rodin dostávali, snaží děti z rodin odebírat. To je ovšem dle mého názoru zcela asociální.
0/0
13.6.2002 8:31

Dan

Re: Sociální pracovnice se chovají asociálně
Naprosto souhlasím. Nevidím nic špatného na tom, že dítě pár dní pohlídá sousedka, než si noví rodiče vše zařídí, vždyť proboha měli to dítě ze dne na den ! Jenže v tomhle státě se velmi často zájmy dítěte všichni ohánějí a málokdo o nich opravdu přemýšlí. Apropos, zajímalo by mě, jak by taková sociální pracovnice postupovala, kdyby to dítě někdo takhle dal jí..předpokládám, že by s ním také šupem jela do dětského domova
0/0
13.6.2002 13:07

rozhorcena L.

sociálka
to je klasický postup socek, neco se jim nezda, nejste podle jejich gusta, málo jim lezete tam kde končí kostrč, tak vám dítě seberou a vůbec je nezajíma, ze ti lide se ujali zanedbaneho ditete..... at jdou do ......
0/0
13.6.2002 8:29

Dan

Dítě darem
Určitě je to nezvyklý případ. Bohužel tu opět byla použita obvyklá totalitní šablona - vše není na 100 %, tak dítě odebereme a šoupneme jej do fabriky, pokrytecky zvané "dětský domov". Z tohoto případu opět čiší nechuť sociálních pracovnic jakkoliv se domluvit. Přece proboha nemohou čekat, že když manželé večer z ničeho nic dostanou dítě, tak už druhý den ráno bude vše dokonalé manželka z práce doma ??!! To že dítě mělo možná jen jedny dupačky ale stokrát vynahradí to, že bylo u milujících lidí !!!
0/0
13.6.2002 8:14

Bohuš

Co lze a nelze
Řekněme, že nelze darovat dítě. Ale určitě může někomu své dítě svěřit, aby se o ně staral. To se dělá běžně, když půjčíte dítě rodičům (dědečkovi a babičce), když pustíte dítě s kamarádem a jeho rodiči na výlet. A něco podobného se stalo. Mylná představa postižených, že mohou dítě adoptovat, přece není důvodem, aby stát dítě zabavil.
0/0
13.6.2002 6:39





Najdete na iDNES.cz