Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Armáda nabízí NATO elitní jednotky

Evropští členové Severoatlantické aliance připravují změny ve strukturách NATO. Dva měsíce před podzimním summitem NATO v Praze náměstci ministrů obrany členských zemí aliance a hlavní plánovači ozbrojených sil jednotlivých armád předloží podklady pro specializace svých armád. Právě specializací na různé typy obrany a ochrany chtějí evropské členské státy vyrovnat rozdíl mezi armádami USA a Evropy. Česká republika má již nyní jasno: alianci nabízí elitní jednotku chemiků, polní nemocnici a sledovací systémy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

prap. Martin Hlavacek

elita
Zajímavě jsi odhalil své vlastní přemýšlení a přístup k práci a životu. Nevím, co skutečně víš o armádě, zda jsi v ní někdy sloužil nebo zda jsi slyšel o jednotkách, o kterých se zde hovoří - podle myšlenek v tvém komentáři asi ne. Proto věz, že skutečně některé útvary a jednotky, které by šlo nazvat elitními, máme. Jsou to perfektně vycvičené jednotky s výzbrojí na světové úrovni (příklad - 6spec skupina má lepší noktovizory (noční vidění), než používá britská SAS), které jsou motivované, nejen (pochybným) finančním ohodnocením, ale třeba i ctí vyplývající z jejich pověsti v zahraničí. Vojáci s znalostí světových jazyků - vím, u vysokoškoláka, velitele je to samozřejmé, ale u takovýchto jednotek musí umět dobře anglicky a dalším jazykem třeba i řidič, skladník nebo "obyčejný" střelec... K tvé poznámce o penězích - oni slouží za český žold, ven, na misi se nedostaneš jen tak, po týdnu služby v AČR - ale hlavně - to by člověk musel být pěkný magor, aby se za nějakých pár set tisíc nechal zastřelit nebo zmrzačit. Drobná poznámka na závěr - možná je elitnost vojáků AČR založená právě na rozdílu v myšlení, na tom, že uvažujeme jinak, než Ty.. nejde nám o peníze, ale o výkon a uznání. Ale neboj, třeba i Ty někdy budeš "elita"
0/0
12.6.2002 10:04

Pepa

Co jsou elitní jednotky
Nevím, co jsou to elitní jednotky. Při stavu naší armády si nedevedu představit, že existují nějaké jednotky, které jsou tzv. elitní. Anebo se dělají zase rozdíly, kdy někteří mají lepší výzbroj a druzí nikoliv ? je to zvláštní, u nás nejosu na nic peníze a ejhle, máme něco elitního. A naši kluci se nechají zabíjet! Stehně je to pro peníze. Zkuste jim říct, že budou sloužit na český žold, nikdo nikam nepojede. Ale protože dostanou dolary, tak jsou všichni žhaví.
0/0
12.6.2002 8:10

Najdete na iDNES.cz