Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Štrougal má od soudů definitivně pokoj

Bývalý komunistický premiér a ministr vnitra Lubomír Štrougal si může vydechnout. Soudy už se nebudou zajímat, zda kryl skupinu agentů StB, kteří byli viněni ze tří vražd. "Nejvyšší státní zástupce se rozhodl, že nepodá k případu dovolání," řekl iDNES mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Pavel Macur.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zajic

Strougal byl souzen a osvobozen pouze za ojedinely pripad.
To znamena ze on i ostatni "celni predstavitele" mohou byt postaveni pred soud za velezradu zeme provedenou kolaboraci se SSSR, za devastaci hospodarstvi a kulturni a moralni degradaci naroda. Take samotny "komunismus" by mel byt soudem prohlasen za nepripustou stvavou a nehumani idelologi a jeho sireni a propagovani by melo byt prohlaseno za trestne (podobne jako fasismu). Organizace propagujici toto hnuti by meli byt prohlaseny za nelegalni a zruseny. Nejprve je potreba ovsem vytvorit pravni system, obsahujici opravdove zakony, zalozene na principech demokracie, nikoliv na byvalem komunistickem systemu. A vyhazet vsechny byvale komunisticke soudce, kteri tvori asi 80%. Reci o tom, ze by chybeli do poctu jsou lzi. Podvodni soudci nejen ze nevykonavaji svoji cinnost podle prava, ale podvodnymi rozsudky pachaji mnohem vetsi skody, nez by vykonali novi nezkuseni soudci.
0/0
29.10.2002 3:39

Ferenz Farkáš

Štrougal na Hrad !!!!!!!!
Hurá !!!
0/0
26.10.2002 16:59

Ferenz Farkáš

Štrougal na Hrad !!!!!!!!
Hurá !!!
0/0
26.10.2002 16:59

Ferenz Farkáš

Štrougal na Hrad !!!!!!!!
Hurá !!!
0/0
26.10.2002 16:59

Ferenz Farkáš

Štrougal na Hrad !!!!!!!!
Hurá !!!
0/0
26.10.2002 16:59

Ferenz Farkáš

Štrougal na Hrad !!!!!!!!
Hurá !!!
0/0
26.10.2002 16:59

Pilat

Bla, bla, bla, bla bla bla bla bla
Strougal byl sice komous, ale jinak profik politik. Zanechal republiku s mnoha miliardovym surplusem. K velkemu poteseni Klausu a jinym "Klaunum". Tak jak se Strougalove vlade darilo vest ekonomiku statu i pres komunisticke a nekomunisticke kazdodenni rozkradani, tak se to zatim nepodarilo nikomu z novodobych kapitalistickych "ekonomu".  A ti naiviste co si mysli, ze politicti vezni nejsou a uz nebudou, budou mit tezke casy az vystrizlivi z euforie demokracie. Kdyby bylo na me nechal bych ho po prevratu ve funkci. Alespon veci rozumel lepe nez ta banda diletantu a kulisaku, ktera privedla stat na bankrot a lidi na mizinu.
0/0
26.10.2002 6:36

DetestedWizard

No vidite jak jste dobri
Jeste se zde poperete kdo ste byl lepsi komunista a komu ten komunismus nejvic chybi. Co jej zase vytahnout ze supliku a oprasit, bananu je stejne malo i pro opice a na co menstruacni vlozky a toaletni papir?
0/0
26.10.2002 4:10

Divobij

BEZVA!!!
Nikdo nic neudelal, nic se nestalo! Doufam, ze ted uz konecne vsem dojde, ze nevstoupit za minuleho rezimu do KSC a nedelat partajni karieru byla obrovska chyba! Tech vyhod! A nikomu se za to nic nestalo - ani velkejm zviratum! No je to pouceni pro budoucnost. Az po nas bude chtit nekdo pevny moralni postoj, at si ho strci do pr....
 
0/0
25.10.2002 19:06

Muki

Re: BEZVA!!!
Smutna pravda. Ted nam rikaji, ze se musime naucit zit s vrahy. Tech 12 let poskomunismu snad udelalo vic moralni skody, nez 40 let komunismu.
0/0
25.10.2002 22:21

Rozhorcena

Nejlepe to vyresili v Rumunsku
Kdyz jsem pri navsteve Ceske republiky v 1989 sledovala udalosti v televizi a pak zaznam z popravy rum. prezidenta Caucesca a jeho manzelky tak jsem byla zdesena.  Prala jsem si a take jsem verila, ze vsichni, co meli zasluhu na okupaci  byvaleho Ceskoslovenska v 1968 budou radne potrestani. Bohuzel se tak nestalo, potrestan nebyl nikdo. Ted lituji, ze se popravy tech zradcu nekonaly take u nas. Bohuzel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
26.10.2002 0:00

King

Je mi špatně
Je mi z toho špatně jak neustále unikají spravedlnosti viz i causa Jakeš & Lenárt.  Tyto procesy měly začít hned po revoluci, teď už je pozdě. Po revoluci byli  totiž ještě vybobkovaný co se s nima stane. Jenže se nestalo nic, ani majetek se jim nezabavil tak převlíkly kabáty a s penězma, který měli nacpaný ve slamnících teď patří mezi horních deset tisíc.
0/0
25.10.2002 16:34

bruno

Re: Je mi špatně
2 tapleti soda a sapit flašna fota--budety lepe...
0/0
25.10.2002 16:41

Žíža

Rozsudek soudu je jen dalším plivancem do tváře všem politickým vězňům, disidentům a jinak perzekuovaným lidem. Po nedávném šoku z osvobození prokurátora Vaše přišla další rána. Připočteme-li k tomu neustálé průtahy v procesu s protagonisty akce Asanace a dodnes nevyřešenou kauzu Jakeš - Lenárt, je to jen další důkaz našeho nevyrovnání se s minulostí.
0/0
28.7.2002 16:45

Mgr. Větrný Josef

Prdlajs, tenhle Větrný není ten Větrný, za kterého se falešný Větrný vydává. Falešný Větrný se jen tváří jako pravý Větrný a pravý Větrný je často nařčen, že je falešný Větrný, ikdyž je pravý Větrný. Už to chápete? Mgr Větrný Josef
0/0
26.7.2002 13:23

D`abel

Strougal je nevinny!!!!
A nekdo o tom vubec pochyboval???
0/0
26.7.2002 12:28

Dr. Halíř

Žádám propuštění Kajínka!
Vrána vráně oči nevyklove, říkala babička a měla pravdu. Soudružka soudkyně odvedla svou práci přesně podle očekávání. Já se snad poseru. On je to snad nakonec ještě váženej občan.To se mi jen zdá. Člověk, který v šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých letech byl na špičce komunistické mafie, zastával posty ministra vnitra, předsedy vlády a bůhví čeho ještě, tahle kreatura je prý nevinná!!! Tak potom už teda každý. To můžete pustit na svobodu Kajínka, Roubala, Jonáka a kohokoliv si vzpomenete, jsou to holoubci ve srovnání s těmito lidmi. A ještě se tady toho grázla zastává nějakej debil, protože prý chodil na fotbal… V roce 1989 se měl celý ÚV KSČ zavřít na doživotí, členy předsednictva rovnou pověsit a každému komunistovi vypálit na čelo srp a kladivo, zbavit všech lidských práv a vyhnat za brány měst. Jenže – máte pravdu – kdo by tu dnes podnikal…?
0/0
26.7.2002 11:54

Wolfgang Rydlo, Liberec

Re: Žádám propuštění Kajínka!
Dr. Halíři, kolik členů Vašeho příbuzenstva by se potulovalo za branymi měst s tím vypáleným cejchem? Ještě nezapomeňte na provokatéry Stb, kteří cíleně byli bez členství ve straně. Možná bychom se tam potkali všichni a města by byla obsazena jen školou povinnou mládeží a kojenci.
0/0
26.7.2002 12:10

Dr. Halíř

Re: Re: Žádám propuštění Kajínka!
Pár mých příbuzných by se tam opravdu potulovalo. Ale buďte tak laskav a negeneralizujte. Jestli jste se v té době choval jako prase, neomlouvejte si to tvrzením, že to dělal prakticky každý. Vězte, že nedělal.
0/0
27.7.2002 21:48

Wolfgang Rydlo, Liberec

Re: Re: Re: Žádám propuštění Kajínka!
Člověk se nemusí chovat jako prase a přeci svým neutrálním chováním podporuje zlo. Pokud jste Dr. čehokoliv vystudovaný před rokem 89 , určitě jste byl v SSM a tím pádem, dle stanov, podporoval politiku strany, platil přízpěvky na bratrský Vietnam, manifestoval na 1. máje apod., učil jste se překroucené Dějiny MDH nebo M-L filosofii a pak papouškoval naučené teze, protože kdyby jste se vzepřel, tak je z Vás jen pan Halíř.
0/0
29.7.2002 10:17

Dr. Halíř

Re: Re: Re: Re: Žádám propuštění Kajínka!
Přecejen je jistý rozdíl mezi pasivní účastí a aktivní podporou. Ano, byl jsem v SSM, protože jinak bych opravdu nevystudoval. Bylo tam 100% mých spolužáků na střední i vysoké škole. Nikdy jsem ale v této organizaci nepřijal jakoukoli funkci, nikdy jsem neudělal nic, kromě zaplacení povinných příspěvků. Nikdy jsem také nebyl v KSČ, byť mi to bylo nabízeno. Poprvé již jako studentu VŠ. Odmítl jsem a přesto jsem dostudoval. Jiní přijali. Jistě se jim studovalo lépe, měli lepší šance na uplatnění po studiích, apod. Já jsem svou hranici nikdy nepřekročil a věděl jsem proč. Ta hranice byla dána mým svědomím. Bohužel ne každý svědomí má. A rozmělňování osobní zodpovědnosti a generalizování typu: každý v tom nějak jel - to neberu. Nedělejte si z ostatních alibi.
0/0
29.7.2002 21:07

Wolfgang Rydlo, Liberec

Re: Re: Re: Re: Re: Žádám propuštění Kajínka!
No a o to jde, právě o tu hranici, kterou ten či onen nechce překročit. Jedni dokáží odporovat (asi minimumm), jedni se pasivně účastní (asi většina)a zbytek se účastní aktivně (možná menšina). Ale právě kvůli té pasivní většině se mohl minulý režim "rozvíjet" více jak 40 let. A vy jako člen pasivní většiny (v podstatě podporující aktivní menšinu), odsuzujete ty, kteří měli třeba jen o kousek blíž posunutou tu hranici k těm aktivním. A o to mi jde - o to subjektivní vyhranění a vnímání svého svědomí. Jinak řečeno - není ostrý předěl mezi těmi třemi skupinami. A těď jde jen teoreticky o to, koho vyhnat za ty brány měst. Zdravím W.R.
0/0
30.7.2002 10:46

Dr. Halíř

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žádám propuštění Kajínka!
Ta hranice není tak těžko stanovitelná. Hranicí by měla být aktivita nad rámec nutného. Pokud někdo vlezl do strany proto, aby se tak dostal na lepší, je to překročení této hranice. Nevím o nikom, koho by zavřeli za to, že nevstoupil do KSČ. Vím ale o mnoha, kteří byli velmi aktivními komunisty a ztrpčovali život nám ostatním jen proto, že členství ve straně bylo podmínkou lepšího fleku. Někteří pilně hlásili vše, co viděli a slyšeli a dokonce i to, co nebyla pravda, jiní dělili pracovní úkoly (a také zásluhy) podle stranického klíče, tahali nás na různé stranou organizované akce a pak vyhodnocovali, kdo tam byl a kdo ne, atd. Být komunistou je zločin a měl by být trestán. Já jsem pasivním členstvím v SSM nikomu neubližoval. V tom je podstatný rozdíl. Ta hranice se určit dá, jen se musí chtít ji vidět. Bohužel pro většinu lidí u nás je ta hranice velmi nepříjemná a proto si dělají alibi z tvrzení, že v tom vlastně jeli všichni. Všichni jsme v tom sice jeli, ale ne každý to aktivně postrkoval kupředu.
0/0
30.7.2002 23:03

Wolfgang Rydlo, Liberec

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žádám propuštění Kajínka!
I pasivní komunista může tvrdit, že svým členstvím nikomu neubližoval. Otázka: vstup do SSM pro lepší pozici při příjmačkách, není také překročení té hranice? Nevidím totiž rozdíl mezi tím být z vyčůranosti pasivním členem SSM nebo KSČ. Zase jde myslím jen o to, z jakého pohledu kdo hodnotí aktivitu jedince. Jak jsem psal v předchozím příspěvku: například pasivní člen bude posuzovat jinak svoji činnost (nečinnost) než jeho činnost posoudí ze svého pohledu aktivní člen nebo odpůrce. Takže jde jen o subjektivní posouzení. A řešení je buď trestat všechny členy bez rozlišení aktivity a nebo nikoho (samozřejmě kromě zločinců). S pozdravem W.R.
0/0
31.7.2002 7:21

Dr. Halíř

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žádám propuštění Kajínka!
Ne, že bych byl na své členství v SSM hrdý, to vůbec ne. Nicméně členství v SSM nebylo o tom mít lepší pozici u přijímaček, ale o tom, že bez toho jste tam prostě neměl šanci. Na VŠ byli nepřijímáni samozřejmě i členové SSM, ale nezažil jsem přijetí nečlena SSM. Ale to je jedno.   Především ale vidím dost podstatný rozdíl mezi SSM a KSČ. SSM byla mládežnickou organizací v rámci tzv. národní fronty, jak si jistě pamatujete. Nepopírám, že měla nezanedbatelný politický akcent, stejně jako třeba proslulý Svaz žen, Svazarm, apod., ale v té době třeba i ČSTV. Nebyla to ale politická strana. A nebyla to už vůbec jediná na věčné časy vládnoucí politická strana, která měla na svědomí vše to, co se tu přinejmenším od roku 1948 událo. Tím mám na mysli perzekuce všeho druhu (zabírání majetků, věznění a popravy nepohodlných lidí, zásadní omezení svobod všech a některých zvláště, atd.). Přihlásit se k takové straně, byť jen pasivním členstvím, považuji za zločin.
0/0
31.7.2002 13:56

Wolfgang Rydlo, Liberec

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žádám propuštění Kajínka!
Vidím, že asi každý zůstaneme názorově na sve původní pozici. Asi to vychází částečně i z osobních zkušeností a z toho, jak která "moc" zasáhla do osobního života. Zdravím W.R.
0/0
1.8.2002 7:29

PM

Re: Re: Re: Re: Re: Žádám propuštění Kajínka!
Větší bláboly se vidí málokde. Pokud jste vystudoval střední a vysokou školu jen díky členství v SSM je mi Vás opravdu líto a doporučuji začít studovat teď, když k tomu už SSM nepotřebujete!
0/0
25.10.2002 18:17

XAVER

Štrougal a my ostatní.
Nejsem rozhodně příznivcem Štrougala. Pokud něco provedl v rozporu tehdejších zákonů, ať jde sedět. Na fungování devastace hospodářství státu se podílelo pochybné plánování a machinace na všech úrovních úřadů, podniků... A co učitelé, soudci, kulturní pracovníci, policie, vojsko... všichni se chtě nechtě podřizovali zvůli režimu. Z OV KSČ přišel příkaz (zákon-nezákon, vyhláška-nevyhláška) a bylo to. Ve straně bylo v minulé republice 1.65 mil členů. A co SSM a PO, takzvaný předvoj KSČ. Podle tehdejších zákonů se řídil život všech. K volbám chodilo 98 procent voličů. Moji babičku honili po zahradě s volební urnou, aby měli splněn plánovaný počet odvolených. Vojáci soutěžili, která rota dříve odvolí (probíhali jsme na PVSce kolem urny a skákali z okna ven aby to mělo ten správný rytmus). Chci jen uvést, že ta tkzv. podpora zločineckého režimu byla v podstatě od drtivé většiny obyvatelstva. Potrestat všechny, jen někoho nebo jen do nějaké úrovně?
0/0
26.7.2002 10:01

Al Bunda

JAK BY MOHL BÝT BOLŠEVIK ODSOUZEN, KDYŽ ZA NÍM STOJÍ JEJICH TÁTA SOUDRUH HAVEL?
0/0
26.7.2002 9:27

luban

liška mazaná
Štrougi to má dobře obšlápnuté. Přece jenom ještě i po 13 letech od pádu komoušů, má dostatečně dlouhou kliku, kterou řídí svůj osud. Pozor!!!!, abychom z něho neudělali, pro s.Grebeníčka a tu jeho bandu s.r.o, mučedníka.
0/0
26.7.2002 8:23

no - jak jinak
oni mohli a holt my "nejsme jako oni" s posvěcením hradního pána ..................... bohužel, tato republika se nikdy skutečně nerozloučí /jakoukoli cestou/ s minulým bolševismem. Její smůla a smůla pro její národ.
0/0
26.7.2002 7:37

oho

Soudruh Palas
Jak může být ve vládě (s účastí pravice !!!) člověk s tak bohatou komunistickou minulostí jako soudruh Palas ?!
A pokud by někdo argumentoval tím, že ODS by tohle nedopustila, tak připomínám s.Tlustého a složení Zemanovy, ODS podporované, vlády...
0/0
26.7.2002 7:29

JC

Coz takhle
mu usporadat statni pohreb s poctami jako Husakovi???  Komousi se musi hladit az do uplnyho vyhlazeni.
To je opravdu 'JOKE', takove 'soudni rizeni'!!!
0/0
26.7.2002 1:27

Hloupý Honza

Tak se mi zdá, že ...........
že z tou hordou tupců a hulvátů, kteří nedokáží slušně a klidně diskutovat nejsme schopni se někdy dočkat skutečně demokratického prostředí. Dovedu si představit, co by se dělo v této společnosti, kdyby se ti sprosti hulváti (jejich sprosté výrazy tomu odpovídají) dostali k moci.Pan prezident Havel si byl toho vědom a takovou situaci nedopustil. Proto lituji toho, že i na něho zase druhá horda tupců sprostě nadává.
0/0
25.7.2002 21:59

Joggy

Musím se ho zastat
Komunisty nemůžu ani cejtit, nejradši bych je postřílel. Ale pan Štrougal nebyl ten klasický "hajzl". Byl to slušný člověk, který nikdy nikomu neublížil, nikdy nechyběl na žádném fotbalu a hokeji, působil velice slušně. Byl bojužel ale asi jediný. Nechte ho prosím Vás být, ten si to opravdu nezaslouží.
0/0
25.7.2002 20:32

Hloupý Honza

Re: Musím se ho zastat
Joggy a vy si pravidelně vyplachujte ústa ústní vodou. Páchné vám z úst, jen je otevřete, hotovy kanálismus.
0/0
25.7.2002 22:02

D`abel

Re: Re: Musím se ho zastat
Co ustni vodou, kloktat kyselinou by mel! :-(((
0/0
26.7.2002 12:19

Johny

Re: Musím se ho zastat
Souhlasim s tebou jenom maly - dovetek - Kazdej zlocinej system potrebuje takovy ty slusny hajzly jako byl Lubos. Takovy ty slusny pragmatiky co dovedou svinarny k dokonalosti.
0/0
26.7.2002 0:06

Jarda F.

Štrougal, kterého potkal Jarda F.
Moje koule!
0/0
25.7.2002 20:07

Jarda F.

Štrougal, kterej potkal Jardu F.
Moje koule!
0/0
25.7.2002 20:04

s. Rack1

Každý má plnou hubu demokracie
Na socialismus vzpomínám rád, měl jsem se za něj dobře, vystudoval jsem VŠ a necítil jsem se býti nějak osobně nesvobodným  i když je jasné, že se dělaly blbosti a dětem nedopřáli ani ty banány! Faktem je, že byly jiné přednosti, o kterých dnes nikdo nemluví anebo nechce??? Štrougal byl velice pragmatický člověk a tupec jest ten, kdo háže všechny "komanče" do jednoho pytle. A když se podívám na ty "příspěvky" dole, tak těch tupců je skutečně dost a dost. Já si Štrougala vážím, pamatuji si ho jako dítě, študent i jako dospělý (je mi 35 let) a líbil se mi svým, na tu dobu opravdu "racionálním", myšlením a přístupem.  
0/0
25.7.2002 18:25

Daňový soumar

Re: Každý má plnou hubu demokracie
...a sovětští vojáci tě vozili na tanku, bdělí pohraničníci tě nechávali hrát si se svými hafany, strejdové z milicí ti nosili bonbóny a v kádrovým posudku barvitě líčili tvůj smělý a jiskrný pohled. Ach jó, to bejvávaly časy. To už dneska mají jen v Pchjongjangu...
0/0
25.7.2002 18:43

David

Re: Každý má plnou hubu demokracie
No tohle je dost drasticky. Tomuhle je fakt 35? Takze jedina chyba byla, ze "nedoprali" detem banany. No kdyby tenhle prispevek nebyl takovej pruser, tak se snad zacnu smat. Jaky nedoprali? Vzdyt oni diky tomu skvelymu systemu, za kteryho se opravdu jen ti "vyjimecni" necitili nesvobodni, nebyli totiz schopni na ty banany vydelat, stejne jako na cukr, sul, praci prasky, toaletni papir a podobne. Kdo si pamatuje vi, ze jediny co NIKDY nechybelo, byl alkohol a cigarety. Aby lidi zapomeli. 35 let. No ja myslel, ze takhle uz dneska muze mluvit nekdo kolem 60. Uf...
0/0
25.7.2002 21:12

Richard

Re: Každý má plnou hubu demokracie
Ty tupče blbá, kdyby tady komunisti zůstali doteď, tak bys nejnže nenapsal tuhle kravinu, ale ani bys nevěděl, co to je počítač nebo nedejbože Internet ! Kristepane, banány ???!!! Dyk nebylo pomalu co jíst, nic nefungovalo, co si člověk neudělal sám, to neměl, v práci nikdo nic nedělal protože nemusel, na telefonní linky se čekalo třeba 20 let !! Když ti nějakej vožralej komunista přejel autem dítě, nic se mu nestalo, a kdybys to chtěl třeba napsat do novin, tak by to samozřejmě nevyšlo a ešte by zavřeli tebe ! A to je ani ne 1% z těch sraček co tu byly !! Jaký že PŘEDNOSTI ??!! Mně teda eště neni ani 30, ale pamatuju si to moc dobře !
0/0
26.7.2002 1:49

Ned

Re: Každý má plnou hubu demokracie
Takoveho tupce jak je soudruh Rack1 jsem dlouho uz neslysel. Fuj !!
0/0
26.7.2002 2:18

Dan(1)

Č. U. Rack1
Mého spolužáka vyrazili z gymplu, když si dovolil nesouhlasit s rozmísťováním sovětských jaderných raket v ČSSR. Já jsem se na škole udržel jen díky jednomu profesorovi, který stál vždy za mnou. Na VŠ jsem se mohl dívat nanejvýš z velké dálky. Dědu zavřeli, když mu bylo 17. 5 let seděl za to, že si ve škole do sešitu kreslil lodičky. Prý byly sovětské a tyto "nákresy" chtěl předat CIA. Táta, univerzitně vzdělaný vědec, makal v montérkách jako dělník. Kamarádkám jsem vozil menstruační vložky z Malacek. A ty jsi obyčejný hajzl.
0/0
28.7.2002 6:42

Inkvizitor

Re: Č. U. Rack1
No až takto jsem nedopadl, ale své jsem si také užil. Má to ovšem jeden háček.
Neoháníš se Dane právě Ty tím, že je nyní jiná doba ? Vážně je tolik jiná, když ti, kdo ublížili mé nebo Tvé rodině odcházejí od soudů beztrestně ? A nebyl přes své názory náhodou v jednom článku "nařčen" z levicových názorů ? Tak co to vlastně obhajuješ ? Můžeš namítat, že Špidla hájí komunisty, ovšem před Špidlou a Zemanem se nesoudilo ?
0/0
25.10.2002 14:38

Mr. Rack

No a .....
Proč by vlastně měl být odsouzený Štrougal, když nebude odsouzen i ten milión členů bolševické strany. A nakonec i 90% občanů téhle země, kteří je volili a kolaborovali s nimi. Ti blbí a pokretečtí a líní, to nebyli oni - to jsme byli my.
0/0
25.7.2002 18:08

Guderian

To jsem si oddechnul
Já už se bál, že by nějaké komunistické zvíře mohlo být za nového režimu odsouzené ...
0/0
25.7.2002 17:17

mick

12 let po převratu je pozdě soudit komouše. Stejně nebyl (pokud vím) žádný z elitních komančů odsouzen. O prokurátorech, vyšetřovatelích StB ani nemluvím. Byl by stejně zázrak, kdyby je odsoudily soudy, kde sedí lidé, kteří tam seděli i před r. 1989 (v mnoha případech). Tyto procesy jsou jen mrháním peněz daňových poplatníků.... Holt, pravda a láska zvítězila nad......???
0/0
25.7.2002 16:46

Najdete na iDNES.cz