Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Klaus kontra Špidla

Volební průzkumy naznačují, že největší šanci usednout do premiérského křesla mají dva muži. Václav Klaus a Vladimír Špidla. Jejich včerejší přímé střetnutí v televizi Nova nenaznačilo, který z nich to bude. Ukázalo však, že náš příští premiér neváhá pro svou věc lhát. Politici, z nichž sršela vzájemná nenávist, se shodli v jediném, a sice v obraně národních zájmů. Jejich interpretace naší nedávné historie je velmi rozdílná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

GY

Kdo basti Spidlu ma IQ pod 70!
Poucte se trochu: http://www.virtually.cz 
0/0
11.6.2002 17:05

posledni emigrant

Jestrab kontra Hrdlicka
Obe statni partaje (ODS A CSSD) se ukazaly v radoby sporu.Neni , o co se prit.
(Nervozni umiraji brzy)
K pravde se prokecat neda.
(jednotnou frontou za...)
Neni duvod jit volit.
(Za kopcem, tam nekde v dali, sesel se werich s Voskovcem)
Je jen jeden duvod toho vseho: je to jedno.
(V jedne fronte na tabak, stal za mnou pan Zalabak)
Navrat vecne stejneho
(Aj potkal na sam Janosik, ruku v kapse, v kapse nozik, kampak baco, kampak idzes..)
Komarka, statem podporovane partaje. Zvesela do cela..., zahraje nam tentokrat SPIDLA. Svatopluk Cech, ty jsi mel pech,narodit se v Cechach. Povidat o blechach.Hesla Tesla Pardubice, na Hromnice o rok vice. Kdo se bude hadat s Bobosikovou priste? zas nejake to kliste? saje nam krev z tela, ta nekrestanska Zbela a Sebastian?syn Spidluv. Vas dva do stejneho hrobu: hromadne na vapne: pak snad prijde zas nejakej Cech(liberal), ale na to si pockame. Mozna , ze se nedockame. Co je vsak jisty? Komarek chlevy cisti? Bylo by to prima. P.E.
0/0
10.6.2002 21:57

Ing. Petr Gregor,

Kdo koho drtil ???
Ten titulek v MF Dnes mi přišel nesmyslný a také vlastní text tomu nasvědčuje. Pan Špidla jen opakoval pár naučených hesel, kterým snad nikdo nemůže věřit. Socialismus jsme většina z nás již zažila - opět chtějí rozdávat co nemají - je to cesta do pekel.
0/0
10.6.2002 13:00

Ivo

Re: Kdo koho drtil ???
Zažil jsem vládu (a nadvládu) KSČ (za protektorství KSSS). Po roce 1989 pak převažující vlády pravice (vedené ODS). Demokracii s diktaturou srovnávat tedy nelze. Nicméně vyrábění multimilionářů po česku mě zrovna taky nenadchlo. Politici jako přihrávači pochybným selfmademanům mě neoslovují. Někteří chtějí volit ODS proto, že ostatním pro ně jaksi čouhá sláma z bot. (Kdyby ODS měla srovnatelné výsledky jako ČSSD, vůbec by se o vítězství strachovat nemusela.) Špidla možná Klause nedrtil, ale asi poprávu přesvědčil, že jeho vláda bude pro většinu voličů lepší než by byla Klausova.
0/0
10.6.2002 13:28

Josef Vomáčka

Re: Kdo koho drtil ???
Chlapi z celého toho článku je nejlepší fotografie paní Bobošíkové, bez rouhání je to stejně pěkná "baba" v dom dobrý smyslu slova.
0/0
10.6.2002 18:18

Vendy

Re: Re: Kdo koho drtil ???
Mas pravdu Pepo, nejradsi bych ji vojel. Je to takova domina.
0/0
10.6.2002 21:47

Daňový soumar

Nebyl by...
Vystoupení obou vrchních demagogů bylo čistým zrcadlem společnosti. Každý si vytrhl jen to, co se mu hodilo, aby nestydatě ohlupoval stáda svých fanatických přikyvovačů. Hrůza mě obchází, když si uvědomím, že jeden z nich tu bude rozhodovat i o mně a mojí rodině, bude mě sdírat nekřesťanskýma daněma a jeho lží budou denně plný média. Platí, že jaký pán, takový krám. Díky oběma politikům jsem pochopil, proč národ, kde je největší koncentrace udavačů, může mít heslo: "Pravda zvítězí". Zkrátka nikdo třetí lepší by nebyl. Kde by se tu vzal???
0/0
10.6.2002 11:14

čolek

Klaus kontra-...
Teda to se zase Klaus předvedl. Tomu snad už může věřit jeho bláhová rodina.Jinak ztratil hodně bodů.
0/0
10.6.2002 10:31

Jan červinka

ODS neeeeeeeeeeeeee
Volím ČSSD, ODS rozkradla a zdevastovala zemi českou. Mám v tom jasno, ahoj.
0/0
10.6.2002 9:09

Katerina

Re: ODS neeeeeeeeeeeeee
Škoda, že málo kdo z nás ví co se vůbec tam "nahoře" děje. Každopádně pokud ODS něco rozkradla, tak ČSSD pomohla rozkrást ten zbytek a navíc nás ještě jako republiku katastrofálně zadlužila. Je velmi krátkozraké se dívat jak nám zaplácá hubu řečmi o sociálním státě, ale nejdříve na to musíme mít a ne rozdávat z peněz našich dětí a jejich dětí. Vážně si myslíte, že zadlužení několika dalších generací je ta správná cesta? A navíc - kde jsou ty všechny peníze? Jsou snad lepší silnice, lepší zdravotnictví, lepší soudy atd. ?? Zamyslete se nad tím ....
0/0
10.6.2002 17:13

Bubák1

Re: Re: ODS neeeeeeeeeeeeee
Kde jsou peníze ? Jednoduchá odpověď: spolykala je zázračná Klausova reforma a privatizace. Náš stát není o nic víc soziální než státy ostatní, řeči o tom, že na sociální politiku nemáme jsou zbytečná, protože vždy na ni plyne poměrná část a ta je úměrná vybraným daním.
0/0
10.6.2002 17:28

Daňový soumar

Re: Re: Re: ODS neeeeeeeeeeeeee
...nebo větší a rozdíl se zamázne státním dluhem.
0/0
10.6.2002 17:55

Bubák1

Re: Re: Re: Re: ODS neeeeeeeeeeeeee
Čau !
Nutno přiznat, že dluh není jenom tvořen zadlužním z dob vlád ODS, ale minimálně 50 % podíl ODS má. S tím se prostě musíme smířit, protože nám už nic jiného nezbývá, dluh byl vytažen na světlo. Kupodivu jsem překvapen, že jsme si s ním poradili poměrně hladce, po tom co se dělo v počátku 90. let (kupónovka, rozdávání úvěrů atd.) jsem čekal větší průšvih.  Druhý problém je jak zabránit růstu dluhu veřejných financí, který sice není nijak vysoký ale trvale narůstá. Při srovnání s ostatními zeměmi (např. den daňové svobody), je naše republika někde v průměru, je v průměru co se týče i výše daní. Zvyšování daní tedy částečně možné je (např. cigarety, alkohol, PHM). Cesta je to však velice nepopulární. Druhá možnost je výběr daní zlepšit. Návrhy učiněny byly, jak dopadly víme. Pak je možnost omezit výdaje státu. Nejčastější způsob řešení problému. Jeho příznivci argumentují štědrým vyplácením sociálních dávek. Osobně se domnívám, že výše dávek je dostatečná tak akorát, stačí pouze na přežití. Tudy cesta nevede. Další možnost je vyplácení dávek zpřísnit, což si myslím je jedinou možností jak se dá ušetřit na sociálních dávkách. Ještě je možné odřít důchodce ale to mi přijde trošku nefér, případně posunout hranici pro odchod do důchodu. Schodek tvoří každým rokem řádově 40 mld.. Největší položku rozpočtu tvoří důchody, řádově 200 mld.. Sociální dávky asi 30 mld. Takže pokud se nepletu, Klausovo očerňování ČSSD z rozdávání je lež jako věž, protože proto aby byl rozpočet vyrovnaný musela by vláda přestat vyplácet všechny sociální dávky a ještě by musela ubrat důchodcům.
0/0
10.6.2002 18:23

Daňový soumar

Re: Re: Re: Re: Re: ODS neeeeeeeeeeeeee
Zdar! To kudy cesta nevede, je jen umělá bariéra, která vznikla před asi 30 - 40 lety a kterou už mají dnešní generace zažranou pod kůží. V Argentině si mysleli totéž a dnesku už si to určitě nemyslí. A nejen tam. Ale to není teď aktuální. Teď jsme ve fázi, kdy si lidi zvykaj nejen na to, že koláče jsou i bez práce, ale že jsou i způsoby, jak si zajistit, aby byly pořád větší. A to je špatný! Problémy u Špidlibojz jsou v zásadě ty, že slibujou rozdávat pořád víc (volební program) a že odmítají uznat současný státní finanční systém za neperspektivní a neudržitelný a tím i odmítají jeho reformu (postoj jejich šéfa). Takže teď je to ještě dobrý, teď se máme fajn a ekonomika roste (normální vlastnost ekonomiky - její cykly) a lidi jsou nadšený. Co bude za 30 let nikoho nezajímá. Ale skutečný hodnocení současný doby nastane právě až za těch 30 let.
0/0
10.6.2002 19:12

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ODS neeeeeeeeeeeeee
Protože plácáme o věcech o kterých nevíme téměř nic, dal jsem si trochu práce a srovnal rozpočet na rok 1997 a 2002, tady jsou zdroje, které jsem našel pro rok 2002:
a pro rok 1997:
míra inflace je zde:
doufám, že vycházím ze správných dokumentů. Srovnej si jednotlivé kapitoly, a uvidíš o kolik se zvedly za těch 5 let výdaje na sociální politiku, ve srovnání s inflací 1997 - 2001 přibližně 33,5 %. Propočtem se dá zjistit, že narostly pouze důchody, nikoliv sociální dávky. Ovšem při porovnání příjmů a výdajů ministerstva sociálních věcí zjistíme, že z vybraného pojistného na sociální zabezpečení se nepoužilo celých skoro 200 mld. ale celé výdaje ministerstva činily pouze 182 mld.. Situace dnes: vybere se 250 mld., vydá se 261 mld.. takže když to řeknu cynicky to co Klaus důchodcům sebral, nyní Špidla vrací, ostatní dávky kopírují inflaci.
0/0
11.6.2002 14:24

Daňový soumar

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ODS neeeeeeeeeeeeee
Jen to potvrzuje neudržitelnost systému a neschopost vládnoucí garnitury to řešit. A je mi úplně jedno, jestli zrovna vládne Franta nebo Karel. Já vidím svoje odvody eráru a je mi z toho na blití každý měsíc...
0/0
11.6.2002 16:08

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ODS neeeeeeeeeeeeee
Lidé jako ty jsou živnou půdou pro demagogii. Někdo tady uvedl o trochu výše link na stránku ministerstva financí, kde se můžeš dozvědět více. Pokud si myslíš, že když nebudeš platit daně, ušetříš, jseš na omylu pokud nemáš výrazně nadprůměrný příjem. Ti co mají nižší plat na tom budou hůře, protože si budou muset připlatit na spoustu dalších věcí. Dále je naivní tvá představa, že dostaneš na výplatu více peněz - nedostaneš, zaměstnavatel ti něco přidá ale ne všechno co ušetříš, platit budeš ale více. Pokud mi nevěříš, zeptej se některých co dělají na černo a uvidíš jestli je jejich plat vyší úměrně ušetřené dani.
0/0
11.6.2002 16:29

Monika

Re: Re: ODS neeeeeeeeeeeeee
Ptáte se, kde jsou ty peníze? V bankách, které za vlády ODS rozdávaly peníze pánům Stehlíkům, Soudkům, Marouškům a jiným novodobým českým kapitalistům, kteří pak jimi řízené podniky přivedli ke krachu. Dále u klientů kampeliček a bank, které je připravily o jejich vklady. Jen se zamyslete a určitě ještě na něco přijdete. Neříkám, že vláda ČSSD nerozhazovala, ale určitě ne tolik, kolik ODS. A zadlužení místních rozpočtů se dělo také hlavně za vlády ODS /viz. Rokytnice n. Jizerou/. Kdyby vláda chtěla jakkoliv zasáhnout do hospodaření obcí a měst, už slyším hlasy, které křičí, že do samosprávy nemá co mluvit. Případ Rokytnice je poučný pro všechny občany, kteří se zajímají jen o sebe a je jim jedno, co se děje kolem nich.
0/0
11.6.2002 6:01

milllis

Fuck off !!!
0/0
10.6.2002 7:28

Eva Rousková

Re: Fuck off !!!
Občané, máte co jste chtěli, takže nyní nenadávejte, vyhrňte si rukávy a řádně pracuje,plaťte daně a kecat si můžete co chcete.Vaše kecy nemají stejně na nic vliv, to jste snad již pochopili.
0/0
10.6.2002 18:15

Najdete na iDNES.cz