Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zeman naposledy bilancoval

Miloš Zeman na jedné ze svých posledních tiskových konferencí ve funkci premiéra ohodnotil práci své vlády. Podle něj se kabinetu podařilo vyvézt zemi z krize. Řekl, že republiku přijímal za hlubokého poklesu hrubého domácího produktu a reálných mezd, zatímco nyní roste obojí. Jediným oživením tiskové konference bylo jeho poděkování novinářům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Fero Lakatos

Milos je nejlepsi
Nelibi se mi, jak mluvite o panu inzenyrovi. Dovedl nas do NATO, diky nemu budeme v Evropske unii atd., atd.
0/0
27.5.2002 18:10

LT

Ted si Zeman do podzimu odpocine a potom na Hrad!
Je Vam to jasne hlupaciVse je dohodnutoAt je predsedou vlady Klaus nebo SpidlaTi dva se jen podeli o Snemovnu a VladuHa Ha Ha
0/0
27.5.2002 17:07

Daňový soumar

Doufejme, že opravdu naposledy...
Tak a další plundrující kohortu jsme přečkali, teď můžeme s úsměvem a s naivitou v duši očekávat příští. Na výběr moc nemáme, protože schopní a skuteční odborníci se realizují dávno jinde a lépe. Takže jen doufejme, že toho ti následovníci moc nezvorají, moc nerozkradou a moc nezadluží a že se politické mrtvoly opravdu nebudou vracet!
0/0
27.5.2002 14:16

Věčně uslintaný vicepremiér Rychetský ať si při hodnocení vládních i svých úspěchů vzpomene, s jakým podlým ničemným úmyslem zinscenoval coby "ministr spravedlnosti" prověrky u soudu v Ústí n.L a v Liberci a s jakou kvalitou je provedl. Směšný namyšlený blb s končícím mandátem.
0/0
27.5.2002 13:28

RV

Konečně
Doufám, že konečně po dlouhé době bude zemi vést premiér, který nepotřebuje zbrojní pas na hubu a nebude urážet všechny, kdo mají opačný názor.
0/0
27.5.2002 13:24

Kája

Měla by se především stydět ODS
Zemanova vláda se nemá za co stydět. V daných podmínkách udělala maximum, ale je fakt, že nebýt destruktivní politiky ODS, mohla udělat daleko více. Skutečnost, že se ODS podařilo zabránit přijetí řady zákonů, které měly posloužit v boji s kriminalitou, umožnit lepší výběr daní atd., staví tuto stranu na úroveň mafie, která si svojí činností vytváří podmínky a prostor pro páchání skutků, které jsou ve vyspělých demokratických zemích zcela nepřijatelné a tudíž trestné. Děsí mě skutečnost, že v naší společnosti se najde kolem asi 20% voličů, kteří si myslí, že je v jejich zájmu tuto stranu podporovat.
0/0
27.5.2002 13:20

Muhehe

Re: Měla by se především stydět ODS
Jéééé ty si ale trubka... nesmíš všemu věřit. A když se někdo vychvaluje takhle před volbama, tak to asi nebude úplně o.k. Zeman třeba zapoměl říct takovou "drobnost", že všechny ekonomický ukazatele, který se zvýšili (HDP, export...) byly za cenu obrovského státního dluhu. Současný dluh se bude při dobrých podmínkách splácet deset let. Pokud by vládli socani dál, skončili bychom s financema jak v Argentině. Jen si vzpomeň, jak za vlády ODS měli socani plnou hubu keců, že 4 miliardy deficit je katastrofa, a že to je krach státního rospočtu a že za nic by se tohle nemohlo stát. A teď? 150 mld schodek + 100 mld skrytý schodek, který byl navíc zčásti zakryt pochybným prodejem státního majetku. Mrazí mě v zádech, když si uvědomím, že takoví lidé můžou být v příští vládě. A před tím, než tady řekneš nějakej ekonomickej blábol, tak si o tom nejdřív přečti aspoň základní příručku. A Klaus je možná blbej politik, ale dobrej ekonom.
0/0
27.5.2002 13:59

Kája

Re: Re: Měla by se především stydět ODS
Aby člověk mohl napsat takový nesmysl, musel nastudovat nejméně 5 příruček pana profesora. Jinde se k takovým kydům člověk nemůže dostat. 1) HDP a export se nezvýšil v důsledku obrovského státního dluhu, ale z důvodu masivních investicí zahraničního kapitálu, proti kterým postbolševik Klaus za své vlády všemožně bojoval. 2) Ten, kdo neviděl do účetnictví státu, nemohl tušit, že ODS rozdala svým příznivcům nebo nechala rozkrást prostřednictvím nesplatitelných úvěrů z polostátních bank stovky mld. korun, které vylezly na povrch až za vlády ČSSD. Tyto ztráty ukrývala ODS mimo jiné v Konsolidační bance, aby mohla mást veřejnost ohledně vyrovnaného státního rozpočtu. Teprve jejich započtením do státního rozpočtu, kam svojí povahou patří, se tento výsledek hospodaření ODS objevil v plné nahotě. 3) Letošní plánovaný schodek státního rozpočtu, schválený mimo jiné ODS, má činit necelých 50 mld. Tento schodek je tvořen v drtivé většině mandatorními výdaji, které v nereálné výši prosadila vláda ODS v letech 93-97. Sanace výše uvedených ztrát bank, vzniklé rovněž v této době, si vyžádá další miliardy hrazené z příjmu privatizace. Takže závěrem. Jestliže je Klaus blbým politikem, jak píšeš, není to nic proti tomu, jak grandiozně blbý je ekonom.
0/0
27.5.2002 14:38

paja

Re: Re: Měla by se především stydět ODS
Kazda evropska zeme mela obdobi, kdy ekonomika byla po urcitou dobu tazena deficitem, do 90.let napr. Rakousko, pote nasledovalo ozdraveni financi. Je to samozrejme problem, ktery ale lze resit, viz. vetsina evropskych zemi. Takovy Klaus pro jistotu neresil nic, jen rozdeli co se dalo a panoval - takze spise "dobrej politik, ale blbej ekonom". Behem 2 let stahl ekonomicky rust na nulu, coz bylo ve stredni a Evrope naprostou raritou [nepocitaje Ukrajinu a Moldavii]. O schopnostech svych a sve druziny, zaklete do ideologickych klise, presvedcil celou zemi, diky - never more. Prectete si perlicky o jeho "docenture":)))- http://www.klaus.cz/klaus2/asp/diskuse.asp?id=CnL6kMeY8kUb
0/0
27.5.2002 14:39

Dan(1)

Re: Měla by se především stydět ODS
Tomu se říká vděčnost levičáků a logické uvažování. Na to, aby vaši skvělou vládu podržela u moci, na to vám byla ODS dobrá. Když se nico nepodaří, je to vždy vina mafiánů z ODS. ČSSD dosáhla skutečně maxima, tolik skandálů kdyby udělala jakákoli jiná strana, tak budete mávat rudými prapory a řvát na ulicích o vrazích a zločincích. Namátkou: Liberta, kauza Štiřín, porušování devizového zákona, čachry s budovami MZV v zahraničí, malá domů pana Fencla, mediální školení pana Lachnitta za moje a vaše peníze, IPB+Nomura, podivná maringotková ve firma ve Švýcarsku s ještě podivnějším gruzínským majitelem, stačí, nebo mám pokračovat? Prkotinami, že premiér, Šlouf a jiní jsou alkoholici, se raději ani nezabývám. To se občanůch těch "vyspělých demokratických zemích" opravdu nezdá ani v nejdivočejších snech. Vy prostě považujete za nejsmrtelnější ze smrtelných hříchů nezavedení reg. pokladen, ono bohatě stačilo čekat na kilo brambor a lejstro s razítkem od zelináře. Děkuji, nechci. Navíc opět používáte podpásovky, což u pohrobků Zd. Fierlingera ani nepřekvapuje. Řekněte, že jsem já někdy něco ukradl, že jsem se flákal, řekněte mé babičce, která celý život tvrdě dřela, že je mafiánka, řekněte to jejímu manželovi, kterého zavřeli v 17 na 7 let za špionáž, protože ho učitel přistihl, jak si kreslí lodičky do sešitu!!! A jakou úlohu jste v tom sehráli vy? Raději mlčte, člověče.
0/0
27.5.2002 15:06

Bubák1

Re: Re: Měla by se především stydět ODS
Hříchy ČSSD se mi jeví jako úporná snaha najít alespoň něco co se vyrovná průšvihům ODS. Těžko mediální poradci Lachnita zastíní dluhodary ODA, privatizaci Knižního velkoobchodu místopředsedou vlády ODS, prapodivné sponzorské dary nebo bratry Helbigovy. Ovšem dílčí aféry opravdu nejsou tím co zemi trápí, lapálie s Lachnitem je sice důvodem ke kritice ministra ale není to stěžejní problém. Tím jsou opravdu, jak správně Rychetský uvádí, zákony proti boji s hospodářskou kriminalitou, či registrační pokladny. Chaosem při vybírání daní se stáváme jednou z nejdivočejších zemí Evropy. Vytahování jednotlivých kauz je jenom odvedení pozornosti od vážnějších problémů.
0/0
27.5.2002 15:48

pp

Re: Re: Re: Měla by se především stydět ODS
Nejvážnějším problémem této zeme jsou lidé jako Vy! Až přestane být křupanství a nedovzdělanost takových individuí normou pro průměrného obyvatele této země, pak teprve lze uvažovat o jakési cestě mezi normální evropské státy.
0/0
27.5.2002 17:20

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Měla by se především stydět ODS
Obávám se, že země kde nežijí křupani neexistuje.
0/0
27.5.2002 17:28

Dan(1)

Re: Re: Re: Měla by se především stydět ODS
Říkáte-li Helbig, řekněte také Grossová, o ODA nepadlo ani slovo, za sponzorské dary, o kterých se všeobecně ví, kdo je poslal, si to ODS vyžrala až do dna a říkáte-li Telegraf, prozraďte laskavě, jak byl který zákon porušen, daňové nedoplatky VZROSTLY za vlády ČSSD, daňová soustava je opravdu nepřehledná a reforma by jí slušela, registrační pokladny mě zdržují při nákupu a nemíním si schovávat účtenky za obloženou bagetu nebo krabičku prezervativů. Kdyby to, co tvrdíte, byla pravda, pak by bylo Slovensko nebo Itálie zeměmi bez hospodářské kriminality. Není to pravda a lžete. Na ty masivní investice ze zahraničí, zmiňované vaším kolegou, jsem raději ani nereagoval. Pochybuji, že by spekulativní nákupy měny byly tím, co teď nejvíce potřebujeme. Fiskálním mankem ani nemá cenu argumentovat, to snad znepokojuje každého, kdo úspěšně vystudoval jesle a mateřskou školu. Nevzpomínám si ani, že by to byla právě ČSSD, která požadovala separaci hospodaření Konsolidační od rozpočtu. Jak dlouho si vystačíte s pravěkými vykopávkami typu Macek a Helbig, to tedy opravdu, ale opravdu nevím.
0/0
27.5.2002 18:00

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Měla by se především stydět ODS
Nevšiml jsem si, že by Grossová umožnila útěk osobám pro které si přišla policie.
Můžete mi prosím vysvětlit jak se zaplatí dluh Konsolidační agentury, když se nebude počítat do rozpočtu ? Nijak. Jenom nebude vidět, tak jako za vlád ODS.
Opět registrační pokladny. Všechny vyspělé země, i méně vyspělé země registrační pokladny používají. Pouze ODS má opět odlišný názor na jejich zavedení. Nevím proč to dělají ale myslím si, že jejich experimentů, už bylo dost a nikam nevedly (viz. třeba velká privatizace). Proč pořád musí mít něco extra, a ne něco co už je vyzkoušené to opravdu nevím. 
0/0
27.5.2002 18:29

Dan(1)

Re: Re: Re: Re: Re: Měla by se především stydět ODS
To by snad k těm pokladnám stačilo. Je to terorizování drobných podnikatelů a mě jako zákazníka. Patrně jste doposud neměl čas postřehnout, že svině a zloději jsou v každé partaji, byli a budou vždy a všude, ať už je u vlády Santa Klaus nebo Milouš Jakeš, tihle lidé si cestu, jak okrást, vždy najdou. Dovedete si mimochodem představit ten lobbying výrobců kasiček? Vždyť to by byl kšeft století! V případě Š. Grossové jsem si myslel, že narážíte na půjčování aut. To však nemění nic na tom, že jste ustrnul někde na začátku devadesátých let a na mém letošním kalendáři je číslo 2002. Kuponovou privatizaci, prováděnou u nás, porovnejte například se Slovenskem, ujišťuji vás, že vám vypadnou oční bulvy, až zjistíte, jakým stylem se privatizovalo tam. Ono to chce občas se kolem sebe rozhlédnout. Závěrem vám udělám jistě velkou radost doporučením, abyste požádal ve svém řeznictví o orazítkovaný a podepsaný účet na 4 párky, prodavač vám jistě rád vyhoví. Nesmíte se ale divit, že se pravděpodobně bude tvářit kysele a klepání, co se ozve vámi, je zvuk prstů, klepajících o čelo.
0/0
27.5.2002 18:51

Bubák1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Měla by se především stydět ODS
To je opravdu logika hodná příznivce ODS. Podle Vás, pokladny jsou terorizováním drobných podnikatelů. Tito podnikatelé samozřejmě platí daně velice rádi a dělají tak dobrovolně, tržby samozřejmě nekrátí. Jak chcete vybírat daně, když si jejich výběr nekontrolujete ? Na poctivost v tomto směru může věřit jenom vůl.
0/0
27.5.2002 19:23

Kája

Re: Re: Měla by se především stydět ODS
Zabíváte se trivialitami, které pro vývoj naší země neměly a nemají žádný význam, nehledě na to, že řada z nich byla šetřena a byly z nich vyvozeny závěry. Exministr Svoboda s paní Snopkovou usednou na trestnou lavici v nebližších dnech. Opakování primitivních pomluv o alkoholicích, vypovídá pouze o nízké úrovni toho, kdo tyto pomluvy produkuje a stará se o jejich rozšiřování. Za další. Nevím na jaký jarmark chodíte nakupovat vy, ale pro mě je přijmutí pokladního lístku v marketu samozřejmostí a bylo by to samozřejmostí kdekoliv jinde. Pokud se týká členství v ODS vašeho, vaší babičky a dědečka, je mi vás líto. Vaše inteligence a senilita starců byla zneužita cílenou propagandou rádoby pravicové strany. Vaši rodiče zdá se, pobrali rozumu více. Co se týče mé úlohy v aféře vašeho dědečka kreslícího lodičky, musím se přiznat. Ano, byl jsem to já, kdo mu půjčoval ořezávátko. A nakonec. Toho bobříka mlčení bych doporučoval spíše vám. Pokud jste nečetl knížky Jaroslava Foglara, tak aby jste takového bobříka ulovil, musíte mlčet alespoň 24 hodin. Začněte hned.
0/0
28.5.2002 10:53

Kája

Re: Re: Re: Měla by se především stydět ODS
Zabýváte se samozřejmě s tvrdým.
0/0
28.5.2002 14:31

Dan(1)

Re: Re: Re: Měla by se především stydět ODS
Jste komunistická svině. Tím s vámi končím.
0/0
28.5.2002 15:03

Kája

Re: Re: Re: Re: Měla by se především stydět ODS
Dostal jsem tě, kletý šejku Peterko!
0/0
28.5.2002 15:30

zelí

skutečně pan premiér zemi z krize vyvezl?
0/0
27.5.2002 13:08

Eulalie Čubíková

Re:
Taky jsem se podivila, jak naše drahá sociální a demokratická vláda vyvážela naši zemi z krise...
0/0
27.5.2002 13:44

Najdete na iDNES.cz