Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Malé strany

Vyrojily se jako hejno, nenapíšu komárů, ale much, co obtěžují nosorožce a jiné nosouny. Berou jim spoustu síly, ale při tom nemůžou zastavit jejich vítězný pochod do nosorožčího parlamentu. Zuřivě bzučí - nosorožci nás diskriminují. Ti z nich mají legraci, spoléhají na tlustou kůži. Malé strany nemají šanci a jsou jako by pro smích. Ale chvála bohu za ně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Helena

Masový pochod nevědomých do parlamentu
Včera se mi do rukou dostaly volební lístky.Neodolala jsem a otevřela obálku.Po přečtení prvních kandidátů do zákonodárného sboru ČR jsem se začala strašně smát. No jen řekněre, že není veselé, když za stranu xy kandiduje na druhém místě občan jedenaosmdesátiletý. Nechci popírat jeho práva,ale přece jen...? Trochu soudnosti neuškodí. Dále kandiduje jedenadvacetiletý, čtyřiadvacetiletý, mezi věkovým půměrem šedesát let...To budou noví Grossové, Špidlové či Buzkové, Wolfové, Rujbrové...Pak ještě dále jako povolání...zedník, instalatér. Že by se všichni důchodci rozhodli kandidovat do Parlamentu, aby měli lepší důchod a ti mladí jim slouží jako zástěrka? Ne. Myslím jen, že se opakuje situace, která v komunálních volbách před čtyřmi lety měla nevyřčenu, ale jasně znějící zprávu " Vy už jste si nakradli dost, teď je řada na nás". Neschopnost a diletantství, tak vypadá mnoho obecních úřadů a tak se mi jeví,že i do Parlamentu se vydal počet všeho schopných neboť chtějí vyhnat ty neschopné, jak se nám předvádějí v médiích. Marně se ptám, a v tom okamžiku je mi k pláči, kde spousta těch lidí bere tu troufalost a jaké schopnosti asi, stát se členem zákonodárného sboru, mají. Vždyť barmana v jakékoliv normálně fungující zemi, zedníka, inatalatéra či bezpartijního stárnoucího důchodce, při vší úctě k nim,by ani ve snu taková zhůvěřilost nenapadla.. Kde se v našich lidech taková drzost,seběvědomí a neznalost, bere? Že by vypěstováno znovuprobouzejícím se sebevědomým proletariátu? Je mi z toho nesmírně smutno, normální zemí, kde si jeden druhého váží pro jeho schopnosti, úcta k lidem,důvěra ke vzdělání, to vše bylo vládou sociální demokracie a jejich mluvčími, posláno vzájmu vítězství socdemáků k čertu a já jen doufám, že zklidí co zaseli. Téhle zemi tím nepomohli, naopak ji posrtčili zpět k toužebným jistotám socialismu. Tito nevědomí teď chtějí vytěsnit z Parlamentu ty neschopné a vzdělané? Všechno to není jen o doktorátu, ale o neschopných lidech,hlavně však o tom, jací mi lidé jsme v naší zemi malí...a jak douho ještě bude trvat, než vyrosteme? Helena Omachlíková, Břeclav
0/0
10.6.2002 12:33

Novák

Zrušit 5% hranici
Jediná šance pro demokracii v ČR je zahájit tvrdý boj za zrušení 5% hranice pro vstup do PČR. Parlamentní "čtyři kmotři" se ovšem budou stejně tvrdě bránit. Bodejť ne, zrušení 5% hranice by ohrozilo jejich pojetí politiky ne jako služby veřejnosti nýbrž jako služby vlastním korytům. Pokud včas k jejímu zrušení nedojde, mohl by se politický boj postupně přesunout z parlamentu do ulic. To bych ale pokládal za tragédii.
0/0
30.5.2002 7:18

MLFMLF

SNK
Pracujeme pro Vás v obcích, městech a krajích, budeme tak pracovat i v poslanecké sněmovně ! Už 12 let máme Vaší důvěru díky které působíme v české politice, ale dnes se o nás nesmí mluvit. Každý den Vám pomáháme řešit problémy, které přináší všední život. Každý den napravujeme chyby zákonodárců a úředníků ministerstev. Přesto, nebo spíše právě proto, ovlivněné sdělovací prostředky předstírají, že neexistujeme. Pro parlamentní strany je zdrcujícím faktem, že 3/4 starostů obcí a 1/2 starostů měst tvoří nezávislí. Nechtějí Vám říci, že jsme se prosadili ziskem až 13 % hlasů v krajských volbách v roce 2000. Nemáte vědět, že jako jediní máme, vedle „zavedené čtyřky“, zastoupení v 9 ze 13 krajů republiky. Je pro ně těžké strávit, že díky Vaší volbě naši zástupci zasedají v 6 krajských radách. Vaše hlasy již rozhodly ! Jen Vaše vůle a důvěra, která nám zajistila výrazný, parlamentními stranami a medii opomíjený úspěch v krajských volbách, rozhodla, že jsme spojili své síly v celé republice a jdeme do parlamentních voleb na kandidátních listinách SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH Jsme jedinou silou, která může změnit strnulou českou politickou scénu. Parlamentním stranám se naše kandidatura nehodí, vědí že výsledky komunálních a krajských voleb nejsou náhodné. Máte mít pocit, že kromě nich už není koho volit. Mají oprávněné obavy, že své úspěchy zopakujeme i ve volbách parlamentních, proto se o nás mlčí. Průzkumy veřejného mínění nám nedávají šanci. Barevně rozdělená parlamentní křesla Vám každý den z obrazovek hlásají, že se budou dělit jen mezi „zavedenou čtyřku“. Nenechte se zmýlit ! Jsme zde a Vy máte mít dojem, že nepřekročíme pětiprocentní hranici. Proto o nás nemáte vědět. Přitom jsme to právě my, kdo je s Vámi každý den. Nedáte-li nám, ale příležitost zapojit se do parlamentní práce, nic pro Vás neprosadíme, nezměníme. I nadále pak budou rozhodovat jen ty strany, které většinu z Vás už zklamaly. Přijďte proto k volbám a volte, tak jako již mnohokrát, praxí ověřenou sílu komunálních politiků. Volte Sdružení nezávislých ! Volte číslo 21 ! Volte průvan v parlamentu ! Více o našem programu a kandidátech najdete na www.snk.cz.
0/0
27.5.2002 21:30

Zdeněk Joukl

Nikoliv malé, ale nemajetné...
Dodatečně zasílám místo bydliště: Desná v Jiz. horách, aby příspěvek mohl být zveřejněn v MF Dnes. Zdeněk Joukl.
0/0
26.5.2002 23:39

Zdeněk Joukl

Nikoliv malé, ale nemajetné strany
Pamatuji volby, kdy i "velká" ČSSD byla ráda za 7% hlasů. A teď se prostřednictvím M. Zemana chová arogantně a nabuřele. Malí a nemajetní by měli dostat možnost být velkými- o tom je demokracie. Ale jelikož se volby podařilo převést do maximálního vlivu peněz (např. za volební kampaň, kauce ...)tato možnost je v rozporu s Ústavou jen malá. Proto by jim demokreticky smýšlející lidé měli dát šanci. Zatím strany, které šanci měly (KSČM, ODS, ČSSD, částečně i Koalice) ji nevyužily, spíše se dá říci, že ji zneužily ve svůj prospěch. Proč to tedy nezkusit s novými stranami a lidmi? Problematika je podrobněji popsána na www.joukl.cz ve stati "Korunová demokracie". Zdeněk Joukl
0/0
25.5.2002 22:41

posledni emigrant

Martine, ja mam z toho Pavla strach
Prirovnava vas k hmyzu.
Neseriozni.
Ja bych to vzal tim Vasim originalnim myslenim. Je mala strana- t.zn. moceni. Je velka strana-zpusob jejiho kakani trva casove dele: psani prispevku. Nic neni mezi tim: Bud se cinite dele (pisete prispevky), nebo jako koroptev (ze byste to psani zvladl ve stejnem casovem a disposicnim useku????, kde jsou ruce, kde je pero, kde je Vas papir??) Do musle, ci do klozetu, tak zni otazka.
Co jsou to strany? Etablaci (vyziveni nebo podvyziveni), kteri haji zajmy obce podle sveho rozhledu a nadhledu, kteri hledi si svou bystrou a aktualni mluvou ziskati hlasy z temnot.Reprezentujice temnotu na pude osvicene Strakovy akademie. Ti mali jsou vysledkem maleho temna- radi by svitili i tam, kde je svetla dost, ti velcii temnaci , strkaji svetlo do pytlu, aby si je nanosili do ceskych pribytku bez oken a bez elektrickeho proudu, vypnutym neplaticum,,, . Tedy Kocourkov.Na jedne strane sirkami proti slunci, na druhe svettluskami za reseni ceske energeticke privatizacni krize. Co ma na to rici Cech? Co ma na to rici volic? Nepotrebuju svitit tam, kde je svetla dost. radeji volim cloveka s velkym magickym pytlem, ktery vyresi energeticko-politicky boj sberem svitivych brouku-hlasu a nadeji.
Jen aby neprisel nejaky LUCIFER-NOSITEL SVETLA. 
To je problem ceske Male Strany: vladce Hradu.I kdyz je jen z male, nema zadneho konkurenta na Velke. Maly bez konkurenta je jako velky bez sance.
A to je nas problem.
Komarku, preber si to.
Uz se tesim na Jirky, lecitele, Bogany a Soumary.
A hlavne na Metlickou, a Haisovou.
Rozumem vpred za vitezstvi... , to je jedno Posledni emigrant.
0/0
25.5.2002 21:51

pavel

Komárku,ty jsi trefil hřebíček na hlavičku.Ten článek se dá přirovnat k tobě.Ty mě připadáš stejně jak ty malé strany,které jsi přirovnal k hmyzu.I kdyby jsi psal cokoli proti velkým stranám,černil je ze všech stran,plival kolem sebe jedovaté sliny,máš to marné.Ty jseš stejný hmyz,který jen píše duchaplné názory a stejně je to každému jedno.A těm velkým stranám to vůbec neuškodí.Leptej dál hmyze.
0/0
25.5.2002 18:56

LT

Re: Presne tak!
 
0/0
25.5.2002 19:06

Najdete na iDNES.cz