Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kdo udá sprejera, dostane odměnu

Vadí vám sprejeři? Tak nějakého udejte policii. V Novém Jičíně k pocitu, že jste pomohli spravedlnosti, ještě získáte peníze. Jeden z novojičínských radních totiž navrhl, aby ten, kdo chytí nebo udá sprejera, získal od radnice odměnu až deset tisíc korun. "Můj návrh posvětila městská kontrolní komise a právníci připravují způsob, jakým by byli lidé, kteří sprejera chytí nebo udají, odměňováni," říká autor návrhu Milan Šturm (ODS).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ORLIK

MRTVEJ SPREJER JE DOBREJ SPREJER
MELI BY EXISTOVAT LOVCI SPREJERU, FETAKU, ANARCHISTU, BUZIKU, BEZDOMOVCU, IMIGRANTU, CIGANU A PODOBNE SPINY A LUZI. ABY SLUSNY CLOVEK MEL UZ JEDNOU PROVZDY POKOJ OD TETO VERBEZE A MOHL V KLIDU ZIT. ZA KAZDEJ ULOVENEJ KUS BY MEL STAT VYPLACET ODMENU. AT ZIJOU VSICHNI SLUSNI LIDI.
0/0
24.5.2002 15:45

Xavier

Re: MRTVEJ SPREJER JE DOBREJ SPREJER
Mrtvej nácek dobrej nácek!Ty se považuješ za člověka?Dělej si legraci z někoho jinýho!
0/0
28.5.2002 23:50

Oswald

Re: MRTVEJ SPREJER JE DOBREJ SPREJER
Takže až se těch všech zbavíme, kdo bude na řadě další? Brejlatí, plešatí, tlustí, hubení, zrzaví, zelenoocí, anebo snad šmejdi jako jsi ty?
0/0
29.5.2002 12:12

Zdeněk

Re: MRTVEJ SPREJER JE DOBREJ SPREJER
Primitiv se odjakživa ukájí vandalizmem. A že k těmto primitivům patří sprejeři (ale i jiná chátra) je bez debaty. Policie potřebuje pomoc slušných občanů. Podporujte svého šerifa! Bez respektu k práci policie to i dnes budou stále jen "příslušníci". Bude to asi dost dlouho trvat, než pochopíme rozdíl mezi udavačem a občanem. Nevím jenom, jestli vypisovaná odměna za sprejera je ten krok správným směrem.
0/0
2.10.2002 14:18

rovina

Jalovým filosofům
Až vám zabijou příbuzného třeba v maďarské bance nebo v českém klenotnictví a na dopadení zločinců bude vypsána odměna, tak vás ty hradněfilosofické žvásty o odměnách udavačů honem rychle přejdou.
0/0
24.5.2002 15:41

barbudo

Soudruzi umělci nám zkrášlí svět?
Pokud je poškozování cizí věci trestným činem, potom je jeho oznámení povinností. Pokud někdo vypisuje odměnu za dopadení lupiče, proč by jiný nemohl vypsat odměnu třeba na tohle. Oznámení také vůbec neznamená automatické odsouzení. Pokud se úrovně tohoto našeho "lidového umění" týče, viděl jsem mnoho kousků mizerných i mnoho opravdu dobrých. Jsou místa, kde zdobí a jsou místa, kde hyzdí. Viděl jsem místa (ne v ČR), kde radní oficiálně dali k dispozici nehezké betonové plochy (viadukt, podchod apod.) a výsledek vůbec nebyl špatný. Možná, když člověk na práci vidí a má na ni klid, výsledek je lepší. Možná ale chybí adrenalin, možná pocit, že nepracuji tak úplně anonymně a neměl bych se za výsledek stydět, taky nějaký dodá. Ovšem výběr plochy musí být vždy na vlastníkovi. Jinak by to bylo stejné, jako před pár lety, když nám ti jediní chytří nařizovali, co je a co není hezké, jaká je správná délka vlasů pro chlapce či hloubka výstřihů soudružek spoluobčanek. Zmalovat někomu dům, aby byl hezčí, je stejné, jako když soudružka učitelka zmlátila a ostříhala kluka, který měl vlasy "delší než krásné".
0/0
24.5.2002 14:17

aluska

Jane Urbane, ach kde jsi? Jakou spásu proti sprejerum nabízí Naděje ? Oslyš a zachraň nás, bloudící ...
0/0
24.5.2002 14:01

Fritz

Prosím o vysvětlení
A co důkazy? To jako někdo chytne na ulici kluka a začne prohlašovat, že je to sprejer? Pokud vím tak existují místa, kde se mohou sprejeři legálně vyřádit. To že má někdo u sebe sprej anebo je umazaný od barvy není důkaz. Dokonce soudy odmítají i videozáznam jako průkazný materiál. Navíc jsem slyšel  o případu, kdy chataři zadrželi zloděje a pak byli obviněni z omezování osobní svobody (krádež byla v limitu pro přestupek). Nebo snad bude mít výpověď práskače větší váhu než výpověď kohokoli jiného?
0/0
24.5.2002 13:15

petra n.

Sprejeři a svoboda
1) S odměnami udavačům nesouhlasím. Je to nesmysl. Sprejerství je trestným činem, a proto by ho každý slušný člověk měl oznámit na Policii ČR, bez ohledu na možnou odměnu. 2) Sprejeři používají demagogické argumenty o svých svobodách, ale neuvědomují si, že zasahují do svobody jiných. Nelze přece beztrestně poškozovat cizí majetek. 3) Také mě velice mrzí, když vidím nově opravenou fasádu a na ní čmáraniny. Naproti tomu se mi líbí, když jsou nevzhledené betonové plochy dány k dispozici sprejerům. Tato forma je ale zřejmě neuspokojuje, neboť zakázané ovoce chutná nejlépe. 4) Myslím, že sprejeři si svým vandalstvím léčí vlastní komplexy, které nejsou schopni řešit inteligentnějším způsobem.
0/0
24.5.2002 12:36

pegas

Re: Sprejeři a svoboda
"Slušní lidé", co chtěj lámat ruce a stříkat barvu do střev.viz níže.A tohle není demagogie ?
0/0
24.5.2002 12:42

Zdeněk

Re: Re: Sprejeři a svoboda
Pegasi, naprostá většina lidí lámat ruce atd. nechce. Jinak má ale Petra naprostou pravdu - nikdo, opakuji nikdo nemá právo stříkat po cizím majetku bez výslovného souhlasu majitele. Všechny kecy sprejerů o svobodě či "životním stylu" jsou prachsprostou demagigií, kterou nelze brát vážně. Prostě - je třeba zásadně dodržovat heslo "moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého". Jasné, Pegasi ?
0/0
24.5.2002 14:00

petra n.

Re: Re: Sprejeři a svoboda
Demagogie to není. Je to spíš projev agrese, který samozřejmě také neuznávám.
0/0
24.5.2002 14:26

Spravny nazor

pravo zastrelit
Take si myslim, ze kazdy sprejer by mel byt prohlasen za psance, ktereho ma kazdy pravo zastrelit, samozdrejme pouze pri provadeni zlocinu sprejerstvi. Jinak si myslim, ze sprejerstvi je horsi nez kradez, protoze sprejeri jen tak zbychdarma nici hodnoty, kdezto zlodeji hodnoty jen presouvaji. Z tohoto duvodu musi byt sprejerstvi mnodem prisneji trestano.
0/0
24.5.2002 12:05

Hday

Re: pravo zastrelit
Dvě situace: 1) Ráno přijdeš na parkoviště ke svýmu autu a koukáš, že ho nějakej hajzl počmáral sprejem. 2) Ráno přijdeš na parkoviště a auto nikde. Vyber si sám ty "správnej názore".
0/0
24.5.2002 12:23

Spravny nazor

Re: Re: pravo zastrelit
Myslel jsem to takhle je mnohem horsi nejakou vec v hodnote x kc znicit nez nejakou vec v te same hodnote x kc ukrast. Takze situace 1) nekdo mi pocmaral auto a udelal tim skodu za 20.000 kc 2) nekdo mi ukradl z auta autoradio za 20.000 kc.  V obou pripadech mam stejnou skodu, ale za vetsiho hajzla budu povazovat zlocince z pripadu 1, protoze jen tak udelal skodu za 20.000 kc, aniz by z toho neco mel. Proste nici jen tak pro sve poteseni. Zlodej krade treba proto, aby uzivil rodinu. To je rozdil.
0/0
24.5.2002 12:30

Hday

Re: Re: Re: pravo zastrelit
Sprayer si z někjakého záhadného důvodu zastává názor, že ničí, ale že tvoří. To ho samozřejmě neomlouvá, časem, až bude mít sám nějaký majetek a někdo mu ho poničí, to pochopí a bude žít spořádaným a spokojeným životem třeba jako malíř nebo malíř pokojů. Zloděj je bezcharakterní šmejd, kterej se obohacuje na tvůj úkor zcela vědomě a úmyslně. Jinak to, že zloděj krade aby uživil rodinu je naprostá blbost. Každej má možnost žít poctivým a kvalitním životem (není to jen o penězích). Vyměň si nick "správný názor" za "můj názor"
0/0
24.5.2002 13:26

pegas

ALE NO TAK
JÉÉÉÉ TADY VŠICHNI FŇUKAJÍ ŽE NĚKOMU NĚKDE NĚKDO POČMÁRAL DŮM KLIKYHÁKAMA.A PROČ SE NIKDO NEPŘIZNÁ ŽE TEN DŮM MÁ POČMÁRANEJ A ŽE HO POČMÁRALI PRÁVĚ JEMU. PROČ JENOM ANONYMĚ.CHUDÁČCI MALÍ JENOM SE NEPOSERTE!
0/0
24.5.2002 11:03

rovina

Re: ALE NO TAK
vždycky je lepší, dát tomu druhému možnost, aby se znemožnil sám. Nějakej "oldies" už to udělal. A teď jsi přijel na pegasu ty a té možnosti jsi využil také.
0/0
24.5.2002 11:16

kfe

Re: ALE NO TAK
Moje řeč. Nefňukat. Vysrat se na televizi. Nabít si brokovnici a číhat.
0/0
24.5.2002 11:17

MartinL

sprejerstvi = kradez
Nekdo se rozhodne ze si na svem dome nacha udelat novou fasadu, za namale penize koupi barvu dva nebo tri dny leze po leseni a valeckem barvi a barvi.
 
Nekdo si koupi sprej, vybere si fasadu ( tu nejhezci a nejzarivejsi aby se jeho veledilo pekne vyjimalo) a pekne ji pocara klikyhakem, a jde domu naplnen pocitem blaha, ze neco dokazal.
 
 V cem se odlisuje sprejerstvi od obycejne prachsproste kradeze ??
 Pokud je vinik nezletily, pokutu proste zaplati jeho rodice.
0/0
24.5.2002 10:52

kfe

udělal bych to takhle
Každý vlastník by byl povinen zajistit, aby fasáda jeho budovy byla prosta čmáranic. Umělci prominou. Na odstranení čmáranic bych dal lhůtu do 12:00 hod. Jako postačující způsob odstranení bych povolil zapatlání vápnem. Který vlastník nemovitosti by neuhlídal svůj barák, nebo by ho neuvedl ve stanovené lhůtě do odpovídajícího stavu, zaplatil by úřadu pokutu. Ta by šla do fondu fasád. Ten majitel, který by stříkance včas odstranil, dostal by na nutné výdaje částečnou náhradu z fondu fasád. Efektem této metody by bylo, že fasáda, která by byla několikrát po sobě okamžitě po počmárání promptně zabílena, byla by napříště jen těžko vybrána jako cíl stříkačů. Majitelé baráků by nejspíš ve dne v noci své fasády hlídali, v případě potřeby s vlčáky a pitbuly, sprejáči by párkrát dostali přes hubu. Nakonec by se dali na horolezectví nebo rafting. A nebo by se jen tak ufetovali.
0/0
24.5.2002 10:43

Jan

Zaslíbená země
Vláda vyhradí ze státního rozpočtu, tedy z našich peněz, velkou částku  na záchranu cenné historické památky. Oprava je hotová, památka se skví v celé své nádheře a přijde nějaký idiot vymlátí okno, přijde další a pomaluje zeď klikyháky a přijde poslední, oknem vleze dovnitř a založí požár. A představte si, že se najdou tady takoví myslitelé, kteří za nic na světě nechtějí připustit, že by tahle individua měla být potrestána. Zaslíbená země pro idioty!
0/0
24.5.2002 10:18

case

Re: Zaslíbená země
Ale božínku, a pak že to tady není politika.Kde si čet o rozbitých počmáráných a vyhořených památkách ??Snaž se být člověk a né hovado jak ti pod tebou,jmenovat nebudu.Nevěděl jsem že je tu tolik nácků, komunistů a falešných kleriků.Teď jim vadí tvz.vandalizmus , za chvilku bodou chtít oběsit buzny.....Končíme tady to ztrácí ideu.Klidně někomu polamte ruce, ale dejte si velký pozor aby je někdo nezlámal vám.nazdar.
0/0
24.5.2002 10:32

rovina

Re: Re: Zaslíbená země
ještě nekonči a řekni nám kde bydlíš, tuhle jsem jel vlakem a neviděl skrz čmáranici ven z okna já bych si to chtěl taky zkusit třeba na tvém okně z obejváku aby to mělo nějakou výtvarnou ideu.
0/0
24.5.2002 10:37

no

Re: Re: Re: Zaslíbená země
Tak case, ukaz se, predstav se svetu, neboj se malovat jen potme, tady se muzes ukazat a zviditelnit vcetne jmena. Mozna ti pak nekdo podekuje, ha novy umelec, dame mu na barvicky, ale spis te nekdo poradne zmaluje hovado!!!!!!
0/0
24.5.2002 11:02

case

Re: Re: Re: Re: Zaslíbená země
Nejsem writter, a budeš se divit ani nefetuju..teda pokud není kafe a pivko fet, ale u vás jeden nikdy neví..Konec ! Nechte si dařit....
0/0
24.5.2002 11:06

rovina

Re: Re: Re: Re: Re: Zaslíbená země
Takže jsi vlastně príma kluk. Ale proč máš pak tak pitomě jednoduché názory, že ten komu se nelíbí vandalství je komouš, nácek nebo fráterník?
0/0
24.5.2002 11:12

case

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaslíbená země
Nenapadlo tě někdy že jsou i jiní writters, že existuje kvalitní graffity..že graffity nemusí nutně znamenat vandalství??že i lidi co maj rádi trávu můžou bejt třeba fajn??že mají taky pravo na názor a na život ??Neházím tě do pytle s nikým !!!stejně jako ty soudím podle toho co tady kdo publikuje.KONEC ps:oldies je fajn.
0/0
24.5.2002 11:31

rovina

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaslíbená země
Určitě, pokud to tzv. graffity bude u tzv. writters u nich doma na zdi v obýváku pak mě i jejich právo na  názor a život bude i lhostejné
0/0
24.5.2002 11:38

zelí

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaslíbená země
i kdyby to byl novej michellangelo tak bude kreslit na moje veci az ja budu chtit.
0/0
24.5.2002 11:40

Zdeněk

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaslíbená země
To je právě ono ! Ani sebelepší malíř prostě NESMÍ za žádných okolností kreslit na objekt někoho jiného, nedá-li mu majitel objektu výslovný souhlas. Jak prosté.
0/0
24.5.2002 11:44

Kasi

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaslíbená země
Asi dost blbost, ale stejně: Spejer by na soukromém majetku vytvořil nějaké dílo, které by bylo přijaté jako hodnotné. Mohly by nastat zajímavé situce, třeba spor o vlastnictví díla, a nebo jeho prohlášení státem za "Kulturní památku" a majitel by dostal zákaz čiností (stavebních úprav atd.), které by dílo mohly poškodit. Teoreticky by to bylo asi možné..
0/0
24.5.2002 11:54

kosispunt

NEUDÁVAT !!!
Prosím NEUDÁVEJTE !!! ale rovnou mu přelámejte ruce. Stejně se mu nic nestane a takto si to bude pořádně pamatovat. Už jsem polapil jednoho AUTOzlodějíčka a zůstal 8dní v nemocnici a věřte, že policii nic nehlásil... 
0/0
24.5.2002 10:10

rovina

Re: NEUDÁVAT !!!
děkuji ti kosispunte. Mně takový jeden grázl vykradl sklep, protože neměl za co fetovat. Znám ho, vím to bezpečně a chystám se na něj. Ale počkám si, to má čas.
0/0
24.5.2002 10:22

Kasi

Začíná
to být zajímavé. Nikdy jsem nic sprejem nepostříkal, ale vidina nejen trestního postihu, ale i udavačů s dalekohledy v oknech atd. začíná být lákavá. Mohlo by to být celkem "adrenalinové", a tedy i lákavé. Možná, že až budu mít cestu kolem Nového Jičína ...
0/0
24.5.2002 10:04

Martin

Pokrytrectvi?
NJ je dira, ale konecne nekdo chrani majetek. Ja sam dam odmenu tomu, kdo praskne sprejery, kteri nici muj majetek. Na policii je tahat nebudu, ale budou dlouho vzpominat na barvu ve strevech, ani uz nebudou muset fetovat, bude jim blazene s barevnymi strevy.Najde se nekdo, kdo si chce vydelat?
0/0
24.5.2002 9:55

case

Re: Pokrytrectvi?
No jo.Další chytrák.Co tady meleš o střevech ty idiote.Ty si asi hodně dlouho nezapíchal, co?Tak writters podle tebe fetujou???Omezenče!Co si dokázal jiného než tady ty tvoje nasilnický kecy!Přestaň tady prokovat se střevama.A na ten tvůj majetek ti tady každej sere.....
0/0
24.5.2002 10:13

Martin

Re: Re: Pokrytrectvi?
nevim jestli jsem nasilnik, ale celkem v kondici, taky picham pravidelne, nepotrebuju malovat po zdi. Co jsem dokazal je moje vec. Chces si to rozdat osobne ? jsem ti k dispozici.
0/0
24.5.2002 10:51

rovina

Re: Re: Re: Pokrytrectvi?
in this case on ti bude k dispozici až sežene celou svoji crew, jako cikáni.
0/0
24.5.2002 11:20

martin

Re: Re: Re: Re: Pokrytrectvi?
give him a color and time and toys, but gim him money.....
0/0
24.5.2002 12:56

case

Re: Re: Re: Pokrytrectvi?
jo jsi v kondici ??ale ale .Mno něco se ti muselo asi stát.Možná máš akné.Nebo sice pícháš pravidelně, ale moc ti chudáčku nejde.Nebo jsi ráno zmokl.Jo a prosím nezvy nikoho na souboj, nemuselo by se ti to vyplatit a já ani nemám zájem.Seš prostě velkej chlap co nesnáší feťáky a vlasatý individua.V tomhle jste stejní . Co o tom víš ?Co vůbec víš o životě, když to co si dokázal je tvoje věc.No milánku asi toho moc nebylo, to bychom o tobě asi už slyšely.Ale nic si z toho nedělej, až někoho přizabiješ určitě si toho někdo všimne.Problém lidí jako jsi ty jsou midráky,které  celkem logicky vedou k tomu čím se tu prezentuješ ty a tobě podobní.Nic si z toho nedělej, to se už asi nezmění pořád budete trpět méněceností a chtít někoho mlátit, někteří si dokonce oholíte hlavinku a oblečete si zelené hadry, no asi vám ta buzerace chybí.Vy jste víc než národ.Málem jsem na to zapoměl..a je škoda že jsem se tady k tomu nechal strhnout, je zbytečné věnovat tomu jakoukoliv energii.To Oldies:Měj se fajn.
0/0
24.5.2002 11:24

rovina

Re: Re: Re: Re: Pokrytrectvi?
ty i oldies jste se náležitě předvedli, vlastně jsme to od vás čekali. Nejspíš vás vaše práce neuspokojuje, nevážíte si jí a podle toho se chováte k práci druhých. Navíc čeština vás obou je chabá a navíc s hrubými chybami. Měli jste oba věnovat více času vzdělání a neztrácet čas čmáranicemi po cizích zdech.
0/0
24.5.2002 11:35

martin

Re: Re: Re: Re: Pokrytrectvi?
Tak a je to tady, ty jsi vlastne zenska, nebo neumis cesky, ale stale se neukazes¨. Nebo mas strach, ze te chytne sef jak za jeho prachy pises blbiny. To je asi ten pravy duvod, ze? Takovi jako ty totiz nic za sve nedelaji, jsi obycejny maly clovicek, ktery ma v praci internet a misto prace nadava ostatnim. Jinak mas pravdu jinde, ze grafiti v opravdove podobe je fajn, ale ti co to delaji necmaraji po zdech domu.
0/0
24.5.2002 12:47

case

Re: Re: Re: Re: Re: Pokrytrectvi?
Ne ne ne.Z čestinou mám problémy to je evidentní.Ale nepišu blbiny za penize svého šefa..pročpak asi??Protože já jsem šéf....
0/0
24.5.2002 12:57

martin

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pokrytrectvi?
Mozna se sprejem v ruce, nebo v prdeli!!!!!!!
0/0
24.5.2002 13:00

case

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pokrytrectvi?
Hodně tě baví dokazovat , že si debil ???
0/0
24.5.2002 13:09

case

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pokrytrectvi?
Jo a ještě jedna věc, když si tak dobrej.Víš co nebo spíš kdo jsou TOYS ????
0/0
24.5.2002 13:19

martin

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pokrytrectvi?
Mily Case, vubec me to nebavi, az budu chctit dokazat, to co tvrdis, udelam to jinak.Pro me je to zajimave jen v tom, ze je legrace sledovat, jak lidi vytaci par vet. Nejde vubec o nic osobniho, ale to co jsi tady predvedl za extempore... Pises o pichani, podobanem ksichte, ranim zmoknuti, debilech a pritom si vsimni, ze tohle Ti nikdo nenapsal. Zamysli se nad sebou, neni toho uz dost co jsi o sobe prozradil ( la ). Uklidni se, najez se, mysli na neco pozitivniho, ne na to co prozivas a smej se na lidi. Zivot je krasny nastesti i po tom, kdyz zjistis, ze ti nekdo pocmaral fasadu, na kterou si dlouho delal.
0/0
24.5.2002 13:19

case

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pokrytrectvi?
jsi fajn.poznal si že mě to taky baví.ale s tou indentitou se trošku pleteš.Kdynych byl holka tvoje akcie by stouply.jinak mám ale fakt rád hip hop a tudíž i graffity.nazdar!
0/0
24.5.2002 13:23

martin

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pokrytrectvi?
Cau a nikomu uz nenadavej
0/0
24.5.2002 13:28

Najdete na iDNES.cz