Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Na soudech se běžně uplácí

Poprvé někdo z vysoce postavených soudců přiznal, že obchodní rejstříky pracují pod každodenním tlakem úplatků. Petr Hampl, viceprezident soudcovské unie a místopředseda Krajského soudu v Ostravě, potvrdil to, o čem se běžně mluví. Dlouhé čekání na obchodních rejstřících je jako stvořené pro korupci. Třicet tisíc korun za založení společnosti s ručením omezeným, padesát za akciovou společnost. Tolik se platí za rychlost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Daniela Jirsová

A co je špatného, když si člověk, který umí vydělat peníze zaplatí rozhodnutí soudce ve svůj prospěch? Je to dneska úplně normální a každý kdo ty peníze bude mít, tak to udělá. Tomu se říká důsledná svoboda trhu a já čekám, kdy se lidi zbaví konečně nelogické komunistické morálky.
0/0
25.5.2002 23:48

Feyd

Re:
Docela síla - až Vás nějaký "tržně" uvažující člověk znásilní a úplatkem se vyhne trestu, napište mi, jak se budete cítit.
0/0
26.5.2002 1:55

zajic

Re: Jako vtip je to docela dobre, vazne mysleno pak k placi
Prave uplatkarstvi a korupce jsou nejvetsimi neprateli svodbodneho trhu. Zamezuji tak svobodne soutezi, zakazku ziska ne schopna a bohata firma, ale ta ktera umi nejlepe podvadet - gangsterska. Uvedomte si, ze ve eskalaci, kde kazy zaplati cokoliv, nestupuje vydirani a nasili jako dalsi stupen. Priladem takove zeme jsou napriklad Columbia a Venezuela.
0/0
26.5.2002 23:51

Krutas

Vazeni co se deje?
Ctu tady celou radu rozhorcenych prispevku, tykajici se ceske justice, prava a hlavne spravedlnosti.  Pisu tady o tom svinstvu uz pekne dlouho a fura "zkusenych" by mi za to nejradeji vyskrabala oci, kdyby na mne dosahli. Tak co se deje ted? Nerikejte mi, ze se zacinate probouzet. Mate naprosto neschopneho presidenta o prvni dame se radeji nebudu rozsirovat. Ostatne uz to tady nekdo popsal temer stejne jako ja, proc mate Havla stale presidentem. Mate svetovou raritu, ktera vam vladne, slozenou snad z nejvetsich podrazniku teto planety ( mam na mysli obe vedouci strany). Dene zde ctu o novych podrazech, korupci, uplatkarstvi atd. Pritom ale zaroven ctu, ze dnes vede ODS zitra CSSD, tesne sledovana KSCM. Stale stejni kreteni vas vedou prakticky od vaseho sametu a vy se je pripravujete volit znovu. Pritom jste pustili stranu kriminalniku (KSCM) do parlamentu a dnes je ji pripraveno volit, jak jsem zde kdesi videl 18% volicu. Hraje vam to nekomu dohromady? Ja osobne tomu nejak nemohu rozumet. Volby mate za dvermi a jak si ustelete, tak se ucho utrhne. (podobny paradox jako shora popsane) Jsem jenom nesmirne zvedav na koho si budete a proc stezovat po volbach? Uz prece nemusite volit rodnou KSC! Volby mate udajne svobodne, tak to chce jen trochu pouzivat  mozek, verte mi neboli to! Ani to nepotrebuje nejake nadlidske usili A co se tyka advokatu, tak ty bych ja osobne strilel jako skodnou napotkani. Podle aspon zdejsich statistik jsou hodnoceni co do oblibenosti profesi, na poslednim miste a to dokonce za prodejci ojetych aut a realitakama. A to je co rict!
0/0
25.5.2002 13:16

fa

Omluva
Jsem ted zvedavej, jestli se ti svatousci v Praze omluvi Marvanove, i s tim kokotem ministrem
Doufam ze z toho Marvanova udela peknej poprask, a ministra bych ted pred volbama pekne propral v tisku
0/0
25.5.2002 8:09

Kugl

Uplatni soudci, advokati, at...
Zadny soudy nebo poroty, rovnou na popravu...
0/0
24.5.2002 14:53

BOB

k cemu je dobry registr firem?
A muze mi nekdo vysvetlit na co je dobra registrace do obchodniho rejstriku? Kdyby tato instituce neexistovala tak se usetri spousta penez a korupce logicky nebude.
0/0
24.5.2002 12:09

Feyd

Re: k cemu je dobry registr firem?
Na co ? No na to, abys mohl obchodovat i mimo tenhle zavšivenej státeček, protože některé formy vlastnictví (s.r.o. atp.) musí garantovat stát. Kdyby tato instituce neexistovala, tak by s tebou nikdo neobchodoval. Lepší by bylo obejít tyto soudy s devítkou v ruce a bez vyjímky oddělat každé prase, které se přiživuje úplatky (zcela jednoznačně hovořím o popravě). Podle systému "...jenže já bych to potřeboval rychlej, víte ? Já vám za to i něco dám... No to by záleželo na tom, jak by to 'něco' vypadalo...PRÁSK !!"
0/0
24.5.2002 18:20

josef1

Osobní zkušenost
Bohorovní soudci jsou v klidu, neb kdo dodá přímý důkaz? Mám se jít sám udat? V r. 1998 požadoval pražský advokát Hofman (počet ff/nn pro můj klid neuvádím) za založení a registraci s.r.o. s jednoduchou činností a jediným jednatelem do jednoho týdne 13 000,-Kč. Prý se musí rozdělit s notářem a soudcem. Určitě by pomohlo plné (s daty a jmény) zveřejnění postupu vyřizování žádostí o registraci či změnu. Ale toto je jen špička ledovce! Jsou i obchodní soudy a věřte, že i v trestních kauzách se uplácí.
0/0
24.5.2002 11:12

valentová

Seneca
Žádný moudrý člověk netreastá proto, že se stala chyba, nýbrž proto, aby se neopakovala
0/0
24.5.2002 11:01

JAN

POJDME BOJOVAT SPOLECNE PROTI ODS!!!
NA www.klaus.cz OBECNA DISKUSE Pan Klaus tvrdi, ze se ho korupce netyka, to si mame nechat libit??? S pozdravem HNUTI PRAVICOVYCH VOLICU!
0/0
24.5.2002 10:24

Viktor

Re: POJDME BOJOVAT SPOLECNE PROTI ODS!!!
Toho se asi netýká nic, co je problematické! Popírá i pojem "špinavé peníze", které jsou produktem každé ekonomiky a píše se o nich v každé učebnici ekonomie....asi pan Klaus žádnou nečet!
0/0
24.5.2002 10:40

Viktor

Nejsme prosebníci úřadů, jsme jejich zákazníci! Chovejme se podle toho!
Tento stát vytváří velmi úrodnou půdu pro korupci. Dává jí příležitost, dává jí prostor, vyžaduje ji! Co můžeme dělat jiného, když něco potřebujeme od úřadů opravdu rychle. Musíme se pitvořit, dělat ze sebe hlupáky, vydržet arogantní a neochotný přístup úředníků a nakonec "něco šoupnout". Když to půjde rychle i bez úplatků, nikdo je poskytovat nebude! Vemte si např. zápis do katastru nemovitostí. Žádost donesete do podatelny, kde vám neochotná frustrovaná pracovnice laskavě přidělí číslo jednací. Tak se žádost dostane na konec řády žádostí před vámi. Než se tento papír objeví na stole pracovníka, který ho dále zpracovává, uplyne bezmála měsíc, i když kontaktujete s žádostí o urychlení samotného sympatického šéfa, který vám jednoznačně poskytování úplatků na jeho úřadě zakáže. Vaše žádost pak jde k technikovi, k právníkům a k pracovníku, který zápis skutečně provede. Dva měsíce jsou pryč i když katastr bombardujete telefonáty a pátráte po tom, u koho se zrovna vaše žádost nachází. Proč celý systém nezjednodušit? Určitě existuje cesta. Na trhu je mnoho konzultačních firem, které by si daly s vymyšlením jednoduchého, rychlého a fungujícího systému práci. Tak si říkám, jestli by nebylo rozumné se podívat pod pokličku státním úřadům. Ale kdo na tom má zájem? Vždyť by tak úředníci mohli přijít o možnost získávání úplatků a navíc by jejich práce nepráce začala být transparentní a nedej bože, by se úředníci museli k občanovi chovat jako k zákazníkovi a ne jako k prosebníkovi......to by mohl chtít jenom úplný zoufalec! Ještě se zamysleme.....konzultační firmu na vytvoření nových jednoduchých, transparentních procesů ve státní správě by vybíral kdo? Za jaké peníze? A komu by ta firma patřila? Švagrovi? Sestře? Tchánovi pověřeného státního úředníka? A jsme zase u toho! KORUPCE, prospěchářství, malý český človíček!!!! Viktor Seibert, Praha
0/0
24.5.2002 10:11

bohouš

Ryba smrdí od hlavy aneb poblité schody se myjí zeshora.
Připoměňme si, jak byl náš nejvyšší ústavní činitel poprvé zvolen. Část parlamentu vyloučila některé své členy ze svých řad a na jejich místa přijala nové (jev v evropských parlamentech nevídaný). Takto upravený parlament pak Václava Havla zvolil presidentem (jednohlasně, aklamací, do té doby tajné hlasování bylo zrušeno, televize přenášela, jak každý poslanec osobně hlasuje). Dejme tomu, to byla ještě revoluční doba. Připomeňme si, jak to bylo naposledy. Václav Sládek si musel jít na pár dní sednout do pankrácké věznice, aby volba Václava Havla presidentem prošla o 1 hlas. To se už o revoluci nedalo hovořit, i když chování jedné dámy ze Žižkova tomu ve Španělském sále odpovídalo. Proti tomuto "demokratickému" aktu neměl nic ani ústavní soud. Mimochodem, jeho členy právě jmenuje prezident. Všimněte si v současné době pokusu některých politiků (zejména koaličních) prosadit přímou volbu presidenta, tj. změnit ústavu. Václav Havel by tak mohl být presidentem znovu. Pak se divíte, že když je takto zkorumpovaný ústavní soud, je na nižších stupních korupce také?
0/0
24.5.2002 9:06

Eva

Re: Ryba smrdí od hlavy aneb poblité schody se myjí zeshora.
Bohouši, zlatá slova. Sama bych to neřekla líp. S tím Havlem to je bomba! Krpatec, klepavá ručička, našeptávač za dlaní, pajtáš, Chrobák, Wenzel Veškrna... Neznáte někdo ještě nějakou jeho přezdívku? Korupce soudců? A proč ne jinde?
0/0
24.5.2002 9:58

Ladislav Dvořák

Prokazatelnost korupce
Na rozdíl od soudce P.Hampla si myslím, že konkrétně u rejstříkových soudů by se korupce či nadstandardní urychlené projednání dalo prokázat. Stačila by k tomu jednoduchá tabulka s kolonkami : Jméno soudce - jméno klienta - datum doručení - datum rozhodnutí - jméno úředníka - datum sepsání - datum odeslání. Jesliže by předseda soudu našel opakovaně změněnou časovou posloupnost u některého soudce nebo úředníka, která by porušovala zásadu rovnosti (kdo dřív přijde ten dřív mele), tak by to byl důkaz o špatné práci a tudíž důvod pro potrestání. A nejlepší by bylo, kdyby takovéto tabulky byly veřejně přístupné, aby si žadatelé mohli zkontrolovat, jak jejich žádost postupuje či postupovala. Jenže, jak už jsem napsal v podobném příspěvku, vrána vráně oči nevyklove. Pokud se budou soudci odpovídat ze své práce jen svým kolegům, tak se zlepšení jejich práce nedočkáme. Je třeba zrušit doživotní jmenování prezidentem republiky a soudce volit na časově omezenou dobu. Na druhou stranu by bylo také nutné, aby soudní řízení neprotahovali obvinění, jejich advokáti, nebo svědci. Podle mne by měla nepřítomnost u soudu omlouvat jen smrt nebo pobyt na JIPce na trubičkách - to by se starý Grebeníček dočkal rozsudku dříve (kdo jste poslouchal včerejší TV Kotel tak jste si mohl udělat obrázek, čím jeho syn  omlouvá chronické nedostavování se k soudu - neskutečné bláboly). Takže na vině nejsou jen soudci, ale také zpotvořený soudní řád této země, kteří mazaní advokáti dovedou skvěle využívat. Na technické podmínky si stěžovat nelze, soudilo se i za Rakousko-Uherska, kdy nebyly žádné počitače, dokonce žádné psací stroje a soudy soudily rychleji než dnes.
 
0/0
24.5.2002 8:55

seedee

Re: Prokazatelnost korupce
Souhlasím (s kolonkama). Je to velmi prosté. Usnesení o zápisu jsou většinou naeditované formuláře, takže pracovník rejstříkového soudu pouze zadá příslušné údaje. Měl jsem možnost vidět jednou práci takovéhoto druhu a naprosto perfektní. Soudce odkontroloval za den až 50 firem a příslušná sekretářka to nabušila do PC. Soudce resp. soudkyni ale udolali ostatní nezávislí kolegové: prý jim kazí renomé a pověst a v zájmu celého soudu by měla zvolnit tempo. Myslíte si, že tam ta paní ještě pracuje ? Zhnuseně odešla.
0/0
24.5.2002 9:23

Michal

Je to tak proste - zapis trva dlouho, ale prislusny urednik ma v "zaloze" nejakou firmu (psanou treba na neho) a tu je schopen behem velice kratke doby premenit (prejmenovat) na pozadovanou novou. Takze je vlastne vsechno v poradku, nebo snad ne?
0/0
24.5.2002 8:54

balu

v Praze bez uplatku
Moc se mi libilo, ze v Praze udajne zadny uplatky nejsou - haha. Kamaradka zadala zapis do obchodniho rejstriku a pani (nejaka jenom urednice) si rekla v klidku o padesat tisic, hezky sama ve sve kancelari beze svedku...A to je uz stary pripad tri roky. Onem soud je nekde pobliz Smichova u bejvalyho tanku
0/0
24.5.2002 8:47

vostálová

nemám
Když mluví politici o "nezávislých" soudech a o právním státu, musí se občan ČR tragikomicky usmát. Pokud podáte žalobu na právníka, který má styky, nedočkáte se soudního jednání několik let, proti platebnímu rozkazu soudu dá odpor, aniž by prokázal, že bylo plněno, zatímco důchodce, který podlehne nekalé reklamě na prodejní akci a musí zaplatit "smluvní pokutu" dostane platební rozkaz za 10 dnů po podání žaloby. Pokud se pronikavě nezlepší poměry v justici, jako se pronikavě před několika lety zvýšily platy soudců (na pětinásobek průměrného platu občana ČR), bude korupce, úplatkářství, likvidace etiky, morálky v naší společnosti dokonána a budeme zařazeni někam mezi křováky. To co je možné v ČR není možné nikde na světě. Rozsudky nezávislých soudů jsou často v příkrém rozporu se zdravým selským rozumem, soudy mají mezi občany tu nejhorší pověst. Je to možné v právním státě, který si činí nárok říkat si "demokratický?" Kdo se dostal na práva za minulé éry, na to si odpovězme!! Kdo se dostal na práva po roce 1990? Lidé, kteří si velmi často "koupili" buď testy , nebo celé přijímací zkoušky! A od těchto lidí máme očekávat právo a spravedlnost? Jak to vypadá, tak tito lidé nejsou zárukou práva a spravedlnosti u nás. 
0/0
24.5.2002 8:45

Jan Kotek

Re: nemám
Ale to nemate pravdu. Nasi soudci jsou absolutne nezavisli. Cesky soudce je nezavisly na platnych zakonech, spravedlnosti a take na zdravem rozumu a logickem uvazovani. Soudci v nasi republice patri ke skutecne spodine spolecnosti. Zejmena proto, ze aktivne pomahaji udrzovat chaos a maxianske prostredi. A tech par vyjimek pouze potvrzuje pravidlo.
0/0
24.5.2002 10:33

petra n.

Re: nemám
Vážená paní Vostálová, je sice pravda, že stav naší justice není na úrovni odpovídající evropskému standardu. Nechápu ale, proč za to dáváte vinu právníkům? Obraťte svou pozornost spíše k politikům, neboť jsou to právě oni, kdo plodí špatné zákony. Pokud jsou špatné zákony, dá se podle nich těžko rychle a spravedlivě rozhodovat. Politici podporují přehnaný právní formalismus! A pokud jde o příjmačky na práva, já jsem je absolvovala v roce 1996. Loni jsem studium na PF MU v Brně úspěšně zakončila. Testy jsem koupené neměla, úplatek jsem nikomu nedala a přesto jsem byla přijata. Asi to bylo tím, že jsem se pilně připravovala a studovala. Možná, že byste se mohla omluvit všem, kteří vystudovali poctivě jako já. Mám-li hodnotit soudce, vadí mi, že je mezi nimi spousta bývalých komunistů a také hodnotím velmi negativně současný výběr justičních čekatelů. Ten provádí jistý dr. Dan z Brna (psycholog) a lidé se sociálním cítěním u něj nemají šanci uspět. Jak potom "drsňáci", kteří jsou vybíráni, mají rozhodovat podle zdravého rozumu?
0/0
24.5.2002 12:13

Fritz

Nechci tu slevu zadarmo
Čtyřicet let života v nedostatkové společnosti nás naučilo "kupovat" si standardní služby a zboží za nadstandardní protihodnoty. Zdomácnělo u nás heslo "kdo maže, ten jede". Úplatek je projevem skutečného nebo uměle vyvolaného nedostatku. Kdyby byl rejstříkový soud schopen všechny žádosti promptně vyřizovat, nikoho by nenapadlo uplácet - nic by tím nezískal. Jelikož soudy nemají takovou kapacitu a nikdo nekontroluje, zda jsou žádosti vyřízovány v pořadí, v jakém byly podány, tak nám korupce pokvete i nadále. Není to jen problém rejstříkových soudů, ale veškeré státní správy, kde je třeba o něco žádat a čekat.
0/0
24.5.2002 8:45

abe

Lemplovina
0/0
24.5.2002 8:41

Barefoot

Soudci
To je tak kdyz soudce nikdo nekontroluje, tedy kontroluji se jen oni sami. Chtelo by to POLITICKY dohled nad soudci, protoze politici jsou v konecnem dusledku odpovedni za spravnou cinnost justice, ale nemaji moznost ji nijak ovlivnovat. A at nikdo netvrdi, ze je to nepripustny zasah do nezavislosti soudu, neb napr v Anglii a Kanade muze Parlament odvolat soudce i pro neschopnost (coz by si rejstrikovi soudci zaslouzili) a jake tam maji (nezavisle) soudy. Takhle se soudci jen vymlouvaji, ze jsou pretizeni, ze se to neda dokazat, a.p. Kdyby nad nimi byl bic, ze je muze nekdo odvolat pro prostou neschopnost (a bez dukazu nejakeho uplaceni) pak by si davali velke bacha, aby nenastvali volice. Myslim si take, ze politici by na soudce vyvijeli mensi tlak nez se ocekava, protoze kdyby se to dozvedeli novinari (jako, ze by se to dozvedeli) vite jaky by meli prusvih? Moznym resenim u rejstriku by taky bylo zavedeni zakonne domenky, ze po urcite dobe (napr 30 dni) pokud soud v tomto terminu nepozada o doplnujici podklady nebo nezamitne zadost.
0/0
24.5.2002 8:15

Re: Soudci
Tvoje irelevantní úvahy nedotčené vědomostmi ani ochotou zapojit rozum jsou směšné, leč téměř nebezpečné. Jediná domněnka, a to nevyvratitelná, je ta, že jsi extrémní blbec.
0/0
24.5.2002 12:43

aladin

nejsou peníze?! je to na zvracení!!!
Nejsou peníze na zavedení počítačů na soudy? No to se nemůžeme divit, když za zpracování údajů o tom kolik PC potřebuje která škola zaplatil stát 150 000 000,- milionů!!!Tj asi 1000x víc než by stejná, avšak lépe provedená (profesionální firmou) akce stát měla!!! Z toho vyplývají 2 věci a)kolik manželek politiků má firmu nebo pracuje pro firmu zabývající se image vítěze soutěže "internet do škol" (viz Gross, Pillip a 10ky dalších) b) až k tomu dojde a bude akce "internet na soudy" politici si na tom zase nehorázně napakují kapsy!!! Je to k blití v tomto "státě"
0/0
24.5.2002 7:50

Kléma

Re: nejsou peníze?! je to na zvracení!!!
Ty taky věříš všemu, co říkají v televizi, viď! Kdyby řekli, že se ten projekt dá udělat za 2000 tak tomu budeš věřit taky!
0/0
24.5.2002 9:56

antiKrenk

Jenže.... Jenže když oni na soudní čekatele už jdou lidi, co si zaplatí jak zkoušky, tak umístění. Nikomu se nechce do Mostu, zato každému do Prahy..! Kdopak tedy bude věřit i těm "mladým a rovným"?!
0/0
24.5.2002 7:23

zajic

Technologie neresi - zalezi jaci jsou soudci
Pocitacova technika je v modrni dobe nutnosti, nikoliv prepychem. Bohouzel zalezi na lidech kteri ji pouzivaji. Neschopni a zkorumpovani soudci se tim nevyleci. Vyhazet vsechny neschopne lemply je nutny prvni krok ke zlepseni. A vyskolit nove, opravdu kvalifikovane a plne profesionalni soudce.
0/0
24.5.2002 5:21

Wolf

Stačilo by , aby si v případě potřeby majitel mohl za příplatek zápis urychlit - peníze které jdou jako úplatky by dostal stát !!! a vše by bylo průhledné a kontrolovatelné . Na to stačí selský rozum . Stejný problém byl kdysi s pasy . Jenže proč by to někdo navrhoval a přišel tak o zdroj příjmů ?
0/0
24.5.2002 1:35

aladin

Re:
To pochopiltelně nikdo nenavrhne protože: a) navrhovately, zpracovately a konzultanty zákonů jsou právníci b) právníci z Prahy(advokát z Hornídolní nezapisuje do obchodního rejstříku bohaté investory) , kteří mají kontakt na politiky c) politici jsou zkorumpovaní d) právníci jsou zkorumpovaní
0/0
24.5.2002 7:43

Toomas1

Re:
Naprosto s vámi souhlasím. Bohužel české zákony korupci zatím jenom nahrávají a myslím, že chyba je právě tam. Protože žiju v Estonsku, uvedu vám několik příkladů, jak tady jednoduché zákony fungují jako brzda proti korupci:
  • Státní maturita: otázky jsou známy až v den vyhlášení a jsou pro všechny školy stejné. Výsledky slouží jako jediné, naprosto transparentní kritérium pro přijetí na vysokou školu. Myslíte, že tu existuje korupce známá z přijímaček z naší domoviny?
  • Deregulace cen nájemného a důsledná privatizace bytového fondu - státní byty zde téměř neexistují. V devadesátých letech proběhla privatizace. Nyní zde trh s byty funguje stoprocentně. Pokud chcete bydlet, není problém do týdne sehnat nájemní byt. Myslíte, že tu existuje černý trh se státními byty a že tu lidé platí různé nájemné za stejný byt (regulované a smluvní)?
  • Rovná daň z příjmů: po odečtení životního minima nebo nákladů u firem se všechno zdaní pevnou sazbou. Neexistují zde daňoví poradci, protože každý si daně snadno spočítá sám. Daňové podvody jsou lehce vystopovatelné a vyskytují se v daleko menší míře než v Česku.
Mohl bych pokračovat dále. Tady totiž alespoň někteří politici pochopili, že i jejich životní úroveň půjde nahoru, když půjde nahoru celá země. Díky tomu dnes Estonsko klepe na dveře EU...
0/0
24.5.2002 8:08

Jan Urban

Tvrdě proti korupci
Cesta změny chce jít tvrdě proti korupci. Zavede mechanismy, které podporují odpovědnost a průhlednost ve veškerém rozhodování státních orgánů. Více na http://www.cestazmeny.cz/12duvodu_strucne_2.asp (stačí kliknout).
0/0
24.5.2002 0:42

mmm

Re: Tvrdě proti korupci
Pane Urbane, už s tím fakt neotravujte. Toto je diskusní fórum a ne nástěnka pro lepení plakátů. Kdo věří Vaší, straně, už si Váš web přečetl (pokud ho dokonce nepsal), a kdo ne, tak toho Vaše věčné odkazy všude možně i nemožně akorát iritují.
0/0
24.5.2002 7:27

Balabán

Agitka
Člověče Urbane, vy máte vážně hroší kůži. Táhněte s tou svojí www.cestadohajzlu.cz do hajzlu. Stačí jen kopnout ...
0/0
24.5.2002 8:12

Najdete na iDNES.cz